01.03.10, 21:40
pewnie dużo juz o tym pisałyście, ale ja mam chciałabym dowiedzieć się
czegoś o tym produkcie konkretnie do mojego przypadku,
Mała ma 8 miesięcy. Urodziła się z wagą 3950, jak miała 6 miesięcy wazyłą
niecałe 7. Ogólenie jest bardzo Szczuplutka i mało je. Karmię piersią
tylko na noc, ok dwóch razy w nocy (czasami raz jeszcze butelka) i w dzień
przed drzemkami ok 3 min. Poradzcie czy warto podac sinlac i co to w ogóle
jest?
Jesli podawałyście sinlac to jako który z posiłków? Będę wdzięczna za
radysmile
Obserwuj wątek
    • mamanaika Re: sinlac 01.03.10, 21:46
      ja podaję sinlac mojej małej (8 m-cy)na noc. dłużej po nim śpi niż po samym
      mleku. Obecnie jest na mleku modyfikowanym. Zaczęłam podawać jak miała 6 m-cy.
      To jest kaszka polecana głównie dla dzieci alergicznych i chyba również dla
      dzieci które potrzebują przybyć na wadze.
      • kobieta25.2 Re: sinlac 01.03.10, 21:49
        Córka ma objawy uczulenia na policzkach dlatego nie jem nabiału i jest
        lepiejsmile
        A po sinlac nie będzie miała uczulenia?
        • mamanaika Re: sinlac 01.03.10, 21:54
          najpierw karmiłam syna kaszką sinlac (on był mega alergikiem ) a teraz karmię
          nim córkę i obydwojgu nie było po tym nic.
          • maks_olo Re: sinlac 02.03.10, 08:14
            synek zaczął dostawać koło 8msca - na kolacje wink
            lekarka poleciła nam ją, bowiem jest bardzo delikatna, a synek miał problemy z
            brzuszkiem
            w smaku rewelacyjna wink
        • anettchen2306 Re: sinlac 02.03.10, 09:18
          Sinlac jest produktem bezmlecznym, nie jest byjamniej kaszka! Jest
          mieszanka maczki ryzowej i chleba swietojanskiego, plus suplementy
          witaminowe. Super smak? Coz, dla mnie smierdzial chemia smile Czy jest
          az taaaki kaloryczny? Kalorycznosc to cos ok 90 kcal na 100 g
          gotowego dania, czyli porownywalne ze zwykla kaszka lub obiadkiem.
          Jezeli dziecko ma tendenycje do zaparc po kleiku ryzowym lub kaszce
          ryzowej lub jest wrecz uczulone na ryz - to zdecydowanie odpada.
          Chyba tylko w Polsce sinlac cieszy sie tak dobra opinia smile no i
          jest reklamowany jako panaceum na przyrost wagi u "niejadkow".
          Sinlaca nie wolno przygotowywac na mleku modyfikowanym, nie wolno go
          mieszac z mlekiem piersiowym - mozna "zabialczyc" nerki dziecka.
          Co do wago twojego maluszka: moja urodzila sie majac 4150 g, nie
          byla nigdy alergikiem, karmilam piersia przez 8 mcy, w wiku 7 mcy
          wazyla 7320 g. Pediatra nigdy przenigdy nie kazal jej "tuczyc"! Nie
          zalecil zadnego sinlaca lub zmiany diety! Byl w pelni zadowolony z
          wagi i postepow malej. Teraz ma 2 lata i 3 mce i wazy nieco ponad 12
          kg (czyli tyle, ile wazyl jej starszy brat majac zaledwie rok), tez
          szczuplutka ale energii ma za troje smile Nasz pediatra mawia, ze
          lepiej "szczupak" niz zapasiona opokna Michelina smile))) Ta twoja
          malutka podwoila przeciez w ciagu pol roku swoja mase urodzeniowa -
          po co ma wiec wazyc wiecej? Ja zamiast sinlaca podalabym bardziej
          cos wartosciowego: zupke z mieskiem, kaszke bezmleczna z owocem
          (jest duzo bardziej kaloryczna niz sinlac!), dodawalabym do kazdego
          posilku lyzeczke tluszczu.
          • kobieta25.2 Re: sinlac 02.03.10, 11:25
            a więc taksmile mała dostaje rano kaszkę ryżową lub kleik ryżowy na mm. Obiadek z
            mięskiem tez dostaje i ostatnio daję łyżkę masła do zupek (na razie na polikach
            się nie pogorszyło), a wieczorkiem dostaje kaszkę manną ugotowaną na wodzie a
            potem wymieszaną z mm (nutramigen) albo mleko z biszkoptami. Dziękuję za super
            radęsmile
            Moja mała też jest strasznie żywa i zdaje mi się, że ona to wszystko po prostu
            spala, nie można jej upilnować, bo wszędzie jej pełnosmile
            Pozdrawiam
          • maks_olo Re: sinlac 02.03.10, 15:26
            anettchen2306 napisała:

            > Super smak? Coz, dla mnie smierdzial chemia smile

            Ja nie napisałam, że sinlac ładnie pachniał... wink ale w smaku jest słodki, co
            bardzo pasuje dzieciakom smile
            • pamplemousse1 Re: sinlac 02.03.10, 16:51
              moi chłopcy wymiotowali po sinlacu, próbowałam dać trzy dni z rzędu i kończyło się oddaniem wszystkiego,mimo że chętnie go jedli
              teraz (10 m-cy) robię im najzwyklejszą kaszę manną błyskawiczną, dodaję mleko modyfikowane (daję łyżeczką, kaszę robię na gęsto) i śpią dłużej. Od początku są na piersi
              • kobieta25.2 Re: sinlac 02.03.10, 21:18
                mam małe pytanko z ilu łyżek robisz kaszkę manną na gęsto? Ja robię tak ok
                z 5 i nie wiem czy to nie za dużo?
                • pamplemousse1 Re: sinlac 02.03.10, 22:24
                  wiesz, na opakowaniu jest na 100 ml wody 3 łyżeczki, ale ja biorę 3 takie mega czubate + później jakieś 120 ml mleka.
                  Ale też nie wiem czy dobrze robięwink
                  tak się zastanawiam czy nie kupić zwykłego mleka w proszku takiego niebieskiego i robić na nim kaszkę manną (mama mi tak robiła 27 lat temu i żyjęwink
      • manaro Re: sinlac 02.03.10, 21:15
        ja podaję sinlac do owoców, mieszam starte jabłko, rozgniecionego banana,
        gruszkę, albo coś ze słoiczka i mały ma pyszne jedzonko (bardzo je lubi), trochę
        bardziej kaloryczne. pediatra poradziła właśnie taki sposób, żeby mały dostawał
        więcej węglowodanów, bo zawsze był szczypiorek. można też podać sinlac jako
        wieczorny posiłek samodzielny
    • dziub_dziubasek Re: sinlac 02.03.10, 21:17
      ja dawałam sinlac sam, moja córka go uwielbiała. Ale nie wpłynął znacząco na
      przybór masy w jej przypadku. jak była drobna tak pozostała.
    • czaarodziejka Re: sinlac 02.03.10, 21:18
      Moje też je małe, je sinlac co 2 dzień na kolację (zamiennie z kaszką),ale nie
      tyje jakośuncertain To taki wiek,gdzie kalorie zużywa się na zabawę i ruch.Do sinlaca
      dodajesz wodę,możesz podawać kiedy chcesz.Dodatkowo dodaję go do drugiego
      śniadania,owoców,żeby zwiększyć kalorycznośc, ale tak jak pisałam, mała uparcie
      nie tyje (ok. 7800 waży teraz).
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka