Dodaj do ulubionych

Proces tej jesieni!

07.09.22, 23:33
Taki sądowysmile Wytoczony przez kaczyńskiego, więc kwestię swojego homoseksualizmu ma nagłośnioną na własne życzenie.

Za Repliką, która przywołuje Wyborczą:

"„Youtuber Jan Piński oświadczył przed sądem, że widział zrobione pod prysznicem nagie zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego z oficerem WSI. Proces wytoczony mu przez prezesa PiS został po nerwowych 55 minutach odroczony” – pisze „Gazeta Wyborcza” o rozpoczętym wczoraj procesie
I dalej:
👉„Szef PiS pozwał dziennikarza i youtubera Jana Pińskiego za to, że ten – w krótkim filmie na kanale YouTube - opisał jego dawny i rzekomo intymny związek z oficerem Wojskowych Służb Informacyjnych Piotrem Polaszczykiem oraz zasugerował, jakoby Kaczyński był z tego powodu „hakowany" przez znającego tajemnicę Antoniego Macierewicza. Piński ogłosił także, że homoseksualna orientacja prezesa PiS wpływa na jego wrogi – i pełen hipokryzji - stosunek do ruchu LGBT. Obrażony powyższymi ustaleniami Jarosław Kaczyński żąda od youtubera odwołania twierdzeń, opublikowania przeprosin i wpłaty 10 tys. zł na cele charytatywne.”
Piński podtrzymał wniosek o powołanie m.in. następujących świadków:
👉Paweł Rabiej (znajomy Kaczyńskiego z lat 90., były wiceprezydent Warszawy, który w 2016 r. zrobił coming out)
👉Robert Biedroń
👉Piotr Polaszczyk
👉Jerzy Nasierowski (89-letni nestor naszej społeczności)
👉Lech Wałęsa
👉Antoni Macierewicz
Sędzia stwierdził jednak, że „wzywania świadków nie będzie”.
Piński zeznał: 👉„Nie byłem karany za składanie fałszywych zeznań. Jestem dziennikarzem od ponad 20 lat. W latach 2006-2007 dowiedziałem się o znikaniu akt z komisji weryfikacyjnej WSI. W roku 2010 przeczytałem anonimowy list podpisany przez „zatroskanego oficera", który opowiadał o romansie powoda z oficerem WSI, o wykryciu i utrwaleniu dowodów tego romansu w ramach operacji kryptonim „Buś" oraz o możliwości szantażu z tego wynikającej. To w tamtym czasie pokazano mi zdjęcie z udziałem powoda pod prysznicem. Na tym zdjęciu widnieli kapitan Piotr Polaszczyk i Jarosław Kaczyński w sytuacji wyraźnie intymnej. (…) W latach 2015-2016 dowiedziałem się, że Antoni Macierewicz sprywatyzował sobie akta kompromitujące powoda. Uświadomiłem sobie, że prezes PiS, a zatem i rząd polski, znajdują się pod kontrolą Macierewicza. Wątek szantażowania Jarosława Kaczyńskiego przez jego byłego ministra był jedną z najważniejszych przyczyn, dla których zabrałem głos na ten temat.”
Kilka dni temu w „Dużym Formacie” „Gazety Wyborczej” ukazał się obszerny tekst o całej sprawie. Autor Piotr Głuchowski tak wyjaśniał wniosek o powołanie prezydenta Lecha Wałęsy na świadka:
👉„Były prezydent dlatego, że publicznie zaprosił na swoje urodziny w 1993 roku „Lecha Kaczyńskiego z żoną i Jarosława z mężem". W październiku 2006, w TVN-owskim programie „Teraz my!", Wałęsa powtórzył, jakoby prezes PiS był homoseksualistą, zaś dopytywany, skąd to wie, wyjaśnił, że „ze służb".
Dziś Wałęsa mówi mi przez telefon: – 30 lat temu powiedziałem krótko, bo nie było czasu na większe dowodzenie. W telewizji prawdę powtórzyłem i zdania nie zmieniłem do teraz. Jak sąd mnie zobowiąże do podania szczegółów, to je zdradzę.
Z tekstu Głuchowskiego wynika hipoteza, że Kaczyński i Macierewicz mają „haki” jeden na drugiego: 👉„Według Polaszczyka hakiem, który ma Kaczyński na Macierewicza, jest informacja WSW o jego współpracy z „bratnią służbą". Hakiem w drugą stronę – „Buś" i fotografie.”

O procesie:
www.wirtualnemedia.pl/artykul/jaroslaw-kaczynski-gej-zwiazek-prysznic-piotr-polaszczyk-proces-sadowy-jan-pinski

Sam list "zatroskanego oficera" można przeczytać tu:
thefad.pl/aktualnosci/maz-kaczynskiego-oficer-wsi-w-liscie-do-zbigniewa-stonogi/
Obserwuj wątek
    • gama2003 Re: Proces tej jesieni! 07.09.22, 23:54
      A może tak być, że sąd nie wezwie świadków ?
      Bo tak sobie umyśli ?
      • livia.kalina Re: Proces tej jesieni! 07.09.22, 23:59
        Be świadków też mnie zastanawia, co będą oceniać? Chyba, ze sędzia taki wylosowany po pisowsku i "wyrok" przywiezie w teczce przez powoda będzie.
        • gama2003 Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 00:06
          Bo jeśli świadkowie mają wiedzę kluczową dla wyroku ? Nie znam się na prawie ( budźcie Danielę 😉), ale możliwe jest niewykorzystanie dowodów ?
      • 35wcieniu Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 05:56
        Nie bo tak sobie umyśli tylko zależy czy oni są potrzebni.
        Sąd tu chyba nie ma oceniać orientacji Kaczyńskiego tylko to czy został obrażony (a on twierdzi że tak).
        To tak jak wiesz, powiesz o kimś publicznie że jest zakompleksionym bękartem i ma małego, on Cię pozwie, a sąd może zbadać czy to obraza ale raczej nie powoła lekarza żeby ocenił długość, psychiatry żeby ocenił zadowolenie z samego siebie i sąsiadów marki sprzed 50 lat, żeby ocenili jak tam z ojcostwem.
        Dla prawicowców stwierdzenia o orientacji są chyba gorsze i bardziej ich bulwersują niż ten powyższy przykład.
        • 35wcieniu Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 06:03
          matki*
        • livia.kalina Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 11:17
          >Sąd tu chyba nie ma oceniać orientacji Kaczyńskiego tylko to czy został obrażony (a on twierdzi że tak).

No tak ale jak ktoś mi powie, ze ja mam 170 cm wzrostu a ja powiem, ze mnie to obraża to sąd tego, który tak powiedział skaże na 10 tys na cele społeczne?
          • 35wcieniu Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 11:21
            Yyy...
            Tak, dokładnie tak działają sądy, ty coś mówisz a sąd skazuje.
            • iwles Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 11:26

to takie uwspółcześnione prawicowe "liberum veto".
            • livia.kalina Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 12:39
              ale wiesz, że ja ironizuję?
    • majenkir Re: Proces tej jesieni! 07.09.22, 23:55
      To byłoby ciekawsze od procesu Depp-Heard wink
      • livia.kalina Re: Proces tej jesieni! 07.09.22, 23:57
        Szkoda, że bez retransmisji w telewizji wink
        • majenkir Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 00:20
          sad
    • iwles Re: Proces tej jesieni! 07.09.22, 23:58

Ja bym jeszcze chciała, żeby utworzono komisję śledcza i puszczano bezpośrednią transmisje w tvp1.
    • niemcyy Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 00:02
      Trochę obok tematu: 10 tys. na ulicy nie leży, ale kaczor nie wycenia swoich strat moralnych szczególnie wysoko. Przypadek? wink
      • borsuczyca.klusek Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 00:04
        Też mnie to zastanowiło.
    • borsuczyca.klusek Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 00:04
      Czy znajdzie się chociaż jedna osoba, która będzie zaskoczona?
      • mae224 Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 00:45
        Na tym forum przeczytałam te rewelacje dobre kilka lat temu smile któraś forumka też wiedziała "ze służb".
        • alicia033 Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 05:29

rewelacje? Toż to tajemnica poliszynela od wczesnych lat 90tych.
        • 35wcieniu Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 05:58
          Yyy... Przecież się o tym mówi od dekad.
        • angazetka Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 11:41
          Wałęsa jeszcze za prezydentury zapraszał "Lecha Kaczyńskiego z żoną i Jarosława Kaczyńskiego z mężem".
    • bene_gesserit Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 00:06
      Zgodnie z polską definicją geja - 'gej jest tym, którego za geja się uważa' - ten proces rozpoczął się w bardzo dobrym momencie. W sam raz, żeby podważyć zaufanie w najbardziej żelaznym elektoracie. Hura.
    • dramatika Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 00:40
      I po co się tak produkować?
      Na koniec i tak będzie, że "pisowski sąd" ukarał Pińskiego, ale to i tak najprawdziwsza prawda.
      • g.r.uuu Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 19:11
        Tak, tak, a sexafera w ordo iuris to były tylko nasze plotki zupełnie nieuzasadnione big_grin
    • malgosiagosia Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 01:12
      A to bycie gejem, to cos zlego?
      • migafka357 Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 05:57
        No widać zdaniem Kaczyńskiego tak, skoro wytacza proces, żeby temu zaprzeczyć 🤔
      • ajaksiowa Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 06:47
        malgosiagosia napisała:

> A to bycie gejem, to cos zlego?

Chciałam o to samo zapytać,a może ten proces będzie o homofobiè p Pińskiego?Prezes będzie miał okazję (oby)przekazać parę groszy na szczytny cel
        • livia.kalina Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 11:15
          Dlaczego złego? Skad w ogóle taki pomysł? Przecież proces nie dotyczy tego, czy Kaczyński jest ZŁYM homoseksualistą, tylko czy w ogóle jest homoseksualistą.
      • primula.alpicola Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 07:57
        malgosiagosia napisała:

W tym przypadku, tak. To coś bardzo, bardzo złego dla korzystnego dla PiS wyniku wyborów.
      • pepsi.only Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 09:08
        malgosiagosia napisała:

Owszem, dla Kaczyńskiego, bardzo złego. Największy homofob w kraju, lżący ludzi o innej orientacji wytacza proces i teraz będzie musiał tłumaczyć ze swojej orientacji seksualnej.
        Bycie gejem to nie jest nic złego, nikomu nic do tego, ale gdyby proces przegrał pokazałoby to, jak wielkim cynikiem i hipokrytą jest!
        On i cała ta jego partia.
      • semihora Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 12:14
        To pisiorów pytaj. To oni pierd€%% o tęczowych zarazach, zagrożeniu dla dzieci z powodu istnienia osób nieheteronormatywnych i innych zgrozach.

Gdyby Kaczora nie uwierało, to nie byłoby procesu o taką bzdurę. Jeśli on uczynił z orientacji seksualnej obelgę, to teraz się sam czuje urażony faktami.
        • dramatika Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 13:03
          semihora napisała:

> Gdyby Kaczora nie uwierało, to nie byłoby procesu o taką bzdurę.

Was nie sposób zadowolić. Pozwał, źle. Ale jakby nie pozwał, to byłoby, że nie zaprzecza, czyli że się przyznaje, że to prawda.
    • lauren6 Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 06:52
      Mam przeczucie, że proces będzie ustawiony i dziennikarz zostanie uznany za winnego. Potem może się bujać z apelacjami kilka lat.
      • kadfael Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 07:44
        Przede wszystkim proces zostanie utajniony. Więc i tak nikt się nie dowie, co i jak.
      • dramatika Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 09:00
        lauren6 napisała:

> Mam przeczucie, że proces będzie ustawiony i dziennikarz zostanie uznany za win
        > nego.

Jaka asekuracja xD
        Dobrze wiecie, że ta cała sprawa to teoria spiskowa, którą platformiarskie media karmią swoich wyznawców, podobnie jak pisowksie media szczują na Tuska. Nie do udowodnienia w sądzie, ale jakby co, to lemingom się wytłumaczy, że sąd był pisowski xD
        • iwles Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 09:02

czyli Kaczyński nie da rady "udowodnić", że został pomówiony?
          Oj, jak przykro big_grin
          • paskudek1 Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 09:13
            Niestety to nie Kaczyński ma udowadniać że został pomówiony tylko dziennikarz musi udowodnić że pisał/ mówił prawdę. Sęk w tym że jeśli sąd nie weźmie wskazanych przez oskarżonego świadków może nie mieć takiej możliwości.
            • dramatika Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 09:17
              paskudek1 napisała:

> jeśli sąd nie weźmie wskazan
              > ych przez oskarżonego świadków

Słusznie, że nie wziął. To sprawa polityczna, ich zeznania byłyby całkowicie niewiarygodne. Jako przeciwnicy polityczni Kaczyńskiego powiedzą z ręką na sercu, że Kaczyński zjada małe kotki na śniadanie.
              • paskudek1 Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 09:19
                Aha, wiarygodni są jedynie co z PiS plujący na przeciwników politycznych prawda?
                Na marginesie ten proces zaczął Kaczyński kotku. Niepodległości dziennikarz.
                • dramatika Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 09:20
                  paskudek1 napisała:

> Na marginesie ten proces zaczął Kaczyński kotku.

I słusznie. Jakby nie zaczął to mówilibyście, że pewnie to prawda, skoro nie chce konfrontacji w sądzie.
                  • paskudek1 Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 10:16
                    Nie sądzę bo o publikacji pana dziennikarza dowiedziałam się z informacjo o procesie 🤣🤣
          • dramatika Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 09:13
            iwles napisała:

> czyli Kaczyński nie da rady "udowodnić", że został pomówiony?

To proces cywiliny, a nie karny. To nie orzeka się o winie czy niewinności - sąd ma orzec, na podstawie dostępnych informacji, czy Piński naruszył dobra osobiste Kaczynskiego. O co dokładnie Kaczyński się rzuca nie wiadomo, bo przecież media nie przekazują informacji, tylko podgrzewają emocje.
            Ja na miejscu sądu zleciłabym badania psychiatryczne dla Pińskiego. Zerknęłam na jego kanał - to człowiek ogarnięty paranoją maniakalną na punkcie Kaczyńskiego.
            • iwles Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 11:32

Nieważne co, nieważne jak, nieważne gdzie, najważniejsze, żeby poszło w eter, zawsze się coś przylepi i zakiełkuje - to naczelna zasada Pis.
              Tylko że tutaj pójdzie w odwrotną stronę big_grin
              • dramatika Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 11:52
                iwles napisała:

>
                > Nieważne co, nieważne jak, nieważne gdzie, najważniejsze, żeby poszło w eter, z
                > awsze się coś przylepi i zakiełkuje - to naczelna zasada Pis.
                > Tylko że tutaj pójdzie w odwrotną stronę big_grin

Przypomnij mi, jak kolejny raz będziecie coś bredzić, że antyteiści mają jakieś zasady etyczne smile Wprost przyznajesz, że kłamiecie, aby kogoś oczernić i jesteście z tego dumni smile
                • la_mujer75 Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 12:08
                  Uczymy się od was, tych bogobojnych katolibów.
                • paskudek1 Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 12:35
                  Kochana, póki co w kłamaniu i obrzucaniu gównem prawakom nijak dorównać w stanie nie jesteśmy.
                  • dramatika Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 13:07
                    paskudek1 napisała:

> Kochana, póki co w kłamaniu i obrzucaniu gównem prawakom nijak dorównać w stani
                    > e nie jesteśmy.

Złe czyny innych nie usprawiedliwiają złego postępowania, nawet wobec tych złoczyńców. Odkleiliście się od prawdy i etyki, a tyle wciąż dziamgania, że antyteiści mają swoje zasady etyczne i żadnej religii nie potrzebują. No właśnie widać, już podstawy trzeba wam wykładać, bo nie widzicie oczywistego łajdactwa smile
                    • paskudek1 Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 13:12
                      Ty mnie może etyki i moralności nie ucz ok? Jescze raz - proces wytoczył KACZYŃSKI a nie dziennikarz. Widocznie Kaczyński uważa że nazwanie go gejem to obelga. Mnie by wisiało i powiewało gdyby mnie ktoś nazwał lesbijką.
                      • demodee Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 13:28
                        Ktoś powyżej tłumaczył, że Kaczyński pozwał dziennikarza, bo ten twierdził, że jest/był szantażowany. I pod wpływem szantażu, będąc członkiem rządu podejmował decyzje po dyktando szantażysty.

Czy teraz Kaczyński musi udowodnić, że nie był szantażowany, czy dziennikarz, że był?
                    • iwles Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 13:14

"Złe czyny innych nie usprawiedliwiają złego postępowania, nawet wobec tych złoczyńców."

pani symetrystka przejrzała na oczy?
                      nie wierzę !
                      • bene_gesserit Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 17:37
                        Nie po prostu klepie to samo, co zawsze, czyli auwasmurzynówbiją. Ziew.
        • woman_in_love Re: Proces tej jesieni! 09.09.22, 19:19
          Dobrze wiecie, że ta cała sprawa to teoria spiskowa

taka sama jak zdrady małzenskie w Ordo Iuris?
    • primula.alpicola Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 07:55
      Nagrania są głęboko ukryte a świadkowie będą milczeć.
      • bene_gesserit Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 09:33
        Pomyślałam o jeszcze jednym. W artykule w GW sugeruje się, że Macierewicz trzyma w szachubKaczyńskiego dowodami na jego homoseksualne romanse (co by zresztą świetnie tłumaczyło obsesję K na temat gejów - jakby się coś tam oficjalniej wydało, to przecież nie on, on jest patentowanym homofobem). Jeśli jego tajemnice miałyby w taki czy inny sposób ujrzeć światło dzienne, to by wytrąciło broń z ręki Macierewicza i facet wylądował
        w końcu tam, gdzie jego mroczne miejsce. To były miły skutek uboczny całej tej historii.
        • dramatika Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 09:44
          bene_gesserit napisała:

>co by zresztą ś
          > wietnie tłumaczyło obsesję K na temat gejów

To nie Kaczyński ma obsesję na punkcie gejów, tylko wy - lemingi - macie obsesję na punkcie Kaczyńskiego. To już dawno wykroczyło poza typową nawalankę w przeciwnika politycznego, wy już serio zaczynacie wierzyć w te swoje brednie i teorie spiskowe big_grin
          • iwles Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 11:25

ale no lemingi wytoczyły proces kaczyńskiemu ???
          • misiamama Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 11:41
            napisałam poniżej, dlaczego to nie jest sprawa o to, czy Kaczynski jest gejem. W Warszawie ten fakt jest znany każdemu, kto tu mieszka trochę dłużej, a najlepiej o tym wiedzą wszyscy którzy się z nim zetknęli w szkole czy na studiach, w czasach kiedy nie był jeszcze taki ważny i pilnowany i sam się tak nie pilnował.
    • wapaha Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 09:47
      Kuwa

zwizualizowałam sobie

uncertain
    • misiamama Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 11:35
      Ta sprawa jest znacznie głębsza niż się wydaje. Kaczyński twierdzi, że naruszono jego dobra osobiste, ale nie dlatego że został nazwany gejem a nim nie jest (on w ogóle nie chce tego weryfikować), ale dlatego, że odniesiono się do jego orientacji seksualnej która jest sprawą intymną (nieważne, jaka to orientacja). Oczywiście, jest coś na rzeczy, wyoutowanie kogoś bez jego zgody wydaje się po ludzku nie OK. Natomiast. Czy pokazywanie się z żoną i rodziną nie jest publicznym demonstrowaniem własnej orientacji? pokazywanie zdjęć z urlopu z rodziną? To pokazuje, że orientacja seksualna jako taka, wcale nie jest intymną sprawą, jest społeczna i polityczna. Tylko PIS / suweren uważa, że orientacja inna niż normatywna powinna być ukrywana i uznawana za intymną. Dlatego PIS chce zakazu publicznego okazywania orientacji nienormatywnej, zakazu publicznego mówienia o niej, generalnie, może nie publicznie piętnować, ale przynajmniej zapędzić LGBT na powrót do szafy. Z tego względu to znacznie ważniejszy proces niż sprawa o to czy Kaczyński jest gejem, co skądinąd wiedzą wszyscy.
    • demodee Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 11:36
      Ale proces chyba nie jest o to, czy Kaczyński jest gejem, tylko czy nazywając kogoś gejem można go obrazić.

To tak, jakby dziennikarz nazwał Kaczyńskiego np. "niziołkiem". Jedni się za "niziołka" obrażą, inni nie. Czy słowo "niziołek" jest obraźliwe? Czy słowo "gej" jest obraźliwe?
      • demodee Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 11:41
        No chyba, że jednak dziennikarzowi przeszkadza to, że Kaczyński jest gejem.

Ale wtedy spodziewa się, że sąd ukarze Kaczyńskiego za homoseksualizm?
      • misiamama Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 11:46
        nie, nie o to. Wzrost nie może być uznany za sprawę intymną, bo jest cechą bezpośrednio widoczną. Proces jest o to, czy odnosząc się do czyjejś orientacji seksualnej (nieważne jaka jest) można kogoś urazić. A orientacja może być sprawą intymną, jeśli się tak pilnujesz jak kaczyński, ale może też być publiczna, jesli jak kurski ostentacyjnie bierzesz rozwód z matką swoich trojga dzieci, po czym huczny ślub z nową kobietą, ochoczo opowiadasz o jej ciąży, w świetle kamer odbierasz ze szpitala i wyprawiasz uroczyste chrzciny.
        • demodee Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 11:53
          Czyli jeśli dziennikarz napisałby, że widział zdjęcia, na których R.Biedroń był uwieczniony w sytuacji intymnej z kobietą, to R.Biedroń mógłby go pozwać?
        • iwles Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 11:54

Proces jest o to, czy fakt ukrywania swojej orientacji seksualnej za wszelką cenę, mógł wpływać na decyzje polityczne.
          Czyli innymi słowy, czy to, że ktoś miał dowód na orientację Kaczyńskiego, mogło być wykorzystane do szantażu, a Jarosław podejmował ważne decyzje polityczne pod ich wpływem, dla własnych korzyści.
          • dramatika Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 11:59
            iwles napisała:

.
            > Czyli innymi słowy, czy to, że ktoś miał dowód na orientację Kaczyńskiego, mogł
            > o być wykorzystane do szantażu, a Jarosław podejmował ważne decyzje polityczne
            > pod ich wpływem, dla własnych korzyści.

Szkoda, że nie byliście tacy wnikliwi w przypadku Wałęsy, który w obawie przed wykryciem, że był Bolkiem, robił wszystko, co kazała mu postkomunistyczna grupa trzymająca władzę. Teraz wielcy demaskatorzy spisków wobec gościa, który wetknie sobie tęczowe pióro w tyłek za kasę z KPO czy inne szklane paciorki.
          • misiamama Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 12:09
            a tak, to również ważny wątek, i równie chętnie zamiatany pod dywan.
          • demodee Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 12:15
            > Proces jest o to, czy fakt ukrywania swojej orientacji seksualnej za wszelką cenę, mógł wpływać na decyzje polityczne.

Czyli, według tego dziennikarza, każdy polityk powinien zdeklarować swoją orientację seksualną, żeby wyborcy mogli ocenić, czy był szantażowany, czy nie?

Każdy przywódca partii, każdy członek partii?
            • livia.kalina Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 22:35
              Najważniejsi politycy w państwie są sprawdzani przez służby, również pod kątem możliwości stosowania szantażu. Przecież to oczywiste. Tutaj służby są ręcznie sterowane przez Kaczyńskiego, rękami dwóch przestępców, których specjalnie w tym celu bezprawnie (przed prawomocnym wyrokiem) ułaskawił Duda, więc z pewnością nie działają prawidłowo.

Trójpodział władzy jest właśnie po to, żeby korygować takie patologie.
              • demodee Re: Proces tej jesieni! 09.09.22, 10:34
                > Tutaj służby są ręcznie sterowane przez Kaczyńskiego,

Służby sprawdzające polityków są sterowane przez Kaczyńskiego, a zanim PiS doszedł do władzy przez kogo były sterowane? Przez Putina? Angelę Merkel? Komu powinny podlegać takie służby?

> Trójpodział władzy jest właśnie po to, żeby korygować takie patologie.

Ale służby specjalne chyba nie są żadną władzą? Tzn. mam nadzieję, że nie są...
                • iwles Re: Proces tej jesieni! 09.09.22, 11:02
                  demodee napisała:

> > Trójpodział władzy jest właśnie po to, żeby korygować takie patologie.

> Ale służby specjalne chyba nie są żadną władzą? Tzn. mam nadzieję, że nie są...

Ja pierdzielę !!!
                  Chodzi o to, że służby specjalne są nadzorowane i kontrolowane przez organy trójpodziału władzy, właśnie po to, żeby nie było tam patologicznych zachowań i decyzji !!!

Proszę cię, weź się najpierw zorientuj, nawet tak ogólnie, zanim cokolwiek zaczniesz pisać o władzy w SWOIM kraju.

• demodee Re: Proces tej jesieni! 09.09.22, 11:38
                    Czyli służby specjalne są nadzorowane i kontrolowane przez parlament, rząd i sędziów?

Na Boginię, Jak one mają zachowywać tajemnicę, jeśli mają tylu nadzorców?
                    • sumire Re: Proces tej jesieni! 09.09.22, 11:41
                      "Ja tylko pytam".
                      Może wiadomości czasem poczytaj, pisi trollu wiecznie dziwiący się światu.
                    • iwles Re: Proces tej jesieni! 09.09.22, 11:52
                      demodee napisała:

> Na Boginię, Jak one mają zachowywać tajemnicę, jeśli mają tylu nadzorców?

A ty ile razy byłaś u spowiedzi?
                      Nie boisz się, że któryś ksiądz wychlapie ozorem twoje grzechy?

O rany....
                      cieżki przypadek z ciebie.
                      Kiedy chodziłaś do szkoły ?
                      • demodee Re: Proces tej jesieni! 09.09.22, 19:24
                        > A ty ile razy byłaś u spowiedzi?
                        Nie boisz się, że któryś ksiądz wychlapie ozorem twoje grzechy?

Do spowiedzi przestałam chodzić w wieku nastoletnim. Tylko co to ma do "procesu tej jesieni"?

A wracając do tematu wątku - nadzorcą służb specjalnych jest od kilkudziesięciu lat minister-koordynator służb specjalnych. Podlega więc premierowi. Obecnie jest nim M.Kamiński.

Kto był odpowiedzialny za służby specjalne w 2010 za pierwszego rządu D.Tuska?
      • dramatika Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 11:56
        demodee napisała:

> Ale proces chyba nie jest o to, czy Kaczyński jest gejem, tylko czy nazywając k
        > ogoś gejem można go obrazić.

Nie wiadomo o co Kaczyński konkretnie pozwał tego paranoika. Ja przynajmniej do takiej informacji nie dotarłam, ale też nie szukałam zbyt intensywnie.
    • areyoubetter Re: Proces tej jesieni! 08.09.22, 15:38
      Czy w tym kraju jeszcze ktoś nie wie, jakiej orientacji jest kaczka?
      • demodee Re: Proces tej jesieni! 09.09.22, 10:35
        Większość ludzi nie jest tym zainteresowana...
        • paskudek1 Re: Proces tej jesieni! 09.09.22, 11:12
          Dopóki nie szczuł na ludzi o odmiennej orientacji to miałam to w dupie. Teraz jednak trochę mnie interesuje.
        • iwles Re: Proces tej jesieni! 09.09.22, 11:17
          demodee napisała:

> Większość ludzi nie jest tym zainteresowana...

Orientacja przestaje być prywatną sprawą, jeśli miała bezpośredni wpływ na podejmowanie państwowych decyzji, dotyczących CAŁEGO kraju i WSZYSTKICH Polaków.
          • demodee Re: Proces tej jesieni! 09.09.22, 11:40
            Kiedy zaczął szczuć?
          • demodee Re: Proces tej jesieni! 09.09.22, 11:44
            Ale nie wiemy, czy orientacja Kaczyńskiego (jedna z 4 dostępnych człowiekowi) miała wpływ na podejmowanie tych decyzji.

Moim zdaniem sąd najpierw musiałby ustalić, czy doszło do szantażu, a następnie, czy ten szantaż miał wpływ na decyzje o znaczeniu państwowym.
            • iwles Re: Proces tej jesieni! 09.09.22, 11:50

No widzisz?
              A sąd już odrzuca rozpatrywanie jakichkolwiek dowodów.
              Teraz rozumiesz ?
              • demodee Re: Proces tej jesieni! 09.09.22, 19:46
                Rozumiem z tego tyle, że jeśli sprawa do końca nie zostanie wyjaśniona, to Jarosław Kaczyński będzie stał w cieniu podejrzeń.

Więc sędzia, który nie chce sprawy wyjaśnić do końca, raczej nie jest w zmowie z Kaczyńskim....
            • buldog2 Re: Proces tej jesieni! 09.09.22, 18:41
              Nie jedna z czterech, tylko continuum.
              Matacznik taki.
            • buldog2 No widzisz, widzisz! 09.09.22, 19:56
              I kropka.
              Kropka: .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka