Dodaj do ulubionych

Chwaliwątek ogólny

14.07.22, 13:15
Moja starsza córka dziś zakończyła sesję. Od października drugi rok. Chwaliłam się rok temu, że się dostała, to pochwalę się, że przeszła. Teoretycznie skończyłaby sesję w czerwcu, gdyby nie musiała być na pogrzebie dziadka. A tak, przesunęło się jej. Jak to powiedziała, widać, że egzaminujący chcą, by studenci zdali. W ciągu roku przeszła różne fazy od, nie będę jeździć do Berlina, nie potrafię się uczyć w domu, do, chcę do Berlina, nie potrafię się skupić na nauce w Lipsku, może bym rzuciła studia, poszła zrobić wymaganą w Berlinie roczną praktykę opiekuńczą i zaczęła za DWA lata od nowa. Trochę nerwów, nie powiem, kosztowało i mnie, jak mi tu córeńka, która ma wszystko, zaczyna cudować, bo jej za łatwo idzie w życiu. Ale koniec końców posłuchała moich rad, bo wie, że na nich zawsze dobrze wychodzi i jest dobrze. Nawet lepiej niż dobrze.
Obserwuj wątek
    • szafireczek Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 13:20
      Gratulacje! To teraz zasłużone wakacjesmile
      • alpepe Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 13:35
        thx. Tak, teraz 3,5 miesiąca laby, jeśli dobrze zrozumiałam.
        • szafireczek Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 15:27
          Trudne studia i super, że mogła na Ciebie liczyć, teraz obie macie zasłużoną satysfakcję!
    • jackowo.thinktank Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 14:56
      Lubię pozytywne wątkismile
      • alpepe Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 15:53
        Ja też, dlatego popełniłam.
    • extereso Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 15:09
      Super. Brawo młoda i jej mama 🤸
      • alpepe Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 15:54
        Czasem czułam się jak coach sportowca, szczególnie, że jej chłopak jest na innym etapie w życiu i ma nastawienie, po co się wysilać, jak można się nie wysilać i być może się coś osiągnie. No, ale tak się nie da na medycynie.
    • boogiecat Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 15:51
      Gratulacje dla corki i troche dla Ciebie tongue_out

• alpepe Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 15:54
        A dziękuję. Ja tylko motywowałam, przeszkody musiała zaliczać sama.
        • boogiecat Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 16:01
          a jak ona widzi dalsza czesc, specjalizacje itp?
          • alpepe Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 16:22
            O tak, ona widzi, dermatologia, mam niejasne wrażenie, że bardzie patrzy na to od operacji i zabiegów upiększających niż od strony leczenia pacjentów wenerycznych, ale niech najpierw skończy studia.
            • boogiecat Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 16:48
              big_grin

trzymam kciuki, tak czy inaczej odwala kawal dobrej roboty
            • shellyanna Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 17:13
              Jakby szukała modeli / królików doświadczalnych, to: heeeeloooo! 😁👋👋👋
              • alpepe Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 18:06
                Zanotuję wink Póki co 25. będę w Świnoujściu z moją mamą w klince med. estetycznej, bo mojej mamie przeszkadzają starcze obrzydliwe włókniaki. Zobaczymy, czy laser je pokona.
              • boogiecat Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 19:41
                big_grin
    • eliszka25 Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 17:00
      No i super! Gratulacje dla córki i dla ciebie też. Takie wsparcie jest ważne i daje poczucie bezpieczeństwa. A czasem właśnie tego przysłowiowego kopa. Udanych wakacji!
      • alpepe Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 17:05
        Dzięki i wzajemnie!
    • shellyanna Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 17:11
      ❤️ super
      • grey_delphinum Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 17:16
        Super, wielkie gratki.
        To ja skorzystam okazji i też się pochwalę , moja córka już skończyła 3 rok med, czyli półmetek studiów 😊 kiedy to minęło?

Niestety, w Pl studenci med nie mają tak długich wakacji, jeden miesiąc to obowiązkowe praktyki.
        • alpepe Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 18:00
          To jeszcze bardziej podziwiam, pamiętam te parady dziwaków na AM w Katowicach i Zabrzu bodajże. Selekcja negatywna wśród nauczycieli akademickich.
          • grey_delphinum Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 18:02
            Moja studiuje w Krakowie, wykładowcy chyba nie mają takich odpałów jak ci ze Śląska 😉
    • shellyanna Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 17:12
      Fajnie jest przeczytać, ze idealni rodzice i idealne dzieci tez miewają jakieś momenty kryzysowe
      • alpepe Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 18:04
        Ano miewają. O mnie mawiano, że jestem w czepku rodzona i jak kot zawsze spadnę na cztery łapy, ale to chyba też kwestia nastawienia, każde doświadczenie nas czegoś uczy i powinniśmy tę naukę wykorzystać.
    • kozica111 Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 19:24
      Oszczedziłam na wodzie 5000 zł, spoldzielnia.Myjemy sie reguralnie tzn; codziennie bez oszczedności, huk wie skad sie brala porzednia cena....
      • alpepe Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 19:28
        Może na głównym liczniku uszczelniono wycieki i mniej ci policzyli zużycia?
    • krolewska.asma Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 19:58
      Spoko ale w DDR jest chyba niższy poziom wiec da radę przykładając się mniej czy bardziej
      • alpepe Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 20:54
        Oj, normalnie nie wiem, czy się podniosę po takim ciosie. Wiesz jednak, że jest coś takiego, jak Staatsexamen???
        • krolewska.asma Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 21:46
          Zaraz ciosie kto tam patrzy na staatsexamen , liczy się potem w życiu dorosłym na jakim uniwersytecie się studiowało ,więc jak już tak chcesz mieć na nią wpływ to zmieńcie po prostu uniwersytet na jakiś w landach zachodnich żeby dziewczyna miała lepsze perspektywy
          • alpepe Re: Chwaliwątek ogólny 15.07.22, 07:43
            Ma wystarczające na jej ambicje perspektywy, gdyby chciała otworzyć gabinet, to wywalam mojego najemcę, robię remont i za miesiąc ma gabinet. Ona chce sobie wygodnie żyć i na to wygodne życie jej studia jej dostarczą pieniędzy. Tylko najpierw trzeba zapieprzć.
    • leyla76 Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 21:19
      Gratulacje.
      To i ja sie pochwale. Moja córka właśnie dzisiaj miała ogłoszone wyniki. Bardzo sie stresowała bo wg niej słabo jej poszło na egzaminie z anatomi. Zdała i to bardzo dobrze i od września jest na drugim roku medycyny na uniwersytecie w Lozannie. Powiem, ze było cieżko, bo przyjęli ponad 1000 osób, a przeszło dalej ok 200.
      Wakacje jednak córka zaczyna dopiero w sierpniu, bo obecnie robi obowiązkowy staż .
      • superdentystazpoznania Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 21:56
        Z ciekawości, studiuje po francusku? Gratulacje oczywiście
        • leyla76 Re: Chwaliwątek ogólny 15.07.22, 10:12
          Tak, ale my tu mieszkamy i tu skończyła poprzednie szkoły, wiec francuski to nie problem.
      • alpepe Re: Chwaliwątek ogólny 15.07.22, 07:50
        No i super. Moja robiła praktyki studenckie w przerwie zimowej, mogłaby w lato, ale stwierdziła, że jej słabo się robi w lato w maseczce, jak są upały, więc znów będzie robić w zimie. Tu na pierwszy rok było 310 miejsc, nie wiem, ile osób przeszło.
    • majenkir Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 22:08
      Gratulacje dla córki!

A mój synuś miał wczoraj 21-sze urodziny.
      Teraz całą rodziną możemy chodzić do baru 😂🍺🍸🥃🍷🍹
      • karme-lowa Re: Chwaliwątek ogólny 14.07.22, 22:11
        Gratulacje dla córki!
        • alpepe Re: Chwaliwątek ogólny 15.07.22, 07:51
          A ty znów się wpisujesz w dziwnym miejscu! Dziękuję!
      • alpepe Re: Chwaliwątek ogólny 15.07.22, 07:51
        Wow, no, jakby nie było, też jakieś osiągnięcie, móc legalnie napić się alkoholu big_grin Dużo zdrówka dla syna. Ja miałam urodziny 30. 06., ale na pewno nie były to urodziny tak przełomowe big_grin
    • little_fish Re: Chwaliwątek ogólny 15.07.22, 07:50
      Gratulacje 😊
      Ja póki co wyrażam radość w wątku o przyjętych na studia - mam nadzieję że za rok też będę miała powody do rodzicielskiej radości 😁
      • alpepe Re: Chwaliwątek ogólny 15.07.22, 07:52
        Dziękuję. Mnie tamten wątek, jeśli dobrze patrzyłam, nieco przerósł, osiołkowi w żłoby danu i w końcu nie wiadom, co big_grin .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka