Dodaj do ulubionych

czy w Waszych przedszkolach też strajkują?

26.05.08, 10:27
Ja dzisiaj Michała zaprowadziłam po ospie i przedszkole całe
oflagowane, od furtki są komunikaty, że jutro 27.05 jest strajk w
przedszkolu. No cóż... na znak solidarności nie zaprowadzę młodego
bo mam co z nim zrobić, ale co mają zrobić rodzice, którzy nie są w
tak komfortowej sytuacji jak ja?
Co myślicie o takim strajku? Czy cokolwiek nauczyciele wywalczą? Czy
w ogóle słusznie walczą?
Obserwuj wątek
    • natali101 Re: czy w Waszych przedszkolach też strajkują? 26.05.08, 11:34
      u nas również strajk, mała w domu zostaje
    • gika_gkc Re: czy w Waszych przedszkolach też strajkują? 26.05.08, 20:02
      u nas nie strajkują
    • mamamareczka Re: czy w Waszych przedszkolach też strajkują? 26.05.08, 22:21
      u nas na znak protestu dwie najmłodsze grupy jada do ZOO a starsze
      maja zajecia (podobno) z woźnym ale ciekawa jestem ile w tym prawdy
      hehe
      • jk3377 ja tez dzis strajkowałam... 27.05.08, 14:10
        i mam nadzieje ze cos wywalczymy tym....wsciekla jestem tylko ze nie
        ma 100% udzialu w strajku...tego juz nie rozumiem.....

        a opieka czy tak czy siak musialaby byc zapewniona...co prawda
        siedzialby z dziecmi ktokolwiek ale mozna bylo zaprowadzic..

        u mojego szymona nikt nie strajkowal, a w naszej szkole wszyscysmile
        • marioladabr do JK3377 28.05.08, 10:17
          Naprawdę uważasz, że coś wywalczycie? Dla mnie straj jest rodzajem
          szantażu, który ciężko tolerować. Jak wybierałaś ten zawód to nie
          wiedziałąś jakie są zarobki? Czy idąc na studia pedagogiczne miałaś
          nadzieję, że jak skończysz to pensje będą o 100% wyższe od tych
          sprzed studiów? Każdy chciałby lepiej zarabiać, ale decydując się na
          taką pracę jakby akceptowaliście (jako grupa społeczna) warunki,
          które proponowali pracodawcy (państwo).
          Waszymi przywilejami jest to, że macie duuuuużo więcej wolnego niż
          inne grupy społeczne, tygodniowo tez duuuuużo mniej pracujecie. No
          sorry coś za coś.
          Nie chcę, żeby to co napisałam było odebrane jako mój atak - to
          tylko takie moje przemyślenia. (Ja w ramach solidarności nie
          posłałam dziecka do przedszkola, o ile w takiej sytuacji można mówić
          o solidarności). Ja tez chciałabym więcej zarabiać i żeby to
          osiągnąć pracuję więcej, często wieczorami, w weekendy (oprócz ośmiu
          godzin w biurze) i jakoś nie przychodzi mi do głowy żeby strajkować
          (zresztą śmieszny byłby strajk sekretarki). Wybrałam taką pracę jaką
          wybrałam, jeśli chciałabym być prezesem to wybrałabym inne studia,
          nie miałabym pewnie Pędraka ale za to apartament 200m2 i zero czasu
          wolnego.
      • mariola1315 Re: czy w Waszych przedszkolach też strajkują? 27.05.08, 16:38
        U nas nie było strajku.



        Mateuszek ma
        i
        Łukaszek ma
        • ibulka Re: czy w Waszych przedszkolach też strajkują? 27.05.08, 17:37
          u nas strajk był w przedszkolu, podstawówce i gimnazjum, żłobek ominęło
          strajkowanie, i najbardziej niepocieszona jest Siedemnastolatka - wszystkie
          'znajome' licea odwołały dzisiaj zajęcia, a ona musiała te 7 godzin odsiedzieć... tongue_out

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka