moni02 18.06.08, 13:08 czy ktoś ma pomysł na własny biznes? na coś co będzie się sprzedawać? jak sobie radzicie z zarabianiem na życie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
deleine Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 18.06.08, 13:21 oczywiście zaraz cię zasypią pomysłami; przecież to najłatwiejsze- dobry pomysł, więc czemu go nie oddać komuś innemu za darmo... Odpowiedz Link Zgłoś
bea.bea Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 18.06.08, 13:26 są uniwersalne pomysły...czsem oczywiste , albo głupie...ale jak ktos ma samozaparcie to i na sprzedawaniu pietryszki z działki majatek zrobi... - mzna sprzatac, - mozna udzielac korepetycji - mozna robic swetry na drutach - mozna sprzedawac..oriflame, amway, avon, odkurzacze, garnki..itp - mozna tlumaczyc -mozna pisac ksiazki dla dzieci - mozna handlowac na allegro - mozna malowac, niekoniecznie obrazy - mozna, mozna , można....duzo.. Odpowiedz Link Zgłoś
sir.vimes Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 18.06.08, 15:16 no jakos w te odkurzacze i avony to mocno watpię... ale na swetrach i innych rękodziełach rzeczywiście mozna zarobić. Odpowiedz Link Zgłoś
skory1 Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 27.06.08, 13:44 sir.vimes napisała: > no jakos w te odkurzacze i avony to mocno watpię... Ale są tacy co zarabiają, więc można. Odpowiedz Link Zgłoś
e_r_i_n Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 18.06.08, 13:36 W tej chwili trzeba sie raczej postarac, zeby zarabiac mniej. Odpowiedz Link Zgłoś
bea.bea Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 18.06.08, 15:21 niekoniecznie...w moim miescie pracownik banku zarabia 1600....pani w markecie 1100....pracownik administracji panstwowej 1800...intendentka w moim przedszkolu 1100... Odpowiedz Link Zgłoś
demarta Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 18.06.08, 22:06 erin już tak ma. ona w warszawie zarabia satysfakcjonująco w swoim mniemamniu i uważa, że taka zasada obowiązuje wszędzie. nie bierze w ogóle pod uwagę, że istnieją miasta duże i małe, uprzemysłowione mocno, średnio i prawie wcale, nawet nie do końca chyba wierzy, że polska dzieli się pod względem zarobków i nie tylko na polskę a i b. Odpowiedz Link Zgłoś
emwu55 Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 19.06.08, 08:01 i nawet na Polskę D także niestety i to nie tylko pod względem płac Odpowiedz Link Zgłoś
dyrdum_fiksum Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 19.06.08, 08:42 A to nie wiesz co trza wtedy zrobić jak się mieszka w takiej Koziej Wólce ?? Ano należy się spakować i z biletem w jedną stronę jechać do Stolycy albo inszego duuużego miasta a na pewno się uda Odpowiedz Link Zgłoś
e_r_i_n Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 19.06.08, 10:39 Erin pochodzi z małego miasteczka na Mazurach i wie, ze tam tez sie trzeba postarac, zeby w tej chwili zarabiac kilkaset zlotych. BTW migracja zarobkowa tez jest czyms naturalnym. Odpowiedz Link Zgłoś
gryzelda71 Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 19.06.08, 10:41 Proszę...znam osoby z małego mazurskiego miasteczka które jednak muszą sie postarać o te 2 tys. Odpowiedz Link Zgłoś
e_r_i_n Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 19.06.08, 10:46 Oczywiscie, ze sa osoby, ktore sie musza postarac bardzo, sa takie, ktore sie o 10 tysiecy starac nie musza. Fakt jest jeden: oferty pracy nawet w malych miasteczkach sa w tej chwili zdecydowanie lepsze, niz jakis czas temu. Odpowiedz Link Zgłoś
gryzelda71 Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 19.06.08, 10:47 Taaaak....Powiem zainteresowanym.... Odpowiedz Link Zgłoś
dyrdum_fiksum Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 19.06.08, 14:53 hohoho Pani przebiegła rewident powinna zmienić pracę i doradzać szarym ludkom skoro prace za 2000 z palcem w nosie można znaleźć p. s. z koziej wólki gdzie jedynym pracodawcą jest US, Gmina, sklep, nie zawsze można się wyprowadzić Odpowiedz Link Zgłoś
mamkaantka Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 19.06.08, 11:10 e_r_i_n napisała: > W tej chwili trzeba sie raczej postarac, zeby zarabiac mniej. Wyjątkowo zarozumiała osoba Odpowiedz Link Zgłoś
triss_merigold6 Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 18.06.08, 13:36 Qrczę, normalnie: idziesz do pracy, pracujesz, dostajesz pensję. Odpowiedz Link Zgłoś
doral2 Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 18.06.08, 14:06 Triss, zapomniałaś o jednym etapie, tym pierwszym - nabywasz wiedzę, idziesz do pracy i tak dalej ) Odpowiedz Link Zgłoś
rita75 Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 18.06.08, 14:15 nabywasz wiedzę, idziesz do > pracy i tak dalej ) albo umiejetnosci lub to i to. Odpowiedz Link Zgłoś
joanna266 Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 18.06.08, 14:26 najwiekszą kasę zarabia sie na tym co dla większości ludzi jest tzw"czarną magią".cały bajer polega na tym iz często w istocie jest to bardzo proste Odpowiedz Link Zgłoś
sir.vimes Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 18.06.08, 15:17 ale masz juz jakąś pracę ? Chcesz zmienić pracę? czy chcesz przy okazji wychowawczego kilka godzin dziennie poswięcić zarobkowaniu? Odpowiedz Link Zgłoś
jdylag75 Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 18.06.08, 21:12 Chciałam zarabiać więcej niż 2k - poszłam po podwyżkę. I dostałam, a potem po kolejną i kolejną i tak co 3-6 miesięcy, takie czasy chyba. Ale i tak zastanawiam sie nad czymś własnym Odpowiedz Link Zgłoś
olaj Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 18.06.08, 21:43 Jaak ktoś ma pomysł, to z reguły się nie dzieli. Ja zaczęłam np od ubranek dzla dzieci - a skończyłam w bańkach ))) Nie narzekam, na waciki zarabiam, może nie 2 tysiące - ale na szczęście mąż w razie czego jest moją ostoją finansową. Pozdrawiam, Szczęśliwa psiadaczka swojego Ola Odpowiedz Link Zgłoś
pe.de.ka Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 19.06.08, 12:22 Kazdy ma chyba swoj pomysl , poza tym zalezy tez co potrafisz, czego sie juz nauczylas, od zaradnosci, pracowitosci, uporu itd.... Odpowiedz Link Zgłoś
zebra12 A te książki dla dzieci..... 27.06.08, 16:03 Jest na nie zapotrzebowanie? Ktoś to zgodzi się tak, ot wydrukować? Wiecie coś o tym? Odpowiedz Link Zgłoś
iwles Re: A te książki dla dzieci..... 27.06.08, 16:39 zebra12 napisała: > Jest na nie zapotrzebowanie? Zebra jak najbardziej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! > Ktoś to zgodzi się tak, ot wydrukować? a to juz musisz sama popytać w różnych wydawnictwach. Nie wiem, czy kasa z tego duża, ale satysfakcja-gwarantowana Powodzenia !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
aluc Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 27.06.08, 19:05 sprzątać można na przykład albo zrywać kafelki albo kłaść kafelki w każdym razie w przeliczeniu na miesiąc ciągłej pracy i za jedno i za drugie płacę dużo więcej niż 2 tysiące Odpowiedz Link Zgłoś
zuzanna56 Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 27.06.08, 22:00 Można zostać nauczycielem, najpierw zarabiać niewiele, a po iluś latach zostać dyplomowanym, pracować na półtora etatu, to nawet i 3 tys zarobisz. I jeszcze będziesz mieć wakacje Odpowiedz Link Zgłoś
skory1 Własny biznes. Ale jaki? 28.06.08, 18:58 Dla nikogo chyba nie ulega wątpliwości, że pracodawcy generalnie lepiej zarabiają od pracowników. Sęk w tym, że osoby, które nigdy nie zajmowały się biznesem a myślą o własnej firmie, bardzo często nie wiedzą od czego zacząć. Ponieważ jestem osobą, która zajęła się przedsiębiorczością już jakiś czas temu i sporo się od tamtej pory nauczyła, pozwalam sobie zamieścić mały poradnik. Najważniejszym krokiem na początek jest odpowiedzenie sobie na 3 pytania: 1. Co wiem? 2. Co umiem? 3. Co mam? Pytanie pierwsze odnosi sie do naszej WIEDZY z zakresu rynku, ekonomii, finansów i przedsiębiorczości. Wiedzę tą można zdobywać na uniwersytetach, lecz w sytuacji osób nie posiadających formalnego wykształcenia w tym kierunku jest to poważny problem. W takiej sytuacji można zostać samoukiem, co autor niniejszego poradnika miał okazję doświadczyć. Aby jednak zdobyć wiedzę w ten sposób trzeba mieć właściwych NAUCZYCIELI. W tym wypadku NAJLEPSZYM wyjściem jest kontakt z innymi przedsiębiorcami, działającymi już jakiś czas na rynku i uczenie się od nich. Jest to jednak - z jednym wyjątkiem, o którym nieco dalej - dość trudne, gdyż w KLASYCZNYM biznesie przedsiębiorcy nie pałają zbytnią ochotą do dzielenia się swoją wiedzą z potencjalnymi konkurentami, z wyjątkiem tych, którzy piszą poradniki i czerpią dodatkowe dochody z ich sprzedaży. Mimo wszystko, bezpośredni kontakt z doświadczonym przedsiębiorcą zawsze przebije najlepszy nawet poradnik. Drugie pytanie dotyczy naszych DOŚWIADCZEŃ. W tym wypadku w grę wchodzi już praktyka a nie tylko teoria i tu tak naprawdę zaczynają się schody. Osoba, która dopiero ZAMIERZA zająć się biznesem, z reguły nie posiada ŻADNEGO doświadczenia, musi zatem bazować na doświadczeniach INNYCH. Tu ponownie mamy problem z chęcią przedsiębiorców działających w klasycznym biznesie do dzielenia się swoimi doświadczeniami. Można zatem - poza wspomnianymi poradnikami - próbować metody prób i błędów. Istnieje jednak pewne ryzyko. Otóż bardzo często osoby początkujące biorą się za biznes, który je PRZERASTA, stąd taki wysoki wskaźnik bankructw NOWYCH firm - ok. 80% w ciągu 3-5 lat. Brak wiedzy i doświadczenia - nawet w sytuacji, gdy dysponujemy dużym kapitałem - może być - w przypadku próby wystartowania od razu z dużym biznesem - przyczyną nie porażki, ale prawdziwej klęski. Jeśli prześledzicie historie najbogatszych ludzi, zauważycie, że ogromna większość z nich zaczynała od biznesów MAŁYCH, dzięki którym zdobywali oni DOŚWIADCZENIE, pomocne później w rozwijaniu DUŻYCH biznesów. Zatem nawet w przypadku dysponowania sporym kapitałem STANOWCZO ODRADZAM osobom bez dostatecznej wiedzy i doświadczenia rzucania się na "głęboką wodę". Pytanie trzecie związane jest z kapitałem finansowym, jakim dysponujemy. Jak już napisałem wyżej, duży kapitał ale bez wiedzy i doświadczenia może być raczej przyczyną naszych ogromnych problemów niż ogromnego sukcesu. Poza tym duży kapitał sam w sobie jest problemem ze względu na ZBYT WIELE OPCJI do wyboru. Przy braku znajomości i zrozumienia rynku, zainwestowanie dużych pieniędzy z zyskiem jest wysoce problematyczne. Może się okazać, iż zainwestowaliśmy w branżę, która upada, zamiast się rozwijać. Oczywiście, znajomość rynku i finansów nie gwarantuje 100% powodzenia, ale poważnie ogranicza ryzyko inwestycyjne. Tak więc dla osoby bez wiedzy i doświadczenia - co może się wydać zaskakujące - LEPSZĄ sytuacją jest dysponowanie MAŁYM kapitałem. Zawęża to bowiem pole naszych poszukiwań biznesu najlepszego w takiej sytuacji. Pytanie jakie może zrodzić się w głowach osób czytających brzmi: czy zatem istnieje jakikolwiek biznes dla osoby bez wiedzy, doświadczenia i z małym kapitałem lub praktycznie go pozbawionej? Przecież na początku od razu "zjadają" nas opłaty, więc mały biznes na to nie wyrobi. Oczywiście, taki biznes istnieje. Marketing wielopoziomowy - nie mylić ze sprzedażą bezpośrednią, która wbrew pozorom NIE JEST tym samym - pomijając wszystkie legendy, jakie krążą w Polsce na jego temat - wydaje się być biznesem STWORZONYM dla ludzi bez wiedzy, doświadczenia i kapitału. Nie będę tutaj mówił o żadnej konkretnej firmie, skoncentruję się na ogólnym omówieniu tego segmentu. Istnieje wiele powodów, by zainteresować się tą forma biznesu. Po pierwsze - na starcie nie jest wymagana wspomniana wiedza, gdyż wiedzę tą zdobywamy poprzez BEZPOŚREDNI kontakt z przedsiębiorcami, zajmującymi się rozwijaniem własnych firm od dłuższego czasu. Z tego samego powodu nie jest potrzebne doświadczenie biznesowe, gdyż wspomniani przedsiębiorcy dzielą się SWOIMI doświadczeniami. Wreszcie - kapitał startowy jest ułamkiem średniej pensji, co oznacza, że jest dostępny praktycznie dla każdego. Najistotniejszy przy wyborze firmy, z którą chcemy się związać NIE JEST wbrew pozorom produkt. Co nam po najlepszym produkcie świata, jeśli nie będziemy UMIELI go sprzedać? To system edukacji jest osią biznesu mlm. Jeśli jednak ogranicza się on jedynie do techniki sprzedaży produktów, nie można go uznać za w pełni wartościowy. Taki system edukacji może zrobi z nas dobrych sprzedawców, ale wielce wątpliwe, czy zrobi z nas dobrych przedsiębiorców. Bo biznes to NIE TYLKO umiejętność sprzedawania. Tym się właśnie - między innymi - różnią biznesy mlm od sprzedaży bezpośredniej. Istotą DOBREGO systemu edukacji jest przekazywanie wiedzy i doświadczenia z dziedzin: ekonomii, przedsiębiorczości, finansów, socjologii i psychologii. Jeśli któregoś z tych elementów brakuje - system taki jest niepełnowartościowy. W dodatku - poprzez stworzenie specyficznej atmosfery /mylnie określanej technikami psychomanipulacji przez osoby, które nawet nie są psychologami, a jedynie "tropicielami sekt" / nawet osoby z kompleksami - których niestety u nas nie brakuje - po jakimś czasie nabierają wiary w siebie na tyle, by móc stać się skutecznymi, odnoszącymi sukcesy przedsiębiorcami. W biznesach sprzedaży bezpośredniej praktycznie od początku musimy kontaktować się z dużą ilością nowych, potencjalnych klientów. To poważny minus w przypadku osób z kompleksami i BEZ DOŚWIADCZENIA jako sprzedawcy. Drugim minusem jest na ogół duży kapitał, wymagany do zakupu produktów, potrzebnych do prezentacji. Oferta takich firm sprowadza się bowiem niemal w całości z drogich produktów, w olbrzymiej większości AGD. Tym samym dla osoby bez wiedzy, doświadczenia i kapitału praktycznie nie ma alternatywy dla mlm, z wyjątkiem gry w Totka. A jaka jest szansa wygranej - chyba nie muszę mówić. Odpowiedz Link Zgłoś
chupachups1 Re: Własny biznes. Ale jaki? 28.06.08, 19:01 o boszsz ale wypracowanie Odpowiedz Link Zgłoś
haniatk do Skory1 30.06.08, 17:06 Witam, jak zaczęłam czytać Twojego posta to powiem szczerze że podejrzewałam do czego zmierzasz Może dla tego, że ja właśnie w takiej jednej fajnej firmie pracuję. Marketing sieciowy to naprawdę jest "fajna branża".Kasa,którą tu zarabiam jest uzależniona od czasu, który chcę poświęcić tej pracy. Faktycznie doświadczenie w tej dziedzinie zerowe miałam, a teraz mam swój team Czy Ty również pracujesz w czymś takim ? Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
skory1 Re: do Skory1 01.07.08, 08:22 haniatk napisała: > Czy Ty > również pracujesz w czymś takim ? Pozdrawiam Owszem. Pozdrawiam także i życzę wielu sukcesów. Odpowiedz Link Zgłoś
magdar751 Re: do Skory1 01.07.08, 09:18 Ale bzdury..(to do tego pana reklamującego marketing coś tam coś tam). Zarobić więcej niż 2 tyś. możesz albo pracując w dobrej firmie przez dłuższy czas, albo na godziny (nauczanie, sprzątanie, opieka, projektowanie różnych rzeczy, pisanie artykułów itp.) od razu. Zastanów się co umiesz robić i spróbuj jako wolny strzzelec szukać zleceń w różnych miejscach. A jak Ci to zacznie wychodzić, założysz biznes. Jeśli nie masz jakichś specjalnych umiejętności i wolisz handel, to również proponuję allegro. Powodzenia! Odpowiedz Link Zgłoś
haniatk do madgar751 01.07.08, 15:19 Witam, kiedyś myślałam tak jak Ty. Jak będę ciężko pracować to w końcu czegoś się dorobięZapewniam Cię że ani ja pracując po 10-12 godzin i mój mąż niczego się nie dorobiliśmy oprócz nerwicy, bóli brzucha i pleców. Odkąd pracuję z domu (nie na allegro !!!)jest super. Mam czas dla dziecka, dysponuję sama czasem, który poświęcam pracy i mam czas dla siebie. Gdy w to wchodziłam byłam sceptycznie nastawiona, ale tu w jednej jedynej branży mlm ludzie sobie pomagają wzajemnie. Chętnie dzielą się doświadczeniem. No i najważniejsze awansuję wtedy kiedy ja chcę a nie kiedy mi szef pozwoli. Moja wypłata jest uzależniona tylko i wyłącznie od mojego wysiłku. Nie od pana Kazia, który ma zły humor i zabierze mi premię za spóźnienieI jeszcze jedno jeśli się nie zna zasad takiego marketingu to trudno go chwalić czy też krytykować. Najpierw trzeba go poznać a dopiero coś mówić. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
wieczna-gosia Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 01.07.08, 15:42 no zrywac kafelki to bym mogla Odpowiedz Link Zgłoś
aluc Re: jak zarabiać więcej niż 2 tyś miesięcznie? 01.07.08, 16:39 sie wieczna nie śmiej stary po otrzymaniu rachjunku za zerwanie oświadczył, że rzuca swoją robotę natentychmiast ))) Odpowiedz Link Zgłoś