Dodaj do ulubionych

Nowy billboard - o rozwodach

30.08.22, 21:57
Kolejny billboard fundacji Kornice i kolejny bez sensu. Niezłą kasę przepalą.

Założenie jest takie: brak rozwodu = jest zaj...cie, i to chodzi, i tak ma być! Bierzcie ślub kościelny i módlcie się razem - to zapewni wam szczęśliwe małżeństwo!

Brakuje tu istotnych danych - czy te małżeństwa, które się nie rozwiodły są szczęśliwe? Mam bowiem mocne podejrzenia, że wiele z nich nie rozwiodło się, bo uważają, że nie powinny/nie mogą, bo to grzech. I tak kiszą się we własnym sosie do śmierci, co jest odtrąbione jako sukces - nie rozwiedli się, więc jest git!

Podsumowując: brak rozwodów w środowisku osób mocno wierzących nie wynika prawdopodobnie z faktu, że są to małżeństwa wyjątkowo udane, lecz z faktu, że nie są to osoby nieuznające rozwodów. Kropka.
Obserwuj wątek
    • gaskama Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 22:01
      Widocznie wszystkie prawacko katolskie małżeństwa w naszym prawackim rządzie za mało się razem modliły.
      • jowita771 Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 22:53
        Również Tymoteusz z żoną oraz Karolina z mężem widocznie się razem nie modlili. Albo są tymi wybrańcami losu jednymi na tysiąc i powinni zagrać w totka.
        • kicifura Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 08:16
          Oni się modlili ale z cudzymi mężami i żonami
    • woman_in_love Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 22:03
      Te dane to sraka. Oni nie maja rozwodow tylko uniewaznienia: Martusia, kurski itd.
      • autumna Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 10:46
        Ale unieważnienie ślubu kościelnego nie ma przecież mocy prawnej. Takie pary muszą normalnie przeprowadzić rozwód cywilny, więc jak najbardziej to będzie ujęte w statystykach.
    • borsuczyca.klusek Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 22:04
      Mariusz wracaj do domu!
      • trampki_w_kwiatki Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 00:11
        😂😂😂
    • angazetka Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 22:07
      Przede wszystkim billboard nie spełnia kryteriów dobrej reklamy - przecież tego nikt nie przeczyta!
      A poza tym korelacja to nie kauzacja, no. Małżeństwa sakramentalne rozwodzą się rzadziej od cywilnych (zwłaszcza że faktycznie wierzące), bo mają inny system wartości. Tyle.
      • balbina1710 Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 22:46
        angazetka napisała:

> Przede wszystkim billboard nie spełnia kryteriów dobrej reklamy - przecież tego
        > nikt nie przeczyta!
        > A poza tym korelacja to nie kauzacja, no. Małżeństwa sakramentalne rozwodzą się
        > rzadziej od cywilnych (zwłaszcza że faktycznie wierzące), bo mają inny system
        > wartości. Tyle.
        >

Dobra reklama to taka, ktora dziala. Ty wlasnie przeczytalas i polowa emam. I mnostwo innych przeczyta wlasnie dlatego, ze nie jest to typowa reklama, jest zupelnie inne i ludzi zaciekawi, co to w ogole jest, skoro nie do konca wyglada na reklame, a cos tam jest napisane... Marketingowo to reklamy Kornice sa wszystkie swietne. Chetnie bym sie dowiedziala, kto im to robi.
        • arthwen Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 22:53
          Eee, że co?
          Ja rzucam okiem i stwierdzam - a to te świry. I tyle mojego zaciekawienia tematem.
          • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 16:23
            Ale wchodzą w twój pejzaż i świadomość. Jak usłyszysz "mamo, tato, kochajcie się" to masz te billboardy przed oczami czy chcesz czy nie.
            • arthwen Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 17:24
              Nie, nie mam.
              • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 17:49
                ale wiesz, jak wyglądają? Kojarzysz to kulfoniaste pismo?
                • arthwen Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 18:36
                  Umiem wygooglać wink
                  Ale nie, nie jest to pierwsze co mi się kojarzy jak słyszę to hasło.
                  • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 18:54
                    smile i to, co sugeruje googiel nie pokazuje skali, w jakiej to zawładnęło językiem, zbiorowym słownikiem, wyobraźnią, przestrzenią? poza tym chyba ci zazdroszczę miejsca zamieszkania, jak w tym kawale o egzaminie o Leninie, bo ja nie mieszkam w Polsce tylko odwiedzam a miałam okazje mieć tych billboardów powyżej kokardy.

• arthwen Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 18:57
                      Ależ ja ich w mieście miałam pełno - po prostu nie rejestruję, bo mnie to nie obchodzi.
                      • arthwen Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 19:00
                        Gwoli ścisłości o połowie rodzajów tych billboardów to dowiedziałam się z netu (głównie z ematki), widziałam na pewno te antyaborcyjne i te kochajcie się, te o dzieciach i jakieś typowo religijne, ale nawet nie powiem teraz co na nich dokładnie bylo. Tego z mężczyznami i tego teraz z tą ścianą tekstu nie kojarzę w ogóle.
                    • bene_gesserit Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 18:59
                      Niepotrzebnie demonizujesz.
                      Krótki przelot przez parę pierwszych stron w wyszukiwarce i jest jasne, że to nie są inspirowane akcją strzeliste akty w rodzaju 'tak, po tej akcji będziemy się kochać, jak cudownie, że ktoś o tym przypomniał'. Raczej dyskusje z hasłem i krytyka bezsensowności tego typu wydatków.

Za rok nikt nie będzie o tym pamiętał, a Internet będzie żył innymi idiotyzmami.
                      • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 19:43
                        bene_gesserit napisała:

> Niepotrzebnie demonizujesz.

Mówię jak jest, niczego nie demonizuję. Większość ludzi w Polsce którzy nie żyją pod kamieniem jak zobaczy z daleka kulfoy to bez czytania pomyśli, ze to znowu kornice. To się nazywa branding.

> Krótki przelot przez parę pierwszych stron w wyszukiwarce i jest jasne, że to n
                        > ie są inspirowane akcją strzeliste akty w rodzaju 'tak, po tej akcji będziemy s
                        > ię kochać, jak cudownie, że ktoś o tym przypomniał'.

Kilka razy w tym wątku napisałam, że to NIE JEST celem tej kampanii. I bynajmniej nie spodziewam się takiego skutku o jakim piszesz, więc to, ze go nie ma, nie znaczy, ze przesadzam.

Raczej dyskusje z hasłem i
                        > krytyka bezsensowności tego typu wydatków.

Iotochodzi, iotochodzi. Im nie chodzi o nawrócenie tylko o zasranie. Zasranie przestrzeni publicznej, nagłówków, miejsca w mediach, social mediach, myślach, rozmowach itd. Zobacz co sama robisz udzielając się w tym wątku. Myślenie, ze one do nikogo nie trafia bo żaden kierowca przy autostradzie nie będzie się wczytywal jest kompletnie chybione. A to zasranie to naprawdę nie w celu nawrócenia. Nie wiem, po co, bo prac kasę można tez dyskretniej więc musi być jakis powód poza tym, wymieniony tu przez kogoś prawdopodobny powód - zagarnięcie nośników przez opozycja jest jakimś tam wytłumaczeniem, ale tez raczej nie jedynym.
                        >
                        > Za rok nikt nie będzie o tym pamiętał, a Internet będzie żył innymi idiotyzmami

To są hasła sprzed dwóch lat i jak widać nadal Google je wyrzuca jako pierwsze. A Google przecież idzie za trendami.
                        > .
                        >
                        • alicia033 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 20:27
                          jednoraz0w0 napisał(a):

> To się nazywa branding.

no i ?
                          Oni sprzedają okna.
                          Czyli towar, przy zakupie którego liczy cię po pierwsze cena. Jeżeli konkurencja ma taniej to kupią je u konkurencji, bo w takim przypadku liczy się cena.
                          • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 20:41
                            alicia033 napisała:

> jednoraz0w0 napisał(a):
                            >
                            > > To się nazywa branding.
                            >
                            > no i ?

No i jest skuteczny. Założę się o co chcesz, z3 jak ktoś napisze tymi kulfonami jakieś pierdoły i umieści na billboardzie to każdy pomyśli, ze to Kornice. Tylko nie pytaj mnie, co oni chcą przez to osiągnąć.

> Oni sprzedają okna.

Fundacja Kornice nie sprzedaje okien.

> Czyli towar, przy zakupie którego liczy cię po pierwsze cena. Jeżeli kon
                            > kurencja ma taniej to kupią je u konkurencji, bo w takim przypadku liczy się ce
                            > na.
                            >
                            Ale co to ma do rzeczy?

• alicia033 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 21:38
                              jednoraz0w0 napisał(a):

> No i jest skuteczny.
                              To o ile procent wzrosła im sprzedaż okien?

> Fundacja Kornice nie sprzedaje okien.

to o ile procent wzrósł tu współczynnik urodzeń/spadł procent rozwodów czy cokolwiek jeszcze reklamowali?
                              • bene_gesserit Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 21:47
                                alicia033 napisała:

> to o ile procent wzrósł tu współczynnik urodzeń/spadł procent rozwodów czy coko
                                > lwiek jeszcze reklamowali?

Reklamowali jeszcze, cytuję, "Pokój pokój pokój".

Im bardziej myślę o tej akcji, kojarzy mi się z narcystycznymi zaburzeniami osobowości.
                              • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 22:02
                                alicia033 napisała:

>
                                > to o ile procent wzrósł tu współczynnik urodzeń/spadł procent rozwodów czy coko
                                > lwiek jeszcze reklamowali?

Ale to pytanie nie do mnie tylko do tych, którzy uważają, że im faktycznie chodzi o jakieś współczynniki rozwodów i dzietności i w tym celu te billboardy. Ja już kilka razy napisałam, że na pewno nie.
                        • bene_gesserit Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 21:34
                          jednoraz0w0 napisał(a):

> Mówię jak jest, niczego nie demonizuję. Większość ludzi w Polsce którzy nie żyj
                          > ą pod kamieniem jak zobaczy z daleka kulfoy to bez czytania pomyśli, ze to znow
                          > u kornice. To się nazywa branding.

Noi? Kornice zawłaszczyły kulfony. Mam iść się utopić? Gdzie tragedia?

> Kilka razy w tym wątku napisałam, że to NIE JEST celem tej kampanii. I bynajmni
                          > ej nie spodziewam się takiego skutku o jakim piszesz, więc to, ze go nie ma, ni
                          > e znaczy, ze przesadzam.

Gdzie jest zło w takim razie? Czego mamy się bać?

> Iotochodzi, iotochodzi. Im nie chodzi o nawrócenie tylko o zasranie. Zasranie p
                          > rzestrzeni publicznej, nagłówków, miejsca w mediach, social mediach, myślach, r
                          > ozmowach itd. Zobacz co sama robisz udzielając się w tym wątku. Myślenie, ze on
                          > e do nikogo nie trafia bo żaden kierowca przy autostradzie nie będzie się wczyt
                          > ywal jest kompletnie chybione. A to zasranie to naprawdę nie w celu nawrócenia.

Znowu - nawet lolcatsy się nudzą. Każde tsunami opada, a tu o tsunami mowy być nie może.
                          Wyniki w przeglądarce - te, które przejrzałam - pochodzą z marca. Potem cisza nt mamo i tato.

> Nie wiem, po co, bo prac kasę można tez dyskretniej więc musi być jakis powód
                          > poza tym, wymieniony tu przez kogoś prawdopodobny powód - zagarnięcie nośników
                          > przez opozycja jest jakimś tam wytłumaczeniem, ale tez raczej nie jedynym.

Myślę, że szukanie logiki u fanatyków, ewentualnie chorych narcyzów, ewentualnie okopów Świętej Trójcy to chybiony wysiłek.

> To są hasła sprzed dwóch lat i jak widać nadal Google je wyrzuca jako pierwsze.
                          > A Google przecież idzie za trendami.

Wyniki w Googlach zależą od osobistych preferencji (twoich), lokalizacji (Polska albo polski język), twoich cookies...
                          • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 22:11
                            Szczerze nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz swoimi pytaniami. Ja nie mowię, ze jest jakaś tragedia i masz się iść utopić, tylko, że stworzyli kampanię ze skutecznym brandingiem i chuj wie jakim celem.

bene: Wyniki w Googlach zależą od osobistych preferencji (twoich), lokalizacji (Polska albo polski język), twoich cookies...

Wyniki w Googlach:

• jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 22:16
                            > Wyniki w przeglądarce - te, które przejrzałam - pochodzą z marca. Potem cisza nt mamo i tato.

ale to o niczym nie świadczy, prześledź sobie w google trends dowolne marki to zobaczysz, ze zapytania są skorelowane z kampaniami. W marcu kto miał o nich napisać to napisał, potem przyszły nowe, gdzie są TE dzieci, Pokój, pokój, pokój i jeszcze jakieś. Ale one cały czas w przestrzeni były.
                            • bene_gesserit Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 22:20
                              Nie chce mi się poświęcać temu więcej uwagi. Nadal - nie widzę zła ani źródła strachu.
                    • arthwen Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 19:03
                      jednoraz0w0 napisał(a):

> smile i to, co sugeruje googiel nie pokazuje skali, w jakiej to zawładnęło języki
                      > em, zbiorowym słownikiem, wyobraźnią, przestrzenią?

A i jeszcze wpisałam u siebie (korzystam pół na pół z googla i z binga) i mam efekt taki big_grin
                      • majenkir Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 19:52
                        U mnie też. KIedy były te plakaty? bo ja jakoś ich nie kojarzę..Pamietam za to "z pijanym nie tańczę" wink
                        • marta.graca Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 20:05
                          Wiosna 2021.
                          • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 20:20
                            Trochę wcześniej choć to może zależeć od miasta. Ja je widziałam a w Polsce byłam wcześniej.
                            • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 20:21
                              Ale fakt, wcześniej przeważały płody więc kochajcie się się aż tak nie rzucało w oczy.
        • bruy-ere Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 22:54
          Cooo?
          Marketingowo to największy shit ever.
          Reklama, która działa, to taka reklama (tu jest to reklama społeczna, nie produktowa), która skłania ludzi do robienia tego, do czego zachęca. Więc gdyby e-matki nagle zaczęły brać śluby kościelne i modliły się z mężami - to wtedy ta reklama byłaby skuteczna.
          Mówienie o reklamie, jaka jest słaba to nie jest skuteczność reklamy.
          • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 19:45
            bruy-ere napisała:

> Mówienie o reklamie, jaka jest słaba to nie jest skuteczność reklamy.

„Piszcie o mnie dobrze lub źle, byleście pisali bez błędu moje nazwisko”.

Reklama zachęcająca do czegoś to jest tylko wycinek (ostatni) kampanii.
            • bene_gesserit Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 22:23
              To być może, ale co z tego?
              Seminaria się zamykają, bo nikt nie chce zostać księdzem, KK traci jakikolwiek autorytet, zwłaszcza w młodszych pokoleniach, ludzie szukają wartości poza wiarą albo chociaż religią już teraz hurtowo.
              Jeśli to była istotnie jakaś kampania przeprowadzona zgodnie z prawidłami sztuki marketingu, to w najlepszej opcji nie pomogła. Albo przekonała przekonanych, nikogo więcej.

To twoje węszenie Wielkiego Planu podobne jest do oceniania Kaczyńskiego jako 'genialnego stratega'. No jasne.
              • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 22:41
                Ja nie wiem jaki tam jest plan, ale pozwalam sobie zastosować brzytwę Ockhama i wychodzę z założenia, że facet, który z sukcesem zbudował jedną markę wie, jak się robi marketing, albo dobrze płaci ludziom, którzy wiedzą. Zatem nijak się nie składa to, że WTEM! wydaje wchuj hajsu na potężną, długotrwałą, zupełnie nieskuteczną (jeśli skuteczność mierzyć jakimś wpływem na dziedziny których ona dotyczy), brzydką jak kupa i chybioną kampanię.
                Nie wiem, jaki jest jej cel, można tylko zgadywać, NA PEWNO nie jest nim poprawa życia duchowego polskich rodzin, trwałości małżeństw i zwiększenia dzietności bo to by zrobił inaczej.
                Najłatwiejsze wytłumaczenie to pranie kasy, ale strasznie to głośne.
                Jest jeszcze taka alternatywa, że - jak w "Milionach Brewstera" - stara się wydać jakąś absurdalną forsę bez sensu w określonym czasie.
                I jeszcze jedna, że on jest zwyczajnie jebnięty.
                • dreg13 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 22:49
                  No jest jebnięty.
                  Mateusz Kłosek jest przedsiębiorcą od 27 lat. Jego tata miał zakład szklarski, a mama prowadziła sklep. Jak sam mówi, "ma dwoje dzieci na Ziemi i jedno w Niebie", a jego świat "się załamał", gdy pięć lat temu (2017 rok) żona wystąpiła o rozwód. Kłosek miał wówczas od znajomego otrzymać różaniec, a modlitwa miała skłonić go do pomagania innym - tak mówił podczas świadectwa nawrócenia, które wygłosił podczas IV Pielgrzymki Przedsiębiorców "W biznesie, w kryzysie, w wierze" na Jasnej Górze w czerwcu 2022 roku.
                  • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 22:54
                    Może mu się faktycznie wydaje że jest następną Faustyną Kowalską albo Łucją z Fatimy.
                  • marta.graca Re: Nowy billboard - o rozwodach 01.09.22, 08:21
                    Może po prostu uznał, że w tych czasach i klimacie politycznym warto być nawróconym i trzepać na tym kasę?
                    • arthwen Re: Nowy billboard - o rozwodach 01.09.22, 11:30
                      Facet ma traumę rozwodową w związku z rodzicami. Ewidentnie nie był to spokojnie załatwiony rozwód.
                • sumire Re: Nowy billboard - o rozwodach 01.09.22, 11:45
                  No głośne, ale prawda taka, że w obecnych polskich realiach kto będzie przyglądał się prokościelnej fundacji wydającej miliony na zas*ywanie miast tymi billboardami? Gdyby to były billboardy z dwoma facetami trzymającymi się za ręce, to zaraz by mieli kontrole ze skarbówki i musieli się tłumaczyć, skąd wzięli kasę.
                  Nie wykluczam, że gość jest po prostu fundamentalistą religijnym, ale topienie dużych środków w różnych fundacjach, które realnie zajmują się totalnie niczym, no... hm, powiedzmy, że widywałam takie przypadki w zawodowym życiu i zawsze chodziło o to samo - albo kombinacje podatkowe, albo ukrywanie nie do końca prawilnych dochodów wink
                  • paskudek1 Re: Nowy billboard - o rozwodach 01.09.22, 13:56
                    Dokładnie. Te bilbordy dotyczą WAETOSCI a jak wiadomo jeśli w Polsce coś dotyczy WARTOŚCI to nie wolno się tym interesować tylko należy nabożnie podziwiać.
                  • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 01.09.22, 15:10
                    No to ja od początku mówię ze to jest pranie kasy ale ponieważ można prac dyskretniej to nie wykluczam ze tam jeszcze coś wchodzi w grę.
                    • iwles Re: Nowy billboard - o rozwodach 01.09.22, 15:18
                      jednoraz0w0 napisał(a):

> nie wykluczam ze tam jeszcze coś wchodzi w grę.

Ja tam nie chce nic sugerowac, ale w ubiegłym roku był z "wizytacją" u pana Kłoska nasz kochany Pinokio ze świtą. Wychwalił go pod niebiosa (chociaż internety różnie mówią o warunkach zatrudnienia i pracy). Może pan właściciel czuje się zobowiązany do głosnego popierania pisowskiego myślenia ?

• alicia033 Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 23:01
          balbina1710 napisała:

> Marketingowo to reklamy Kornice sa wszys
          > tkie swietne.

Przeciwnie, są idiotyczne a ta zwłaszcza, bo w Polsce dominującą formą ślubu jest ślub kościelny. I "jakoś" owa forma zupełnie tu nie sprzyja trwałości małżeństwa, na co każdy ma niejeden dowód w swoim otoczeniu.
          • ida_listopadowa Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 06:34

>
            >
            > Przeciwnie, są idiotyczne a ta zwłaszcza, bo w Polsce dominującą formą ślubu je
            > st ślub kościelny
            >
            Wg statystyk w Polsce slubow cywilnych jest wiecej niz konkordatowych!
            • martishia7 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 09:00
              Whaaaaaat? Jakiś czas temu sprawdzałam i jeszcze brakowało trochę. To już?
              • evening.vibes Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 10:56
                martishia7 napisała:
                > Whaaaaaat? Jakiś czas temu sprawdzałam i jeszcze brakowało trochę. To już?

W dużych miastach jest przewaga, ogólnopolsko chyba zbliżamy się do 50%.
                • martishia7 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 11:35
                  Masz rację, za 2020 ok 67 tys. ślubów cywilnych vs. 77 tys. wyznaniowych (wszystkich). W miastach 45 tys. cywilnych do 41 tys. wyznaniowych,
                • arthwen Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 15:28
                  Nawet jak się zbiżamy to znaczy, że _nadal_ jest więcej kościelnych.
            • alicia033 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 11:39
              ida_listopadowa napisała:

> Wg statystyk w Polsce slubow cywilnych jest wiecej niz konkordatowych!

a ile z tych cywilnych to pierwszy ślub?
              Nie każdy jest martusią dziewicą smoleńską czy kurskim.
        • anorektycznazdzira Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 06:42
          Świetne? Jadą na tym, że są nowością w przestrzeni publicznej. Poza tym są kompletnie sp***ne, bo na przykład konia z rzędem komuś, kto powie o jakie "te" (słowo podkreślone i dużym drukiem) dzieci chodzi? Co powiedzieć chciał poeta, że podkreślił i wydruczył? Aż się prosi zrobić kółko obok na zdjęciu jakichś nieokreślonych dziewczynek, dać strzałkę i napisać "tutaj".
          Podobnie "misja mężczyzny"- ossssso choziiii?
          • bib24 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 08:43
            i pamiętaj, że Jezus daje życie smile
          • zielonyjeziorak Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 12:44
            Za każdym razem jak widzę te reklamy, parskam śmiechem. Może interpretuję to zbyt optymistycznie, ale dla mnie to kolejny gwóźdź do trumny kk w pl.
            • efka_454 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 12:50
              Ja ostatnio trafiłam w necie na takie przeróbki big_grin
            • evening.vibes Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 12:50
              zielonyjeziorak napisała:
              > Za każdym razem jak widzę te reklamy, parskam śmiechem. Może interpretuję to zb
              > yt optymistycznie, ale dla mnie to kolejny gwóźdź do trumny kk w pl.

Rozpaczliwy krzyk tonącego? wink
          • memphis90 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 15:45
            Ależ to bardzo proste
        • angazetka Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 12:07
          > Dobra reklama to taka, ktora dziala. Ty wlasnie przeczytalas i polowa emam

Bo ktoś to wrzucił na ematkę. Przed billboardem bym przecież nie stała big_grin
          • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 01.09.22, 16:23
            angazetka napisała:

> > Dobra reklama to taka, ktora dziala. Ty wlasnie przeczytalas i polowa ema
            > m
            >
            > Bo ktoś to wrzucił na ematkę. Przed billboardem bym przecież nie stała big_grin
            >
            I co z tego? Oni wiedza źe te reklamy są wiralowe i nie trzeba przed nimi stać żeby je poznać. Billboard o rozwodach jest najlepszym dowodem.
        • bulzemba Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 12:55
          Ta kampania to nawet nie fiasko. Ona budzi agresję wobec kk. Więc zdecydowanie jest wtopa.
        • balladyna Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 13:30
          Nie zgodzę się: to, że ktoś tę reklamę przeczytał, a nawet zapamiętał, wcale nie oznacza, że ona działa, bo głównym celem reklamy nie jest bycie zapamiętaną tylko przekonanie odbiorcy do jakiegoś produktu. W tym wypadku do modlenia się za pomyślność małżeństwa. To po pierwsze. Po drugie: te reklamy wcale nie są świetne: są głupie, irytujące, budzące - szczególnie wśród młodzieży - politowanie. Są prymitywne, mniej więcej na poziomie prusakolepu.

• jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 16:22
            balladyna napisała:

> Nie zgodzę się: to, że ktoś tę reklamę przeczytał, a nawet zapamiętał, wcale ni
            > e oznacza, że ona działa, bo głównym celem reklamy nie jest bycie zapamiętaną t
            > ylko przekonanie odbiorcy do jakiegoś produktu.

Nieprawda. Reklama ma różne cele.

W tym wypadku do modlenia się z
            > a pomyślność małżeństwa. To po pierwsze. Po drugie: te reklamy wcale nie są świ
            > etne: są głupie, irytujące, budzące - szczególnie wśród młodzieży - politowanie
            > . Są prymitywne, mniej więcej na poziomie prusakolepu.

To wcale nie wyklucza skuteczności reklamy.
        • daszka_staszka Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 15:18
          Jakieś dziecko z podstawówki w paintcie
          • memphis90 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 15:52
            Tego nie tworzyły dzieci...
            Sposób pisania jest dorosły. Dzieci tak nie rysują postaci.
      • snajper55 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 00:01
        angazetka napisała:

> Przede wszystkim billboard nie spełnia kryteriów dobrej reklamy - przecież tego
        > nikt nie przeczyta!

Przecież nie chodzi aby ktoś to czytał, tylko żeby firma stryjka na akcji zarobiła. Wiesz ile milionów z budżetu dzięki tym bilbordom wyciągną? Zaręczam że dużo.

S.
        • alicia033 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 00:14
          snajper55 napisał:

> Wiesz ile milionów z budżetu dzięki tym bilbordom wyciągną? Zaręczam że dużo.
          >
          > S.

no to dawaj te dane, ile wyciągają z budżetu.
        • marta.graca Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 06:08
          Ale z jakiego budżetu? Przecież to finansuje ten gość z Eko-Okien, czy jakoś tak.
          • lisciasty_pl Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 08:24
            marta.graca napisała:

> Ale z jakiego budżetu? Przecież to finansuje ten gość z Eko-Okien, czy jakoś tak.

Nie finansuje gość tylko fundacja, która bierze kasę z firmy, a to duża różnica. Fajny sposób żeby wyrwać kasę bez podatku, a że robi ideolo pod wymagania czarnej mafii i rządu to nikt mu tej fundacji nie prześwietli, choćby nie wiadomo ile kasy bokiem wyprowadził.
      • bene_gesserit Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 07:06
        angazetka napisała:

> nikt nie przeczyta!

I bardzo dobrze! Chociaż trochę szkoda memów, które mogły by powstać

> A poza tym korelacja to nie kauzacja,

No właśnie! Przecież cała ta akcja z billboardami jest od samego początku bałamutna. Co nie przeszkadza jej twórcom w kontynuacji działań. Ale to dobrze. Aż strach pomyśleč, co by było, gdyby wydali tę forsę na coś, co by mogło zadziałać.
        • zielonyjeziorak Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 12:47
          bene_gesserit napisała:
          > Ale to dobrze. Aż strach pomyśleč, co by było, gdyby wydali tę forsę na coś, co by mogło zadziałać.

O to to! Polać tej pani (wodę święconą ofkors)! Oby jak najwięcej takich reklam smile
        • daszka_staszka Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 15:21
          Podobno firmy od outdooru dostały po dupie w czasie pandemii, to se teraz odbija na pajacach z fundacji
          • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 16:13
            Jak to dostały po dupie w czasie pandemii? Przecież płód w sercu był na każdym nośniku właśnie podczas tej jesienno-zimowej fali 2020. Jestem tego granitowa pewna, bo wtedy byłam w Polsce i tez bawiliśmy się w "kto naliczy więcej serc w drodze do domu".
        • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 16:19
          > Ale to dobrze. Aż strach pomyśleč, co by było, gdyby wydali tę forsę na coś, co by mogło zadziałać.

Ale to działa, na pewno ma JAKIŚ cel i to się sprawdza, inaczej by tego nie robili od prawie dwóch lat. Tylko my tego celu nie znamy i nie wiemy, CO to ma robić. Przecież nikt chyba nie wierzy, że rzeczywistym celem jest to, co jest w treści tego gówna. Pranie kasy na pewno, ciekawa jestem, ile kosztowało wykonanie strony internetowej z linkami do hospicjów prenatalnych XD, może tyle co drugi Onet. Osobiście też myślę że likwidacja przestrzeni w której mogłaby się reklamować opozycja też może być na rzeczy.
          • alicia033 Re: Nowy billboard - o rozwodach 01.09.22, 06:25
            jednoraz0w0 napisał(a):

> na pewno ma JAKIŚ cel i to się sprawdza,

Ma cel zmniejszenia podstawy opodatkowania w spółce i dania zarobku fundacji i agencji reklamowej, w których siedzą znajomi i przyjaciele królika.
            I tyle.
            • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 01.09.22, 13:04
              alicia033 napisała:

> Ma cel zmniejszenia podstawy opodatkowania w spółce i dania zarobku fundacji i
              > agencji reklamowej, w których siedzą znajomi i przyjaciele królika.
              > I tyle.

To jest pierwsze i najprostsze wyjaśnienie, tylko nie tłumaczy, czemu one są tak dziwnie brzydkie smile
              • arthwen Re: Nowy billboard - o rozwodach 01.09.22, 17:15
                Bo najwyraźniej ta agencja jest tak samo fachowa jak fundacja Kornice spełnia swoje cele statutowe wink
                • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 01.09.22, 17:50
                  Jeśli zlecenie było takie, ze choć faktura za projekt kampanii ma być na pół miliona, ale rzeczywisty koszt projektu ma się zamknąć w 50 groszach, to wywiązali się koncertowo ze zlecenia smile
      • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 16:26
        angazetka napisała:

> nikt nie przeczyta!

Nieprawda.
        Oni wiedzą, że ich billboardy są studiowane, wklejane w sieci i przerabiane na memy. Naprawdę nie zakładają, że kierowca to przeczyta i się zaduma nad swoim życiem.

> A poza tym korelacja to nie kauzacja, no. Małżeństwa sakramentalne rozwodzą się
        > rzadziej od cywilnych (zwłaszcza że faktycznie wierzące), bo mają inny system
        > wartości. Tyle.

Tu nawet korelacji nie ma, bo to jest info na podstawie IDzD. Żadne "dane" tak przedstawione nie maja szansy się obronić. To mogą być równie dobrze badania przeprowadzone 100 lat temu na grupie 50 niedobrowolnych ochotników w wiosce Amiszów na zadupiu Pensylwanii. Jest USA? Jest.
      • koronka2012 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 21:07
        Przede wszystkim o jakiej reklamie można mówić w przypadku małżeństwa?!
        Popatrzy taki jeden z drugim na billboard i już go przestanie korcić żeby coś puknąć na boku ?
        • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 21:31
          Nie przestanie. Ale będzie się z tym gorzej czuć big_grin
        • martishia7 Re: Nowy billboard - o rozwodach 01.09.22, 11:48
          >>Popatrzy taki jeden z drugim na billboard i już go przestanie korcić żeby coś puknąć na boku ?

Nie wiem, może trzeba zrobić ankietę w Ordo Iuris?
    • marta.graca Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 22:08
      Oni się nie rozwodzą, oni stwierdzają nieważność! 🙈
    • sandy_cheeks Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 22:09
      Nie ruszają mnie te billboardy, ani w sumie żadne. Wszystkie zaśmiecają krajobraz i są zupełnie niepotrzebne w i tak już syfiastej i chaotycznej przestrzeni.
      Odnośnie tego konkretnego, to tekst jest zbyt długi i zawiły, żeby lukając jednym okiem skąsać ocb.
      Imo, oprócz kilku oburzonych jak ty, reszta je oleje bez głębszej refleksji. Mam tylko nadzieje, ze poprzez szemrane spółki i znajomych króliczka nie poszła na nie kasa z budżetu…
      • extereso Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 22:12
        A mnie ruszają te, i te poprzednie. Budzą złość z powodu nachalnego wciskania treści.
        • marta.graca Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 22:19
          Mnie też. I z powodu poczucia koszmarnego marnotrawstwa pieniędzy, które mogłyby być spożytkowane, by pomóc komuś potrzebującemu.
          • angazetka Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 22:26
            TAK! Niechby nawet sfinansowali z tego coś superzgodnego ze światopoglądem, nie oczekuję dofinansowania marszów równości - ale ile obiadów dla dzieci dałoby się za to kupić...
          • snajper55 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 00:03
            marta.graca napisała:

> Mnie też. I z powodu poczucia koszmarnego marnotrawstwa pieniędzy, które mogłyb
            > y być spożytkowane, by pomóc komuś potrzebującemu.

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że kasa za te bilbordy pójdzie do kieszeni kogoś potrzebującego. 🤣🤣🤣

S.
            • marta.graca Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 06:12
              Tak, do kieszeni agencji. Ale z prywatnych pieniędzy. Żeby było śmieszniej, lokalny polityk zwrócił się do finansujących billboardy o sfinansowanie kilku okien dla pogorzelców, odmówili. www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/biznes/fundacja-kornice-to-oni-stoja-za-slynnymi-billboardami-w-calej-polsce/87mrdv2.amp
              • lisciasty_pl Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 11:14
                marta.graca napisała:

> Tak, do kieszeni agencji. Ale z prywatnych pieniędzy.

Nie z prywatnych tylko ze spółki. Prywatne to by były jakby gościu ze swojego konta prywatnego płacił za te bzdety.
                • marta.graca Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 11:21
                  Ale udziały/akcje w spółce należą do osób prywatnych, czyż nie?
                  • lisciasty_pl Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 11:52
                    marta.graca napisała:

> Ale udziały/akcje w spółce należą do osób prywatnych, czyż nie?

Udziały to udziały a pieniądze spółki to pieniądze spółki.
                • evening.vibes Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 11:22
                  lisciasty_pl napisał:
                  > Nie z prywatnych tylko ze spółki. Prywatne to by były jakby gościu ze swojego k
                  > onta prywatnego płacił za te bzdety.

Jeżeli jest jedynym właścicielem to jednak jego prywatna kieszeń
                  • lisciasty_pl Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 11:51
                    evening.vibes napisała:

> Jeżeli jest jedynym właścicielem to jednak jego prywatna kieszeń

Spółka to spółka, nieważne ilu ma właścicieli. Kasa spółki jest własnością spółki, można ją wyjąć do swojej kieszeni płacąc podatek od dywidendy albo zatrudnić się w swojej własnej spółce i pobierać pensję, płacąc haracze na zus i us jak każdy pracownik. Jak się przerzuca pieniądze spółki do jakiejś fundacji to robi się to w celu wydymania us i zus.
        • alicia033 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 00:16
          extereso napisała:

> Budzą złość z powodu nachalnego wciskania treści.

akurat te "reklamy" są całkowicie kontrskuteczne.
        • anorektycznazdzira Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 06:38
          Popatrz na świadków Jechowy. Też nachalnie wciskają treści "boskie" w momentach całkowicie z doopy do nieproszących o to osób- i są pośmiewiskiem.
          Może ta fundacja to piąta kolumna w kk, bo pracują na ten sam efekt.
        • sarah_black38 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 07:24
          extereso napisała:

> A mnie ruszają te, i te poprzednie. Budzą złość z powodu nachalnego wciskania t
          > reści.

A ta reklama co w tobie budzi ?
          • efka_454 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 10:47
            sarah_black38 napisała:

[...]
            >
            > A ta reklama co w tobie budzi ?
            >
            >

A ta reklama wisi na co drugim słupie? we wszystkich miastach, miasteczkach i przy drogach szybkiego ruchu? Czy ta reklama jest firmowana przez ludzi, którzy teoretycznie powinni pomagać, a wywalają w błoto pieniądze, które można by na tę pomoc przeznaczyć? Czy treść tej reklamy jest z dudy wzięta?
            Nie? No to niczego nie wzbudza
    • ginger.ale Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 22:10
      Who cares.
    • bruy-ere Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 22:10
      * z faktu, że są to osoby nieuznające rozwodów.
      (szkoda, że nie można tu edytować)
    • arthwen Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 22:50
      Naprawdę nie mają co z kasą chyba robić. Albo ją piorą.
      Bo trzecie wyjscie naprawdę trudno znaleźć, przecież to jest ściana tekstu, na billboardzie, który jest formą reklamy skierowaną głównie do kierowców i paseżerów, a tego nikt nawet nie będzie czytał, bo ściana tekstu, totalnie nieistotne. I jeszcze super konkrety - badania PARĘ lat temu, nie wiadomo przez kogo robione i na jakiej grupie. A do tego kompletnie bez sensu, bo małżeństwa osób mocno wierzących rozpadają się również, tyle że nie kończą rozwodem, bo rozwód jest ble. Tak jakby małżeństwo samo w sobie było jakąś wartością, a nie jest - wartością jest relacja, która łączy dwoje ludzi w małżeństwie.
      • hanusinamama Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 22:54
        To jest pralnia. U mnie teraz masa Jezusków którym mam zawdzieczać życię.
        • milva24 Re: Nowy billboard - o rozwodach 30.08.22, 23:28
          Też myślę, że to pralnia.
        • anorektycznazdzira Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 06:34
          Zgadzam się. W Kotlinie Kłodzkiej jak jest przy drodze ciąg np. 5 bilboardów, to 3 są o misji mężczyzny, jeden koło drugiego. Byłam nawet świadkiem, jak jeden plakat o misji zaklejano... kolejnym plakatem o misji (!).
          To nie jest zwykłe zamówienie.
          • czerwonylucjan Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 07:13
            Ale pralnia to jest dla dochodow a nie kosztow, gdzie tu sens?
            • milva24 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 08:56
              Ponoć w firmach i koszty są potrzebne wink
              • bib24 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 09:12
                tylko pod warunkiem, się się za nie płaci mniej niż suma vat i cit z faktury smile
      • zuzanna_a Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 00:14
        Tez mysle, ze pralnia. I to chyba musza na maksa i szybko duzo wyprać, bo produkują tego jak wściekli, co jedne to glupsze, a grafik to chyba pracuje w paincie, a teraz juz sie pokusili o wrzucanie tekstu do worda.
        Jak znam zycie dadza to na autostradach i ekspresowkach, wiec oby ludzie nie poginęli w jakims karambolu jak ktos zechce przeczytac.
        Nawet Owsiak nie ma tyle hajsu co roku niz oni przewalili juz w te bilboardy ktore nikogo nie interesuja.
      • dreg13 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 07:13
        Pralnia? Haha. Raczej „odkupienie” po niskich stawkach. Kiedys byly pojedyncze sztuki, a teraz są wszędzie. I w takich miejscach… i obok siebie… nie zastanawia was to? Jakby to byly plakaty wyborcze.
        Jakiś rząd szykowal się na ostrą *ujnię i chcąc wyprzedzic opozycję, pozamawial miejsca. Ale okazalo sie, ze Polakom wszystko jedno, mozna ich … bez mydla, poza tym w obozie rządzącym sie znowu dogadali. I taki odpowiedzialny zostal z miejscami. Wiec opchnięto to Kornicom, za ulamek wartosci. A kupiono za NASZE. Tak wiec ematki - to MY to finansujemy
        • marta.graca Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 07:38
          Jakie nasze? Przecież jakiś nawrócony przedsiębiorca to finansuje.
          • dreg13 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 08:06
            Finansuje, oczywiscie. Ale jakos niedawno finansowal mniej i na mniejszą skalę. A teraz nawet obok siebie ma. I jakby to powiedziec - jest roznica, czy sie placi 1000 czy 500 prawda? Szczegolnie, gdy drugie 500 w podatkach byc moze zaplacili Polacy.
            Ktoś zamówił i sprzedał, ale na pewno nie sprzedał za pełną stawkę.
            • marta.graca Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 08:11
              Od początku było ich mnóstwo- przynajmniej w mojej okolicy.
              • hanusinamama Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 11:27
                U mnie w drodze do centrum miasta ( mam całe 3 km, naliczyłam kiedyś 12 plakatów "mamo tato kochajcie się")
                • memphis90 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 15:53
                  >"mamo tato kochajcie się"
                  A co innego można robić w korku...?
      • bruy-ere Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 09:46
        arthwen napisał(a):

> Tak jakby małżeństwo samo w sobie było jakąś wartością, a nie jest - wart
        > ością jest relacja, która łączy dwoje ludzi w małżeństwie.
        >

Otóż to - tworzący te billboardy popełniają błąd zakładający, że ich wartości - to dla wszystkich wartości.

Małżeństwo - wartość tak wspaniała, że zrobię wszystko, żeby się nie rozwieść, i tu mi podsuwają taką super metodę, żeby uniknąć rozwodu - wziąć ślub kościelny i razem się modlić. Wow, wchodzę w to! To jest tok myślenia twórców reklamy.
        A tymczasem ja na ten przykład żyję w związku bez ślubu i dobrze mi z tym. Rozwodu się nie boję, bo dla mnie to kompletna abstrakcja.

Dzieci - wartość przewspaniała, powinniśmy mieć ich jak najwięcej. Kiedyś to dopiero było! W każdej rodzinie tyle dzieci (gdzie są te dzieci?). Ano właśnie, nie ma ich, prawda, że porażka? Przecież dzieci są tak wspaniałe!
        A tymczasem niska obecnie dzietność spowodowana jest wieloma czynnikami, w tym często ekonomicznym.
        I co, ludzie przeczytają na billboardzie, że kiedyś dzieci było więcej i nagle zapragną je mieć, bo są tak przezaj..ą wartością? Wiadomo, że to się nie wydarzy.
        Choć tutaj ta reklama byłaby bardziej zrozumiała, gdyby była skierowana do rządu i była postulatem: finansowanie in vitro, darmowe żłobki, miejsca pracy dla młodych matek.

Misja mężczyzny dać świadectwo - tu już w ogóle popłynęli używając słownictwa charakterystycznego dla organizacji religijnych. Przeciętny facet zarówno "misję", jak "świadectwo" ma głęboko gdzieś, nie są to dla niego żadne wartości.
    • trampki_w_kwiatki Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 00:14
      Powiem krótko - ale gówno.
    • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 00:38
      Tu w ogóle nie ma danych, są liczby z dupy.
    • mamkotanagoracymdachu Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 00:47
      Tyle słowem komentarza wink
      • bib24 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 08:47
        mogli dać jeszcze mniejszą czcionkę.
    • vivi86 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 06:15
      Mając ponad pół miliarda zainwestowałbym raczej w domu samotnej matki. Ale cóż, facet woli zadawać głupie pytania w przestrzeni miejskiej i nie tylko i kto bogatemu zabroni...
      • bulzemba Re: Nowy billboard - o rozwodach 01.09.22, 08:29
        I to jest dobre podsumowanie.
    • anorektycznazdzira Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 06:30
      Powinien być zakaz wywieszania CZEGOKOLWIEK poza reklamami produktów.
      Nie interesują mnie czyjeś wypierdziny światopoglądowe, a skoro ja mu oszczędzam swoich to oczekuję uszanowania przestrzeni publicznej i oszczędzenia mi cudzych. Nie interesuje nie jakie mają opinie o rozmnażaniu ani o czymś, co nie wiem czym jest ale oni na to mówią "misja mężczyzny".

Dzięki tzw. fundacji kornice katolicyzm zszedł do poziomu świadków Jechowy, którzy zaczepią cię na bazarku kiedy wybierasz marchewkę albo pod dworcem jak szukasz szaletu miejskiego i koniecznie chcą właśnie wtedy porozmawiać o Bogu.
      • marta.graca Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 06:47
        Reklamy produktów na wielkich billboardach, zaśmiecających przestrzeń też są nikomu niepotrzebne i wg mnie słusznie już kilka miast podjęło uchwały, zabraniające ich umieszczania.
      • lauren6 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 09:27
        Jakiś czas temu Tygodnik Nie wykupił od AMS (spółka należąca do Agory) bilbord w wiadomym miejscu na Nowogrodzkiej. Chcieli na nim umieścić napis "nadchodzi koniec Jarosławie".

Spółka się nie zgodziła. Tyle jeżeli chodzi o wolność słowa. Cały kraj można dręczyć katolskimi wysrywami, ale jednemu człowiekowi w Polsce nie wolno robić przykrości.

Przerażające, że nawet agorowa spółka trzęsie się w strachu przed zemstą tego pokurcza.
    • bene_gesserit Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 07:01
      Nieno, myślę, że chodziło o to, żeby zaraz po ślubie zacząć chodzić razem do kościoła i wspólnie się modlić. Wtedy małżeństwu nie grożą tezystupostowe wątki na ematkę i wystawianie walizek.
      • marta.graca Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 07:11
        Wolę posty na ematce niż obśmianie w całym necie za postępowanie niezgodne z nauką Kościoła, jak w przypadku Tymoteusza i Karoliny z Ordo Iuris, Marty Kaczyńskiej czy Kurskiego.
    • mama-ola Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 07:28
      Z tego billboardu można też wyciągnąć niegłupi, aczkolwiek i niespecjalnie odkrywczy wniosek, że małżeństwa, które razem gdzieś chodzą i wspólnie coś robią, są trwałe. Znam sporo takich par. Akurat oni nie do kościoła, ale idea jest ta sama: razem, wspólnie.
      • marta.graca Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 07:36
        No i serio takie truizmy trzeba zamieszczać w przestrzeni publicznej?
        • mama-ola Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 07:42
          Nie trzeba. Ale ci, co zawiesili, mają przecież inne cele.
          • marta.graca Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 08:13
            Ok, rozumiem, ale serio wierzysz w to, że ktoś właśnie zdecydował się na rozwód, zasuwa z pozwem do sądu, a tu cyk- widzi billboard i mu się od razu pogląd zmienia, wyrzuca pozew do kosza, wraca do żony, całuje ją i żyją długo i szczęśliwie?
            • jednoraz0w0 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 11:29
              Nie, ale może się gorzej poczuje jako człowiek i katolik. A przecież o t9 w kościele katolickim chodzi, żeby mieć nieustanne poczucie winy.
            • mama-ola Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 17:55
              marta.graca napisała:

> Ok, rozumiem, ale serio wierzysz w to, że

Ja???
            • bene_gesserit Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 18:31
              marta.graca napisała:

> Ok, rozumiem, ale serio wierzysz w to, że ktoś właśnie zdecydował się na rozwód
              > , zasuwa z pozwem do sądu, a tu cyk- widzi billboard i...

...wstepuje (natchnione nagle nogi same go niosą) do pobliskiego koscioła, w którym prosi o wstawiennictwo wkrótce-błogosławionych rodziców JPII. Kiedy klęczy, do kościoła wpada jego niemal już była żona, pada z gruchotem na posadzkę obok niego i modlą się razem. 'Sama nie wiem, czemu tu przyszłam, wiodła mnie jakaś siła przemożna' mamrocze między modlitwami.

Potem wychodzą, żeby wrócić wspólnie się modlić jutro, pojutrze i popojutrze. Papiery rozwodowe palą na małym stosie w kuchni gasząc popioły wodą święconą z butelki w kształcie Maryi z odkręcaną główką.

~~ amen~~

i mu się od razu pogląd zm
              > ienia, wyrzuca pozew do kosza, wraca do żony, całuje ją i żyją długo i szczęśli
              > wie?
              >
      • zuzanna_a Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 08:17
        w sumie racja. koleżanki mąż chodził do prostytutek, w sumie jakby wszędzie za nim łaziła to by tam przecież nie dotarł i byliby małżeństwem do dziś tongue_out
    • lauren6 Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 08:15
      Czy oni sugerują, że 33% małżeństw sakramentalnych zostaje unieważnonych, skoro nie ma rozwodów kościelnych?
    • czubakka Re: Nowy billboard - o rozwodach 31.08.22, 09:06
      Właściciel wyczuł w którą stronę dobrze wieje. Niedawno był u niego Morawiecki.