27.09.23, 22:59
Bo inaczej tego nie da się nazwać, mam:
od czasu do czasu włączam wtylewizji.
Zboczenie, bo to taka jakby umysłowa koprofagia, słuchanie tego.
Wytrzymuję do 5 minut, potem muszę uciekać, z obrzydzenia. I nie chodzi nawet o poglądy, nawet już nie o kłamstwa, ale o poetykę - gdybym to miała narysować, z ust wystepujących wyłaziłyby glisty i wije i im podobne stwory, węże to zbyt wysoki poziom.

Zastanawiam się czasem, czy ludzie w końcu chyba z jakimś wyksztalceniem i IQ, robią to po prostu dla kasy? Czy po co? Czy słyszą, co mówią? Rozumieją i kojarzą? I jak patrzą w lustro?
Obserwuj wątek
  • maleficent6 Re: zboczenie 28.09.23, 15:54
   Wytrzymuję do 5 minut, potem muszę uciekać, z obrzydzenia. I nie chodzi nawet o poglądy, nawet już nie o kłamstwa, ale o poetykę - gdybym to miała narysować, z ust wystepujących wyłaziłyby glisty i wije i im podobne stwory, węże to zbyt wysoki poziom.

   Zastanawiam się czasem, czy ludzie w końcu chyba z jakimś wyksztalceniem i IQ [...] Czy słyszą, co mówią? Rozumieją i kojarzą? I jak patrzą w lustro?


   Przeczytałaś swój urobek forumowy? 🤔
  • livia.kalina Re: zboczenie 28.09.23, 16:49
   Naukowcy przez dwa tygodnie oglądali "Wiadomości", "Minęła 20" i "W tyle wizji". Wnioski ZATRWAŻAJĄ.
   Antyniemiecki hejt pisowskiej telewizji działa. Przekonali się o tym Karnowski i Budka
   Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego i Otwarta Rzeczpospolita oglądają TVP. Monitoring dotyczył pięciu programów TVP i TVP Info: „Wiadomości", „Gościa Wiadomości", „Minęła 20", „W tyle wizji" oraz „W kontrze". Analizowane były pod kątem treści nienawistnych wobec siedmiu wybranych grup mniejszościowych: Żydów, Ukraińców, Niemców, Rosjan, uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki, muzułmanów oraz osób LGBT+.
   Monitoring trwał dwa tygodnie, od 5 do 24 września. Poprzedni był prowadzony przez dwa ostatnie tygodnie sierpnia.
   Wnioski zatrważają: nienawiść rośnie, a sieją ją przede wszystkim dziennikarze „Wiadomości" TVP. Tak oto PiS wykorzystuje przejęte media do szczucia na innych, by wygrać wybory i rządzić trzecią kadencję.
   Najczęściej nienawistne treści dotyczyły uchodźców: byli kojarzeni z zagrożeniem i ze wzrostem przestępczości w krajach Europy Zachodniej. Nazywano ich „nielegalnymi migrantami". „Zielona granica", głośny film Agnieszki Holland o tragedii uchodźców na granicy z Białorusią, stała się pretekstem do nowych ataków (na marginesie, sąd właśnie zakazał Ziobrze zestawiać Holland i jej film ze zbrodniczymi reżimami). W dwa tygodnie uchodźców zaatakowano na antenie TVP aż 45 razy!
   Kolejna atakowana grupa to Niemcy - 21 razy. W TVP są kojarzeni z nazistami, Trzecią Rzeszą i odpowiedzialnością za zbrodnie II wojny światowej.
   W porównaniu z monitoringiem sierpniowym widać, że przybyło nienawistnych treści wobec wszystkich grup. W przypadku ataków na uchodźców widać wzrost z 30 do ponad 50 proc.
   Autorami nienawistnych stwierdzeń najczęściej są dziennikarze - 71 przypadków. 45 - to politycy (szczególnie PiS), 13 - komentatorzy.
   Ranking programów najczęściej szczujących otwierają „Wiadomości" TVP 1 - 33 przypadki w samym dzienniku i 12 w „Gościu Wiadomości". Oraz aż 22 w „Minęła 20" i 21 we „W tyle wizji".
   Tyle rzeczywistość telewizyjna. A rzeczywistość codzienna?
   Ukraińcy są zaczepiani na ulicach. Socjologowie już parę miesięcy temu alarmowali, że PiS będzie chciał wykorzystać narastającą od wybuchu wojny niechęć do naszych sąsiadów, by odebrać procenty Konfederacji. Udało się.
   Antyniemieckie nastroje też przeniosły się z telewizji na ulice. Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, słyszy na ulicy wyzwiska - od Niemców, hitlerowców, faszystów. - Są na porządku dziennym - mówi.
   Borys Budka, poseł PO, został wyzwany w katowickiej galerii handlowej od nazistów, Niemców i świń Tuska.
   W różnych miastach Polski, oddalonych o setki kilometrów, takie same diabelskie emocje. Takie same jak w PiS i jak w „Wiadomościach" TVP.
   Co gorsza, po 15 października te emocje się nie rozpłyną, nawet jeśli PiS przegra. Frustracja, wściekłość tych, którzy obcych ludzi na ulicy bez powodu obrzucają łajnem, mogą nawet przybrać na sile.
   Wygraną (ewentualną) opozycja może świętować przez jedną noc. A potem musi nas ratować przed falą nienawiści, która wzbierze bez dwóch zdań.
   Agnieszka Kublik - Gazeta Wyborcza, 28.09.2023
  • borsuczyca.klusek Re: zboczenie 28.09.23, 16:55
   Mnie na nerwy działają spoty wyborcze PiS, widać że mają swoich wyborców za kompletnych debili.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka