Dodaj do ulubionych

jakie herbatki dla noworodka?

04.07.07, 11:31
jeżeli będzie płakał z powodu bólu brzuszka, itp. to czym najlepiej
przepajac, gdzie kupowac i jakich firm? doradźcie!
Obserwuj wątek
    • monikaa13 Re: jakie herbatki dla noworodka? 04.07.07, 11:33
      zalezy od rodzaju karmiania
      jak piersia nic nie podajesz do 6msc, ty za to mozesz pic koper wloski,
      obojetnie jakiej firmy, ale pamietaj duzo dzieci po tym duzo gorzej sie czuje
      jak butelka to dziecku mozesz podawac herbatki z kopru wloskiego, obojetnie
      jakiej firmy, ale pamietaj... patrz wyzej
      a co do brzuszka, kazdy maluch musi to przejsc, i pewnie te herbatki na nic sie
      zdadza
      • mha1 Re: jakie herbatki dla noworodka? 04.07.07, 11:39
        jeśli dziecko ma poczuć ten koperek, to herbatkę trzeba pić litrami. ale
        później trochę goni wink a dziecko i tak niewiele z tego poczuje. ja jestem za
        tym, żeby albo podawać bezpośrednio dziecku, albo wcale i samej się nie męczyć.
    • mha1 Re: jakie herbatki dla noworodka? 04.07.07, 11:35
      najlepszy jest koper włoski (np. herbatki HIPP) i zdaje się, że chyba nic
      więcej. na ból brzuszka pomaga też masaż. ja córeczce (2 miesiące) robiłam do
      niedawna masaż brzuszka przy każdej zmianie pieluszki i jakoś nie miałyśmy z
      brzuszkiem problemów.
      • zuzana27 do mha1 04.07.07, 12:52
        Jak się robi taki masaz?
        • mha1 Re: do mha1 04.07.07, 12:54
          znalazłam fajny opis na jednym z portali o dzieciuszkach. tu chyba nie można
          podawać obcych linków, więc prześlę Ci na adres gazetowy maila z linkiem.
          • monikaaleksandra po co herbatki? 04.07.07, 13:05
            jak bedziesz karmic piersia, a tak nalezy do 6 miesiaca, to zadnych płynów poza
            mlekiem mamy sie nie podaje, nawet w upaly . jesli bedzie miał kolki, to dawaj
            mu espumisan w kropelkach, naprawde dziala, a nie oglupiaj dziecko herbatkami,
            ktore w smaku sa po prostu wstretne a dzialanie maja zadne.
            przepraszam za pismo ale trzymam dziecko
            • donna28 Re: po co herbatki? 04.07.07, 14:00
              Ja karmię piersią, mała miała kolki, złamałam się i kupiłam herbatkę HIPP
              koperkową, ale nie chciała jej pić z butelki. Mądra córcia, bo też uważam, że
              źle bym zrobiła podając jej to, tam była prawie sama glukoza i trochę koperku.
              Wiem, że w szpitalu dzieciom podawali glukozę jak chcieli je na chama uspokoić,
              a ja mimo wszystko swojej małej do uspokajaczy nie chcę przyzwyczaić. Na
              szczęście lek na kolkę odkryłyśmy taki, który nam odpowiada, a opakowanie
              herbatki ledwo co otwarte stoi i się kurzy
              donna28
              • mha1 Re: po co herbatki? 04.07.07, 14:33
                każde lekarstwo, nawet takie, które się daje noworodkowi, to wciąż lekarstwo.
                zawiera składniki, które nie są obojętne dla organizmu. czy nie lepiej
                spróbować najpierw domowych sposobów, a do lekarstw uciec się w ostateczności?
                przecież taki dzidziuś herbatki wypije najwyżej 20-40 ml w ciągu dnia, a jeśli
                nie zadziała to po prostu się ją odstawia i próbuje czegoś innego. prawda jest
                taka, że ile matek, tyle opinii i sposobów na kolkę smile
          • zona_mi Re: do mha1 04.07.07, 14:21
            tu chyba nie można
            > podawać obcych linków,

            O ile dotyczą odpowiedzi na pytanie autora wątku i nie są nachalną reklamą, to
            można smile
            • mha1 Re: do mha1 04.07.07, 14:26
              więc podam tutaj smile
              www.babyonline.pl/niemowle_pielegnacja_niemowlaka_masaz_dziecka_artykul,2298.html
              • zuzana27 Re: do mha1 04.07.07, 14:52
                dziękuje za link!
    • emi_19801 Re: jakie herbatki dla noworodka? 04.07.07, 14:12
      ja mojemu małemu (2 miesiące) na ból brzuszka podaję właśnie glukozę lub tą
      herbatkę hippa u nas to działa a karmię piersią :smile))mały się napije potem
      uspokaja i zasypia>
      • ellana1 Re: jakie herbatki dla noworodka? 04.07.07, 14:26
        Mój syn herbatkę pił 3 razy w życiu .
        Pije tylko wodę i soki niesłodzone .
        Taka herbatka na ból brzuszka nie pomaga a po co dwać dziecku coś tak
        słodkiego .
        Glukoza to tez jakieś nieporozumienie . To tylko słodzona woda . Po co dziecko
        przyzwyczajac do słodkiego
        • mha1 Re: jakie herbatki dla noworodka? 04.07.07, 14:35
          o rany... a jeśli herbatka pomaga? to przywidzenie?

          glukoza w wodzie po to, żeby dziecko chciało pić tą wodę (informacja od
          pediatry). mleko z piersi też jest słodkie. to chyba nie przypadek
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka