Dodaj do ulubionych

ulewanie..... moje ubolewanie

28.01.06, 20:58
Dziewczyny, moja córeczka słabo przybiera na wadze (skończyła pół roku i waży
6300g- waga urodzeniowa 3000g). Jednym z powodów jest ulewanie, które- jak
słyszę od lekarzy- powinno do pół roku ustapić. I właśnie to mnie martwi, bo
ona wciąż ulewa a ja słyszę ciągle: Nie powinna już ulewać- z nutką niepokoju
w głosie. Czy powinnam się martwić? Bo ja to odbieram w ten sposób, że wg.
lekarza może to być coś poważniejszego ale na razie nie chce mnie martwić.
Czy moje obawy są słuszne? Córcia w ogóle jest bardzo żywa i wesoła, już
siedzi, więc po względem psycho-fizycznym ok.
Obserwuj wątek
    • karolinka123 Re: ulewanie..... moje ubolewanie 28.01.06, 21:06
      zapytaj wprost lekarza co jest grane!!! przeciez musi Ci powiedziec!!!!!!!!
      powodzonkasmile
    • mamaaga78 Re: ulewanie..... moje ubolewanie 28.01.06, 21:08
      napisz coś więcej, tzn jak dużo ulewa, czy pod ciśnieniem, i czy po każdym
      posiłku. mój kajtuś też czasem ulewa zwłaszcza jak za dużo zje ( też ma 6 m-
      cy..i dwa dni), ja nie widzę w tym problemu smile, czsem uleje mu się nawet dwie
      godz po jedzonku. spokojnie przejdzie im
      agata
    • mika_p Re: ulewanie..... moje ubolewanie 28.01.06, 21:52
      Słabo jak słabo, daleko od normy nie ma - dziecko w iweku mniej wiecej 5
      miesiecy powinno podwoić wagę urodzeniowa i twoje podwoiło.

      Powody moga byc, miedzy innymi, dwa - reakcja alergiczna (jesli karmisz
      piersią - moze uda ci sie zaobserwowac, kiedy ulewanie sie nasila), albo
      refluks zołądkowo-przełykowy. O tym drugim poczytasz na forum o refluksie,
      kliknij na belce z datą link eDziecko, potem zjedź na sam dół do napisu "więcej
      prywatnych", kliknij i szukaj forum "ach ten reflux".
      • karotka11 Re: ulewanie..... moje ubolewanie 29.01.06, 21:52
        Podstawa to zrobić UG jamy brzusznej. Jeśli jest ok, to już połowa sukcesu.
    • mowi32 Re: ulewanie..... moje ubolewanie 29.01.06, 21:58
      Do postów poprzedniczek dodam tylko, że warto sprawdzić, jak przybywa na wadze
      według siatki centylowej (z tyłu książeczki zdrowia dziecka). Jeśli jest ciągle
      na tym samym centylu, to nie ma powodu do niepokoju. Gorzej jeżeli spadła na
      niższy centyl.
      Gdzieś ostatnio przeczytałam, ze ponad 70% rodziców uważa, ze ich dzieci za mało
      ważą, a rzeczywiście jest to prawdą w stosunku do 10% dzieci.
    • malex Re: ulewanie..... moje ubolewanie 29.01.06, 22:05
      oj tez mamy ten problem... strasznie uciazliwe. ale zeby sie przekonac, czy to
      cos powaznego, warto to dobrze przebadac - bedziesz miala jasna sytuacje.
      balam sie, ze moj synek ma refluks i poszlam na USG do swietnego lekarza. jak
      jestes z warszawy, to podam Ci do niego namiary - napisz na priva. (badal mu
      jeszcze nerki, ale i tak nasza wizyta trwala u niego 1h. w ogole sie nie
      spieszyl. dokladnie sie przygladal, czy pokarm sie cofa. ja maluszka nakarmilam
      tuz przed. i faktycznie bylo widac na ekranie, ze pokarm trysnal spowrotem do
      przewodu... niesamowite. oczywiscie rowniez przykre, ale oczu oderwac nie
      moglismy od monitora)
      naprawde warto zrobic usg - przynajmniej przekonasz sie, czy trzeba sie
      martwic, czy nie i co ewentulanie robic.
      u nas okazalo sie, ze maly ma refluks fizjologiczny, ktory z czasem powinien mu
      minac. jakos na razie niesety nie mija, a syn ma juz 4,5 miesiace. z waga jest
      na 50 centylu.
      a tak jeszcze jestem ciekawa, czy wprowadzilas inne pokarmy? moze to powinno
      zahamowac ulewanie. jest tez taki pokarm ENFAMIL, ktory zageszzca pokarm w
      zoladku, tak ze nie cofa sie, a dziecku sie nie ulewa. my sie nie
      zdecydowalismy, ale moze pediatra by Ci doradzil? spytaj sie.
      pozdrawiam Cie goraco i lacze w bolu sad liczac na to, ze jednak niebawem minie..
      • jagodzia24.09 Re: ulewanie..... moje ubolewanie 15.02.06, 09:47
        Witajcie !!!

        Mam na imię Jagoda i jestem mamą Kacperka, który 20 lutego skończy 5 m-cy.
        Tydzień temu byliśmy na USG i okazało się że ma refluks - strasznie ulewa po
        każdym jedzeniu. Jedynie w nocy po karmieniu jak śpi to nie ulewa. Pediatra
        zalecił Nutriton przed karmieniem. Daję mu papkę przed cycusiem w ilości 2,5
        miarki. Czasami mu się jednak ulewa - może za dużo mleczka zjadł.
        Ile min. karmicie swoje dzidziule?
        W jaki sposób dawkujecie tę papkę przy karmieniu piersią?
        Czy można już wprowadzać jakieś inne pokarmy oprócz cycusia? Słyszałam że przy
        refluksie jabłuszko wzmaga refluks.

        Pozdrawiam - zmartwiona o synusia - mamusia Jagoda
        • mmaammaa3 Re: ulewanie..... moje ubolewanie 15.02.06, 10:49
          Hej.MOja córk aulewała bardzo.MIała refluks żołądkowy, który minął jak zaczęła
          siedziec.Pediatra zaleciła karmienie mlekiem Bebilon AR (antyrefluksowy,
          przeciw ulewaniu), pomimo, że jeszcze karmiłam piersią.Bebeilon AR dawałam na
          noc.Pomagał.Teraz juz nie ma reflksu.Ma roczek.
    • amularska Re: ulewanie..... moje ubolewanie 15.02.06, 12:36
      mój syn ulewał 8 miesięcy po każdym jedzeniu nawet 3 godziny po jedzeniu. jak
      zjadł zupkę to też połowę ulał. lekarz mówili ze to samo przejdzie i przeszło
      jak dostał butlę kaszy mannej na mleku z kartonu jak mręką odjoł. nie mówię że
      macie to zastosować ale u mnie pomogło poradziła mi ciocia która ma 6 dzieci jej
      dzieci od 3 miesiąca piły mannę na zwykłym mleku. musicie być cierpliwe wiem że
      to jest uciążliwe ciągle chodzić z pieluchą i wycierać ale już nie długo
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka