Dodaj do ulubionych

Jaki preparat przed kolonoskopią?

08.09.22, 13:26
Czeka mnie to w przyszłym tygodniu i muszę poprosić rodzinnego o receptę i nie wiem, na co. Napiszcie, co było dla was najłatwiejsze, plis. Zwłaszcza żeby nie rzygać.
Obserwuj wątek
    • arthwen Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 13:43
      Ja miałam tylko raz. Fortransowi mówię nie, nie dałam rady wypić drugiej połowy, obrzydlistwo.
      Ale to chyba trochę osobnicze jest...
    • gorzka.gorycz Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 13:55
      Fortrans. Ohyda, ale dobrze oczyszcza. Citrafleet źle oczyszcza.
      • swinka-morska Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 15:25
        Nieprawda, Citrafleet działa równie dobrze jak Fortrans, tylko trzeba się dobrze przyłożyć do wypicia odpowiedniej ilości wody po samym specyfiku.
        • droch Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 19:25
          Prawda. U mnie citrafleet równał się przede wszystkim gigantycznemu wzdęciu.
          Fortrans może i ma smak sfermentowanej ryby, ale działał znacznie lepiej.
          • spirit_of_africa Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 21:33
            U mnie Citrafleet działał dobrze, a wrażenia smakowe i łatwość picia dużo lepsze niż przy Fortransie.
            • magia Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 23:41
              potwierdzam, tez wole citrafleet
    • gaga-sie Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 13:58
      Miałam teraz badanie i lekarz zapisal mi Eziclen. Pachnie jak płyn dolewany do toi toi. Mnie odrzucało, jakoś dałam radę ale mam traumęwink oczyszcza chyba dobrze. Kiedyś miałam Fortrans i był jeszcze gorszy z tego co pamiętam.
    • iwles Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 14:08

Nie pamiętam, co, ale chyba MoviPrep (dostałam w przychodni, nie musiałam kupować).
      Smak jako taki, ale jak trzeba wypić duzo, to robi się człowieki mdło (2 x 1 litr).

Ktos pisał Eziclen - i z tego wszystkiego najlepsze jest to, że dawkowanie to 2 x 0,5 litra a resztę nawadniania uzuepełniać zwykłą wodą (niegazowaną)

Jeżeli chodzi o smak, to wszystkie są niedobre.
      Fortrans - dawkowanie 2 x 1,5 litra - dla mnie przegięcie z ilością.
    • joana.mz Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 14:11
      Moviprep - zdecydowanie lepszy w smaku niż Fortrans (aczkolwiek nie smaczny) i mniej trzeba go wypić. Tylko upewnij się, że możesz (przeciwskazania)
    • mama-ola Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 14:19
      > muszę poprosić rodzinnego o receptę i nie wiem, na co

A rodzinny wypisze Ci na to, czego Ty się dowiesz w necie? Sam nie wymyśli, nie zdecyduje?
      Tak to dzisiaj działa? Będzie chciał preparat A, a Ty mu powiesz: Nie, panie doktorze, nie A, koleżanki z netu mówiły, że B i pan ma mi wypisać na B.

Pieśń przyszłości: ematka zyskuje nową funkcjonalność - wystawianie recept.
      • iwles Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 14:21

Tak, tak to działa.
        Skuteczność wszystkich preparatów jest zbliżona, lekarz pierwszego kontaktu tyle samo wie o preparacie, co i pacjent.
      • daisy Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 14:56
        No pewnie, że mogę poprosić o konkretny preparat, na podstawie informacji od koleżanek z netu - na przykład że podobno XY jest mniej wstrętny niż Z. Lekarz z całą pewnością wszystkich nie próbował, podejrzewam, że nawet nie wie, w jakich ilościach się je pije. Dla mnie to akurat ważna informacja, bo dużo tego świństwa nie dam rady wypić.
        • iwles Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 15:02

Jest jeszcze Citrafleet, ale ani ja, ani nikt z moich znajomych nie brał, więc nic na jego temat nie powiem, chociaż tutaj dawka samego leku jest jeszcze mniejsza.
          • gorzka.gorycz Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 16:06
            Ja brałam. Słabo skuteczny i mam jakąś nadwrażliwość, bo po kolono wylądowałam w szpitalu z koszmarnymi bólami.
    • swinka-morska Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 15:26
      Citrafleet jest dużo znośniejszy niż Fortrans. Tylko trzeba się starannie zastosować do ilości płynów, które trzeba wypić oprócz samego preparatu.
    • deszczu_kropelka Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 15:49
      Gastrolog mi powiedział, że Fortrans najbardziej skuteczny.
      Dla niektórych obrzydlistwo, ale to nie reguła, wypiłam bez problemu.
      Planujesz wieczór z ciekawą książką i jedziesz smile.
    • pani_tau Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 19:01
      Tata pił Moviprep, który w mojej ocenie smakuje jak ta rozpuszczalna, musująca multiwitamina.
    • primula.alpicola Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 21:29
      Też będę mieć kolonoskopię (i gastroskopię) w przyszłym tygodniu. Mam wziąć Fortrans.
      Mówicie, że takie paskudztwo?
    • tokyocat Re: Jaki preparat przed kolonoskopią? 08.09.22, 22:15
      Na samo wspomnienie robi mi sie slabo, takie to bylo ochydne.Musieli mnie hospitalizowac na dobe, zebym to wypila. Tylko dzieki piekegniarce, ktora dawala mi co godzine butelki 0,33 dalam rade. Do dzisiaj nie pije niczego o smaku cytryny, a minelo 3 lata.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka