Dodaj do ulubionych

Od kiedy zacząć myć mydłem?

14.11.08, 21:28
Syn ma 10mc i na razie myję go w płynie lub oliwce do kąpieli bez
mydła czy żelu. Zastanawiam się od kiedy myć ciało dziecka mydłem?
Obserwuj wątek
    • naszaheidi Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 14.11.08, 21:40
      Z zasady od urodzenia,a czemu pozniej?
      swoje mylam i myje w bambino lub kostce myjacej oilatum-b.wydajna.
      Zelow nie uzywam,chyba ze aptecznego kiedys A-dermy dla atopikow
    • miszail Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 14.11.08, 21:42
      ??????
      Od początku myłam córkę mydłem Bambino.
      • malwi_31 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 14.11.08, 21:50
        To w jaki sposób namydlacie ciało skoro dziecko jeszcze nie stoi,
        jest trzymane pod paszką, no i całe ciałko jest w wodzie, nie ma
        chyba jak namydlić? i jest tylko jedna ręka wolna?
        • behemot_666 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 14.11.08, 23:04
          Ja tez uzywalam mydla bambino smile
          Na poczatku trzymalam dziecko jedna reka a druga mialam wolna wiec namydlalam i
          mylam smile potem kupilam podkladke z gabki w ksztalcie misia maly wygladal na niej
          uroczo, a ja mialam od tej pory obie rece wolne, ale co wazniejsze nie bolaly
          mnie juz plecy od stania w nachylonej pozycji.
    • osa551 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 14.11.08, 21:50
      od urodzenia
    • pstro2 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 14.11.08, 22:01
      od urodzenia???? a czym takie dziecko się ubrudzi, żeby myć je mydłem od urodzenia??
      ja tak jak malwi kąpię syna tylko w oilatum bądź w w płynie nivea z oliwką.
      niczym go nie smaruję, szamponu też nie używam. skórę ma aksamitną, włosy
      puszyste i lśniące. pozostanę przy tych preparatach tak długo jak się da.
      • malwi_31 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 14.11.08, 22:16
        Też mi się tak wydaje, że mydło nie jest na razie potrzebne. Jednak
        kiedyś trzeba będzie zacząć go używać, tylko kiedy?
    • smolkowicz_a Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 14.11.08, 22:44
      Ja sama nie używam mydła, więc i dziecka nigdy mydłem myć nie będę.
      Za bardzo wysusza skórę. Wiem, że te dla dzieci są łagodniejsze, ale
      to mnie nie przekonuje.
      • gosia1775 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 15.11.08, 10:27

        W takim razie zastanawiam się po co pytasz? Skoro i tak masz zamiar
        dalej malucha myć w płynach.
        Ja starszego syna myłam w mydle(7lat)i młodszego (6 miesięcy)też od
        początku myję w mydle bambino. Nie używam żadnych oliwek ani temu
        podobnych rzeczy, nigdy nie miał żadnych odparzeń.
        im mniej kosmetyków tym lepiej dla dziecka i mniejsze ryzyko
        wystąpienia alergii.
        A mycie mydłem naprawde nie jest skomplikowe
        Nie rozumiem również pytania:
        • gosia1775 cd. 15.11.08, 10:31

          ..."To w jaki sposób namydlacie ciało skoro dziecko jeszcze nie
          stoi,
          jest trzymane pod paszką, no i całe ciałko jest w wodzie, nie ma
          chyba jak namydlić? i jest tylko jedna ręka wolna?"
          ZAPEWNIAM, ŻE TA JEDNA RĘKA W ZUPEŁNOŚCI WYSTARCZAsmile
          Oczywiście, każdy pielęgnuje dziecko tak jak uważa za słuszne.
          Ja myje w mydle i skóra synka jest super gładka.
          pozdrawiam
          • matysiaczek.0 Re: cd. 15.11.08, 10:41
            Dziewczyny, jest mydło i mydło. Nikt tu chyba nie mówi o myciu dziecka mydełkiem Fa, ale przecież Bambino jest bardzo delikatne, jak i Nivea, przecież nie wysuszają skóry, jak "dorosłe" mydła. Są mydełka przeznaczone do mycia już od urodzenia, a niektóre stosuje się np dopiero po ukończeniu 12m. Ja taką zasadą się właśnie kieruję, zalecenia producenta czytam na początku, używam i jest OK. A co do trzymania dziecka w wanience, to na samym początku namydlałam go na przewijaku, potem płukałam w wanience, wygodnie, bez bólu pleców, szybko i bez strachu, że dziecko wyślizgnie się. Polecam.
        • malwi_31 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 15.11.08, 11:55
          Owszem na razie kąpię w płynach, a pytam OD KIEDY zacząć. Pytam, bo
          zastanawiam się od kiedy inne mamy zaczęły stosować mydła. W
          szpitalu powiedziano mi, że nie trzeba u takich maluszków stosować
          mydła, jednak syn robi się już coraz starszy i po prostu pytam kiedy
          jest czas na wprowadzenie mydła. Na Bambino akurat syn jest
          uczulony, po oliwce dostał wysypki na całym ciele
    • dragica Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 15.11.08, 11:22
      Od urodzenia, mydelko przeznaczone dla dzieci.
      • agar2208 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 15.11.08, 21:56
        Ja stosuję mydło od urodzenia. Namydlam synka na przewijaku, i później wkładam
        do wody. Namydlać można również w wodzie. Male dzieci unosi się do góry i namydla.
        Twój synek jest juz duzy , wiec tym bardziej nie powinnas mieć z tym problemu.
        Pewnie juz stoi ,wiec stawiasz go lub sadzasz i namydlasz
    • smerfetka8801 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 16.11.08, 10:19
      corkę od początku myję tylko i wyłacznie mydelkiem bambino nie mam do
      mycia nic innego
    • memphis90 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 16.11.08, 15:11
      Dziecko należy myć od urodzenia (choćby dlatego, że się poci, w fałdkach zbiera
      się kurz i złuszczona skóra, mocz i kupa)- albo mydłem dla dzieci, albo
      żelami/płynami, albo preparatami myjącymi bez mydła typu oilatum. Nie ma jednego
      terminu każącego zmienić sposób mycia. Wszystko zależy od tego, jak dziecko
      toleruje dany kosmetyk, niektóre od urodzenia dobrze tolerują mydła, inne- z
      suchą, wrażliwą skórą- całe życie będą potrzebować emolientów.
    • tu_mama Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 16.11.08, 16:53
      od urodzenia, mydełko hypoalergiczne Nivea Baby (od 1 dnia)
      mam małą myjke z pieluszki tetrowej, mąż ją namydla, a ja potem myje
      małą.
      myjke piore po każdej kąpieli.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka