Dodaj do ulubionych

Sposób na ściąganie mleka ....please !!!!!!

09.11.07, 12:20
Dziewczyny, moja mała dziś skończyła 4 miesiące. Karmię ją wyłącznie
piersią. Jutro będę musiała wyjść z domu na 4-5 godzin i dziś po raz
pierwszy zaczęłam sciagać mleko. Mam dwa laktatory (ręczne) i
lipa....prędzej polecą mi łzy niż mleko. W końcu zaczęłam ściągać
ręcznie ale przez godzinę zebrałam 10 ml.....!!!!!! Co robić ????
Czy macie jakiś wypróbowany sposób ??????
Obserwuj wątek
    • suzannka23 Re: Sposób na ściąganie mleka ....please !!!!!! 09.11.07, 12:25
      Może sprawdż czy dobrze są złożone wszystkie części tego laktatora.
      U mnie nie było jednej podkładki i laktator nie działał tak jak
      należy. Poza tym czytałam, że nieraz laktatorem nie da się ściągnąć,
      a normalnie dziecko się najada, tzn. ssając pierś.
      • driadea Re: Sposób na ściąganie mleka ....please !!!!!! 09.11.07, 12:27
        To prawda - lalktatory działają inaczej niż buzia dziecka. Laktator "ciągnie" z
        brodawkę, a dziecko ssie za pomocą języka. Różnica jest znaczna.
        Ale da się odciągnąć każdym laktatorem, wiem co mówię :)
    • driadea Re: Sposób na ściąganie mleka ....please !!!!!! 09.11.07, 12:25
      A jakiemaszte laktatory? Nie pytam o firmę, tylko konstrukcję. Dźwignia, pompka
      czy jeszcze coś innego? I kiedy ściągasz, po karmieniu, przed, w nocy, po
      kąpieli? Pisz :)
      • ania2601 Re: Sposób na ściąganie mleka ....please !!!!!! 09.11.07, 12:41
        Jeden laktator jest z taką gruszką, a drugi z taką pomką (rurka +
        druga rurka tłocząca) więc uznałam ze ten pierwszy to czysta porażka
        a ten drugi bardzo ciągnie mi pierś ale mleko nie leci :(
        • krztyna Re: Sposób na ściąganie mleka ....please !!!!!! 09.11.07, 14:11
          Zapewnij wokół siebie spokój, pompuj i zamknij oczy wyobrażając
          sobie, ze to dziecko pije. Ja jeszcze sobie myślami "dorabiałam"
          komentarz - tak jakbym oglądała jakiś film popularno-naukowy o
          karmieniu piersią - śmieszne ale działa
          :-)
          ------------
          Aniołek Platek ma braciszka Skorpka
        • arekata Re: Sposób na ściąganie mleka ....please !!!!!! 10.11.07, 15:31
          Miałam laktator z gruszką i się nie sprawdził. Mało ściągałam. Mąż
          kupił laktator Avent, duży wydatek, ale efekt jest. Poza tym trudno
          jest ściągnąć mleko zaraz po karmieniu. Ja karmię małego piersią i
          dodatkowo ściągniętym mlekiem z butelki (jest wcześniakiem). Staram
          się by ściąganie wypadało mniej więcej 1h -1,5 po karmieniu. Położna
          powiedziała mi, że dobrze jest być zrelaksowanym, rozebrać się tak
          by było wygodnie, można wziąć gorący prysznic lub obłożyć piersi
          ciepłą pieluszką (i nawet z nią chodzić)
    • suzuczka26 Re: Sposób na ściąganie mleka ....please !!!!!! 09.11.07, 12:27
      witam, mój syn ma 4,5 miesiąca i dzisiaj też muszę wyjść lecz
      odciągam pokarm laktatorem ręcznym avent i jestem bardzo zadowolona
      nic nie boli. Może robisz coś nie tak.Niestety nie wiem jak jeszcze
      możesz ściągnąć pokarm,ręcznie to żeczywiście może trwać pół dnia:)
    • lulu.1 Re: Sposób na ściąganie mleka ....please !!!!!! 09.11.07, 12:34
      Spokojnie sprawdź sposób zamontowania laktatorów tak jak radzily
      dziewczyny (szczególnie czy wszystkie uszczelki są prawdilowo
      zalożone bo one najczęściej mają wplyw na pracę laktatora, czy pierś
      jest prawidlowo wlożona i tworzy się próżnia), po nakarmieniu
      dziecka odczekaj 20-30 minut, napij się czegoś cieplego i weź cieply
      (nie gorący) prysznic ze szczególnym uwzględnieniem piersi-nakieruj
      na nie lekki strumień wody. Z mojego doświadczenia wynika, że to
      robi bardzo dobrze na wyplyw mleka - rozszerzają się kanaliki
      mleczne.A przede wszystkim :n i e d e n e r w u j się!Sama
      zablokujesz sobie wyplyw mleka, nie żartuję.
    • hapkaj Re: Sposób na ściąganie mleka ....please !!!!!! 09.11.07, 12:40
      Zrelaksuj sie, wez sobie zdjecie dzidzi i sciagaj patrzac na nie, albo jeszcze
      lepiej patrzac na niunie i wyobrazajac sobie, ze to ona ciagnie.
      Dodam jeszcze, ze jesli mala nie pila jeszcze z butelki, to moze byc problem, ze
      nie zalapie jak trzeba ciagnac od razu. :(
      Nie mozesz wziac jej ze soba?
      • karmasz Re: Sposób na ściąganie mleka ....please !!!!!! 09.11.07, 17:37
        Karmilam pierwsza corke 10 mies.Jako bobas byla niezla buba a startowala od
        2200. Dziecko jadlo,przybieralo na wadze wiec pokarmu bylo wystarczajaco. Nigdy
        nie moglam zas odciagnac laktatyrem (Avent).Czasem jak mala dlugo nie jadla,
        piersi robily sie twarde przepelnione i musialam sobie troszke odciagnac. Jednak
        jak normalnie karmilam to ona chyba zawsze zjadala do konca. Nigdy nie
        odciagnelam wiecej niz 20ml. Czyli nie bylo mowy zebym mogla spokojnie odciagnac
        pokarm i wyjsc z domu.
        Teraz uzywam laktatora by pobudzic piersi (zwlaszcza lewa).Z prawej widze,ze
        leci ,ze corka ciagnie. Z lewej wycieknie kilka kropli a potem juz nic nie moge
        z niej wycisnac. Czasem corcka je przy niej spokojnie wiec jakos sobie daje
        rade. Czasem zas denerwuje sie albo zasypia.
    • malgosiek2 Re: Sposób na ściąganie mleka ....please !!!!!! 09.11.07, 18:48
      Albo zainwestuj w naprawdę dobry laktator np.Avent Issis

      Sposoby odciągania pokarmu:

      Odciąganie ręczne

      Technika ręcznego ściągania pokarmu opracowana przez Chele Marmet z
      Instytutu Laktacji w Kalifornii

      Etapy:


      wybrać spokojne i wygodne miejsce, zrelaksować się
      położyć na piersi ciepły okład
      ułożyć kciuk powyżej otoczki, palce poniżej (2-3 cm od podstawy
      brodawki)
      przycisnąć delikatnie całą pierś do klatki piersiowej nie
      przemieszczając palców
      następnie zbliżyć palce do siebie lekko je obracając; nie należy
      przesuwać palców po skórze, tylko uciskać przewody mleczne, które
      znajdują się między nimi
      zwolnić ucisk
      rytmicznie powtarzać powyższe ruchy zmieniać ułożenie palców wokół
      brodawki, aby równomiernie opróżniać wszystkie przewody

      Pzdr.Gosia
      • monikaa13 Re: Sposób na ściąganie mleka ....please !!!!!! 09.11.07, 19:03
        albo dowolny medela
    • malgosiek2 Re: Sposób na ściąganie mleka ....please !!!!!! 09.11.07, 18:55
      Jeszcze podpowiedź
      Czynność tą wykonujemy cierpliwie, bez brutalnego ugniatania piersi.

      Unikać przesuwania palcami po skórze piersi. Odciąganie pokarmu nie
      powinno być bolesne.

      Jeżeli odciągamy pokarm w celu zwiększenia laktacji lub uzyskania
      pełnej porcji pokarmu, czynność tą wykonujemy przez ok. 30 min.
      Najlepiej naprzemiennie odciągać z obu piersi w cyklach 7min. 5 min.
      3 min.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka