mmajcka 20.04.16, 04:16 Moje pytanie jest krótkie: Czy dziecko szczepione na różyczke może zachorować na tę chorobę?? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ela.dzi Re: Różyczka 20.04.16, 13:22 Tak, tak jak na każdą chorobę na którą jest szczepionka. Jednak po zaszczepieniu ryzyko jest dużo mniejsze, a przebieg przeważnie łagodniejszy. Odpowiedz Link Zgłoś
mw144 Re: Różyczka 21.04.16, 07:17 Tak, moje chorowało mimo szczepienia. Przebieg był bardzo łagodny, praktycznie tylko lekka wysypka i niemożność wychodzenia na słońce przez 2 tyg., bo od tego wysypka się nasilała. Odpowiedz Link Zgłoś
mmajcka Re: Różyczka 21.04.16, 14:25 Oooo widzisz. Tego nie wiedziałam. Tak naprawdę to nie wiem czy to jest różyczka. Lekarz powiedziała, że ta wysypka jest uczuleniowa, ale ja mam takie swoje przeczucie, że jednak nie. Odpowiedz Link Zgłoś
rulsanka Re: Różyczka 21.04.16, 15:26 Różyczka jest teraz bardzo rzadka. Być może to inny wirus, np. coxsackie, są różne typy, nie tylko bostonka. Mój młodszy miał coś takiego w wieku 7m, drobna wysypka głównie na brzuchu i plecach, na początku podobna do różyczkowej, potem zrobiły się z tego mini krostki. Cała infekcja trwała tydzień i przebiegała bez gorączki. Syn czuł się dobrze. Lekarz raczej wykluczył różyczkę. Starszak w tym czasie miał kilka krostek na przedramionach, bardzo bladych, do tego stopnia, że bym nie zauważyła gdybym nie poszukała. Czuł się w zasadzie normalnie, może trochę osłabiony, ale zorientowałam się, że tak było jak zobaczyłam tę wysypkę, a wtedy już mu przechodziło. Natomiast jedno z dzieci w jego przedszkolu przechodziło tę wysypkę z wysoką gorączką. Odpowiedz Link Zgłoś
bbuziaczekk Re: Różyczka 22.04.16, 21:18 Tak, moje starsze dziecko zachorowalo jakos rok czy 1,5 roku temu maja lat około 6 A dokładnie wszystko wskazywalo ze to rozyczka. Objawy i wysypka się zgadzaly. Lekarz wpisal ze to rozyczka. Ale żeby być pewnym ze to naprawdę była rozyczka to bym musiala zrobić badania z krwi na przeciwciała. Ale po co. Gdyby to corka miała to bym zrobila ale chłopcu niepotrzebne to. Stanelo na tym ze miał. Odpowiedz Link Zgłoś