Dodaj do ulubionych

Rdest Auberta na płot

08.09.22, 22:16
Ma ktoś na plocie warto?
Obserwuj wątek
    • berdebul Re: Rdest Auberta na płot 08.09.22, 22:24
      Ogromne przyrosty, jeżeli potrzebujesz szybko zakryć płot to warto.
      • alicjamagdalena Re: Rdest Auberta na płot 08.09.22, 22:28
        A wizualnie? I jak wygląda zimą? Zostaję bezlistna mierzwa?
        • alicjamagdalena Re: Rdest Auberta na płot 08.09.22, 22:35
          .
        • buka-123 Re: Rdest Auberta na płot 08.09.22, 22:36
          Na zimę opada. W lecie w słonecznym miejscu pięknie kwitnie. Bardzo!!!! ekspansywny.
        • berdebul Re: Rdest Auberta na płot 08.09.22, 22:38
          Gubi po przymrozkach, potrafi przemarznąć. Wybraliśmy bambusy, bo są zielone zimą i kudłate, miejscami ostrokrzew (tylko wolno rośnie).
        • ichi51e Re: Rdest Auberta na płot 08.09.22, 22:46
          na zimę to wycinasz wiosna i tak ci odbija dwa razy takie
    • ichi51e Re: Rdest Auberta na płot 08.09.22, 22:45
      moi rodzice mieli i przyrosty są gigantyczne. Wyglada fajnie ale trzeba ujarzmiac
    • qwirkle Re: Rdest Auberta na płot 08.09.22, 22:57
      Rdest auberta (rdestówka auberta) zdaje się ma status inwazyjnej. Odradzam więc jej sadzenie.

W domu rodzinnym posadziłam 30 lat temu, to był błąd. Zwalczenie tego paskudztwa jest bardzo trudne.
      Przyrosty ma ogromne, ładnie kwitnie, to fakt. Ale jak wam się znudzi, to wszystkie najgorsze słowa sobie przypomnicie.
      • chebellacosa92 Re: Rdest Auberta na płot 09.09.22, 07:27
        qwirkle napisał(a):

> W domu rodzinnym posadziłam 30 lat temu, to był błąd. Zwalczenie tego paskudztw
        > a jest bardzo trudne.
        > Przyrosty ma ogromne, ładnie kwitnie, to fakt. Ale jak wam się znudzi, to wszys
        > tkie najgorsze słowa sobie przypomnicie.
        Uważam, że dużo gorszy jest winobluszcz. Posadziłam wzdłuż ogrodzenia i teraz jest wszędzie. Pnie się po innych roślinach, trzeba wyrywać, bo przydusza. Mam też rdest, u mnie się sprawdził, ma dużo delikatniejsze pędy od winobluszczu i łatwiej go ujarzmić.
        • 1matka-polka Re: Rdest Auberta na płot 09.09.22, 13:42
          Posadź trójklapowy zamiast pięcio...
    • wbka1 Re: Rdest Auberta na płot 09.09.22, 09:00
      Wszyscy goście zachwycają się naszą kwitnąca wisterią, a ja już podziękuję, bo jest bardzo ekspansywna. Trzeba mieć dla niej dużo czasu, albo ogrodnika.
      • tilijka123 Re: Rdest Auberta na płot 09.09.22, 10:37
        wbka1 napisał:

> Wszyscy goście zachwycają się naszą kwitnąca wisterią, a ja już podziękuję, b
        > o jest bardzo ekspansywna. Trzeba mieć dla niej dużo czasu, albo ogrodnika.

Znam ten ból. Swoją na tarasie przycinam że 3-4 razy w roku. Dwa tygodnie i znów wchodzi do mieszkania, a na balkon ciężko wyjść. Ale wspaniale zacienia nam latem dom od południowo-zachodnej strony i mamy chłodniej w domu. Dziś jednak zdecydowałabym się na inne pnącze.
    • pepsi.only Re: Rdest Auberta na płot 09.09.22, 09:21
      Chociaż bardzo lubię ogrody naturalistyczne, i wszelkie pnącza uwielbiam, nawet dzikie wino kocham, i ogólnie rośliny dzikie. Tak akurat rdest to chwaścior , jakich mało.
      Ani specjalnie ładny, trzeba go upinać, bo zlatuje z podpory, e...nie, dotąd walczyłam aż się pozbyłam.

Dla mnie to taki kołtun. tongue_out
      • pepsi.only Re: Rdest Auberta na płot 09.09.22, 09:25
        Coś takiego miałam. Kołtun mi przypominało. I wyglądało ŹLE.
        https://funkie.pl/images/stories/sklep/rdest/rdest_auberta_Fallopia_aubertii_przyrosty_6_m_rok_3.jpg
    • pampelune Re: Rdest Auberta na płot 09.09.22, 09:55
      Na ematce kiedyś przeczytałam, że ten, kto sadzi rdest Auberta, powinien dostać lanie na gołą dupę, więc trzymam się z daleka od takich pomysłów.
      Mam nadzieję że pomogłam.
      • 1matka-polka Re: Rdest Auberta na płot 09.09.22, 13:41
        pampelune napisała:

> ten, kto sadzi rdest Auberta, powinien dostać
        > lanie na gołą dupę

Popieram!
    • damartyn Re: Rdest Auberta na płot 09.09.22, 10:09
      W UK domy przy których rośnie rdest mają zdecydowanie niższą cenę.
      To jest bardzo ekspansywna roślina , które nie sposób się pozbyć.
    • balladyna Re: Rdest Auberta na płot 09.09.22, 10:29
      A płot masz solidny? Bo jak niekoniecznie, to się zastanów, czy pod ciężarem nie zawali się.
    • tilijka123 Re: Rdest Auberta na płot 09.09.22, 10:34
      Będziesz mieć strasznie dużo roboty, żeby go ujarzmić w jakiś akceptowalnych wymiarach.
      Rozważ posadzenie milinu. Są trzy kolory. Albo hortnesję pnącą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka