Dodaj do ulubionych

Czy troje dzieci to dużo???

27.09.06, 21:35
Mamy trójkę wspaniałych chłopaków.Najmłodszy ma 5 miesięcy.Tak więc po 10
latach przerwy ponownie jestem młodą mamusią.Często spotykam się ze
zdziwieniem znajomych,że zdecydowaliśmy się na jeszcze jedno dziecko!Mam
wrażenie,że czasami rodzinę z więcej niż jednym potomkiem traktuje się jak
patologię!Nawet na basenie promocyjne bilety wstępu przewidziane są na model
2+2,aco zrobić z tym trzecim? Czy to az tak dużo? My jesteśmy szczęśliwi i
myślę,że gdyby miało być jeszcze jedno maleństwo też dostałoby wiele
miłości.
Obserwuj wątek
    • andaba Re: Czy troje dzieci to dużo??? 27.09.06, 21:38
      Domyślam się, że nie jesteś z małopolskiego smile
      • a-g-n-i-e-sz-k-a Re: Czy troje dzieci to dużo??? 27.09.06, 22:14
        Jeżeli wam ta sytuacja odpowiada, to nie ma problemu.
        Ale nie powinnaś mieć pretensji, że promocje są układane pod największą
        potencjalną grupę klientów. Zawsze możesz spróbować negocjować smile
    • triss_merigold6 Re: Czy troje dzieci to dużo??? 27.09.06, 22:17
      Mnóstwo.P
    • brak.polskich.liter Re: Czy troje dzieci to dużo??? 27.09.06, 22:24
      Jak dla mnie, to sporo.
      Ale jesli swiadomie zdecydowaliscie sie na wlasnie tyle i jestescie zadowoleni,
      to w czym problem? Nie wierze, ze komentarze znajomych itp itd dotycza wylacznie
      ludzi posiadajacych wiecej niz dwoje dzieci. Ostatecznie bezdzietni czy ludzie
      posiadajacy tylko jedno dziecko tez spotykaja sie ze zdziwionymi minami i
      pytaniami.
      • agnieszkas72 Re: Czy troje dzieci to dużo??? 28.09.06, 07:57
        Niedużo.Wg mnie 3,4 dzieci to fajna,łatwa do ogarniecia rodzinka.Komentarzami
        nie trzeba się przejmowac.
    • michatka Re: Czy troje dzieci to dużo??? 28.09.06, 08:05
      dla jednych dużo, dla innych w sam raz wink
      my planujemy trzecie i jakoś nasi znajomi się temu nie dziwią, raczej lekko
      zazdroszczą (bo np. sami nie mogą się na drugie zdecydowac) albo stwierdzają
      "takie fajne macie dzieciaki, że powinniście mieć więcej" wink
      pozdrawiam
      Ania
    • molowiak Re: Czy troje dzieci to dużo??? 28.09.06, 08:14
      Troje to akurat, zamierzam właśnie tyle mieć smile sama mam dwoje rodzeństwa i
      uważam, że to super układ
    • linkaa3 Re: Czy troje dzieci to dużo??? 28.09.06, 08:27
      To zalezy od rodziny, prawda? Dla Was w sam raz, dla mnie by bylo malo... wink
      choc mam tylko dwoje to marze o wiekszej rodzinie, 4 to w sam raz.
      • a.lenard Re: Czy troje dzieci to dużo??? 28.09.06, 09:56
        dla mnie dwójka to w sam raz, więcej jakbm miała, to przecież też bym kochała,
        ale planujemy 2 sztuki tongue_out Ważne ze Wam jest dobrze z 3 dzieci i nie zważaj co
        ludzie mówią. Zawsze będą gadać, czy ma się 1, 2, 3 czy 8 dzieci big_grin
    • shady27 jezeli Cie na nie stac to nie 28.09.06, 10:44
      natomiast jesli ledwo wiaze sie koniec z koncem to nawet jedno dziecko to duzo, wychodze z zalozenia ze jesli mnie nie stac nie plodze dzieci
    • lola211 Re: Czy troje dzieci to dużo??? 28.09.06, 10:59
      Moze tu chodzi o to glownie, ze zdecydowalas sie na kolejne dziecko, gdy juz
      masz dwojke odchowanych- nie zdarza sie to czesto.
      Trojka dzieci to juz mala gromadka- ale trudno stwierdzic, czy to duzo czy nie-
      kwestia osobnicza.
      Dla mnie duzo, dla Ciebie nie.
      • nocek1 akurat :) 28.09.06, 12:35
        jak dla mnie akurat- troje planowaliśmy i tyle mamy - ale juz wystarczy... - u
        nas przy niewielkiej różnicy wieku jak narazie zadyma jest niezła ... wink
        • zuzanna56 Re: akurat :) 28.09.06, 18:32
          Też myślę że w sam raz.
    • peggy.lee Re: Czy troje dzieci to dużo??? 29.09.06, 00:43
      Mi sie podoba. Tez bym tyle chciala teoretycznie, bo w praktyce chyba nie
      pociagne smile
      • joanna266 Re: Czy troje dzieci to dużo??? 29.09.06, 12:43
        za mało.i pisze zupełnie powazniewink)))
    • bozzaj6 Re: Czy troje dzieci to dużo??? 29.09.06, 12:45
      Jestem szczęśliwą mamusią (z wyboru -żadnej wpadki)czwórki kochanych dzieci w wieku od 16 do 5 lat i gdybym była pewna że będą miały wszystkie w miarę dostatnie życie w wieku dorosłym a to już nie zależy tak w stu procentach od rodziców to zdecydowała bym się na kolejne czworo i nie obchodzi mnie opinia zupełnie niczyja.Pozdrawiam całą rodzinkę
    • yenna_m Re: Czy troje dzieci to dużo??? 29.09.06, 18:23
      w sytuacji ja i troja moich ewentualnych dziei : zdecydowanie wink za duzo

      w sytuacji ja i czyjas trojka dzieci - w sam raz. Mi nie przeszkadza fakt, czy
      ktos ma dzieci piatke, czy jedno. Wazne, zeby rodzice czuli sie spelnieni w
      takim modelu rodzicielstwa jaki przyjeli. No i zeby dzieci byly szczesliwe smile
      • anita.anita80 Re: Czy troje dzieci to dużo??? 29.09.06, 18:33
        w sam raz nas było troje w domu sama mam 2 dzieci planowanych i tak myslimy ze
        za pare lat jak dziewczynki podrosna zdecydujemy się na trzecie i nie ochodzi
        mnie opinia innych
        pozdrawiam
    • kasja78 Re: Czy troje dzieci to dużo??? 29.09.06, 21:01
      A ja bym nawet chcał miec więcej...gdybym miała na to warunki lokalowo-
      finansowe i jakąś pomocną dłoń w wychowaniu. Duża rodzina to nie patologia,o
      ile jest to świadomy wybór.
    • dorotakatarzyna Re: Czy troje dzieci to dużo??? 29.09.06, 21:55
      Troje to dużo. Moje mają 10 lat, 9 lat i 3,5. Jest ciężko, zwłaszcza że nie mogę
      liczyć na pomoc męża, pracującego w innym mieście. Czasem chce mi się wyć, bo
      nie potrafię się roztroić. Pewnie to co piszę jest "niepoprawne politycznie"...
      Od mojej mamy też często słyszę "chciałaś to masz".

      A z basenem to jest tak, że maluszki wchodzą za darmo, więc nie ma kłopotu.
      Problem jest za to z samochodem - kiedy z tyłu nie ma srodkowego pasa, albo jak
      w służbowym mieszczą się tylko 4 osoby.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka