Dodaj do ulubionych

Węgiel dla odbiorcy prywatnego

26.08.22, 11:09
Dziewczyny w Czechach, Niemczech, Szwajcarii i innych krajach ... jak to u was wygląda. Właśnie słucham tvn24 i mówią o jakiejś kopalni, która rzuciła węgiel za 1.300 zł. Ludzie w 30 stopniowym upale po kilka dni stoją. Kolejka ponad kilometrową.
Obserwuj wątek
    • krwawy.lolo Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 26.08.22, 11:17
      W Niemczech chyba nikt nie pali takim węglem przywożonym furmanką pod okno od piwnicy.
    • rb_111222333 Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 26.08.22, 11:23
      To ja napiszę jeszcze o Polsce, sklep pgg w dwa dni w tygodniu rzuca węgiel do sklepu internetowego. Oczywiście serwery się wieszają, nic się nie ładuje, połączenie jest zrywane. To droga przez mękę. Jak ktoś kupi, to jest szczęśliwcem, ludzie dzielą się wskazówkami jak powiększyć swoje szanse. Dla mnie to wygląda jak cyfrowy PRL.
    • hanusinamama Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 26.08.22, 11:30
      Pod Bogdanką taka kolejka.
      Ja tylko dodam, ze warto sprawdzić po ile kopalnia sprzedaje węgiel a po ile handlowcy sprzedają dalej. Jakoś z tym nasz nierząd nic zrobić nie chce...zamiast dawać kase na węgiel uregulowaliby ten problem. I nie tylko ten.
      Ile rolnik dostaje na skupie za jabłko deserowe a ile kosztuje ono potem w sklepie (przpominam, ze najwieksze koszty ponosi producent)
      • snajper55 Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 26.08.22, 13:30
        hanusinamama napisała:

> Pod Bogdanką taka kolejka.
        > Ja tylko dodam, ze warto sprawdzić po ile kopalnia sprzedaje węgiel a po ile ha
        > ndlowcy sprzedają dalej. Jakoś z tym nasz nierząd nic zrobić nie chce...zamiast
        > dawać kase na węgiel uregulowaliby ten problem. I nie tylko ten.
        > Ile rolnik dostaje na skupie za jabłko deserowe a ile kosztuje ono potem w skle
        > pie (przpominam, ze najwieksze koszty ponosi producent)

No właśnie. Ceny powinni ustalać urzędnicy w ministerstwach. Przecie to skandal, że taki spekulant sprzedaje po ile chce! Najwyższa pora to ukrócić.

S.
      • kokosowy15 Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 26.08.22, 15:51
        Który minister ustala cenę usługi twojej firmy? Teraz nie ma spekulacji, teraz jest "wolna gra rynkowa" i kapitalizm.
      • panna.nasturcja Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 27.08.22, 05:31
        Czy Ty na głowę upadłaś? Ceny odgórnie regulowane Ci się marzą?
      • palacinka2020 Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 27.08.22, 08:40
        Serio uwazasz, ze najwieksze koszty jablka w sklepie ponosi rolnik? Po drodze jest jeszcze skup, a potem olbrzymie koszty utrzymania sklepow (budynki i ludzie) i dystrybucji tych jablek do tego pod twoim domem. Mozesz sobie pojechac na gielde rolna i kupic tanio.
        Akurat na warzywach I owocach sklepy maja niewielka marze netto.
        • niemcyy Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 27.08.22, 09:48
          Tzn. ile wynosi ta niewielka marża?

topagrar.pl/articles/aktualnosci/wszyscy-zarabiaja-na-jablkach-oprocz-sadownikow-cena-w-sklepie-to-600-ceny-skupu/
          W sklepie ok. 3 zł.

"Mozesz sobie pojechac na gielde rolna i kupic tanio."
          A nauczyciele, którym się nie podoba praca w szkole, niech idą do magicznej korpo zamiast narzekać big_grin
      • nunia01 Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 28.08.22, 16:09
        Akurat w przypadku jabłek największe koszty to może być przechowywanie. A biorąc pod uwagę, że 50 % warzyw i owoców jest traconych w procesie od pola do stołu to niekoniecznie największe koszty (i ryzyko) ponosić producent.
        • niemcyy Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 28.08.22, 18:01
          Ale w którym momencie między polem i stołem? Po drodze jest przechowywanie przez producenta, a potem pośrednicy.
    • hanusinamama Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 26.08.22, 11:32
      Prosze jak pieknie. www.dziennikwschodni.pl/leczna/tydzien-w-kolejce-po-wegiel,n,1000312816.html
      • snajper55 Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 26.08.22, 13:31
        hanusinamama napisała:

> Prosze jak pieknie. www.dziennikwschodni.pl/leczna/tydzien-w-kolejce-po-wegiel,n,1000312816.html

Kopalnia powinna podnieść ceny, to kolejek by nie było.

S.
    • mia_mia Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 26.08.22, 11:36
      Ludzie mają co chcieli, a że niektórzy niewinni cierpią za wybory innych, no cóż już się chyba przyzwyczailiśmy, PiS i tak wygra kolejne wybory, bo ci co stoją w tej kolejce to są pewni, że to przez Tuska.
    • malia Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 26.08.22, 11:50
      O jakim kryzysie węglowym mowa? Stoją, bo chcą, czasu mają dużo.
      "Na dziś nie widzę kryzysu węglowego, tym bardziej, że też nie ma dzisiaj potrzeb węglowych. Jest lato, jest gorąco, nie trzeba palić na razie węglem, więc o jakim kryzysie mówimy?" to słowa posłanki Iwony Arent
      • tilijka123 Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 26.08.22, 12:20
        malia napisała:

> O jakim kryzysie węglowym mowa? Stoją, bo chcą, czasu mają dużo.
        > "Na dziś nie widzę kryzysu węglowego, tym bardziej, że też nie ma dzisiaj potrz
        > eb węglowych. Jest lato, jest gorąco, nie trzeba palić na razie węglem, więc o
        > jakim kryzysie mówimy?" to słowa posłanki Iwony Arent

Też to czytałam next.gazeta.pl/next/7,151003,28832580,poslanka-pis-o-kryzysie-energetycznym-jest-lato-jest-goraco.html#s=BoxOpImg8
        • grey_delphinum Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 26.08.22, 13:24
          Od kilku miesięcy próbujemy kupić węgiel przez internet dla naszych seniorów.

Nie napiszę , co o tym myślę, bo będę miała bana na forum do końca świata.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 27.08.22, 09:06
      Może nie wiesz o tym ale:
      Mój wujek ma firmę transportową, ma ją od zawsze. W wojsku w latach '80 nauczył się jeździć ciężarówkami, pozdawał egzaminy i jak wyszedł to zajał się transportem.
      Zaczynał od kamaza, miał Stara, potem kilka innych, teraz jeździ volvo.
      Jak byłam dzieckiem to czasem z nim jeździłam na kopalnie ale nigdy po węgiel, bo po węgiel stalo się w najlepszym wypadku kilka godzin w najgorszym 2 doby.
      I tak jest nadal, tylko że wujek już dobrych 20 lat nie jeździ po węgiel, bo współpracuje z firmami budującymi drogi czy wielkie obiekty.
      Owszem teraz czeka się dlużej ale to nie jest tak że rok temu podjeżdżałeś w tym okresie i mialeś zaraz załadunek.
      Tak to moglo być w marcu czy kwietniu.
      • panna.nasturcja Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 28.08.22, 04:00
        Ale nie chodzi przecież o kolejki do załadunku tylko o kolejki zwykłych ludzi, którzy chcą ten węgiel kupić.
        Kiedyś mieszkałam w mieszkaniu z piecami, to zwyczajnie dzwoniłam do składu, umawiałam się na konkretny dzień i panowie podjeżdżali pod dom i zrzucali węgiel. A teraz ludzie stoją w kolejce żeby w ogóle ten węgiel zamówić.
        • kryzys_wieku_sredniego Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 28.08.22, 10:44
          Bo zrobili teraz zapisy, od wczoraj chyba.
          Tirem nie jedziesz się zapisać na węgiel.
          • panna.nasturcja Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 29.08.22, 00:27
            Jakie wczoraj? Ludzie stoją w kolejkach od kilku miesięcy i tyle samo czasu próbują kupić wegiel przez internet.
      • niemcyy Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 28.08.22, 18:03
        Normalna sytuacja, szukają taniej sensacji... next.gazeta.pl/next/7,151003,28840479,reuter-opisal-kolejke-po-wegiel-z-bogdanki-niewyobrazalne.html#s=BoxOpMT
    • princesswhitewolf Re: Węgiel dla odbiorcy prywatnego 29.08.22, 00:57
      Tu niewielu ludzi opala weglem. W wielu miejscach nawet nie wolno intrzebq miwc piec z specjalnym filtrem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka