Dodaj do ulubionych

Kołdra merino wool

04.10.22, 22:49
Wersja w bawełnianym poszyciu - macie? Polecacie? Po 2 dekadach z Ikea mam ochotę na coś zupełnie innego niż poliestrowe kulki/ rurki czy co tam jeszcze.
Obserwuj wątek
    • mysiulek08 Re: Kołdra merino wool 04.10.22, 23:19
      lepsza jest bez poszycia, wiesz co kupujesz, w poszwe i tak wkladasz
      • mysiulek08 Re: Kołdra merino wool 04.10.22, 23:20
        i tak polecam
      • iberka Re: Kołdra merino wool 05.10.22, 00:36
        O widzisz, a ja na te bez poszycia zupełnie nie patrzyłam.....bo jakieś takie łyse i kołdra zawsze była z poszyciem wink. Zerknę.
        Czy te kołdry śmierdzą?
        • mysiulek08 Re: Kołdra merino wool 05.10.22, 00:46
          kupowalam te z poszyciem plus poduszki i poduszki z ciekawosci nadprulam, wypelnienie napewno nie bylo z welny

czy smierdza? zapaszek maja ale wietrzeje, z tym, ze zawsze piore koce czy koldry z merynosa/kaszmiru/-wielblada, alergik w domu wiec tak dla spokoju

tego typu koldry

merino-polska.pl/oferta,koldry-welniane-merynos,83.html

tylko musza byc dokladnie pod wymiar poszewki lub mniejsze, wieksze sie roluja
    • evee1 Re: Kołdra merino wool 05.10.22, 02:29
      Ja od zawsze spie tylko pod koldrami z welny. Koldry z poliesteru albo z puchu/pierza sa dla mnie za gorace i za lekkie.
      Koldre z welny piore raz na 1-2 lata i jest super. Jezeli zdecydojesz sie na taka, to pomietaj, zeby bylo napisane, ze mozna ja prac. Oraz o tym, ze koldra welniana, szczegolnie grubsza, bedzie nieco ciezsza niz poliestrowa.
      No i, to co juz kolezanki napisaly - sprawdz dokladnie jaki jest wymiar koldry, ktora zamierzasz kupic. Ja nie mieszkam w PL i niektore rozmiary standardowych poszew z Ikei maja sa ciut mniejsze w porownaniu do standardowych rozmiarow kolder sprzedawanych na naszym rynku. Ale w PL moze byc OK.
      • mysiulek08 Re: Kołdra merino wool 05.10.22, 02:55
        piore w 20stp, w plynie do welny (perwol najczesciej) wiruje 1400 i lekko podsuszam w suszarce (program do welny), nic sie dzieje, ciagle puchate, z tym, ze rozmiar 2mx2,2 trzeba w pralce kolanem upychac 😋 pozostale sa typowe 1,6x2m i 1,4x2m
        uwielbiam merynosy i kaszmir, a teraz rozkoszuje sie kocem z wielbladziej welny

koty podzielaja nasze welniane upodobania 🤣
        • mysiulek08 Re: Kołdra merino wool 05.10.22, 02:56
          latem zamieniam koldre na koc
          • iberka Re: Kołdra merino wool 05.10.22, 20:23
            Latem śpię pod samą poszewką wink
            • mysiulek08 Re: Kołdra merino wool 05.10.22, 20:41
              u mnie lato jest troche inne niz te ostatnie w PL tongue_out
        • buldog2 Re: Kołdra merino wool 05.10.22, 20:42
          A w czym i jak najlepiej prać kołdrę z wielbłądziej wełny? (mam i się zastanawiam)
          • mysiulek08 Re: Kołdra merino wool 05.10.22, 20:48
            jak wyzej
    • lauren6 Re: Kołdra merino wool 05.10.22, 07:03
      Mam. Raz przez przypadek uprałam w wyższej temperaturze: merino się skurczyło, bawełna nie i kołdra wygląda dziwnie.

Drugi raz bym nie kupiła.
    • anilorak174 Re: Kołdra merino wool 05.10.22, 07:07
      A ona nie jest taka sztywna?
      • iberka Re: Kołdra merino wool 05.10.22, 19:14
        Te bez poszycia są wg mnie sztywne i ciężkie uncertain - babcia miała. Myślałam, że taka w poszyciu będzie inna tylko nie wiem jaka i czego się spodziewać wink.
        • mysiulek08 Re: Kołdra merino wool 05.10.22, 19:23
          nie sa ciezkie i sztywne choc nie sa jak piorko (to sa z reguly zszyte dwa koce), welna swoje wazy, te w poszyciu tez za lekkie nie sa (ale musisz miec pewnosc, ze w srodku jest welna)

jak chcesz lekkie i cieple to kaszmir lub wielblad, koldry bez poszycia, tylko wtedy cena inna
          • iberka Re: Kołdra merino wool 05.10.22, 20:22
            Kaszmir i wielbłąd, to inna półka cenowa....jeszcze nie teraz wink. Narazie marzę o lekkiej, miękkiej, otulającej kołderce big_grin .....no i najlepiej aby dała się kompaktowo złożyć 😂 (chyba zainwestuję w śpiwór)
            • mysiulek08 Re: Kołdra merino wool 05.10.22, 20:42
              kompaktowo to merynos sie nie da zlozyc smile
          • iberka Re: Kołdra merino wool 22.10.22, 18:33
            A ten wielbłąd śmierdzi? smile Jak np.dywaniki z owczej skóry itp.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Kołdra merino wool 22.10.22, 18:46
      Mam dwie, pod żadną nie spie.
      Dostalam w prezencie.
      Jedna byla prana już x razy, bo slużyła dzieciowi jako plac zabaw na podlodze a teraz czasem zakladam jako podklad na materac gdy mi ten oryginalny dzieć zarzyga.
      A druga jest gruba, w torbie od nowości.
      Nie lubię ich.
      Czuję owce nawet w tej 10 letniej pranej juz z 5-7 razy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka