Dodaj do ulubionych

Które serum z witaminą C?

15.09.22, 07:24
Poproszę o polecenie wersji budżetowej i skutecznej, potrzebuję do użytku rano przed spf. Musi się ładnie wchłaniać, bo szybko się świecę i współpracować z innymi kosmetykami.
Co myślicie np o Bielenda professional, będzie ok?
Obserwuj wątek
    • extereso Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 07:30
      Miałam i było ok ale kupiłam też isane i lepsza według mnie a już naprawdę budżetowa
      • pasquda77 Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 07:40
        To masz na myśli? Niestety, u mnie nie jest dostępne 🤷
        • extereso Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 07:55
          Tak
    • primula.alpicola Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 07:32
      Bielenda Professional jest bardzo ok, tylko uważaj, bo mają dwa produkty, olejowego raczej nie chcesz na dzień?
      A, i mają pojemność 15 ml, widziałaś?
      Neutrea niedawno wypuściła serum z wit. C, wygląda obiecująco. Dokończę to co mam i wtedy zobaczę.
      • pasquda77 Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 07:37
        Właśnie widzę, że są dwa rodzaje tej Bielendy, zaraz poczytam o nich więcej.A Neutrea gdzie kupię, nie znam tej firmy?
        • primula.alpicola Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 07:45
          Tak, są dwie. Osobiście nie znoszę jakichkolwiek olejowych serów rano.
          allegro.pl/uzytkownik/NEUTREA
          neutrea.com/
        • martishia7 Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 10:34
          Neutrea mam krem z filtrem i te kremy nawilżające - hydrain i Rich protect, są w porzo, raczej mam zaufanie do marki.
          • primula.alpicola Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 10:49
            Ja też! Jeszcze krem summer peel, używam na całe ciało, i maska pozabiegowa, którą używam czasami jako krem, a jako maskę (cxyli grubo) po keassch, retiksie i po profhilo.
    • evening.vibes Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 07:46
      Mój temat, bo moja skóra nie toleruje żadnych form olejowych smile

Zdecydowanym mistrzem wchłaniania jest Geek&Gorgeous (konsystencja wody) ale trzeba trzymać w lodówce i ma bardzo krótką datę.

Z budżetowych lubię:
      - Dermofuture 'intensywnie regenerująca kuracja z witaminą C' - ciuteczkę się lepi ale szybko wchłania
      - RevoX Just serum 20% - lekki żel -ekspresowo się wchłania
      Oba do dostania online albo w Hebe
      • primula.alpicola Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 07:52
        O, ja kwas askorbinowy w czyste postaci robię w listopadzie i grudniu, bo żadna inna nie daje takiego efektu rozświetlenia i wypoczęcia. Lodówka to nie problem, gorzej, że ta forma wit. C ponoć działa bardzo powierzchniowa, stąd efekt anti-aging słaby.
        Poza listopadem i grudniem wolę tetrę i etylowaną.
    • alina460 Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 07:47
      To może Tołpa?
    • ewag12 Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 08:47
      Bardzo ale to bardzo polecam serum rozświetlające z wit. C z AMVI Cosmetics. Robi coś niesamowitego z cerą. Stosuję rano pod filtr lub wieczorem na kwas hialuronowy. Moje się już kończy ale kupię na na pewno kolejne.
      • klaramara33 Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 09:21
        No bo ma bardzo dobry skład, chyba to sobie kupię.
        • primula.alpicola Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 09:22
          Ale jakim cudem tetra, ponoć tak droga, może być tak tania? Nie rozumiem🤷‍♀️
          • klaramara33 Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 09:33
            Nie wiem.
          • evening.vibes Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 09:43
            primula.alpicola napisała:
            > Ale jakim cudem tetra, ponoć tak droga, może być tak tania? Nie rozumiem🤷‍♀️

Nie taka droga:
            ecospa.pl/witamina-c-tetraizopalmitynian-askorbylu-w-formie-oleju
            • primula.alpicola Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 11:03
              No ale nie sądzę, że surowy składnik, bez patentów, obróbki i może kapsułkowamia itp, ma takie skuteczne działanie.
              • evening.vibes Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 11:13
                primula.alpicola napisała:
                > No ale nie sądzę, że surowy składnik, bez patentów, obróbki i może kapsułkowami
                > a itp, ma takie skuteczne działanie.

Nie - natomiast tego surowego składnika jest w produkcie jakieś 5% więc ogólnie nawet 'patentowany' nie jest specjalnie drogi. Przykładowo - z tego co czytałam G&G stosuje ten sam kapsułkowany retinal co Medik 8 a cenę ma duuuużo niższą wink
                • hexella Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 12:12
                  ooo.... a ja właśnie u progu wyboru retinalu na jesień. Dziękiwink
                  • primula.alpicola Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 12:20
                    Ej, ale my tu o wit. C😁
                    Kawy nie piłaś?🙃
                    • hexella Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 12:24
                      no ale tam taki malutki fragmencik o retinalu G&G byłwink w sam raz dla mnie.
                      • primula.alpicola Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 12:31
                        Aaa, racja! To mnie potrzeba kawy.
                        Bierz ten retinal g&g, fajny jest.
                        • hexella Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 12:34
                          mówisz? Bo już nawet rozważałam ten czarny medik8 o szaleńczej cenie, ale resztki zdrowego rozsądku kazały mi przysiąść na zadku.
                          • evening.vibes Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 12:35
                            hexella napisała:
                            > mówisz? Bo już nawet rozważałam ten czarny medik8 o szaleńczej cenie,
                            > ale resztki zdrowego rozsądku kazały mi przysiąść na zadku.

Ja polecam smile
                            • hexella Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 12:45
                              ten G&G, tak? Nie podrażnia?
                              • evening.vibes Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 12:50
                                hexella napisała:
                                > ten G&G, tak? Nie podrażnia?

U mnie nic a nic ale zaczęłam ostrożnie od 0,05% 2 razy w tygodniu. Teraz używam 0,1% 3-4 razy w tygodniu.
                                • hexella Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 12:51
                                  dzięki kiss lecę obczytać temat.
                            • primula.alpicola Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 14:42
                              Mnie nie podrażnia. Pilnuj bhl, to powinno być ok.
                • thank_you Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 07:43
                  Yy, to, ze cos jest ta sama forma i ma
                  Taka sama nazwę w składzie nie oznacza, ze jest tym samym składnikiem, bo medik8 ma
                  Zupełnie inne metody kapsulkowana, które są chronione patentem. Firma G&G ma inną metodę. Ergo - to nie są tożsame produkty, mówimy o Crystalu. Aczkolwiek retinal G&G jest super w wersji budżetowej.
                  Z kolei czarny Medik8 to juz kosmoceutyk, a nie kosmetyk i jest kremem all in one.
                  • pasquda77 Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 08:21
                    O, Ty masz pojęcie o składach 😊 Znalazłam serum, które ma w składzie wyłącznie to: Propanodiol, kwas 3-O-etyloaskorbinowy.Warte to cokolwiek?
                  • hexella Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 08:33
                    kurde Thank_you...smile i znów jestem w tym samym decyzyjnym impasie. Kusi mnie ten czarny Medik, tak zwyczajnie doświadczalnie chciałam wypróbować czy faktycznie ta cena ma uzasadnienie. W przypadku Medik8 mam nadzieję, że nie chodzi o markę tylko technologię.
                    • thank_you Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 08:52
                      Wiesz, koło działania tretynoiny to nawet 5 czarnych Medikow nie moze stanac. smile
                      Jesli kogos stać na taki kompletny kosmetyk, to czemu nie? Używasz tylko tego, nie wydajesz na inne. Ja aktualnie mam Alpharety i czekam na tretynoine z alldaychemist, gdyż żadnych zabiegów w trakcie KP robic nie moge, wiec chociaż trochę tretynoinę poużywam. smile))

G&G naprawdę jest Ok, tak samo jak Crystal. Retinoate to juz zupełnie inna półka jakościowa ale i cenowa, ale czy osoba używająca non stop retinali to zauważy? Raczej nie. Po prostu masz kompletna pielęgnacje all in one.
                      Co innego ktoś, kto nie używał lub zraził sie tymi wszystkimi skutkami ubocznymi po kiepskich składach.
                      To naprawdę są świetne kosmetyki, ale gdybym miała nadszarpnąć budzet, to na pewno bym ich nie kupowała. No, chyba ze nie byłoby G&G i Crystal, to wtedy miałabym problem. wink
                      Zreszta tak samo dobre są apteczne, kapsulkowane retinale.

Więc jesli Cie stać to kup Medika, a jesli masz problem mentalny to zostan przy G&G lub Crystal, dokup dobra wit C pod filtr i tyle. Ja lubię kwasy w pielęgnacji, bo maja udowodnione Klinicznie działanie - dlatego teraz używam alpharetu, a nie Medika czarnego (białego używam na Dzien i tego małego pod oczy).
                      • primula.alpicola Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 09:22
                        Podczas kp, zdaje się, też nie można tretynoiny.
                        • thank_you Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 09:38
                          Jak tak piszesz, to na pewno tak jest. smile
                          • primula.alpicola Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 09:46
                            Na pewno masz rację🙂
                            • thank_you Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 09:46
                              Co zrobić, takie życie:

www.e-lactancia.org/breastfeeding/tretinoin-topical-use/product/
                              • pasquda77 Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 09:48
                                Thank you- pytałam Cię niżej, czy taki skład ma sens -Propanodiol, kwas 3-O-etyloaskorbinowy???
                                • thank_you Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 10:06
                                  Ta forma wit. C jest totalnie niewymagająca, więc o ile producent nie spartolił czegoś w procesie produkcji, to powinno być ok, aczkolwiek ja nie lubię takich składów. Wklej mi link do tego produktu, zapytam ich. smile
                                  • pasquda77 Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 10:13
                                    thank_you napisała:

> Ta forma wit. C jest totalnie niewymagająca, więc o ile producent nie spartolił
                                    > czegoś w procesie produkcji, to powinno być ok, aczkolwiek ja nie lubię takich
                                    > składów. Wklej mi link do tego produktu, zapytam ich. smile

numeebeauty.com/shop/brightening-serum/
                                    • thank_you Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 10:32
                                      Dzięki, napisałam, może mi odpowiedzą. Nie lubię takich formuł, bo najczęściej ładnie to wygląda (że niby taki świetny, krótki skład) - a potem się okazuje, że to nie trzyma jakości pików, itp. Ale za te pieniądze zawsze można spróbować, to bardzo dobra i wygodna forma wit. C.
                                      • pasquda77 Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 10:40
                                        Wzięłam na próbę, jest akurat w promocji w Rossmann za 24 zł, dzięki i daj proszę znać co odpiszą 😊
                                        • thank_you Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 10:46
                                          Tak, jeśli odpiszą, to dam Ci znać w tym wątku,
                                          • thank_you Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 10:48
                                            Swoją drogą zarówno Rossmann jak i Lidl zaliczyły niesamowitą metamorfozę w ostatnich latach. smile
                      • hexella Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 11:14
                        witaminę C mam - rano kwas ascorbinowy 20proc. z kwasem ferulowym i witaminą e z Dermomedica, a wieczorem używam tetry z Medik8. Mam tez peptydy z medik8 więc faktycznie kupię teraz ten G&G (wcześniej miałam crystal retinal), a jak mi się wszystko pokończy to podumam jeszcze nad tym wszystkomającym czarnym medikiem. Dzięki kiss
                        • thank_you Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 11:31
                          Też używam wit. c z kwasem ferulowym i to moje ulubione połączenie. smile
                          Przy takiej kombinacji, której używasz, zdecydowanie G&G. smile
    • misterni Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 09:57
      Moim absolutnym numer jeden jest Liqpharm LIQ CC Serum 15 %.
      • ewag12 Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 10:23
        Bardzo cenię sobie tę firmę i używałam również tego serum i retinolu na noc, chyba 0,3%.Mimo wszystko po serum AMVI widzę lepsze efekty. Kupiłam bo miało rewelacyjne opinie, nie było drogie, kupiłam chyba jeszcze w jakiejś promocji. A tu taki szok. Świetne jest, rzeczywiście widać fajne rozświetlenie, rozjaśnienie. Dodaje skórze jakiejś takiej energii, uspokojenia jak po mega wyspaniu i odpoczynku. Zero przebarwień po lecie choć słońca se nie żałowałam na urlopie 😁. Naprawdę super efekt za grosze w sumie. Spróbujcie może Wam też tak przypasuje.
        • primula.alpicola Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 11:04
          Dzięki, wpisuję na listę.
        • misterni Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 11:05
          Jak skończę buteleczkę mojego, to spróbuję AMVI. Tego używam już od roku, a ponoć dobrze jest czasem zmienić. 😉
    • zula_spod_wawelu Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 10:09
      Auriga z miłorzębem, może nie bardzo budżetowa, ale skuteczna, kupuję już z 10 lat (co jakiś czas).
    • joana.mz Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 10:17
      Auriga flavo C - to jest jedyne serum po którym widziałam efekt (a kilka firm przetestowałam), są 2 wersje, olejowa i wodna.
      Teraz kupiłam z revox, jeszcze nie używałam
      • koko8 Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 10:24
        Potwierdzam, aurigo flavo c jest super. Kolejne moje ulubione to synchrovit c z cynkiem.
      • mayaalex Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 10:27
        kurcze, no wlasnie tez mam takie wrazenie - przetestowalam duzo roznych (i roznopolkowych) witamin C ale auriga chyba dawala najwiekszy efekt. Kupowalam w PL bo czesto mieli spore promocje.
    • martishia7 Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 10:37
      Obczaj sobie Feel Free z hebe, ogólnie lubię kosmetyki z tej serii, a jak trafisz promocję to w ogóle pół darmo.

www.hebe.pl/feel-free-serum-do-twarzy-z-witamina-c-i-kwasem-hialuronowym-30-ml-000000000000384961.html

O pacz, jest promocja! wink
      • klaramara33 Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 14:29
        Ono ma nietrwałą formę witaminy C.
        • primula.alpicola Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 14:45
          Jak każdy wymieniony tu produkt z czystym kwasem askorbinowym. Lodówka, szybkie zużycie i nie szkodzi, że nietrrwała.
      • hummorek Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 18:28
        Kupiłam w promocji miesiąc temu, jest cudowne.
        • pasquda77 Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 18:57
          hummorek napisała:

> Kupiłam w promocji miesiąc temu, jest cudowne.
          O którym mówisz?
          • hummorek Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 11:01
            Feel Free.
    • youngagain Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 22:00
      O dziwo budżetowe Eveline C-sensation jest naprawdę dobre
      • evening.vibes Re: Które serum z witaminą C? 15.09.22, 22:12
        youngagain napisał(a):
        > O dziwo budżetowe Eveline C-sensation jest naprawdę dobre

Ale jest tłuste.
        • pasquda77 Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 06:59
          A Only bio miała któraś? Opinie na wizażu przyzwoite, tylko na ile wiarygodne?
          • primula.alpicola Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 07:06
            Już je lubię na nazwębig_grin
            Dopisuję do listy.
          • simply_z Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 09:32
            mialam, tluste i bez szalu
    • montana41 Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 07:30
      Ja używam z Miya polecam ale ja mam bardzo ładną cerę niewiele tam mi potrzeba wiec nie wiem jak eis sprawdzi dla bardziej wymagającej. Generalnie lubię ta markę.
      • sabek81 Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 07:52
        Ph doctor ale nie wiem czy dla Ciebie to budzetowa wersja czy nie, okolo 90 zl. Podpbno to z garniera tez ok ale nie probowalam.
    • evee1 Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 08:58
      Wedlug kanalu Okiem Chemika, ktory czasem ogladam, udokumentowane naukowo dzialanie maja tylko nastepujace substancje (inne moze tez dzialaja, ale nie ma dowodow):
      tetrahexyldecyl ascorbate
      sodium ascorbyl phosphate
      ascorbyl glucoside
      magnesium ascorbyl phosphate
      Wiec pewnie najlepiej szukac tych skladnikow. Wiem, ze ascorbyl glucoside jest w serum z The Ordinary.
    • novembre Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 09:48
      Słuchajcie, mam witaminę C od Nacomi i ona mi się jakoś nie wchłania. Zostaje cienka, lepka warstwa, irytująca mnie niemożebnie. To taki urok witaminy C czy tak trafiłam?
      • klaramara33 Re: Które serum z witaminą C? 16.09.22, 11:30
        Tak trafiaś, mam to serum, ono takie jest,mnie to akurat nie przeszkadza.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka