Dodaj do ulubionych

Czy karmicie swoje 3 miesięczniaki nocą

21.11.07, 11:40
Mam pytanie czy karmicie swoje 3 miesięczniaki nocą .Chodzi o te karmione
butelką.Wczoraj w nocy podałam mu orsalit bo ma biegunkę i zrezygnowałam z
butli aby zobaczyc co będzie i ok.Jak zjadł o 21 to potem rano 6 nie licząc
nocnego orsalitu.Jak myslicie czy można juz oduczać nocnego karmienia?? Mój
mały waży 7 kilo to też nie mało.A jak jest u was???
Obserwuj wątek
    • yola13 Re: Czy karmicie swoje 3 miesięczniaki nocą 21.11.07, 12:12
      moja mała jest cały czas na butli, karmie ją w tej chwili Humaną 1,
      nie ma zadnych pobudek w nocy(tzn. dziecko śpi a ja nie będę
      specjalnie jej budzić na butlę, ona sama mi zakomunikuje że jest
      głodna), wieczorem ostatnia butla między 23-24, a poźniej to dopiero
      najwcześniej 7-8 rano a czasami nawet 9, w ciągu dnia wypija tez
      duzo herbatek HIPP -uspokajajaca na zmianę z ułatwiającą trawienie,
      córka ostatnio ważyła 7500g mając 3 i pół miesiąca, a waga
      urodzeniowa była 3700
    • oli77 Re: Czy karmicie swoje 3 miesięczniaki nocą 21.11.07, 12:16
      Ja bym na Twoim miejscu zrezygnowała z butli w nocy. 7 kg to nie chudzinka,
      piszesz że chyba idą ząbki, bez butli przespał, więc wszystko jest za tym żeby
      butlę w nocy odstawić. Moja 6 m-cy też prawie 7kg, na piersi, nie ma szans na
      odstawienie...
    • aniak.1 Re: Czy karmicie swoje 3 miesięczniaki nocą 21.11.07, 13:55
      heja. Mój mały ma 9 tygodni. Jest karmiony butelka i w nocy wcale
      nie je. Jak zje o 21 i idzie spac to śpi do 6-7. Odpowiednio
      przybiera na wadze więc lekarka powiedziała, abym sobie odpuściła
      budzenie go. P
    • daisy233 Re: Czy karmicie swoje 3 miesięczniaki nocą 21.11.07, 15:28
      moj maly wazy 6900kg (waga urodzeniowa 3100kg), ma 3,5 mies. W nocy
      niestety budzi sie 2 razy na jedzenie. Byl okres kilkunastu dni, ze
      synek przesypial cala noc, ostatni posilek mial ok.19.30 i
      wytrzymywal do rana. Teraz znowu sie Mu odmienilo i tak je o 23,
      pozniej ok 2 w nocy i ok 4-5. Spi do godziny 7-8 i sniadanie zjada
      roznie, raz od razu jak sie obudzi chce jesc, czasem dopiero o 9.
      Probowalam dawac Mu wode w nocy, ale nie chcial, widac, ze jest
      glodny i butelka musi byc smile Obecnie daje Mu Bebilon pepti 1,ale juz
      za niedlugo przechodzimy na Bebilon 2. Pozdrawiam
      • bramasole2 chyba wam sie cos pomylilo 21.11.07, 15:53
        Na zadanie karmi sie tylko piersia a nie butla. Butla trzeba karmic
        co 3,4 godziny.Apropo, MAMA ktora napisala ze dziecko w wieku 6
        miseicy wazy 7 kg chyba nie ma sie czym pochwalic, to bardzo malo
        jak na polroczne dziecko wiec niech lepiej rad odnosnie karmienia
        nie udziela (moj synek dzisiaj skonczyl 2 miesiace i wazy 6 kg).
        • oli77 Re: do bramasole2 22.11.07, 17:49
          To chyba do mnie... wiesz taka jest różnica, że Twój synek jest na 75 centylu a
          moja córeczka na 25 centylu smile Ja nie piszę, że "Twoje dziecko waży bardzo dużo
          jak na 2 m-czne i że nie masz czym się chwalić i rad odnośnie karmienia nie
          udzielać". Więc sobie daruj, bo podstaw do tego żadnych nie masz.
    • ag.a2 Re: Czy karmicie swoje 3 miesięczniaki nocą 21.11.07, 15:45
      haj fajnie masz ja niestety muszę w nocy wstawać Fakt że jak zje
      między 19.30 a 20.00 to budzi się tak 1.30 2.00 i wtedy o 5.30
      myślałam aby odśtawić butlę nawet próbowałam ale niestety mój
      maluszek chyba jeszcze nie jast gotowy Więc dalej wstaję To są
      uroki bycia MAMĄ
      • fajnyszkrabek dlaczego krytykujecie? 21.11.07, 21:11
        witam. chce odpowiedziec na ten post poniewż nie podoba mi sie to że
        niektore osoby krytykuja postępowanie innych matek. ja uwazam że
        matka wie najlepiej jak wychowywac dziecko. a juz na pewno czy
        wybudzac w nocy do karmienia.
        a co do opowiedzi na pytanie to moja corcia przestała sie wybudzac w
        nocy jak miała 1 miesiąc ( karmiona bebiko1 a teraz to juz kasze,
        zupy i bebiko 2). jadla ostatni raz o 21 a poźniej o 6 rano.
        ja miała 4 mies. ostatni posilek o 20.00 a pierwszy o 7-8 rano
        i tak jest do tej pory. wszyscy sa zadowoleni.
        amelia ma 6,5 mies i wazy 9 kg.
        waga urodzeniowa 3460g
    • gosienka34 Re: Czy karmicie swoje 3 miesięczniaki nocą 22.11.07, 09:24
      Moja Amela ma 3 i pół miesiąca wazy 5700 waga urodzeniowa 2450
      karmię ją Bebikiem1 od ponad 2 miesięcy przesypia całą noc 21
      ostatni posiłek budzi się o9 rano Dziecko samo czuje ile mu potrzeba
      wiec nic na siłę Pomału w ciągu dnia zaczynam wprowadzać kaszę
      • sabciass Re: Czy karmicie swoje 3 miesięczniaki nocą 22.11.07, 12:26
        Fajnie się macie, ja w nocy karmię co trzy godziny. No ale piersią,
        więc to pewnie dlatego.
        • shelley Re: Czy karmicie swoje 3 miesięczniaki nocą 22.11.07, 19:11
          moj synek ma ponad 3,5 m-ca..karmie go w nocy co 2 - 2,5 godz , waży ok 7,100
          (ur 3050), zaczelam wprowadzac pomalu sloiczki ale niestety niewiele to dalo.
          Zarłok jest.. marzy mi sie noc przespana .......
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka