Dodaj do ulubionych

Medicover - dziwna sytuacja

19.08.22, 08:23
Pod koniec lipca kopnęłam małym paluszkiem u stopy. Paluszek zsiniał, więc pojechałam na SOR medicover, gdzie zrobiono mi rtg i pan lekarz, który bardzo spieszył się do domu powiedział, że to tylko stłuczenie. Na wydruku z wizyty nie mam tej diagnozy, mam tylko zalecenia: szerokie obuwie, zimne okłady, elewacja kończyny.

Dziś zalogowałam się na konto medicover i ze zdziwieniem odkryłam, że 2 tygodnie po wizycie na SOR ów lekarz wpisał mi diagnozę: złamanie paliczka z oderwaniem 2mm kawałka kości.

W międzyczasie byłam na urlopie i chodziłam po górach - oszczędnie, bo paluszek bolał, ale na boga, gdyby mi powiedział, że mam złamanie, nie chodziłabym w góry wcale. W Medicoverze powiedziano mi, że mogę złożyć reklamację, ale zastanawiam się, czego w ogóle powinnam żądać? Jak poprowadzić rozmowę, co z tym dalej zrobić? Bo to, że wizyta u ortopedy, to jasne, ale to mi się należy po prostu, nie w ramach reklamacji. Paluszek dalej boli i moim zdaniem zmienił kształt.
Obserwuj wątek
  • smoczy_plomien Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 08:26
   Nie mam tego na wydruku z wizyty, ale mam w panelu opis wizyty na SOR: Diagnoza: Stłuczenie palca (palców) bez uszkodzenia paznokcia.
   • sweterwkrate Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 08:43
    Nieciekawa sytuacja. Wydrukuj sobie to wszytko, bo jak Ci się palec źle zrósł w wyniku złej diagnozy i złego leczenia jak widać, to możesz się domagać odszkodowania. Tak mi się wydaje przynajmniej.
  • afro.ninja Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 10:58
   Skoro na wydruku nie masz nic o złamaniu, a na panelu juz tak, warto złożyć reklamację. Masz rację jest to dość dziwna sytuacja.
   Złamania palców ciężka sprawa.
  • mamtrzykotyidwato5 Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 11:43
   Idź do innego ortopedy, zrób prześwietlenie i jak coś jest nie tak, jak powinno być, to idź do prawnika, który specjalizuje się w odszkodowaniach medycznych.
  • lauren6 Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 11:53
   Zajmij się leczeniem stopy u ortopedy. W takiej sytuacji zażądaj od Medicover terminów na cito. W zależności od dalszego leczenia i rokowań rozważałabym pójście do prawnika.
  • aguar Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 12:17
   Jeśli zalecenia są takie, jak piszesz, a nie ma nic o oszczędzaniu kończyny, to moim zdaniem masz szansę na odszkodowanie.
  • mysiaapysia Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 12:42
   Popieram zamieszczone tu odpowiedzi dotyczące domagania się wyjaśnienia sprawy i odszkodowania. Ale na wszelki wypadek konsultacje u innego ortopedy poza tą siecią. Chodzi o to, żeby mieć niezależną, obiektywna opinię. Nawet odpłatnie, a potem żądać zwrotu kosztów. Poszkodowany pacjent nie musi ponawiać badań tylko tam, gdzie już raz popełniono błąd.
   A tak w ogóle kilka dni temu był wątek o leczeniu za granicą i mądrale wyśmiewały po co pacjent ma sam widzieć wyniki zleconych badań. No właśnie po to między innymi.
   • lauren6 Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 12:53
    > A tak w ogóle kilka dni temu był wątek o leczeniu za granicą i mądrale wyśmiewały po co pacjent ma sam widzieć wyniki zleconych badań. No właśnie po to między innymi.

    No co Ty. Na tym wspaniałym zachodzie pracują sami wybitni lekarze, którzy nie popełniają błędów medycznych big_grin
    • ajaksiowa Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 17:00
     NFZ lepie j płaci za złamanie?
  • kamin Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 17:10
   Zasadniczo złamań palców u stóp się nie gipsuje. Zakładasz szerokie obuwie, ew. przykleja się palec plastrem do pozostałych i żyje normalnie.
   • spirit_of_africa Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 17:26
    potwierdzam. Małego palca się nie gipsuje.
  • spirit_of_africa Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 17:27
   Zabawna jesteś. Palec bolał tak ze aż na SOR poleciałas, ale nie przeszkodziło ci to w łażeniu po górach.
   • smoczy_plomien Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 17:59
    Palec bolał umiarkowanie, na drugi dzień mogłam praktycznie normalnie się poruszać, prawie nie kulejąc. Za to zsiniał mi i to było dla mnie najbardziej niepokojące. No ale skoro lekarz mówi, że tylko stłuczenie, to dlaczego nie miałabym chodzić po dolinkach?
    • kamin Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 18:12
     No ale przy złamaniu też nie ma przeciwwskazań do chodzenia po dolinkach. Sama piszesz, że byłaś w stanie normalnie się poruszać.
     • kamin Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 18:18
      Dla jasności: lekarz powinien powiedzieć o złamaniu, ale zaleceń i sposobu leczenia by ta informacja nie zmieniła.
  • irma223 Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 17:32
   "szerokie obuwie, zimne okłady, elewacja kończyny" - nie brzmi, jak zalecenie wczasów wędrownych.

   Ale skoro jednak doszli do wniosku, że to złamanie, to powinni cię natychmiast telefonicznie powiadomić.

   Masz abonament/ubezpieczenie w Medicover czy to w ramach NFZ lub prywatnie jednorazowo?
   • smoczy_plomien Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 17:53
    Nie brzmi też jak zalecenie ograniczenia aktywności fizycznej. Moim zdaniem niestety facet spieszył się do domu i olał mój przypadek. Najpierw 3h przed wizytą zadzwonił do mnie, że ma mało pacjentów i mogę przyjechać jak najszybciej, a po mojej wizycie wyskoczył z pracy tak szybko, że minął mnie już na chodniku przed szpitalem.

    Mam abonament.

    Zacznę od wyciągnięcia dokumentacji medycznej z tej wizyty, żeby inny lekarz mógł porównać stan palca tuż po złamaniu ze stanem obecnym. I umawiam prywatną wizytę.
    • mysiaapysia Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 17:56
     Prosząc o kopię dokumentacji nic jeszcze nie mów. Do celów własnych i tyle.
     • smoczy_plomien Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 18:00
      Dokładnie tak smile
  • smoczy_plomien Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 18:00
   Dzięki za podpowiedzi. Zacznę od wyciągnięcia dokumentacji medycznej z tej wizyty, żeby inny lekarz mógł porównać stan palca tuż po złamaniu ze stanem obecnym. I umawiam prywatną wizytę.
  • asfiksja Re: Medicover - dziwna sytuacja 19.08.22, 20:21
   >Jak poprowadzić rozmowę, co z tym dalej zrobić?
   Sprawdź, czy straciłaś z tego powodu prawo do wypłaty odszkodowania, jeśli masz NNW i ile. Tej kwoty bym nie podarowała, w końcu po to się takie ubezpieczenie wykupuje. Jeśli nie straciłaś - darowałabym sobie, ale zapamiętałabym tę lekcję - SOR tylko porządny, nie jakiś medicover.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka