Dodaj do ulubionych

Moda ciążowa

28.02.08, 18:42
Jak chodziłyście ubrane w poprzednich ciążach i jak zamierzacie
chodzić teraz? Ja przy Kamie nie miałam ciążowych ciuchów, chodzi mi
o typowe np. spodnie. Jakoś dałam sobie radę bez. Teraz myślę o
zakupie pasów w kilku kolorach. Miała je któraś z Was?
Mam takie pytanie techniczne: czy widać przez nie jak się ma
rozpięty rozporek?
Nie chciałabym rezygnować z mojej garderoby i pomyslałam, że zakupię
sobie kilka pasów i bedę mogła nimi maskować porozpinane spodnie i
spódnice. No i ładnie zakryją brzuch jak koszulka zrobi się
krótkawa:o)
Jakoś spodnie typowo ciążowe mnie nie przekonują. Kupując 1 lub 2
pary musiałabym tylko w nich chodzić, a pasy dopasuję praktycznie do
całej garderoby. Co o tym sądzicie?

Tak się teraz zastanawiam w czym ja chodziłam w ciąży nie mając
dosłownie nic ciążowego? :o)
Obserwuj wątek
    • diament79 Re: Moda ciążowa 28.02.08, 20:37
      Ja np nie wyobrażam sobie chodzenia tylko w rozpiętych spodniach, jakos mam taką
      budowę ciała, że jak rozepnę spodnie to mi spadną wink
      Poprzednio miałam 3 pary ciążowych spodenek, super mi sie sprawdziły a do tego
      nosiłam duże swetry i kurtkę taty smile Była zima tak, że wydaje mi się że było
      wygodniej, teraz jak będzie ciepło, to wiadomo trzeba mieć więcej rzeczy, na
      wypadek potów. Planuję kupić sobie ze 3 sukienki, jakieś cienkie spodnie i parę
      bluzeczek.
      • bania23 Re: Moda ciążowa 28.02.08, 21:01
        W dresachsadNiestety pół roku leżałam w łóżku, nie wychodziłam. Do lekarza miałam
        dwie pary spodni, przy końcówce ciąży, jak juz mogłam rodzić, chodziłam w
        spódnicy.Teraz mam w planach nie dać się leżeniu (mam nadzieję, że będzie ok)i
        na wiosnę kupić sobie cosik ładnego...
        • olensia Re: Moda ciążowa 28.02.08, 21:29
          Ja kupilam spodnie ciazowe i kilka bluzek, nosilo mi sie super i bylo mi
          wygodnie. Po domu oczywiscie dresy. Tez nie wyobrazam sobie chodzenia w
          rozpietych spodniach. U mnie w lato temperatura dochodzi do 40 stopni, a w
          zeszlym roku bylo nawet 50 wiec musze se zaopatrzec w jakies letnie cizowe
          ubrania. Z poprzedniej ciazy zostaly mi grube spodnie w ktorych biegalam az do
          maja, bo pogoda na to pozwolila.
            • kasiaijulia Re: Moda ciążowa 28.02.08, 22:24
              podczas pierwszej ciązy miałam dwie pary spodni ciążowych, ale jak
              przyszło lato to kupiłam letnia sukienkę ale nie ciążową tylko taką
              zwykła na ramiączkach tylko o 2 numery za dużą smile także tylko
              skrócić musiałam smile Miałam też krótkie ogrodniczki ale je miałam na
              sobie może ze 2-3 razy bo nie przepadam za tego rodzaju spodniami.
              Przy drugiej ciąży ze względu na to ze duży brzuch był od września -
              paxdziernika miałam 3 pary spodni ciążowy , jedną dłuższą tunikę i
              zwykłe szersze swetry.
              Po ostatniej ciązy zostały mi 3 pary spodni w tym jedne letnie
              przewiewne, ale chce kupić jakąś sukieneczkę niekoniecznie ciążową
              byle brzuch się zmieścił smile moze jakies bluzeczki, no ale wszystko
              się okaże latem jak będe wiedziała jak duży jest brzuch wink
          • lotos2004 Re: Moda ciążowa 28.02.08, 22:24
            W poprzedniej ciazy wzielam wszystkie moje spodnie,kupilam szerokie gumy i
            krawcowa powszywala mi te gumy na szwach po bokach spodnismilew ten sposob nosilam
            normalne spodnie,zapiete w pasie i wygodnesmilepo ciazy wyprulam wszystkie gumy i
            mialam znow moje spodnie na spacerkismile wtedy tez byla inna moda,ale teraz mysle
            ,ze bedzie latwiej bo sa teraz modne bluzki wiazane zaraz pod biustem i nie
            tylko ciezarne kobiety moga je nosicsmilepoza tym bedzie cieplo wiec kilka
            przewiewnych bluzek i sukienek no i oczywiscie dresy w ktore juz sie
            zaopatrzylam ,bo juz mnie zaczyna troche cisnacsmile))
            • kamymama Re: Moda ciążowa 29.02.08, 08:47
              Same rozpięte spodnie też by mi z tyłka zleciały. Myslałam żeby je
              związać gumką od guzika do dziurki. Kumpela tak robiła i na to
              zakładała pas.
              Nie wiem ale jakoś te spodnie ciążowe do mnie nie przemawiają. No
              zobaczymy jak to będzie.
    • e-millie Re: Moda ciążowa 29.02.08, 09:44
      ja mam ciążową garderobę, głownie spodnie (chyba 6 par), do tego już nosiłam
      głównie nieciążowe góry, ale spodnie to była dla mnie podstawa, są bardzo
      wygodne smile ze spódnic właściwie w ciąży zrezygnowałam, ponieważ w żadnej się
      sobie nie podobałam, nosiłam za to sukienki, które były albo elastyczne, albo
      szyte "ze skosa", więc nie musiały być specjalnie profilowane na brzuszek. poza
      tym w tym roku moda bardzo nam sprzyja i większość rzeczy jest wprost
      zaprojektowane dla dziewczyn z brzuszkiem smile bluzki odcinane pod biustem,
      tuniki, swobodne proste w kroju sukienki... także fajne lato przed nami smile
    • mineralna.woda Re: Moda ciążowa 29.02.08, 10:17
      Ja cały czas się zastanawiam jak to będzie z dużym brzuszkiem.
      Planuję kupić sobie kilka rzeczy, albo nawet więcej niż kilka ;D bo
      ja jestem strasznym chudzielcem i jak utyję to kompletnie nie będę
      mieć co na siebie włożyć ;D No zobaczymy z postępem powiększania się
      brzuchola ;D
      • aniaresz Re: Moda ciążowa 01.03.08, 11:03
        Dziewczyny, ja właśnie jeszcze nie mam pomysłu na ciuchy ciązowe, a jest to moja 1 ciąża. Mi się bardzo podobają dżinsy biodrówki, które mają taką fajną gume na brzuszek a na to idzie sweterek albo jakaś szersza koszulka........... Poradzcie gdzie najlepiej kupować ciuchy ciązowe w jakich sklepach? ja słyszałam o H&M że tam mają fajne ciuszki! Co wy na to????????
        • diament79 Re: Moda ciążowa 01.03.08, 13:44
          U mnie w Jeleniej Górze jest jeden jedyny sklep z ciuchami ciążowymi, ale ceny
          czasami szokujące. Ale znowu spodni specjalnych z gumką raczej nigdzie indziej
          sie nie kupi, ale bluzki: teraz jest własnie moda na obszerne tuniczki,
          bluzeczki odcięte pod biustem, tak, że myślę, że spokojnie będziemy mogły
          znaleźć coś nawet na rynkach lub w normalnych sklepach, w zależności od grubości
          portfela smile

A ja dziś w tesco kupiłam sobie fajną bluzeczkę. Biała, z koronką na górze, od
          biustu leci luźno, bawełna smile Jestem bardzo zadowolona, bo i nawet teraz do
          pracy będę mogła założyć. A jak jest ciepło to biały to mój ulubiony kolor smile
            • dworska1 Re: Moda ciążowa 01.03.08, 17:04
              Fajne ciuchy ma własnie H&M- ostatnio kupiłam sobie ciążowe dżinsy.
              Niestety to jedyna sieciówka w Olsztynie, która ma w ofercie ciążowe
              ciuszki, dlatego nie mam skali porównawczej. W poprzedniej ciąży
              chętnie nosiłam też spodnie Happy Mum, troche bo luzackie, a trochę
              przez patriotyzm lokalny- firma jest olsztyńska, a właścicielka to
              fajna kobieta, udziela sie charytatywnie, założyła w Olsztynie
              oddział fundacji Mam Marzenie, za co nawet dostała tytuł
              Olsztynianina roku 2007 od czytelników Gazety Wyborczej.
        • e-millie Re: Moda ciążowa 03.03.08, 10:11
          H&M ma fajną kolekcję dla dziewczyn z brzuszkiem i muszę przyznać, że świetną
          relację cena-jakość, jeżeli ktoś nie liczy się z ceną, są piękne ubrania ciążowe
          w sklepie "pępek świata". ja większość ciążowych ciuszków mam właśnie z H&M smile
    • e_rubi Re: Moda ciążowa 01.03.08, 17:22
      ja na pewno zakupie kilka par ciazowych spodni - bez nich nie wyobrazam sobie,
      zebym dala rade sie ubrac. ja juz chodze w ciazowych dzinsach z poprzedniej
      ciazy...w normalne ciuchy sie nie mieszcze sad
      brzuch mam wielki juz teraz i wiem, ze bedzie rosnal bardzo szybko.
      a gory to normalnie - mam w swojej szafie sporo dluzszych tunik i bluzeczek,
      ktore bez problemu wykorzystam, poza tym kilka typowych ciazowych tunik na
      ogromniasty brzuch z poprzedniej ciazy
      • magdus_m Re: Moda ciążowa 02.03.08, 13:46
        rzeczywiscie moda nam sprzyja, w KappAhlu jest bardzo duzy wybór
        tunik i szerokich bluzek- w zwykym dziale damskim.Kupilam juz 2
        tuniczko-sukienki, choć jeszcze brzuszka nie mam,ale w tym mozna
        normalnie chodzic do spodni i fajnie smile.Wczoraj dostalam spodnie od
        znajomej z takim wysoki pasem (na stałe)-ochraniaczem na brzszek, na
        razie musza jeszcze w szafie poleżećsmile
        • tonia_1 Re: Moda ciążowa 02.03.08, 18:37
          Prawie cala poprzednia przelezalam, maz kupil mi jedne spodnie na
          wyjscia do lekarza, potem jeszcze jedna pare pozyczyla mi kolezanka.
          Teraz mam nadzieje, ze bede bardziej aktywna i trzeba bedzie kupic
          pare ciuszkow. Planuje kupic tylko spodnie, w tamtej ciazy mialam
          dosyc maly brzuszek i do konca miescilam sie w normalnych bluzkach,
          zobaczymy, jak bedzie teraz?
          • aniaresz Re: Moda ciążowa 02.03.08, 21:54
            Ale wam zazdroszczę że już coś macie, dla mnie to pierwsza ciąża i ciuchy ciązowe też są nowością, dlatego nie wiem kiedy się wybrać do takiego sklepu......... Teraz napewno muszę zakupić jakieś spodnie ale myślę że może w normalnym sklepie tylko ciut szersze!!!!!!!
            • bania23 Re: Moda ciążowa 03.03.08, 09:49
              Na teraźniejszy czas dobre też są takie spodnie z normalnego smile)sklepu, ale np.
              ze streczem. Ja na szczęście przed ciążą byłam taka chuda, że jak powoli mnie
              przybywa to nakładam spodnie z czasów kiedy miałam 3 kolo więcej...
              • vivianna_82 Re: Moda ciążowa 03.03.08, 12:58
                A w których tyg ciąży zaczełyście nosic luźniejsze rzeczy?
                ja teraz jestem jakos 6tydz 1 dz, czyli zaczynam siódmy tydzień i generalnie
                mieszczę się jeszcze we wszystko woje... jak siedzę, to dżinsy mi trochę
                przeszkadzają, więc rozpinam sbie guzik, ale jak chodzę/stoję to jest ok...
                na razie nie kupowałam jeszcze nic oprócz spodni dresowych, bo jedyne fajne
                które miałam są lekko podniszczone, a drugie mają taką diwną gumkę, że czuję że
                przy rosnącym brzuszku by mnie cisnęły, więc kupiłam sobie nowe - do chodzenia
                po domu...
                przypuszczam że jak brzuszek zacznie rosnąć do kupię sobie kilka rzeczy - tak
                jak piszą dziewczyny - moda bluzkowo/sukienkowa jest teraz sprzyjajaca, więc nie
                trzeba majątku wydawać na bluzki ciążowe, ale bez jakichs spodni tez się nie
                obejdzie... tylko nie wiem kiedy się wybierać po takie zakupy??? poza tym
                przeglądam sobie tez allegro - tam jest BARDZO DUŻO ofert fajnych i niedrogich
                ciuszków - zarówno nowych jak i uzywanych, wiec jak brzuszek zacznie rosnąć to i
                tam pewnie zadziałam smile
                • rooms Re: Moda ciążowa 03.03.08, 13:03
                  jestem w 10tc i już mam zaokraglony brzuszek!!... wygodnie mi tylko
                  w dżinsach-biodrówkach i to ja rozepnę guzik siadając... Właśnie się
                  zastawiam na kupieniem jakichś spodni tylko mam dylemat - kupować o
                  numer za duże, czy już ciążowe? Zauważyłam, że jakiekolwiek gumki
                  (np. przy piżamie) bardzo mi przeszkadzają, wrażliwy jakiś ten
                  brzuszek... Z Allegro to jeden problem jest - rozmiar rozmiarowi nie
                  równysad(( muszę przymierzyć przed zakupem...
                  • vivianna_82 Re: Moda ciążowa 03.03.08, 13:27
                    to fakt, że czasem można nie trafić w rozmiar, ale z tego co zauwazyłam, to
                    teraz rozmiary oprócz tego co jest podawane na metce sa tam bardzo dokładnie
                    opisywane smile np długość nogawki zewnętrzna, od kroku, szrokość w udzie... więc
                    można sobie powmierzyć swoje obecne ciuszki porównac a wtedy większe
                    prawdopodobieństwo że się dobrze trafi smile ja niedawno (jeszcze przed ciążą)
                    kupiłam sobie kilka bluzek i golf i ten sposób miarowania spisał się smile
                    poza tym jak ktoś wystawia nowe rzeczy w większych ilościach, to pewnie jest to
                    jakiś sklep, albo przedsiebiorca i taka osoba szanująca się i której zalezy na
                    dobrej opinii na pewno by przyjeła zwrot i wymieniła na inny rozmiar....
                    zobaczymy jak to będzie wygladało w praktyce...

Rooms, ja tez się zastanawiałam czy moze kupic sobie spodnie w większym
                    rozmiarze na razie, bo niby moze się po ciąży przydadzą itp... ale jedno co jest
                    pewne, to to, ze teraz brzuszek będzie rósł coraz bardziej, a nigdy nie wiadomo
                    jak się nasze ciało zachowa po ciązy wink więc może lepiej jeszcze kilka chwil
                    przecierpieć w swoich rozpiętych spodniach, a potem już kupić ciążowe wink
                    • rooms Re: Moda ciążowa 03.03.08, 13:29
                      w domu - nie ma sprawy, ale w pracy - to nie bardzosmile))
                      muszę przyjrzeć się ofertom na allegro, szczególnie, że mdłości nie
                      za bardzo zachęcają mnie do wizyt w sklepach... wink
                    • kamymama Re: Moda ciążowa 03.03.08, 13:54
                      Ja też już jestem na etapie rozpiętego guzika. Niby w pasie przybyło
                      3 cm. ale mnie już ciśnie siedzenie w jeansach. Jeszcze trochę
                      poczekam i kupię kilka kolorowych pasów.
                      We wtorek idę do gina i się przekonam ile kilo mam już na plusie:o/
    • hanti Re: Moda ciążowa 28.03.08, 20:47
      ja lubię spodnie ciążowe, bo kupuję takie które różnią się od moich zwykłych
      spodni tylko rozciągliwym materiałem w pasie, podobnie spódnice. Bluzek typowo
      ciążowych nie mam, bo zazwyczaj wchodzę w te z elastycznego materiału bez
      problemu do końca.
      • aniaresz Re: Moda ciążowa 28.03.08, 22:19
        Świetne są w H&M dżinsy biodróweczki z wysoką gumką dzięki której się świetnie trzymają a wyglądają jak zwykłae biodrówki!!!!!!!! Polecam......Dzisiaj też dokupiłam sobie spódniczkę dżinsową właśnie z taką gumą ale w ZARZE!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka