06.05.10, 07:06
Witam wszystkich..mam 5 tygodniowa córeczke,karmie ja z butli i zeby nie wiem
ile nie jadła 2,5 czy 4 godziny za kazdym razem nasze karmienie wyglada tak
samo crying( najpierw zaczyna intenstywnie ssać a po wypiciu od 20 do mniej wiecej
30 ml zaczyna sie wyginac, machać raczkami ,wykrecac główką i nastepnie płakac
co oznacza ze juz nie chce jesc czasami słychac odgłowy z jej brzuszka jakby
sie przelewało moze to jej przeszkadza?...ja podchodze do niej z butla tysiac
razy i podgrzewam ona troche pociagnie i jest znowu to samo sad( to koszmar i
dla mnie i chyba dla niej...mała czesto płacze z powodu bolu brzuszka bo sie
pręzy i zgina nózki..boje sie ze to własnie od takiego karmienia co jest
mozliwesad( nie wiem co zrobic aby jadła swoja porcje na raz??podczas karmieia
tez robie przerwy aby sobie odbiła ale to tez nie zawsze pomagasad(prosze o
pomoc jesli którac z was ma jakis pomysł albo przechodziła to samo dodam
jeszcze ze daje jej mleko nan1 moze to cos od mleka...z gory dziekuje i czekam
na odpowiedzi.Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • semi-dolce Re: Pomocy!! 06.05.10, 08:48
      A może masz kiepską butelkę i smoczek i dziecko połyka powietrze?
      • karoo-la21 Re: Pomocy!! 06.05.10, 09:20
        k w butli jest taki standardowysemi-dolce napisała:

        > A może masz kiepską butelkę i smoczek i dziecko połyka powietrze?
        no smczek w butli jest taki standardowy ale próbowałam kiedys ten z aventu i
        wydaje mi sie ze niew ma roznicy w jej zachowaniusad
    • 1_mama_natalki Re: Pomocy!! 06.05.10, 09:21
      a może refluks.....
      Idź po prostu do lekarza
    • jerzozwierza Re: Pomocy!! 06.05.10, 11:36
      To może być uczulenie, być może trzeba będzie zmienić mleko. Powinnaś
      iść do ekarza.
      • ma_niusia Re: Pomocy!! 06.05.10, 12:58
        Nie zaszkodzi skonsultować z lekarzem. U nas na początku było podobnie nieco
        (Młody jadł mój odciągany pokarm). Jak zmieniliśmy butelki na dr Brown's
        polepszyło się o wiele chociaż nie ustąpiło całkowicie bo Młody łykał powietrze
        żeby nie wiem co. Odbijałam ze dwa razy w czasie karmienia i po i te butelki u
        nas akurat pomogły - chociaż nie twierdzę, ze to lek na całe zło!
    • koralik12 Re: Pomocy!! 06.05.10, 13:19
      Moje dzieci tak miały do 4 miesiąca, od czwartego dużo lepiej. Przy piciu
      obojętnie czy z piersi czy z butelki po chwili było wyginanie, płacz i koniec
      karmienia. Przy ssaniu nasilają się ruchy jelit i malucha boli brzuszek. Trzeba
      przerywać karmienie, pomasować brzuszek, utulić i znowu zaproponować butelkę. Ja
      przez to właśnie nie dałam rady karmić piersią, wykańczało mnie to że dziecko co
      chwile puszcza pierś i płacze. Przy butelce tez tak było ale łatwiej mi było
      przerywać co chwile karmienie z butelki niż z piersi. Takie ssanie z piersi po
      parę sekund i płacz wykańczało mnie nerwowo, nie wiedziałam ile zjadło, wszyscy
      mówili ze głodne i dlatego płacze i zaczęłam dokarmiać modyfikowanym. Ale z
      butelki też pił i co chwile przerywał z płaczem. Przy drugim dziecku nie
      chciałam się męczyć i stresować i zaraz jak zaczęły się płacze przy ssaniu z
      piersi zaczęłam karmić z butelki moim mlekiem. Odciągałam 7 miesięcy i karmiłam
      z butli. Płacze i złości skoczyły się po 4 miesiącu.
    • ewkaatje_1 Re: Pomocy!! 06.05.10, 21:36
      Myślę, że warto poradzić się pediatry. Może to takie nietypowe kolki i
      trzeba jakoś pomóc albo mleko zmienić.
      No i spróbować innych smoczków tudzież butelek.
    • kowal-esia Re: Pomocy!! 06.05.10, 21:49
      może mieć też pleśniawki w buzi i boli Ją gdy ssie
    • mumi7 Re: Pomocy!! 06.05.10, 23:26
      MOże mleko jej nie pasuje? Może boli od tego brzuszek, więc trzeba
      zmienic mleko na jakieś typu HA?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka