06.12.05, 12:22
witam Panie mamy.Zamierzam opuścic na kilka miesiecy nasz piekny mlekiem i
miodem płynąlcym kraj,zostawiajac pod opieką babci tymczasowo syna.I tu moje
pytanie -czy któraś z Was wie wq jaki sposób mozna ustanowić babcie
tymczasowym prawnym opiekunem dziecka? chodzi mi głównie o to ze babcia jest
jeszcze pracująca a gdyby tak (tfu odpukać) syn sie rozchorował mogła pójsć
na opieke.Sprawa jest dosć nie cierpiaca wzloki, wiec bardzo prosze o
odpowiedz.Wiem ze takie sprawy załatwia sie sądownie -ale chodzi tu tylko o
trzy góra cztery miesiace -wiec moze mozna w inny sposób?
pozdrawiam
Natacha (mama Mantika)
Obserwuj wątek
    • szymon00 Re: pilne!! 06.12.05, 19:36
      może dość idiotyczne pytanie, a co z ojcem Mantinka? prawnego opiekuna
      ustanawia się tylko sądownie
    • marghetithka Re: pilne!! 07.12.05, 10:09
      natacha napisała:

      > witam Panie mamy.Zamierzam opuścic na kilka miesiecy nasz piekny mlekiem i
      > miodem płynąlcym kraj,zostawiajac pod opieką babci tymczasowo syna.I tu moje
      > pytanie -czy któraś z Was wie wq jaki sposób mozna ustanowić babcie
      > tymczasowym prawnym opiekunem dziecka? chodzi mi głównie o to ze babcia jest
      > jeszcze pracująca a gdyby tak (tfu odpukać) syn sie rozchorował mogła pójsć
      > na opieke.

      Babci przysługuje 14 dni opieki nad wnukiem w ciągu roku, jeśli zamieszkują we
      wspólnym gospodarstwie domowym, nawet tymczasowo tzn. np. wystarczy że babcia
      wyjedzie do wnuka do innego miasta na 2 tygodnie i już może "wziąć u lekarza"
      opiekę nad wnukiem. Wypełnia w pracy tylko druk, w którym
      W takim wypadku sądowne ustanawianie opieki nie jest konieczne.

      Pozdrawiam,
      m
      • emag1 Re: pilne!! 07.12.05, 15:26
        Babci przysługuje 14 dni opieki nad wnukiem w ciągu roku?????????????

        Jak to????
        a matce/ojcu tylko 2 dni???

        jesteś pewna?
        • marghetithka Re: pilne!! 07.12.05, 15:57
          emag1 napisała:

          > Babci przysługuje 14 dni opieki nad wnukiem w ciągu roku?????????????
          >
          > Jak to????
          > a matce/ojcu tylko 2 dni???
          >
          > jesteś pewna?
          Tak smile)), żle mnie zrozumiałaś, opieki nad dzieckiem w razie choroby, popolarne
          L4 płatne, to 14 dni, Ty mówisz o 2 dniach opieki nad dzieckiem, przypadających
          z mocy Kodeksy pracy. Autorka wątku pytała o opiekę na chorym dzieckiem, czyli
          zwolnienie lekarskie od lekarza na dziecko, płatne 80%, rodzicom w tej sytuacji
          przysługuje zdaje się 60 dni opieki nad chorym dzieckiem.
          Pozdrawiam,
          m
    • aqua696 Re: pilne!! 08.12.05, 08:51
      j an taki wypadek jak wyjazd mam notarialnie spisane ze moja mama-babcia moze
      podejmowac wszelkie decyzje zwiazane z opieka zdrowiem i blelble mojego dziecka
      i plus ojciec tez podpisal
      to w razie hospitalizacji czegokolwiek wole dmuchac
      pozdrawiam
      ps notariusz mial wzor

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka