Dodaj do ulubionych

Uber - co robię źle?

16.07.22, 23:55
Zainstalowałam sobie aplikację Ubera i pierwszy raz chciałam skorzystać. Mianowicie chciałam zamówić przejazd na poniedziałek do pewnej znanej kliniki, gdzie mam wizytę - odległość 21km, ale przejazd przez 3 miasta. W aplikacji wyskakuje mi błąd i mam zmienić miejsce docelowe.
Co robię źle? Może Uber nie akceptuje jazd poza miasto? Zaznaczyłam płatność gotówką - czy to może mieć znaczenie? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • car_fox Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 03:47
      A moze sie skontaktuj (zadzwon) z Uberem i ich zapytaj? Takie to skomplikowane ?
      • sloneczypan Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 04:41
        Naprawdę . Nie bij wytlumacz. www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.uber.com/pl/blog/aplikacja-uber-pierwsze-kroki/&ved=2ahUKEwjxkuvS8v74AhXLFXcKHeovAAMQFnoECAUQBQ&usg=AOvVaw2LtmdlsW7XaDrB0D-2OrKP
        • zielonazaba9999 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 06:56
          Dokładnie tak robię. Po punkcie 1 "Jak zamawiać przejazdy" pojawia się komunikat "błąd zmień miejsce docelowe".
          • sloneczypan Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 09:07
            Tak pisze na ich stronie .Sprawdź, czy dotarła do Ciebie wiadomość z kodem weryfikacyjnym Uber. Jeśli nie masz takiej wiadomości, zaktualizuj ustawienia konta. Jeśli nadal nie możesz zamówić przejazdu, wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby Ci pomóc.
            • zielonazaba9999 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 09:08
              Owszem dotarła. Kod wpisałam.
      • zielonazaba9999 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 07:04
        car_fox napisał(a):

> A moze sie skontaktuj (zadzwon) z Uberem i ich zapytaj? Takie to skomplikowa
        > ne ?

Na jaki nr? W niedzielę? Jedyny support jaki znalazłam to napisanie wiadomości w aplikacji na którą odpowiedzą w ciągu 24 godzin. Nr tel. support nie podaje. A ja potrzebuję pewny transport na poniedziałek rano.
      • leosia-wspaniala Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 08:48
        Zadzwoń do Ubera big_grin big_grin big_grin A potem do Bolta i Facebooka big_grin
        • kk345 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 09:59
          Kolejny telefon dobrze jest wykonać do Wizzara albo Ryanaira, rozrywka nawet wyższego lotu 😂
          • dyzurny_troll_forum Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 14:37
            kk345 napisała:

> Kolejny telefon dobrze jest wykonać do Wizzara albo Ryanaira, rozrywka nawet wy
            > ższego lotu 😂

Akurat do Wizzara można zadzwonić. Sam dzwoniłem w 2020 w sprawie zwaracania kasy za bilety w ramach koronaerdolca. Myślę, ze wiele firm jakiś tam kontakt telefoniczny ma, ale bardzo, bardzo odbrze ukryty.
            Wiem, Uber nie ma. Ale nie o tym rozmawiamy...
            • kk345 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 17:35
              A ktoś pisał, że nie można? Dzwoń sobie gdzie chcesz, choćby do Berdyczowa...
      • kk345 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 10:00
        car_fox napisał(a):

> A moze sie skontaktuj (zadzwon) z Uberem i ich zapytaj? Takie to skomplikowa
        > ne ?
        Nie masz pojęcia, o czym piszesz, co? 😂
      • starczy_tego Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 11:01
        Zadzwoń do ubera 😂😂😂 ok boomer
    • leosia-wspaniala Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 08:45
      > Zaznaczyłam płatność gotówką - czy to może mieć znaczenie?

Nie wiem, ale po co takie kombinacje?

Sprawdź, czy masz włączoną lokalizację w telefonie.
      • zielonazaba9999 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 09:03
        Mam włączoną. W pomocy wygrzebalam informację, że Uber akceptuje długie przejazdy do 4h - mój to tylko 0,5h max. W opcjach pomocy znalazłam "kalkulator opłat" - odcinek, który chcę przejechać jak najbardziej wycenia. Nie wiem o co chodzi.
        • 35wcieniu Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 09:11
          Nikt nie wie ale możesz odpuścić myślenie o tym czy Uber pozwala wyjeżdżać za miasto big_grin bo mogę zapewnić że pozwala.
        • kk345 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 10:02
          Może problemem jest płatność gotówkowa? Bo nie mogą ani zweryfikować płacącego, ani pobrać ewentualnej opłaty za anulowany kurs, spróbuj podpiąć kartę płatnicza jako źródło płatności.
          • leosia-wspaniala Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 11:05
            Też bym w to celowała.
          • zielonazaba9999 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 16:01
            Firmy weryfikujące płacącego mają zazwyczaj tylko możliwość płatności kartą i informują wcześniej o weryfikacji np. Legimi. Uber daje bodajże 4 opcje płatności do wyboru w tym gotówkę i ani słowa o weryfikacji. Wyskakuje mi info że mam zmienić miejsce odbioru (a nie jak wcześniej napisalam docelowe) więc raczej nie o to chodzi. Użycie karty w Internecie ograniczam do minimum, więc na pewno nie podepnę spółce działającej w Polsce ale umawiającej się ze mną na prawo holenderskie - co to to nie. Jak nie rozwiąże problemu od biedy mogę podpiąć Paypal.
            • dyzurny_troll_forum Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 16:49
              zielonazaba9999 napisała:

> Użycie karty w Internecie ograniczam do minimum, więc na pewno ni
              > e podepnę spółce działającej w Polsce ale umawiającej się ze mną na prawo holen
              > derskie - co to to nie.

W tej sytuacji pozostaje jedynie wąsaty Mietek i jego taksówka.
            • kk345 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 17:36
              Na przyszłość wyrób sobie może kartę typu Revolut, nie podpięta do konta, doładowujesz i placisz w necie bezpiecznie, bez ryzyka czyszczenia konta...
              • dyzurny_troll_forum Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 17:52
                kk345 napisała:

> Na przyszłość wyrób sobie może kartę typu Revolut, nie podpięta do konta,

Kobiecina nie jest w stanie ogarnąć Ubera a ty jej proponujesz Revoluta otwierać!? Serio???

Revolut jest na litewskim prawie umiejscowiony i wymaga wysłania na Litwę szeregu dokumentów....
            • sol_13 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 17:52
              Akurat Uber jest bezpiecznym miejscem do podpinania karty. Nie bardzo rozumiem też, co ma tu do rzeczy prawo holenderskie, wydawcą karty jest Twój bank w PL i Ciebie to interesuje. Zawsze możesz reklamować transakcję więc w swoim Banku, jeśli nie uda Ci się czegoś załatwić z Uberem. Aczkolwiek korzystam dość długo i na 2 czy przypadki odwołania kursu przez kierowcę środki były natychmiastowo zwracane przez nich, więc sprawnie to działa.
    • krolewska.asma Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 10:05
      Nie jezdz uberem
      To przytułek dla gwalicieli i oszustów
      Opatrzność cię próbuje chronić i dlatego nie możesz zarezerwować
    • klementyna156 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 10:57
      Zwykle przed pierwszym kursem robią testową transakcję kartą, na złotówkę. Porem ją zwracają. Więc być może - nie można pierwszego kursu gotówką opłacić. Podepnij kartę i sprawdź.
      • zielonazaba9999 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 16:02
        Wyjaśnilam powyżej.
    • sol_13 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 13:01
      Podepnij kartę, muszą Cię zweryfikować skoro to nowe konto. To zresztą jeden z plusów Ubera, nie trzeba mieć gotówki.
      • zielonazaba9999 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 16:02
        Wyjaśniłam powyżej.
    • klaramara33 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 16:17
      Płatność gotówką odrzucają często, ustaw na przelew.
    • zielonazaba9999 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 16:18
      Słuchajcie grzebiąc w pomocy znalazłam taki tekst: "Wcześniejsze zaplanowanie przejazdu nie gwarantuje znalezienia kierowcy. W rzadkich przypadkach, gdy nie znajdziemy dla Ciebie kierowcy, poinformujemy Cię o tym na koniec tego przedziału czasowego." Uber przyjmuje zlecenie, niczego nie gwarantuje, a ja mam płacić za anulowanie zlecenia i spóźnienie? To ja mam w d*pie taką usługę. Ja na umówione pół roku wcześniej badanie dojechać muszę.
      Umówiłam się w końcu ze znajomym taksówkarzem. Zgodził się pojechać za niewiele więcej niż Uber.
      Pobawiłam się jeszcze "kalkulatorem opłat" i tak: do kliniki na Zachód, 21 km ( przejazd przez 3 miasta) Uber chce 20 PLN mniej niż najtańsza sieć taksówek; do kliniki na Wschód, 17 km (sąsiednie miasto) chcą 4-5 PLN mniej niż najtańsze taksówki; ale te trasy po mieście, na których ja jeżdzę kosztują tyle samo co przeciętne taksówki - jak dla mnie to jedna wielka ściema z tym "tanim" Uberem.
      • palacinka2020 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 16:51
        Wiele osob uzywa ubera noe dlatego ze tanszy tylko wygodniejszy.
      • 35wcieniu Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 16:55
        A jak mają zagwarantować. To nie autobus. Jak nie będzie żadnego kierowcy to nie będzie, co mają niby zrobić.
        Wolisz taksówkę, jeździj taksówka, problem rozwiazany.
      • kk345 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 17:39
        Nie ma obowiązku korzystać z Ubera, nie ma też obowiązku ułatwiać sobie życia płatnościami bezgotówkowymi i aplikacjami do tysiąca spraw, można nadal sięgać lewą ręką do prawego ucha, jak to właśnie robisz.
      • klementyna156 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 17:46
        W uberze nie ma stałej ceny za przejazd przecież. Im więcej kierowców w okolicy w danej chwili, tym cena niższa. I na pewno cena z "teraz" nie musi się równać cenie z poniedziałku rano. I tak, w Uberze raczej zamawia się przejazd tuż przed, a nie rezerwuje z góry na odleglejszy, konkretny dzień, to bardziej taksówkowa usługa jednak.
        Tym, co marudzą że Uber nie taki nie śmaki chciałam zwrócić uwagę, że nie każdy mieszka w dużym mieście i może sobie dowolnie wybierać między firmami, koroporacjami, Uberem itd.
        Ja za dojazd do stolicy z mojego małego miasteczka płacę taksi jakieś 150 zł, bo im wychodzi strefa poza miastem, ta najdroższa. Uberem za taki sam kurs - 30 kilka zł, w nocy może z 60 maks. Co oznacza, że nie mam praktycznie wyboru. Lokalne korpo taksówkarskie są baaaardzo zawodne, testowałam w czasach przeuberowych jeszcze i to nie ma sensu, bo na kurs się czeka i ponad pół godziny, a czasem wcale nie mają aut.
      • sol_13 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 17:55
        Za anulowany przejazd nie płacisz. Zwracają środki od razu.
      • kk345 Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 18:10
        To mi mocno przypomina rozkminy takiego - sobie-nicka, czyli "nie rozumiem, jak działa współczesny świat, ale na pewno jest źle zorganizowany i do kitu"
      • taki-sobie-nick Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 21:54
        Dorzuć te 4-5 zł, skoro to takie ważne badanie.
      • snajper55 Re: Uber - co robię źle? 18.07.22, 02:03

> Słuchajcie grzebiąc w pomocy znalazłam taki tekst: "Wcześniejsze zaplanowanie p
        > rzejazdu nie gwarantuje znalezienia kierowcy. W rzadkich przypadkach, gdy nie z
        > najdziemy dla Ciebie kierowcy, poinformujemy Cię o tym na koniec tego przedział
        > u czasowego." Uber przyjmuje zlecenie, niczego nie gwarantuje, a ja mam płacić
        > za anulowanie zlecenia i spóźnienie? To ja mam w d*pie taką usługę. Ja na umówi
        > one pół roku wcześniej badanie dojechać muszę.
        > Umówiłam się w końcu ze znajomym taksówkarzem. Zgodził się pojechać za niewiele
        > więcej niż Uber.
        > Pobawiłam się jeszcze "kalkulatorem opłat" i tak: do kliniki na Zachód, 21 km (
        > przejazd przez 3 miasta) Uber chce 20 PLN mniej niż najtańsza sieć taksówek; d
        > o kliniki na Wschód, 17 km (sąsiednie miasto) chcą 4-5 PLN mniej niż najtańsze
        > taksówki; ale te trasy po mieście, na których ja jeżdzę kosztują tyle samo co p
        > rzeciętne taksówki - jak dla mnie to jedna wielka ściema z tym "tanim" Uberem.

W Warszawie koszt przejazdu Uberem to mniej więcej połowa kwoty, jaką by się zapłaciło w taksówce.

S.
    • kanna Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 21:52
      Moim zdaniem chodzi o to, ze nie jesteś zweryfikowana jako klient - w sensie: nie podpięłaś karty.
      • kanna Re: Uber - co robię źle? 17.07.22, 21:52
        Poproś jakiegoś znajomego, żeby Ci zamówił kurs, oddasz mu gotówkę.
      • snajper55 Re: Uber - co robię źle? 18.07.22, 02:05
        kanna napisała:

> Moim zdaniem chodzi o to, ze nie jesteś zweryfikowana jako klient - w sensie: n
        > ie podpięłaś karty.

Ja nie mam podpiętej karty, płacę gotówką i nie mam żadnych problemów. Ściągnąłem apke na komórkę i po prostu zacząłem używać.

S.
    • snajper55 Re: Uber - co robię źle? 18.07.22, 02:10

> Zainstalowałam sobie aplikację Ubera i pierwszy raz chciałam skorzystać. Mianow
      > icie chciałam zamówić przejazd na poniedziałek do pewnej znanej kliniki, gdzie
      > mam wizytę - odległość 21km, ale przejazd przez 3 miasta. W aplikacji wyskakuje
      > mi błąd i mam zmienić miejsce docelowe.
      > Co robię źle? Może Uber nie akceptuje jazd poza miasto? Zaznaczyłam płatność go
      > tówką - czy to może mieć znaczenie? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Może źle wskazujesz miejsce docelowe? Poproś o pomoc kogoś, kto korzysta z Ubera i niech na twojej komórce zamówi ci ten kurs, a ty patrz jak on to robi.

S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka