Dodaj do ulubionych

Ostrzeżenie!

29.07.22, 11:41
Jeśli któraś z Was dostanie maila od anika772, z linkiem, nie otwierajcie, tylko kasujcie. To konto od dawna nie istnieje na gazeta.pl, jakaś podejrzana domena holetszella1993@hotmail.com, anika772 nie ma z tym absolutnie nic wspólnego.
Obserwuj wątek
    • wapaha Re: Ostrzeżenie! 29.07.22, 11:47
      Potraktujcie poważnie - primula zmieniła nicka bo ponad rok temu zaczęły do mnie przychodzić od niej-czyli od aniki- maile z dziwnymi linkami. Jako że znamy się lat kilkanaście, jesteśmy w kontakcie - na bieżąco dowiadywałam się czy to od niej. Anika zlikwidowała konto, był spokój...i dzisiaj dostałam maila z jej nicka ale z inną domeną
      Nie otwierajcie i nie klikajcie w maile zanim nie sprawdzicie z jakiej domeny - nie klikajcie i nie otwierajcie maili jesli nie spodziewacie się dostać maila od znanej wam osoby, z którą nie miałyście od dawna kontaktu
      Takie podstawowe bhp -ale wiem że łatwo się złapać w chwili nieostrożności- i zawirusować i siebie i swoje kontakty
    • borsuczyca.klusek Re: Ostrzeżenie! 29.07.22, 11:51
      Dzięki dziewczyny 🙏
    • magrathh Re: Ostrzeżenie! 29.07.22, 11:51
      Ja dostałam takiego maila z podejrzanym linkiem z kilku innych kont, m.in od meff, na inną pocztę, nie gazetową.
      • magrathh Re: Ostrzeżenie! 29.07.22, 11:54
        *myff, nie meff
    • eliszka25 Re: Ostrzeżenie! 29.07.22, 12:09
      Nigdy nie otwieram takich maili, tylko je od razu wywalam. Dawno temu zostałam w tym kierunku przeszkolona przez męża programistę. Jednak dobrze, że piszesz, bo czasem człowiek kliknie z rozpędu. Trzeba uważać na takie rzeczy, bo przychodzą z różnych kont. Od czasu do czasu warto to przypomnieć.
      • wapaha Re: Ostrzeżenie! 29.07.22, 12:22
        te maile przyszły od znanego mi dobrze użytkownika ( na pierwszy rzut oka )
        i to jest podstępne
        • primula.alpicola Re: Ostrzeżenie! 29.07.22, 12:52
          No otóż. Zwłaszcza że nick godny zaufania!
        • eliszka25 Re: Ostrzeżenie! 29.07.22, 14:01
          Bo to często jest podstępne w taki sposób właśnie. Do mnie ostatnio przyszły niby z banku. Dlatego warto przypominać takie rzeczy, żeby człowiek nie kliknął automatycznie tylko zawsze sprawdził nadawcę.
          • hanusinamama Re: Ostrzeżenie! 30.07.22, 16:40
            NO ale z niby banku to co innego niż z konta znajomej. Ciekawe skąd twój mąz prigramist przed otwarciem wie ze mail z konta twojej znajomej (masz taką znajomą, ona ma taki adres mailowy) jest fejkowy???
            • eliszka25 Re: Ostrzeżenie! 31.07.22, 02:18
              Po sprawdzeniu nadawcy, tak samo jak z banku. Po prostu adres E-mail nie jest normalny, jak np. nazwisko@gazeta.pl tylko po nazwisko@ jest coś dziwnego. Dokładnie tak, jak napisała primula w poście startowym. Tak samo, jak znam adres mailowy mojego banku, znajomych itp i po przyjrzeniu się adresowi nadawcy widzę, że jest on jakiś dziwny.
              • wapaha Re: Ostrzeżenie! 31.07.22, 09:22
                tylko, że w tym wypadku moja poczta znała nazwę kontaktu "anika772" i nie wyświetliła domeny
                zobaczyłam ją dopiero po sprawdzeniu jakie jest rozszerzenie
                tak jakby moja skrzynka odbiorcza rozpoznała samą nazwę "anika772" - bo z nia korespondowałam

ja dlatego skasowałam maila i napisałam do primuli-bo wiedziałam, że nie ma opcji żeby to ona napisała miala-dopiero po skontaktowaniu się z zona_mi - sprawdziłam domenę
    • iwoniaw Re: Ostrzeżenie! 29.07.22, 13:24
      Bardzo dobrze, że o tym piszecie, bo o ile nawet ludzie kasują maile z dziwnych adresów, o tyle widząc jako nadawcę znajomego nicka często nie zwracają uwagi, że ten nick jest tylko pozornie znajomy i nie jest to nadawca np. nick@gazeta.pl, tylko nick@dziwnadomena.com.

• boremloska Re: Ostrzeżenie! 29.07.22, 13:51
        Niestety otworzyłam...
        • wapaha Re: Ostrzeżenie! 29.07.22, 14:04
          boremloska napisał:

> Niestety otworzyłam...

wyślij maile do swoich znajomych z listy kontaktów żeby nie otwierali od ciebie maili z załącznikiem, żeby nie klikali w nie i w linki
          czesto odbierjaąc pocztę i widzą nieodczytane maile lecimy "od góry"

i chyba powinnaś zapuścić jakiś program antywirusowy
          • boremloska Re: Ostrzeżenie! 30.07.22, 02:17
            wapaha napisała:

> boremloska napisał:
            >
            > > Niestety otworzyłam...
            >
            > wyślij maile do swoich znajomych z listy kontaktów żeby nie otwierali od ciebie
            > maili z załącznikiem, żeby nie klikali w nie i w linki
            > czesto odbierjaąc pocztę i widzą nieodczytane maile lecimy "od góry"
            >
            > i chyba powinnaś zapuścić jakiś program antywirusowy

Za późno na to
            Z wieloma nie mam kontaktu
            O nie chcę by to był pretekst

Jestem zla
      • eliszka25 Re: Ostrzeżenie! 29.07.22, 14:02
        Dokładnie tak to jest. Trzeba być czujnym, bo takie podszywanie się jest bardzo częste.
      • chococaffe Re: Ostrzeżenie! 29.07.22, 14:19
        Dodam: kiedyś byłam w ciągu mailowym z koleżanką, prawie jak ping-pong - w środku tej rozmowy przyszedl mail z jej nazwą loginu, ale innym rozszerzeniem. Mail otworzyłam, cud, że nie kliknełam na link, bo bezsensownośc tej informacji w kontekście naszej bieżącej wymiany informacji mnie zastopowała.
        • wapaha Re: Ostrzeżenie! 29.07.22, 14:22
          miałam podobnie z aniką - tez w trakcie "ciągu" ( fakt że rozłożonego w czasie )
          • chococaffe Re: Ostrzeżenie! 29.07.22, 14:34
            U mnie ciąg trwał ze 30 minut, ale to było ping-pong, ping pong - z 15 prawdziwych maili wymieniłyśmy. I w środku tego.
            • wapaha Re: Ostrzeżenie! 29.07.22, 15:49
              a to nie - u nas raczej tygodnie
    • profes79 Re: Ostrzeżenie! 30.07.22, 09:57
      Czasami tak bywa - ja rozesłałem do adresatów takiego maila z długo nieużywanej skrzynki onetowej (długo: w sensie kilka lat i to bliżej dziesięciu). Zorientowałem się tylko dlatego, że na liście adresowej był też mój obecnie wykorzystywany adres - kilka osób zidentyfikowałem i ostrzegłem; od kilku przy jakiejś okazji dostałem ostrzeżenie, że rozsyłam spam i mogłem powiedzieć, że sie tym zająłem (zmieniłem od razu dane dostępowe do konta). Generalnie jak się dostaje nagle od kogoś linka czy coś takiego to warto się temu od razu przyjrzeć. Ledwie kilka dni temu znajoma mi wysłała "coś" na msg - ale że napisała do mnie po francusku to od razu wiedziałem, że coś nie gra smile
    • marlex Re: Ostrzeżenie! 03.08.22, 22:38
      Mojej znajomej włamali si na messengera, podszyli się pod nią i rozsyłali do jej znajomych wiadomości że wyjątkowo, jednorazowo, pilnie potrzebuje gotówki bo ma niezapłaconą fakturę w firmie a facet stoi nad nią z paczką do odbioru i bez kasy jej nie wyda towaru, a akurat w tym momencie nie ma.. Dużo ludzi się nabrało bo to fajna dziewczyna i chcieli pomóc - i wpłaciło blikiem kasę - NIE DO ODZYSKANIA. Oszuści kasę wypłacili z bankomatu na drugim końcu Polski, zamaskowani, czapka, maseczka i zniknęli...
      Niby się dużo mówi o tym, ale to cała mafia wiedząca co mówić i jaką atmosferę stworzyć by ludzie wpłacali..
      • kot9 Re: Ostrzeżenie! 16.08.22, 08:23
        Tak jest, trzeba uważać w co się klika. Do mnie przychodziły maile że muszę dopłacić do paczki bo brakuje 10 złotych, oczywiście nie dałem się wrobić, maile były kasowane, jak bym kliknął w link to na 100% wyczyścili by mi konto.
    • lily_evans011 Re: Ostrzeżenie! 08.08.22, 22:11
      A wiesz, że ja do tej pory nie domyśliłam się, że Ty jesteś annika? big_grin
      W każdym razie miło, że wciąż tu jesteś !
      • primula.alpicola Re: Ostrzeżenie! 08.08.22, 22:28
        No masz! 🙂
        I wzajemnie, już nie znikaj, co?
        • lily_evans011 Re: Ostrzeżenie! 09.08.22, 04:40
          smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka