Dodaj do ulubionych

dylemat...;(

15.01.07, 00:03
nie wiedziałam na jakim forum to napisać...ale musze.mam dylemat,wyrzuty
sumienia...moja kuzynak na urodzinach swojego dziecka zapytała mnie czy znam
może lekarza który dokonuje aborcji...byłam w szoku.ale uspokoiła mnie ze nie
o nią chodzi.ma koleżanke która ma osmioletniego syna,i nie chce miec wiecej
dzieci.zrobiła test ciążowy,i okazało sie ze jest pozytywny...to niestety nie
wszystko.okazało sie ze zdradziła męża,i to z kochankiem zaszła w ciąże...jej
mąż powiedział że przeciez napewno nie jest w ciąży wiec niema robic
testu.wiec ona chce usunąć.boi sie ze rodząc to dziecko bedzie ono podobne do
jej"przyjaciela"i jej mąż sie dowie ze ona go zdradziła...pierwsze jej dziecko
jest strasznie podobne do jej męża.poprosiła mnie bym znalazła jej nazwe
tabletek wczesno poronnych.nie mam pojecia co zrobic.jestem przeciwnikiem
aborcjii jakich mało.dla mnie jest to poprostu najgorsza zbrodnia.moprderstwo
na kimś kto nawet nie ma szansy się obronić...na własnym dziecku...doszliśmy z
mężem do wniosku że jedyne co nam pozostaje to modlić się o to żeby
zmadrzała,żeby ją sumienie ruszyło....ale doszliśmy też do wniosku że chyba
jej poszukam nazwy tych tabletek-bo ona narazie jest w 6 tyg.a jesli bedzie z
tym zwlekac to usunie w 14...im dziecko większe tym gorzej...ale nie umiem sie
do tego zmusić.bo mam jednak cień nadziei ze może jednak mieni
zdanie...naprawde nie wiem co robic.nie umiem przestać o tym
myśleć...oglądałam już zdjęcia takich maluchów.ryczeć mi się chce jak o tym
myśle....moze wy mi poradzicie co zrobic....
Obserwuj wątek
    • vanilla.an Re: dylemat...;( 15.01.07, 00:12
      Z tego co wiem tabletki nazywają się Postinor,ale oczywiście są na receptę i
      bierze się je do 48 godz. po stosunku....
      • benignusia Re: dylemat...;( 15.01.07, 00:19
        właśnie...a ona jest na początku drugiego m-ca....
      • dorianne.gray Re: dylemat...;( 15.01.07, 00:45
        Oczywiście Postinor NIE JEST środkiem wczesnoporonnym.
        • ewa_mewa Re: dylemat...;( 15.01.07, 00:52
          Z tego co wiem tabletki wczesnoporonne (nazywają sie chyba R - coś tam czy jakoś
          podobnie) nie są dostępne w Polsce. Po drugie nie rozumiem dlaczego ta
          dziewczyna sama nie może sobie poszukać tych informacji - w koncu to o jej ciąże
          chodzi. A w końcu po trzecie - jest to tylko i wyłącznie jej sprawa i nie nam
          sądzić czy ma prawo do aborcji.
    • sssheee Re: dylemat...;( 15.01.07, 00:52
      Jeśli jesteś tak jak piszesz przeciwniczką aborcji w żadnym wypadku nie
      powinnaś pomagać jej w czymś co nie jest zgodne z Twoim sumieniem, nawet w
      wyszukaniu nazwy leku!
      Po pierwsze - dla mnie też jest to zbrodnia więc jak piszesz jaka jest różnica
      w którym tyg. aborcja zostanie dokonana??? - dla mnie żadna... Czy w 6 tyg.
      maleństwo będzie mniej cierpiało??? Widziałam moje dzieciątko na usg wkrótce po
      poczęciu, słyszłam jak biło jej serduszko i ja osobiście nie wyobrażam sobie
      jak można zrobić krzywdę bezbronnej istocie! Jeżeli znasz tą osobę możesz
      starać się z nią pogadać, chociaż pewnie w jej sytuacji nie będzie to miało
      większego sensu ale może jednak... spróbuj namówić ją na usg, podrzuć
      materiały, filmy, odnośnie narodzin, poczęcia i aborcji (domyślam się, że jako
      matka ona już zna te tematy ale może jak sobie odświerzy to się jeszcze
      zastanowi), daj namiary na forum o aborcji, niech poczyta jakie są odczucia
      kobiet i zadecyduje czy będzie w stanie później z tym żyć, daj jej też namiary
      na forum - strata dziecka, może tam uświadomi sobie jak wielą wartością jest
      życie ludzkie! Po drugie: Czy masz świadomość, że jeśli dla Ciebie to zbrodnia
      to podając jej nazwę laku będziesz w tej zbrodni współuczestniczyć... A jaką
      masz pewność, że za jakiś czas ta osoba nie będzie miała do Ciebie o to
      pretensji??? Nie znasz jej psychiki, może pod wpływem tego co zrobiła, czasu, i
      wielu innych odczuć załamie się? Może kiedyś opowie o tym mężowi, który też
      może mieć do Ciebie pretensje?
      Ja na Twoim miejscu nie przyłożyłabym do tego ręki! Jeśli chce niech idzie do
      lekarza. Ale generalnie to wkońcu jest dorosła i powinna odpowiadać za to co
      robi!

      Nineczka - moja najkochańsza kruszyneczka smile))
      • dyzurna Re: dylemat...;( 15.01.07, 02:52
        w 100% popieram wypowiedz sssheee,
        czy ta dziewczyna ma dostep do internetu i czyta forum?
        jezeli tak to skieruja ja na forum aborcja i jestem prawie pewna ze po
        przeczytaniu kilka watkow zmieni zdanie. (tak jak tam dziewczyny cierpia z tego
        powodu co zrobily jest nie do opisania,wyrzuty sumienia maja na cale zycie)
        • benignusia Re: dylemat...;( 15.01.07, 10:25
          właśnie to jest problem.nie ma netu,a ja z nią kontaktu nie mam.rozmawiałąm z
          kuzynką o tym,i powiedziała ze jej kochanek siedzi na necie i szuka jakichś
          tabletek,nawet nie na poronienie,ale których skutkiem ubocznym jest
          poronienie...narazie wypróbowała juz sposób-czerwone wino i wrząca kąpiel...ona
          stwierdziła ze nie moze urodzic.mąż ją zabije bo to nie jego i już...dzis
          kuzynka do niej idzie porozmawiac....wiec wieczorem do niej zadzwonie....
      • asia_i_p Re: dylemat...;( 15.01.07, 09:14
        Sssheee, jestem absolutną przeciwniczką aborcji, ale błagam, nie podkładaj się
        w dyskusji tak łatwo. Owszem, w szóstym tygodniu maleństwo będzie mniej
        cierpiało, bo najprawdopodobniej w ogóle - niewykształcony układ nerwowoy. Co
        nie znaczy, że można je zabijać, tak jak nie jest dopuszczalne zabicie kogoś po
        podaniu środków usypiających i znieczulających.
    • gosika78 Re: dylemat...;( 15.01.07, 09:54
      Nie daj się w to wplątać w żaden sposób.
      Powiedz jej co myślisz na ten temat bez umoralniających kazań i tyle.
      Sama musi podjąć decyzję.
      Wielu mężczyzn wychowuje nieświadomie nie swoje dziecko wink
    • mamand Re: dylemat...;( 15.01.07, 11:26
      biseptol
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka