Dodaj do ulubionych

Nowe menu!!

16.06.04, 08:50
Co dawałyście na pierwsze posiłki swoim pociechom. Czy to były serki, kaszki,
zupki ze słoiczka ??? Poradźcie ! Mój syn ma ponad trzy miesiące
Obserwuj wątek
    • lehrerin5 Re: Nowe menu!! 16.06.04, 09:47
      Pierwszym pokarmem jaki podałam był kliek ryżowy na moim mleku podany łyżeczką.
      Synkowi zasmakowało - wszak smak i konsystencja bardzo podobne do tego, co jadł
      do tej pory. Po kilku dniach spróbowałam podać marchewkę ( ponoć dobrze jest
      podawać warzywa przed owocami, żeby dzieci zaakceptowały ich mało słodki smak),
      potem jabłuszko.Tu entuzjazm był już mniejszy; synek zjadał może łyżeczkę
      dziennie, tak więc po 2 dniach prawie pełne słoiczki lądowały w koszu. I tak
      jest do dziś, a ma już prawie 9 miesięcy. Może twój maluch będzie mniej
      wybrebny. Pozdrawiam!
      • renik.w Re: Nowe menu!! 16.06.04, 09:58
        Ja jako pierwsze danie podałam marchewke , której Igorus nie zamierzał
        jeść smile"Zasoczył" przy deserkach , a właściwie musach owocowych Nestle - takich
        w czteropakach - etap 1. Po jakimś czasie podałam zupkę bobovity jarzynową z
        porem i jadł ją z wielkim apetytem . Dokarmianie rozpoczęłam w 7 m/cu teraz
        Igorek ma 10 skończone i je pięknie po prostu smile

        pozdrawiam
    • czarnauk Re: Nowe menu!! 16.06.04, 09:55
      moja córcia mając 4m dostała pierwszą kaszkę ryżową (na wodzie) na kolację,
      zajada sie do dzisiaj, póxniej stopniowo zaczęłam jej dawać owocki ze słoiczków
      (według wieku) ale chyba powinnam zacząć od warzyw bo do dzisiaj krzywi się na
      ich widok, jeżeli nasz wątpliwości najlepiej zapytaj pediatrę - on najlepiej
      dopasuje twojemy dziecku posiłki
      pozdrawiam
    • mamaszyma Re: Nowe menu!! 16.06.04, 10:26
      Wydaje mi się ,że trzy miesiące to za wcześnei na rozszerzanie diety dziecka,
      ale zrobisz jak uważasz. Ja na początku (pod koniec 6 miesiąca) dałam
      jabłuszko, nie była to najmądrzejsza decyzja, bo synek nie chciał potem jeść
      marchewki ani żadnych warzyw, jadł tylko owoce. Kaszek nie ani kleików nie
      chciał na poczatku wogóle, dopiero od dwóch meisięcy je kaszkę ryżową.
      Rzeczywiście chyba najlepiej jest zacząć id kleiku ryzowego na Twoim mleku, bo
      wtedy dla malca jest nowa konsystencja le nie smak, a potem jak się przyzwyczai
      do jedzenia z łyżeczki (2-3 dni) można podac mu jakiś deserek ze słoiczka
      (marchewkę alebo jabłuszko)
    • lehrerin5 Re: Nowe menu!! 16.06.04, 11:10
      Z wprowadzaniem nowych pokarmów faktycznie lepiej poczekać choć do 5 miesiąca.
      Jak już pisałam najlepiej zacząć od kleiku, ale nie dodałam, że przemawia za
      tym brak cukru w jego składzie. Niestety prawie wszystkie kaszki zawierają
      spory dodatek cukru, a myślę, że takiemu maluchowi to zupełnie
      niepotrzebne.Ostatnio Nestle wypuściło nową kaszkę z probiotykami i chyba to
      jedyna kaszka bez cukru jaką znam, ale trudno ją kupić. Pozdrawiam!
    • kasia.tycz Re: Nowe menu!! 16.06.04, 14:48
      Powinnas zaczekac z wprowadzaniem nowych pokarmow do ukonczenia przez dziecko 5-
      go miesiaca.
      Ja w obu przypadkach zaczynalan od kleiku ryzowego na swoim mleku, jak dzieci
      ukonczyly 5-ec miesiecy. Nastepne bylo jabluszko, potem marchweka, z tym ze ja
      i jablko i marchewke na ten pierwszy raz rozrabialam z woda i kleikiem ryzowym
      dlazlagodzenia smaku. Potem to juz prosto ze sloiczka.Przez pierwsze 10
      miesiecy nie gotowalam/gotuje dla dzieci, bo zjadaja tak malo, ze szkoda czasu.
      Wyjatkowo czasami jakas prosta zupke z 2/3 warzyw lub ziemniaczka bez soli i
      mozna rozgniesc go rowniez ze swoim mlekiem na poczatek badz z woda lub
      mliekiem modyfikowanym. Taka papka ziemniaczana z mleczkiem (cos jak rzedkie
      ziemniaki puree) bardzo dzieciom smakuje.
      PZDR,
    • magdainatka Re: Nowe menu!! 16.06.04, 15:00
      Wprowadzanie pokarmów stałych powinno się rozpocząć od 5 m-ca (gdy dziecko jest
      karmione sztucznie) i od 6 m-ca, gdy jest karmione piersią.Jest to tylko
      teoria, gdyż nie należy sie spieszyć z wprowadzaniem pokarmów stałych.
      Trzymiesięczne niemowle naprawdę nie potrzebuje nic poza mlekiem.Przede
      wszystkim decydować o tym powinien pediatra, chodzi o to jak dziecko przybiera
      na wadze, jak się rozwija. Nasz córeczka za 2 tygodnie kończy 5 m-cy(jest
      karmiona mlekiem modyfikowanym) i pediatra zalecił, aby po ukończeniu 5 m-ca
      wprowadzać owoce na początku jabłko zaczynać od 1 łyżeczki i tak aż do max 60
      ml, lub podawać sok (w tej samej ilości), a gdy będzie miała 5,5 m-ca
      wprowadzać zupki jarzynowe też od 1 łyżeczki aż do całego słoiczka. Jeśli
      wszystko jest w porządku, po tygodniu mozna wprowadzać kolejną nowinkę.Ja
      osobiście uważam, że jest jeszcze za wcześnie na wprowadzanie nowego menu dla
      Twojego maluszka, ale to Ty sama zdecydujesz.
      Pozdrawiam
      Magda

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka