Dodaj do ulubionych

sesja fotograficzna

12.04.22, 12:08
ja nie Kaja Godek, ale chciałabym zrobić sobie taką sesję, żeby mieć choć jedno ładne zdjęcie. może to się nie udać, bo ogólnie zbyt ładna nie jestem. strasznie brzydka też nie, ale mam np wąskie usta co powoduje że na zdjęciach wychodzę źle, do tego sztucznie się uśmiecham.

czy to jest wykonalne? czy makijaż zrobić samej czy profesjonalny? jakieś porady co do ubrania, tła?
aha, sesja "prywatna" ale przy okazji zdjęcie biznesowe też - tu raczej standard typu biała koszula i gładkie tło jak rozumiem.
Obserwuj wątek
    • jednoraz0w0 Re: sesja fotograficzna 12.04.22, 12:48
      myślę że porady odnośnie ubrania i tła to powinien dać fotograf. Zauważ, źe wszyscy ludzie (z wyjątkiem przeciwników politycznych wg linii danego pisma, bo im fotoedytor specjalnie dobiera niekorzystne zdjęcia) są na zdjęciach wyględni, właśnie profesjonalny fotograf jest od tego, żeby być w stanie oświetlić i wyeksponować przyzwoicie każdego modela a nie tylko instagramowe laski.
    • sueellen Re: sesja fotograficzna 12.04.22, 17:32
      Oczywiście że jest wykonalne. Poproś o miękkie światło. Dobry fotograf cię rozluźni, zagada, ustawi i doradzi w co się ubrać i jak umalować. Jeśli fotograf z rodzaju przyjdź coś wymyślimy, a ty nie masz pojęcia co robić to sobie go daruj. Wydasz forsę a zdjęcia będą po prostu dobrej jakości. I tyle..
      A Tobie chodzi o to byś Ty wyglądała świetnie. Nie wiem z jakiego miasta jesteś ale ja uwielbiam portrety Magdaleny Berny.
        • sueellen Re: sesja fotograficzna 12.04.22, 21:59
          To zależy jaki styl się lubi. Możnaby szukać po stylu. Np Iwona podlasinska odjeżdża w stronę bajek. Robi sesje czysto bajkowe. Trochę mi przypomina rosyjskie i ukraińskie fotografki. Zresztą fotografów też. Mam jednego znajomego fotografa z Odessy,- jego styl jest właśnie taki miękki, mały kontrast, łagodne miękkie światło. Trochę jak obrazy. Ja w sumie też lubię takie portrety. Z drugiej strony wielu facetów idzie dokładnie w odwrotnym kierunku i robi ostre zdjęcia. Ostre światło. Sesja ciążowa kojarzy mi się z miękkością, delikatnością.. myślę że najlepiej popatrzeć w portfolio. Ja lubię fotografie artystyczna. Nigdy przenigdy nie kupiłam żadnemu z moich dzieci fotografii szkolnych bo uważam je za beznadziejne 😂. Poprawne ale tak nudne i sztampowe że nie wydalanym na nie ani pensa.
    • extereso Re: sesja fotograficzna 12.04.22, 18:49
      Myśmy zamówili taka sesję na jakąś okazję w domu/ ogrodzie rodziców. Byli oni, rodzina brata i nasza ( syn miesiąc po porodzie, nawet położnica wyglądała ładnie). Super pamiątka, masa z tych zdjęć jest naprawdę udana, inne pewno skasował. Fotograf spędził z nami pół dnia chyba, tak nienachalnie. Ale fajny pomysł żeby teraz sobie walnąć coś bardziej intymnego, tyle że chyba wolałabym kobietę.
      • jednoraz0w0 Re: sesja fotograficzna 12.04.22, 22:33
        extereso napisała:

> . Fotograf spędził z nami pół dnia chyba, tak nienachalnie.

gdybym brała fotografa to właśnie wyłącznie takiego jak opisujesz, który spędza czas z modelem i mu towarzyszy i faktycznie portretuje to co widzi, a nie takiego, co to ma z góry ustaloną wizję typu bajkowa czy melancholijna i wszyscy na jego zdjęciach wyglądają tak samo ale w sumie niczego o tych ludziach nie wiadomo.
    • sueellen Re: sesja fotograficzna 12.04.22, 23:19
      Lubię styl tej babki. suebryceportrait.com/sue-bryce/

Nie mam pojęcia kogo bym poleciła z fotografów, ale ona robi świetne sesje. Gdzieś wrzuciła filmik z planu, jak pozuje swoich klientów ( to byla chyba sesja zaręczynowa) . Spędzała z nimi mnóstwo czasu, potrafiła ich zrelaksować. Jeśli fotograf, to tylko taki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka