Dodaj do ulubionych

Wspólne oglądanie bajek

19.12.19, 15:16
Witam,
Jak to robicie gdy macie dwójkę dzieci w różnym wieku i starsze chce oglądać bajki, które nie są jeszcze przeznaczone dla młodszego?
Np. 6 latek mógłby obejrzeć bajkę pelnometrazowa typu auta, epoka lodowcowa czy miś paddington,ale mam też 2,5 letnia córkę, która chce oglądać to samo co brat. A dla niej 1,5h bajki to moim zdaniem zdecydowanie za dużo.
To samo dotyczy krótkich bajek. Synek chciałby obejrzeć playmobil albo lego city i dla niego to jest ok, ale dla małej to jest i za trudna fabuła i za dużo bodźców, no po prostu bajka nie na jej wiek.
Jak to robicie? Bawicie się z drugim dzieckiem w innym pokoju czy jak? Moje dzieci przez to, że mają mało tv, to jak mają włączone to rzucają wszystko i lecą oglądać.
Na razie robimy tak, że oboje oglądają 1 swinke peppe i 1 misia mukiego smile ale ile mogę odmawiać starszemu i to tłumacząc, że dla siostry to nie odpowiednia bajka...
Obserwuj wątek
  • kanna Re: Wspólne oglądanie bajek 23.12.19, 10:06
   Zachęcam do przeczytania Rodzeństwa bez rywalizacji smile

   Na razie robisz wg zasady sprawiedliwie = równo, i tym samym dyskryminujesz starszego. Jesteś na najlepszej drodze do tego, żeby znielubił mała.
  • argentea Re: Wspólne oglądanie bajek 23.12.19, 14:37
   Nie odmawiaj starszemu - trudno żeby oglądał zawsze bajki dla małych dzieci. Jeśli w szkole dzieci rozmawiają o filmie a on nie ma nic do powiedzenia, bo ogląda tylko jakiegoś misia, to jest mu co najmniej przykro.
   Młodsza może zacząć oglądać z Wami film, ale sądzę, że nie wysiedzi całego i pójdzie się bawić.
  • gvalchca Re: Wspólne oglądanie bajek 17.02.20, 14:14
   Opcja idealna: rozdzielić dzieci. Jedno na podwórko z tatą, drugie ogląda bajkę z mamą. Albo: jedno ogląda bajkę w sypialni na tablecie, a drugie w kuchni na laptopie wink (to akurat testowałam, na szczęście tylko kilka razy).
   Opcja nieidealna, ale łatwiej wykonalna: jedna bajka dla starszaka, jedna dla malucha. A że ta pierwsza nieodpowiednia dla 2,5-latki? Trudno, nie wszystko da się zrobić perfekcyjnie z dwójką dzieci i jednym dorosłym.
   U mnie mniejsza różnica wieku, więc mniejszy problem, ale i tak są czasem długie negocjacje, co oglądać...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka