indiaaa 02.01.07, 15:00 Dziewczyny mam takie coś napisać aby starać się o pracę. Powiedzcie czym to się różni od CV i Listu Motywacyjnego? Jak się zabrać do napisania tego? W necie pełno przykładów, ale do CV. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mama_kotula Re: podanie o pracę i życiorys jak dobrze napisać 02.01.07, 15:04 CV = curriculum vitae = życiorys )) Podanie o pracę imho to to samo, co list motywacyjny, ale mogę się mylić Odpowiedz Link Zgłoś
indiaaa Re: podanie o pracę i życiorys jak dobrze napisać 02.01.07, 15:05 No właśnie wiem przecież że CV to życiorys - ale zastanawiam się czy jeśli facio mi powiedział życiorys a nie Cv to może życiorys pisze się w innej formie kurde no nie wiem..... Może jeszcze ktoś podpowie. Odpowiedz Link Zgłoś
joasiiik25 Re: podanie o pracę i życiorys jak dobrze napisać 02.01.07, 15:08 zyciorys to inaczej CV teraz pisze sie samo CV+list motywacyjny w zyciorysie zamieszczasz info o wyksztalceniu, dodatkowych kwalifikacjach, praktyce zawodowej, zainteresowaniach i predyspozycjach oraz swoje cechy charakteru w liscie motywacyjnym przedstawiasz siebie. pamietaj list motywacyjny nie moze byc dluzszy niz 1 strona maszynopisu... Odpowiedz Link Zgłoś
nchyb Re: podanie o pracę i życiorys jak dobrze napisać 02.01.07, 15:06 > Podanie o pracę imho to to samo, co list motywacyjny, ale mogę się mylić prawie to samo. Tyle, że w podaniu piszesz że to ty chcesz pracę, a w liście wymieniasz swoje walory, ktre mają sprawić, że to pracodawca będzie ciebie chciał... Odpowiedz Link Zgłoś
joasiiik25 Re: podanie o pracę NP 02.01.07, 15:12 List Motywacyjny & Podanie o Pracę List motywacyjny, popularnie zwany też jako podanie o pracę, ma postać wyłącznie pisemną, jest rodzajem listu z prośbą skierowaną do urzędu, instytucji, pracodawcy. Tę formę wypowiedzi cechuje: rzeczywistość, stosowanie gotowych formuł, wyraźny schemat graficzny i określona forma językowa. Jak we wszystkich rodzajach pism urzędowych bardzo ważna jest estetyka zapisu. List motywacyjny ma za zadanie przedstawić naszą osobę w jak najlepszym świetle. Dlatego, jeżeli tylko pracodawca nie życzy sobie inaczej, należy go zawsze załączać do cv, właściwie to cv powinno być załącznikiem do listu motywacyjnego. W podaniu o pracę musimy uzasadnić, dlaczego ubiegamy się o dane stanowisko i dlaczego właśnie na takim stanowisku chcielibyśmy pracować. Bardzo wskazane jest wykazanie się wiedzą na temat firmy w jakiej chcemy pracować (np. czym się zajmuje itp.). Idealnie jest, gdy mamy już doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku, np. praktyki szkolne, praca na podobnym stanowisku w przeszłości. Schemat kompozycyjny listu motywacyjnego: -------------------------------------------------------------------------------- miejscowość i data informacje o nadawy (imię i nazwisko, adres) adres odbiorcy (nazwa i adres osoby lub instytucji, do której kiruję się podanie) Treść podania I akapit- prośba, po niej uzasadnienie. II akapit- jasna i precyzyjna prezentacja własnej sprawy. III akapit- ponowienie prośby i zaapelowanie o przychylność i życzliwość. (ewentualny zwrot grzecznościowy) podpis (obowiązkowo własnoręczny) załączniki: (informacje o załączonych dokumentach) -------------------------------------------------------------------------------- a) miejscowość i data: Poznań, dnia 5.07.2005r. Kraków, 5 VII 05r. b) informacje o nadawcy: mgr inż. Jan Kowalski ul. Ziemiańska 29a/16 61-502 Poznań tel. kom. 01234567 c) adres odbiorcy: Dyrektor Anna Grzelak Agencja Turystyczna "HARPAGAN" ul. Parkowa 34/15 88-100 Inowrocław d) treść podania:- zawiera prośbę, uzasadnienie i ewentualny zwrot grzecznościowy. Charakterystyczne zwroty: Szanowny Panie Dyretorze Szanowna Dyrekcjo Proszę o... Zwracam się ...z uprzejmą prośbą o... Prośbę swoją motywuję tym, że... Uzasadniajać moją prośbę pragnę nadmienić... Po uzasadnieniu możemy ponowić prośbę i zaapelować o przychylne jej potraktowanie oraz użyć zwrotu grzecznościowego np. Proszę o przychylne ustosunkowanie się do mojej prośby. Z poważaniem Z wyrazami szacunku e) Podpis:- zawsze własnoręczny f) Załączniki:- ten zapis to raczej postscriptum; jeżeli dołączamy więcej niż dwa załączniki stawiamy dwukropek. Do podania załączam: 1. Curriculum Vitae. 2. Ksero ukończenia uczelni lub kursów. 3. Referencje. 4. Zdjęcie. www.praca.info/cv/listmotywacyjny.php WSZYSTKO JASNO NAPISANE przejrzyj Odpowiedz Link Zgłoś
oxygen100 Re: podanie o pracę i życiorys jak dobrze napisać 02.01.07, 15:27 list i cv maja zwrocic na siebie uwage pracodawcy. IMO skuteczne cv w moim przypadku zawsze odbiegalo od utartych schematow i na ogole dobre rezultaty przynosilo pisanie lekko z pozycji lidera. Cos w stylu moge wam zaoferowac to i to rozwazcie sobie a jak nie to spie..c) Ale do tego trzeba miec juz pewne doswiadczenie. Moje cv i listy jesli nie sa wywsylane elektronicznie czesto sa na kartkach w pastelowych kolorach a koperte perfumuje ulubionymi perfumami Na ogol mam wtedy dobry odzew Acha i moje listy motywacyjne nie maja wiele wspolnego z tym co podaja za przyklad w necie, czasem maja postac krotkich felietonow i przedstawiaja moje spojrzenie na swiat w kontekscie pozadanej pracy. Ale zalezy jak bardzo jestes zdesperowana Odpowiedz Link Zgłoś
joasiiik25 Re: podanie o pracę i życiorys jak dobrze napisać 02.01.07, 15:30 wydaje mi sie, ze to wszystko tz zalezy o jaka prace sie starasz jakos ciezko mi sobie wyobrazic list motywacyjny skropiony perfumami... balabym sie,ze zostanie taki list odebrany dwuznacznie(w przypadku mezczyzny szefa) cv i list motywacyjny pisalam raz w zyciu i byly one klasyczne Odpowiedz Link Zgłoś
indiaaa Re: podanie o pracę i życiorys jak dobrze napisać 02.01.07, 15:32 Zdesperowana nie jestem, ale staram się o pracę w służbie mundurowej więc nie mogę na bank skropić perfumami cv ani wysłać na kolorowej kartce Odpowiedz Link Zgłoś
joasiiik25 Re: podanie o pracę i życiorys jak dobrze napisać 02.01.07, 15:36 w takim razie klasyczne cv Odpowiedz Link Zgłoś
oxygen100 Re: podanie o pracę i życiorys jak dobrze napisać 02.01.07, 15:37 to nie krop Ja wyslalam cv do TV i wlasnie jestem w trakcie realizacji programu. Tyle ze mi nie zalezy jakos strasznie bo prace stala mam a TVN to fanaberia i cos extra. Dziesiatki cv wysylalam bo np. chcialam stypendia na konferencje od organizatorow i to akurat dziala ale do sluzb mundurowych to chyba faktycznie trzymac sie schematu ale nei za bardzo Odpowiedz Link Zgłoś