IP: *.* 31.01.02, 16:03
Skoro nikt nie odpowiedział mi na "Zdrowiu", to może tu jest ktoś, kto mi pomoże. Czy Berodual bierze sie tylko w razie ataku astmy tudziez przy jakichś problemach w oddychaniu(rzężenie, świsty, etc.)? Czy tez można go brać , tak jak mi przepisała p.dr 3-4 x po 2 wziewy przez tydzień(do kontroli)? Mam po prostu sprzeczne informacje z 2 żdródeł. Synek 3 tydzień walczy z obturacja oskrzeli. Nie pomógł Zinnat, Encorton, Salbutamol, Bronhopront, Claritine. Od poniedziałku jesteśmy na Budesonidzie mite, Berodualu i Eurespalu.Po wziewach nastąpiła prawie natychmiastowa poprawa. Ale od wczoraj na własną rękę zaprzestałam podawanie Berodualu, nie wiem czy dobrze?
Obserwuj wątek
    • Gość edziecko: Gosia1 Re: BERODUAL! IP: *.* 09.02.02, 21:07
      Miśka, przede wszystkim z tego co zawsze mi tłumaczył mój pediatra - a mam do Niego stu procentowe zaufanie - encorton podaje się tylko i wyłącznie (!!!) przy duszności np krtani (mam go w pogotowiu, ponieważ juz raz mój synek dusił sie przy zapaleniu krtani). Moje dzieci (mam dwoje alergików) miało juz i zapalenie oskrzeli i nawet płuc (oczywiście obturacyjne) i za każdym razem pomagał właśnie berodual ale podawany systematycznie przez kilka a nawet kilkanaście dni 3 lub 4 razy dziennie. Nie wiem ile ma lat ani ile waży Twój synek - od tego zależy podawanie budesonidu mite lub forte. Przede wszystkim przy obturacyjnym zapaleniu oskrzeli potrzeba wiele cierpliwości - u mojego Krzysia, w zeszłym roku o tej porze, po zapaleniu krtani, obturacyjne zapalenie oskrzeli ciągnęło się jeszcze półtora miesiąca!!!! Wychodził normalnie na dwór, choć oczywiście nie pozwalałam na bieganie ani szaleństwa. W końcu minęło, a On dostał na stałe cropoz plus do gardła i cropoz do noska. W tym roku własnie kończy Mu się kaszelek po zapaleniu krtani, ale o oskrzelach ani widu ani słychu.... Może zapytasz lekarkę o cropozy? Nie jest to steryd, swoje działanie zaczyna dopiero po 6-tygodniowym podawaniu, stąd trzeba zacząć kurację na długo przed pyleniem. Dobrze blokuje przy podawaniu non stop przez cały rok. Jeśłi chcesz coś jeszcze wiedziec napisz - ja już zęby zjadłam na alergiach swoich dzieci..... Pozdrawiam serdecznie Gosia
      • Gość edziecko: Miśka! Re: BERODUAL! IP: *.* 10.02.02, 22:48
        Cześć Gosiu!Michał ma 19 m-cy i waży..15 kg, ale jest również wysoki.Jest odpukać wyleczony. Na dzień dzisiejszy stosujemy jeszcze Budesonit mite, już stopniowo z niego rezygnujemy(do końca lutego).Na stałe mamy stosować 3x po 2 wziewy Cromogen. Natomiast Berodual pozostaje do doraznego stosowania, mam nadzieję, że nie będziemy go stosować, a więc, że obejdzie się bez problemów spastycznych.Co do Encortonu, to ja go również posiadałam właśnie ze względu na zapalenie krtani, a przeżyłam już 2 lub 3 u córki. Pierwszą wówczas rzeczą jaką robię, gdy zaciągnie się w kaszlu, to otwarcie lodówki i wsadzenie tam łebka(jej), zwykle skutkuje. Bo Encortonem wymiotowała. Michaś natomiast tez nie potrafił tegoż gorzkiego lekarstwa przełykać, również wymiotował, zraził się do Danonków, w których go przemycałam. W końcu mieszałam go w odrobinie Karotki i strzykawą do buzi, a następnie cukierek Mini. I tak misiek polubił słodycze oraz nauczył się pić Encorton.Za rady serdecznie dziękuję!Gdy będepotrzebowała innych w zakresie alergii na pewno się zgłoszę. Na razie czekamy w kolejce na testy. Został nam jeszcze miesiąc(!).
        • Gość edziecko: Miśka! Re: BERODUAL! IP: *.* 10.02.02, 22:56
          Ach, jeszcze odnośnie Encortonu. Weszłam kiedyś na stronę alergików, może astmatyków, a były tam dokładnie pogrupowane rózne rodzaje leków przeciwastmatycznych (bodajze). I również znajdował się tam Encorton. Chodzi po prostu o rozkurcz mięśni przy problemach z oddychaniem, przy krtani jest więc Encorton znakomity, tylko które dziecko połknie to z własnej woli?
    • Gość edziecko: kadyga Re: BERODUAL! IP: *.* 10.02.02, 00:19
      Witam, mój Franek jest po zapaleniu oskrzeli, lekarz, bardzo mądry facet, przepisał nam między innymi właśnie Berodual,nie znam się na tym, nie chce się mądrzyć, ale mam do niego ogromne zaufanie i on powiedział, że należy go stosować 3 razy dziennie po dwa "psiknięcia" przez 2-3 tygodnie. Nie wiem czy pomogłam... ale napisałam :)))))))))))))Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka