Dodaj do ulubionych

Jak żyć z kłamcą?

07.08.22, 11:32
jestesmy parą 2 lata i 2 miesiące; mieszkamy razem. Od początku znajomosci on kłamie albo inaczej ,każde zdarzenie, ma kilka wersji.
syt 1) przez pol roku jezdzil na grzyby z...
wersja nr 1 -z samymi kolegami
wersja nr 2- koledzy i jakies 2ie kuzynki jednego z kolegów
wersja nr 3, ta ostateczna- koledzy i ich sąsiadka, młoda,ładna dziewczyna-zawsze z nią sie witał tekstem "czesc piękna"
syt.2) i wersja nr 1-co roku tradycja w jego pracy,ze sekretarce Wiolce i szefowej skladają sie wszystcy i kupują prezenty na Dzien kobiet czekoladki + wino
wersja nr 2- nie ma tej tradycji, gdy on kupił tym kobietom,nikt się nie złozył,by mu oddać
syt.3)sekretarka Wiolka,po rozmowie z nią jest przez pół dnia bardzo szczęsliwy,wesoły,uśmiechniety-to do niej chodzil w godzinach pracy, do biura pod pretekstem,ze szef go wzywa a mieszkal wtedy ze mną
wersja nr.1- ,ze bardzo duzo jej zawdzięcza bo jego ojcu bardzo duzo pomagała w rozliczeniach, w papierach
wersja nr.2-Wiolka to obca osoba, pracujaca tylko w ich firmie, nikomu z jego rodziny nie pomagała

i wiele innych opowiadan, ktore tak bardzo nie utkwiły mi w pamięci jak te powyżej.

Jak z nim rozmawiam i wypominam,te jego klamstwa,ze sprawil mi duzo przykrosci,to słyszę,ze to bylo 2 lata temu,ze jestem nienormalna,ze powinnam sie leczyc itp. Problem w tym,ze jak cos opwiada,to w przeciagu dni pytam o to samo i czy wersja pierwsza zgadza sie z ostatnią. Nie podejrzewam,ze zdradzi ale wiem,ze moze mnie skłamać.
jak z kims takim życ?
Obserwuj wątek
    • skumbrie Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 11:35
      Chłop ma rację. Jesteś nienormalna, bo dalej siedzisz w bagnie na własne życzenie.
    • raphidophora_tetrasperma Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 11:37
      Nie podejrzewam,ze zdradzi ale wiem,ze mo
      > ze mnie skłamać.
      > jak z kims takim życ?
      Nijak. Zakończyć związek dla dobra wszystkich
    • abecadlowa1 Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 11:39
      siedemkropek82 napisała:

> jak z kims takim życ?

Skoro i tak już traktujesz swoje życie jak śmietnik, to co Ci szkodzi też zacząć kłamać na każdy możliwy temat?
      • asia.sthm Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 11:45
        > kłamać na każdy możliwy temat?

Jedyna dobra rada.
        Każdy kłamca głupieje jak mu się gównem odpryska w oczko.👍
        • m_incubo Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 11:51
          Podejrzewam, że będzie miał głęboko w okrężnicy jej kłamstwa.
    • princesswhitewolf Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 11:40
      No to predzej czy pozniej zdradzi. 60 proc Polakow zdradza. Nie sadze by ten byl w 40 proc

>moze mnie skłamać.

Oklamac a nie sklamac.
      • taniax Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 12:04
        Stawia cie w fatalnych sytuacjach a później napie..la i atakuje gdy nerwowo reagujesz, nie ma na takiego rady poza tym że ktoś mu powinien robić coś podobnego ale szczerze to dziecinada szkoda na takiego czasu i nerwów.
    • iwles Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 11:44

Przeciez już pisałaś o tym, tylko nie wiem, czy pod tym nickiem.
    • milva24 Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 11:47
      A po co w ogóle chcesz z nim być? Mnie by się nie chciało...
    • m_incubo Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 11:49
      siedemkropek82 napisała:

> jak z kims takim życ?

Nie wiem, ty mi powiedz. To ty z nim przecież żyjesz.
    • snakelilith Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 11:58
      A ty z nim jesteś z jakiego powodu?
      Wersja nr 1 - rodzice/ksiądz/kosmici mnie zmuszają
      wersja nr 2 - eeeee....... no...... eeeee..... no kurcze...... uncertain
    • perspektywa Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 12:04
      Nie da się żyć z kłamcą. Tu nie nad czym debatować.
      • taniax Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 12:08
        Takie prymitywne nieskomplikowane chłopy jak ten widzą to tak że jak reagujesz na Wiolę nerwowo to stawiasz się od razu niżej więc będą po tobie jeździć ze zdwojoną siłą, naprawdę szkoda czasu.
    • 71tosia Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 12:04
      Facet mówi to co chcesz usłyszeć w danej chwili? Nawyk kłamania z dzieciństwa (często pojawia się jako mechanizm obronny)? Może poczytaj cos o tym skąd się bierze mitomania i nawyk patologicznego kłamstwa?
      • cegehana Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 12:24
        Myślę, że to prawdopodobna diagnoza.
      • taki-sobie-nick Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 21:42
        To niech idzie na terapię albo niech nie idzie, żyć bym z takim nie dała rady.
    • bruy-ere Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 12:11
      Kłamie w nieistotnych sprawach, to zły znak, bo nie ma wyraźnego powodu, żeby kłamać (np. coś ukryć), jest kłamcą z natury.
      A jak będzie chciał coś przed Tobą ukryć, to łatwo się połapiesz - nie pamięta swoich poprzednich kłamstw, na bieżąco wymyśla coś nowego.
    • angazetka Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 12:37
      Nie żyć z kłamcą.
    • zerlinda Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 12:47
      Zacisnąć zęby i do przodu. Jak miną trzy lata, to będzie z górki 🤣
    • mrs.solis Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 13:52
      Nie wiem jak zyc, bo ja bym z kims takim nie byla.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 16:34
      Jesteś sledząco wypytujaca, do odstrzału jak dla mnie.
      Nie lubię kontrolingu w życiu prywatnym, punktowania i wypominania.
      Po co ten facet się ciebiectezyma?
      Masz jakieś zalety, może chociaż bogata jesteś?
      • la_felicja Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 18:05
        A skąd wiesz, że ona wypytuje?
        To chyba naturalne, że jak ktoś wraca z jakiejś wycieczki, to się pyta, kto jeszcze był, co robili, itd - bardziej z grzeczności niż ciekawości. Zresztą, może sam jej powiedział, bez pytania, że był z kolegami, a później, przy innej okazji - że z kolegami i kuzynkami (wprawdzie dziwne mi się wydaje, że koleś raz poszedł na grzyby i potem to tak przeżywał, żeby aż trzy razy opowiadać, ale zdarza się)

No, a jak już go złapała na kłamstwie, to nic dziwnefo, ze zaczęła podpytywać, żeby potwierdzić/rozwiać podejrzenia.
      • lily_evans011 Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 18:17
        Równie dobrze mógł coś opowiedzieć, później ona nawiązała do tej sytuacji, a on się zdziwił, że przecież to zupełnie inaczej było.
        Albo spotkała kogoś, nawiązała do zdarzenia i okazało się, że ta osoba w ogóle w tym nie uczestniczyła.
    • zwierzakowa13 Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 16:47
      Najlepiej z kimś takim nie żyć. Nawet nie chodzi o to czy zdradzi, po prostu nie da się miec do takiej osoby zaufania na jakiejkolwiek płaszczyźnie.
      • danka88 Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 17:33
        To jest jakieś zaburzenie , znam dwie osoby które się tak zachowują , kłamią w byle błahej sytuacji , lubią też ubarwiać swoje opowieści i za każdym razem wychodzi inna wersja . To by trzeba było się psychiatry zapytać czy można to leczyć i jaka jest przyczyna tego zaburzenia
        • yadaxad Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 17:52
          Chorobliwa kłamliwość wynika z traumy. Możliwe, że już na tyle zepchniętej, że już nieuświadamianej i bez jakiegoś kompleksowego przenicowania raczej bywa nieuleczalna.
        • lily_evans011 Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 18:15
          Tak np borderline. Koszmarne zaburzenie swoją drogą.
    • lily_evans011 Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 18:14
      Run baby, run
    • 3-mamuska Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 18:16
      A po co z nim żyć?
    • geoardzica_z_mlodymi Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 18:19
      Jeżeli partner mówi Ci, ze jesteś nienormalną i lecz się, to uciekaj.
      Czy patologiczny kłamca, czy ma coś za uszami, czy po prostu Ciebie ma gdzieś, nie ma sensu niszczyć dobie życia.
      • zerlinda Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 21:19
        Partner wyzywa ja od najgorszych na ulicy. A ona jego. Dajcie spokój, tej osobie takie życie z tym panem pasuje.
        • alpepe Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 21:28
          Pijacka patologia, fakt, zapomniałam, że oni jeszcze piją.
    • alpepe Re: Jak żyć z kłamcą? 07.08.22, 21:27
      Jednego nie rozumiem, czy ty przeżywasz dzień świstaka? Co jakiś czas przychodzić się użalać na swojego chłopa, ematki ci mówią, rozstań się z nim, potem przyłazisz z problemami z pracą, matki ci doradzają i od nowa kołomyja, przerywana drobnymi kradzieżami w twoim wykonaniu, kiedy to zarzekasz się, że przypadkowo przechodziłaś z tragarzami, a tak w ogóle to ci koleżanki z pracy robią pod górkę.
    • panna.nasturcja Re: Jak żyć z kłamcą? 08.08.22, 02:22
      siedemkropek82 napisała:

> jak z kims takim życ?

Wcale. Zaufanie to podstawa związku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka