10.09.22, 15:44
Jak w temacie, polećcie coś dobrego 🙂
Obserwuj wątek
    • extereso Re: Ceramidy 10.09.22, 15:48
      Ja jadę basiclab. Skórę mam ładną ale nie mam takiej przyjemności przez brak lux zapachu.
      • celandine Re: Ceramidy 10.09.22, 16:39
        Ono nawet śmierdzi, ale dobre jest.
    • primula.alpicola Re: Ceramidy 10.09.22, 15:49
      Na przykład Transparent Lab, BasicLab, Dr Jart, Bielenda Professional, Purito Cica Barrier.
      • primula.alpicola Re: Ceramidy 10.09.22, 15:54
        Lynia ma nowinkę, krem z ceramidami i peptydami, ale jeszcze nie testowałam.
        • triismegistos Re: Ceramidy 10.09.22, 16:08
          Jart polecasz? Patrzyłam na niego, i na tą lynie też.
          • primula.alpicola Re: Ceramidy 10.09.22, 16:30
            Jart miałam, ale tylko serum. Kremu nie próbowałam. Jest tak bogate, że często na nim poprzestawałam, nie było potrzeby używać jeszcze kremu. Polecam.
            Lynię na pewno wypróbuję, wygląda obiecująco.
      • pasquda77 Re: Ceramidy 10.09.22, 15:56
        Zamówiłam dziś ten z Bielendy, oczywiście dzięki ematce 😅
    • daisy Re: Ceramidy 10.09.22, 15:56
      Nacomi, Ceramidy 5%
      • pasquda77 Re: Ceramidy 10.09.22, 15:57
        daisy napisała:

> Nacomi, Ceramidy 5%
        >
        >
        Masz na myśli serum z serii next level?Tych ceramidów jest tam podobno 0,75 %a nie 5...
        • daisy Re: Ceramidy 10.09.22, 16:02
          Tak, właśnie te. Co do zawartości ceramidów - nie umiałabym sprawdzić. Skąd te wieści?
          • pasquda77 Re: Ceramidy 10.09.22, 16:07
            Wyczytałam na wizażu w opiniach takie coś -"Mimo że zawartość ceramidów to nie 5%, a tylko 0,075 (za E. Żywiczyńską)", czyli jeszcze mniej niż napisałam.
            • daisy Re: Ceramidy 10.09.22, 16:17
              Przyjęłaś to za dobrą monetę? Kim w ogóle jest E. Żywiczyńska?
              • pasquda77 Re: Ceramidy 10.09.22, 16:24
                Wg internetów studentka kosmetologii
                • daisy Re: Ceramidy 10.09.22, 16:27
                  Ech. Ciekawe, jak to sprawdziła...
                  Wkurzające, ale jesteśmy bezradni wobec ewentualnych oszustw producentów kosmetyków.
        • primula.alpicola Re: Ceramidy 10.09.22, 16:36
          5% kompleks zawierający ceramidy. Widziałam film na yt o tym, samych ceramidów jest w serum Nacomi o wiele mniej.
          Miałam to serum, zostawiało nieprzyjemnie ściągniętą skórę, zupełnie inny efekt niż w tym wyżej wspomnianym dr Jart.
          • leyla76 Re: Ceramidy 10.09.22, 17:21
            Moze dlatego, ze serum to tylko serum, a dr Jart to krem z ceramidami na dodatek dosyć treściwy.
            Ja nawet po bielendzie z ceramidami mam uczucie ściągania.
            Na jakiekolwiek serum zawsze musze dać jeszcze dodatkowo krem.
            • koko8 Re: Ceramidy 10.09.22, 17:36
              Serum Superlab Bielendy z ceramidami jest wyjatkowo złe. Ściąga i wysusza skórę ( całkiem odwrotnie do spodziewanego efektu). Dodatkowo kazdy krem nałożony okluzujnie na to serum się wałkuje.
            • primula.alpicola Re: Ceramidy 10.09.22, 17:40
              Dr Jart ma i serum, i krem. Używałam serum, i po nim nie musiałam już nakładać kremu. Po wielu innych muszę, po tym nie.
              • alfa36 Re: Ceramidy 11.09.22, 07:33
                Gdzie to kupić?
                • primula.alpicola Re: Ceramidy 11.09.22, 08:19
                  Dr Jart jest w Sephora, ale tam, pani, to ceny złodziejskie jak w tym Obi, lepiej on line, w Cosibella na przykład, a, jeszcze w kokosklep24 na all kupowałam.
    • fandorina Re: Ceramidy 10.09.22, 17:39
      A ja polecę Ziajamed AZS krem kojący nawilżający. Wiem że Ziaja ma złą sławę ale ten skład jest naprawdę ok nie ma donorów formaldehydu i ceramidy dość wysoko. Za cenę 15 zł naprawdę warto wypróbować i najwyżej zużyć do rąk.
      • fandorina Re: Ceramidy 10.09.22, 23:28
        To ten.
    • trampkoss1 Re: Ceramidy 11.09.22, 02:23
      Ten lubię:
      drogeriapigment.pl/kremy-do-twarzy/23315-cosrx-balancium-comfort-ceramide-cream-kojacy-krem-z-ceramidami-80g-8809598451445.html

Teraz testuje ten, na razie ok:
      drogeriapigment.pl/kremy-do-twarzy/25520-purito-dermide-balansing-barrier-balm-regenerujacy-balsam-do-twarzy-60-ml-8809563102143.html

Oba niestety nie pachną jakos interesująco
      😔
      • trampkoss1 Re: Ceramidy 11.09.22, 02:33
        Aha, Nacomi moim zdaniem to ściema, cokolwiek od nich stosowałam, nigdy nie byłam zadowolona. Oni mają za dużo bardzo różnorodnych produktów, żeby to mogło trzymać jakość.
        To już wolę ziaję, ma chociaż ładniejsze opakowania i zapachy.
        • krolewska.asma Re: Ceramidy 11.09.22, 07:26
          A ja na Odwrót cokolwiek nie miałam z nacomi to było super (biorąc też pod uwagę niską cenę to tym bardziej). Ich peeling kto w ogóle mój numer jeden spośród wszystkich firm

natomiast ja ziaji nie ufam bo kiedyś słynęli z tego że mają bardzo złe składy więc podejrzewam że mają te same składy wsadzają tam jakieś trujące substancje tylko teraz bardziej umiejętnie oszukują klienta…..
        • krolewska.asma Re: Ceramidy 11.09.22, 07:27
          Jaja ma do tego 1 000 000 razy więcej produktów niż nacomi , Jak wiemy nigdy nie przejmowali się czy są tam jakieś szkodliwe i rakotwórcze substancje czy nie, więc to już w ogóle dla mnie jest wielka zagadka
          • krolewska.asma Re: Ceramidy 11.09.22, 07:28
            Ziaja nie jaja
            Ale to niepoważna firma wiec jaja
            Tyle afer było ze dziwne ze to jesCze jest ba rynku
        • primula.alpicola Re: Ceramidy 11.09.22, 08:21
          Niektóre produkty mają fajne, kwasy na przykład, maski do włosów.
          A próbowałaś czegoś z serii Dermo? Wygląda obiecująco.
          • trampkoss1 Re: Ceramidy 11.09.22, 12:57
            Próbowałam wielu produktów z serii next level.
            Taki ubogi krewny the Ordinary, moim zdaniem.
            Żeby jeszcze nic nie robiły, ale niestety niektóre uczuliły (zwłaszcza kwasy - glikolowy, salicylowy). Wiem, kwestia osobnicza. No ale ja jestem twardy zawodnik, niewiele rzeczy mnie rusza (jeśli chodzi o cerę) - a tu zonk.

Peelingów żadnych nie używam, to nie wiem.
            Dermo nie testowałam - troszkę się uprzedziłam wink

Wiem, że Ziaja bywa podejrzana - kupuje od nich rzeczy nie na twarz, i tu nie wnikam co jest w składzie - ale przyjemność użytkowania nieprównanie większa niż Nacomi (beware seria Fluff - balsamy do ciała z tej serii to porażka - klejące, niewchłaniające i sztuczne "zapachy" bleee).

W temacie wątku - z ceramidów używałam tez kiedyś holika holika - bardzo przyjemny:
            www.notino.pl/holika-holika/good-cera-krem-nawilzajacy-z-ceramidami/
        • koko8 Re: Ceramidy 11.09.22, 13:04
          trampkoss1 napisał(a):

> Aha, Nacomi moim zdaniem to ściema, cokolwiek od nich stosowałam, nigdy nie był
          > am zadowolona.

Ditto.
          Dobry PR, efekty żadne.
        • triismegistos Re: Ceramidy 11.09.22, 13:26
          Lubię pianki do mycia twarzy z nacomi, i jogurty do ciała. Cala reszta robi mi nic.
        • semihora Re: Ceramidy 11.09.22, 14:14
          Również nie należę do fanek Nacomi. Ich kosmetyki albo nie robią nic, albo robią kuku sad Jedyne, co polecam, to zielona glinka.
          • pasquda77 Re: Ceramidy 11.09.22, 14:17
            Kremy shea i arganowy mają super

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka