Dodaj do ulubionych

co z ta butla?!

14.06.13, 19:18
Dziewczyny poradzcie coś plis
Mój syn od dłuższego czasu bardzo się męczy przy butli. Każde jedzenie to męczarnia. Płacze, wyrzuca smoczek a wiem że jest głodny bo dawno nie jadł i na początek łapczywie łapie. Bardzo często też wysiłkowo puszcza bączki przy tym picu. Nigdy nie dopija, w ogóle małe ilości daje radę zjeść
Myślałam, że może to jakaś nie tolerancja mleka bo ma też wysypkę, i takie jakby lukrowane policzki.
Pediatra jednak powiedziała, że to nie pokarmowa wysypka i mam robić krochmal-trochę pomogło fakt.
Jeśli o chodzi o jedzenie pediatra powiedziała, żeby dawać częściej żeby nie podchodził do butli taki głody bo łyka powietrze przez to gazy itp.
Nic to nie dało.
Tym czasem przyszedł czas na rozszerzenie diety i... po marchewce i jabłku dziecko inne, mniej marudne bo przypuszczam najedzone, jadł aż mu się uszy trzęsły!
Tym bardziej myślałam, że to wina mleka
ale dziś wieczorem, jak zwykle nie chciał mleka i postanowiłam zrobić mu na tym mleku kleik kukurydziany plus jedna łyżeczka jabłuszka. Na gęsto żeby zjadł łyżeczką. Zjadł że bajka!! i co tu mleko mu nie szkodzi?! ja nic nie rozumiem!! co myślicie?
Obserwuj wątek
      • malinowa80 Re: co z ta butla?! 14.06.13, 19:52
        tak, kiedyś w ogóle myślałam, że to wina butli,
        testowałam różne smoczki i butelki, wreszcie doszłam do NUK i wydawało mi się że jest lepiej i było ale tylko na chwile sad
        • alutka314 Re: co z ta butla?! 14.06.13, 21:12
          Widocznie mleko mu nie służy. Mojej przyjaciółki synek jak był malutki miał ok 2 mc też miał problem z piciem mleka (płakał po kilku łykach), chodziła z nim do pediatry a on że nie umie karmić dziecka, że to napewno nie jest alergia bo żadnych krostek nie ma itd... ręce załamywała zmieniła butelkę na antykolkową ale nic nie pomagało aż zmieniła pediatrę i ten kazał jej spróbować z mlekiem bebilon pepti. I od razu poprawa mały zaczął ciągnąc butlę spokojniewink
    • aleksandrajurek Re: co z ta butla?! 15.06.13, 21:22
      u nas tak wlasnie zaczynala sie alergia, karmilam piersia i mm, mialam malo pokarmu i jadl duzo wiecej mm, ok 2-3 mies zaczynal sie prezyc, wyginac, lykal powietrze, wypluwal smoczek, tez doszlismy do NUKa i niby bylo lepiej ale na chwile, myslalam ze glodny i za lapczywie zjada, wymienialam butelke "zeby szybciej lecialo", cudowalam, myslalam ze dzisla go bola, ze moze zeby...a pozniej przeszlismy na bebilon pepti i juz ladnie pil, tyle ze z bardzo silna alergia borykalismy sie bardzo dlugo bo jak sie okazalo nie tyle jest/byl uczulony na mleko krowie ale tez na jakis skladnik mm. Meczylismu sie ponad pol roku, nawet trudno opisac w jakim byl stanie, policzki cale w ranach, doslownie. Teraz przeszlismy na mleko sojowe z kartonu, maly nie toleruje zadnego mm.
    • aleksandrajurek Re: co z ta butla?! 15.06.13, 21:27
      " ma też wysypkę, i takie jakby lukrowane policzki." u nas podobnie bylo na poczatku, dodam ze zmienialismy mm cztery razy az postanowilam go "oszukiwac i dawac mm rozcienczone na korzysc wody" bylo lepiej z jego skora wiec juz wiedzialam ze to po mleku.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka