malwi_31 14.11.08, 21:28 Syn ma 10mc i na razie myję go w płynie lub oliwce do kąpieli bez mydła czy żelu. Zastanawiam się od kiedy myć ciało dziecka mydłem? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
naszaheidi Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 14.11.08, 21:40 Z zasady od urodzenia,a czemu pozniej? swoje mylam i myje w bambino lub kostce myjacej oilatum-b.wydajna. Zelow nie uzywam,chyba ze aptecznego kiedys A-dermy dla atopikow Odpowiedz Link Zgłoś
miszail Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 14.11.08, 21:42 ?????? Od początku myłam córkę mydłem Bambino. Odpowiedz Link Zgłoś
malwi_31 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 14.11.08, 21:50 To w jaki sposób namydlacie ciało skoro dziecko jeszcze nie stoi, jest trzymane pod paszką, no i całe ciałko jest w wodzie, nie ma chyba jak namydlić? i jest tylko jedna ręka wolna? Odpowiedz Link Zgłoś
behemot_666 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 14.11.08, 23:04 Ja tez uzywalam mydla bambino Na poczatku trzymalam dziecko jedna reka a druga mialam wolna wiec namydlalam i mylam potem kupilam podkladke z gabki w ksztalcie misia maly wygladal na niej uroczo, a ja mialam od tej pory obie rece wolne, ale co wazniejsze nie bolaly mnie juz plecy od stania w nachylonej pozycji. Odpowiedz Link Zgłoś
pstro2 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 14.11.08, 22:01 od urodzenia???? a czym takie dziecko się ubrudzi, żeby myć je mydłem od urodzenia?? ja tak jak malwi kąpię syna tylko w oilatum bądź w w płynie nivea z oliwką. niczym go nie smaruję, szamponu też nie używam. skórę ma aksamitną, włosy puszyste i lśniące. pozostanę przy tych preparatach tak długo jak się da. Odpowiedz Link Zgłoś
malwi_31 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 14.11.08, 22:16 Też mi się tak wydaje, że mydło nie jest na razie potrzebne. Jednak kiedyś trzeba będzie zacząć go używać, tylko kiedy? Odpowiedz Link Zgłoś
smolkowicz_a Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 14.11.08, 22:44 Ja sama nie używam mydła, więc i dziecka nigdy mydłem myć nie będę. Za bardzo wysusza skórę. Wiem, że te dla dzieci są łagodniejsze, ale to mnie nie przekonuje. Odpowiedz Link Zgłoś
gosia1775 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 15.11.08, 10:27 W takim razie zastanawiam się po co pytasz? Skoro i tak masz zamiar dalej malucha myć w płynach. Ja starszego syna myłam w mydle(7lat)i młodszego (6 miesięcy)też od początku myję w mydle bambino. Nie używam żadnych oliwek ani temu podobnych rzeczy, nigdy nie miał żadnych odparzeń. im mniej kosmetyków tym lepiej dla dziecka i mniejsze ryzyko wystąpienia alergii. A mycie mydłem naprawde nie jest skomplikowe Nie rozumiem również pytania: Odpowiedz Link Zgłoś
gosia1775 cd. 15.11.08, 10:31 ..."To w jaki sposób namydlacie ciało skoro dziecko jeszcze nie stoi, jest trzymane pod paszką, no i całe ciałko jest w wodzie, nie ma chyba jak namydlić? i jest tylko jedna ręka wolna?" ZAPEWNIAM, ŻE TA JEDNA RĘKA W ZUPEŁNOŚCI WYSTARCZA Oczywiście, każdy pielęgnuje dziecko tak jak uważa za słuszne. Ja myje w mydle i skóra synka jest super gładka. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
matysiaczek.0 Re: cd. 15.11.08, 10:41 Dziewczyny, jest mydło i mydło. Nikt tu chyba nie mówi o myciu dziecka mydełkiem Fa, ale przecież Bambino jest bardzo delikatne, jak i Nivea, przecież nie wysuszają skóry, jak "dorosłe" mydła. Są mydełka przeznaczone do mycia już od urodzenia, a niektóre stosuje się np dopiero po ukończeniu 12m. Ja taką zasadą się właśnie kieruję, zalecenia producenta czytam na początku, używam i jest OK. A co do trzymania dziecka w wanience, to na samym początku namydlałam go na przewijaku, potem płukałam w wanience, wygodnie, bez bólu pleców, szybko i bez strachu, że dziecko wyślizgnie się. Polecam. Odpowiedz Link Zgłoś
malwi_31 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 15.11.08, 11:55 Owszem na razie kąpię w płynach, a pytam OD KIEDY zacząć. Pytam, bo zastanawiam się od kiedy inne mamy zaczęły stosować mydła. W szpitalu powiedziano mi, że nie trzeba u takich maluszków stosować mydła, jednak syn robi się już coraz starszy i po prostu pytam kiedy jest czas na wprowadzenie mydła. Na Bambino akurat syn jest uczulony, po oliwce dostał wysypki na całym ciele Odpowiedz Link Zgłoś
dragica Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 15.11.08, 11:22 Od urodzenia, mydelko przeznaczone dla dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
agar2208 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 15.11.08, 21:56 Ja stosuję mydło od urodzenia. Namydlam synka na przewijaku, i później wkładam do wody. Namydlać można również w wodzie. Male dzieci unosi się do góry i namydla. Twój synek jest juz duzy , wiec tym bardziej nie powinnas mieć z tym problemu. Pewnie juz stoi ,wiec stawiasz go lub sadzasz i namydlasz Odpowiedz Link Zgłoś
smerfetka8801 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 16.11.08, 10:19 corkę od początku myję tylko i wyłacznie mydelkiem bambino nie mam do mycia nic innego Odpowiedz Link Zgłoś
memphis90 Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 16.11.08, 15:11 Dziecko należy myć od urodzenia (choćby dlatego, że się poci, w fałdkach zbiera się kurz i złuszczona skóra, mocz i kupa)- albo mydłem dla dzieci, albo żelami/płynami, albo preparatami myjącymi bez mydła typu oilatum. Nie ma jednego terminu każącego zmienić sposób mycia. Wszystko zależy od tego, jak dziecko toleruje dany kosmetyk, niektóre od urodzenia dobrze tolerują mydła, inne- z suchą, wrażliwą skórą- całe życie będą potrzebować emolientów. Odpowiedz Link Zgłoś
tu_mama Re: Od kiedy zacząć myć mydłem? 16.11.08, 16:53 od urodzenia, mydełko hypoalergiczne Nivea Baby (od 1 dnia) mam małą myjke z pieluszki tetrowej, mąż ją namydla, a ja potem myje małą. myjke piore po każdej kąpieli. Odpowiedz Link Zgłoś