06.03.09, 19:23
moje dziecko jest wagowo na 10 centylu myślę sobie że to chyba nie
tragedia?
Obserwuj wątek
    • samanya111 Re: 10 centyl 06.03.09, 19:30
      Moja mała jest na 3 i lekarz powiedział wczoraj, że trzeba jeszcze
      troche czasu dać kurczaczkowi smile będzie dobrze!
      • belzio Re: 10 centyl 06.03.09, 19:33
        mam nadzieję choć czasami z zazdrością czytam ile jedzą inne
        niemowlaki i to dużo młodsze od mojego
    • deela Re: 10 centyl 06.03.09, 19:35
      moje jest na 3cim
      • belzio Re: 10 centyl 06.03.09, 19:43
        tak myslę że to może lepiej niż te słynne fałdki ...
        • samanya111 Re: 10 centyl 06.03.09, 19:50
          No właśnie mi pediatra też powiedział, że lepiej szczuplutkie
          dziecko niż grubasek, bo grubaski mają więcej problemów ze zdrowiem.
          A póki dziecko przybiera na wadze i jest zdrowe to myśle, że nie ma
          co się martwić.
    • yula Re: 10 centyl 06.03.09, 19:51
      cała siatka jest normą, ważne by dziecko trzymało sie swojego centylu, jak waga
      skacze z jednego na drugi to niedobrze.
    • tymillo Re: 10 centyl 06.03.09, 21:13
      witaj, mój synek cały czas utrzymuje się wagowo na 10 centylu a
      wzrost jak na 9 miesięczniaka ma ponad wykresami siatki.Szczupły i
      długi smile Dokładnie tak jak pisała forumowiczka przede mną,póki waga
      utrzymuje się na tym samy centylu to ok.
    • kaeira Re: 10 centyl 06.03.09, 22:18
      Oczywiście że nie tragedia, tylko norma - niektóre dzieci są lżejsze, inne
      cięższe; niektore chude i długie, inne krótkie i pulchne... itd.
      • monpaj77 Re: 10 centyl 06.03.09, 23:39
        A dlaczego niedobrze jest, jezeli dziecko skacze wagowo po centylach?
        O Czym to moze swiadczyc?
        • kaeira Re: 10 centyl 07.03.09, 09:32
          monpaj77 napisała:
          > A dlaczego niedobrze jest, jezeli dziecko skacze wagowo po centylach?
          > O Czym to moze swiadczyc?

          Chodzi o szczególnie o nagły spadek krzywej centylowej - może oznaczać jakąś ukrytą chorobę (np. infekcję, alergię) , zaburzenie ssania, za rzadkie karmienie, itp, itd.

          Ale to też nie jest tak że centyle muszą być idealnie równe cały czas! Lekkie rożnice (np. z 10 na 25, potem znowu na 10) są zupełnie normalne. Powolny spadek albo wzrost centyli także zazwyczaj jest jest normalny. (Nasza bardzo mądra pediatra mówiła, że są dzieci, które idealnie trzymają się swojego początkowego "kanału centylowego", a sa takie, które w jakimś momencie naturalnie "równają" w doł albo w górę.)
    • smerfetka8801 Re: 10 centyl 07.03.09, 09:48
      moja tez nie widzę problemu
      • punia.40 Re: 10 centyl 07.03.09, 20:18
        Mój syn jest na 3 i learz mówi, ze wszystko w porządku jak tylko systematycznie
        przybiera, po prostu jest z tych drobniejszych!smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka