Dodaj do ulubionych

antykoncepcja raz jeszcze - spirala

08.08.03, 13:15
Mam prośbę do e-mam, które mogą podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami.
Od jakiegoś czasu "testuję" różne pigułki antykoncepcyjne, niestety strasznie
trudno mi znaleźć taką, która spełni wszystkie moje oczekiwania. Moja pani
doktor zaproponowała mi założenie spirali wewnątrzmacicznej. Poczytałam o tym
troszkę, ale bardzo chciałabym dowiedzieć się od tych mam, które wybrały tę
właśnie metodę, jak to jest - jakie Wy widzicie za i przeciw i co powinnam
jeszcze wiedzieć, a nie piszą tego w "mądrych książkach". Będę wdzięczna za
wszelkie opinie.
Pozdrawiam
Dorotka
Obserwuj wątek
    • nariolla Re: antykoncepcja raz jeszcze - spirala 08.08.03, 13:30
      Witaj.Ja tez testowałam tabletki a.W końcu wybrałam Triqillar,bo najlepiej je
      znosiłam.Brałam przez 3 lata i musiałam zrezygnować.Na ciele
      dostałam"dziwnych"plam.Były nietypowe,zupełnie białe,takie odbarwienia skóry-
      jak bielacze.W sumie było ich kilka,ale pojawiały się systematycznie.Mój lekarz
      powiedział,że właściwie nie można potwierdzić,że spowodowały je
      tabletki.ale...Kiedy przestałam brać-plamy też przestały się pojawiać,a te
      które już były bardzo powolutku znikają,nabierając naturalnego koloru od
      obrzeży.Więc nie miałam specjalnego wyboru zakładając spiralkę.W sumie jestem
      zadowolona,nie muszę pamiętać o tabletkach.Jednak okres wydłużył mi się z 4 dni
      do 7,jest bardziej obfity,co np latem jest dla mnie bardzo uciążliwe.To jest
      chyba tylko ten jeden dla mnie minus.A,jeszcze dodam,że samo zakładanie-mimo
      zapewnień lekarza i koleżanek,które pytałam-było dla mnie bolesne.Teraz jednak
      mam spokój n 6 LAT.Zalożyłam zwykla spiralkę,bez dodatkowego działania
      horm.gdyż to właśnie jakiekolwiek środki chemiczne musiałam wykluczyć,ale
      koleżanka ma spiralkę"mirena?coś takiego"i jest b.zadowolona.Pozdrawiam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka