Dodaj do ulubionych

Strona www

21.05.22, 18:05
Może któraś z Was się zna - została kupiona domena i zrobiona strona. Za free. Niestety bardzo źle została zrobiona, bez możliwości edycji przez osoby, które mają nią administrować (można edytować tylko tekst). Niestety osoby, które stronę www robiły nie mają ochoty dalej współpracować. I nie współpracują, nie reagują na prośby o uwolnienie adresu, skoro nie chcą strony poprawiać. Co można zrobić, w jaki sposób odpiąć tę felerną stronę od domeny, żeby można zrobić nową i przypiąć? Adres strony www został już podany np. na wizytówkach.
Obserwuj wątek
   • naturella Re: Strona www 21.05.22, 18:51
    Hosting razem z domeną, mamy do tego dostęp, tylko nie umiemy zadziałać w tym portalu z dostępem do danych domeny i hostingu. Osoba, która robi nową stronę też tego nie potrafi. Ech ;-(
     • naturella Re: Strona www 21.05.22, 18:59
      Do panelu mamy. Ale człowiek, który domenę kupował boi się grzebać, żeby poczty nie wywaliło. Czyli trzeba by informatyka do tego, żeby wyczyścić sytuacje, a dopiero potem stronę nową robić.
      • jednoraz0w0 Re: Strona www 21.05.22, 19:09
       nie trzeba żadnego informatyka.
       Wchodzisz do panelu ftp do folderu root lub home lub public (będzie mieć jedna z tych trzech nazw) i wywalasz wszystko. Jeśli się człowiek boi, to niech założy w katalogu root (lub home) katalog "dupa" i tam wszystko przeniesie na razie.
       A w root niech stworzy nowy plik tekstowy o nazwie index.html, niech go otworzy i napisze w nim "no hejo, ziomki". jeśli ten tekst się pokaże (po wyczyszczeniu cache przeglądarki i odświeżeniu strony), to operacja się udała.
    • smoczy_plomien Re: Strona www 21.05.22, 19:05
     Zapewne domena i hosting są pod jednym panelem, do którego twórcy mają hasło, a może nawet na ich maila jest login. Dlatego najlepiej przejąć domeny. Najtaniej jest w OVH, więc załóż tam konto, a następnie powinnaś się zalogować w obecnym panelu i wygenerować kod auth/info dla domen(y). Niestety tak czy inaczej jesteś zdana na łaskę właścicieli domeny - musisz mieć hasło do panelu, żeby wygenerować kod, a jeśli login jest na ich maila, to w najlepszym wypadku dostaną powiadomienie o transferze, a w najgorszym będą musieli go zaakceptować. Dalsze kroki to zmiana dnsów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka