Dodaj do ulubionych

pieczenie mięsa w piekarniku-pomóżcie kobitki :)

23.12.08, 12:48
Witam,
kupiłam szynkę, którą chciałabym upiec w piekarniku...wcześniej
zdarzało mi się piec schab ze śliwką, niestety pomimo,że był
zawinięty w folię to po upieczeniu był suchy sad
nie chciałabym aby z tą szynką było podobnie wink

czy ma któraś z Was jakiś sposób,jak przygotować takie mięsko, czy
wcześniej w jakiejś zalewie potrzymać? i jak zrobic,żeby nie wyszła
z tego sucha podeszwa? słuszałam o obłożeniu mięsa np.boczkiem czy
słoniną..nabyłam juz słoniny kawałek ale nie wiem czy to wystarczy?

pomóżcie smile pewnie macie doświadczenie to się podzielcie,plisss smile
Obserwuj wątek
    • aniaop Re: pieczenie mięsa w piekarniku-pomóżcie kobitki 23.12.08, 13:05
      My moczymy miesa do pieczenia przez cala noc w zalewie no i
      pieczemy w/g normy- 1kg miesa rowna sie 1 h pieczenia.
      Sloniny i tym podobnych pysznosciwink nie uzywam
    • loola_kr Re: pieczenie mięsa w piekarniku-pomóżcie kobitki 23.12.08, 13:11
      czytałam, ze żeby mięso było soczyste trzeba go obsmażyć albo natrzeć
      wysokoprocentowym alkoholem.
      Ja dzisiaj będę testować to z alkoholem smile
      Ale schab z natury jest bardziej suchy.
      ja słoninę tylko podłoże pod karkówę, nie będę obkładać, no i pekluje się ona
      drugi dzień.
      • aniaop Re: pieczenie mięsa w piekarniku-pomóżcie kobitki 23.12.08, 13:14
        loola_kr napisała:

        > czytałam, ze żeby mięso było soczyste trzeba go obsmażyć



        o to to to, zapomnialam napisac, oczywiscie, ze obsmazam, tzn maz
        obsmazasmile jak wyjme z zalewy na ogromnym ogniu
        • loola_kr aniaop 23.12.08, 13:16
          a jak robisz zalewę?
          • aniaop Re: aniaop 23.12.08, 13:20
            Gotuje w wielkim garze tone przypraw (wszystko co mi wleci pod reke,
            tzn majeranek, tymianek, SWIEZY rozmaryn, estragon, ziele
            angielskie, liscie laurowe, jalowiec, chyba z cala glowe czosnku,
            duzo soli, pieprz itp) i po calkowitym ostudzeniu laduje w to miecho
            • alinawk Re: aniaop 23.12.08, 13:25
              te przyprawy to z wodą gotujesz?
              • aniaop Re: aniaop 23.12.08, 13:52
                alinawk napisała:

                > te przyprawy to z wodą gotujesz?
                >
                Jasne, duzo wody, zeby mieso potem bylo cale zanurzone
            • loola_kr dziękuję bardzo! 23.12.08, 13:26
              zapisałam smile
              to następnym razem zrobię w takiej zalewie.
    • pola.cocci Re: pieczenie mięsa w piekarniku-pomóżcie kobitki 23.12.08, 14:14
      Ja tam sie nie znam, ale wydaje mi sie ze moja tesciowa podlewa
      goraca woda juz w trakcie pieczenia - moze ktos to potwierdzi...
      • loola_kr Re: pieczenie mięsa w piekarniku-pomóżcie kobitki 23.12.08, 14:21
        tak, podlewa się gorąca wodą, nigy zimna bo "hartuje" mięso i robi się twarde.
        Ale ja to wszystko wiem z teorii smile
      • pozytywka.pl Re: pieczenie mięsa w piekarniku-pomóżcie kobitki 23.12.08, 14:22
        Ja moczę całą noc w marynacie i potem w rękaw foliowy i do pieca .
        Nigdy nie było suche wink
        Z alkoholem nie próbowałam bo przeważnie robię to dla córeczki wink
    • miacasa Re: pieczenie mięsa w piekarniku-pomóżcie kobitki 23.12.08, 14:28
      schab wyszedł ci suchy bo go za długo piekłaś (wystarczy piec tyle minut ile dkg
      mięsa mamy), ja szynkę bardzo mocno posypuję solą, pieprzem ziołowym i ziołami
      prowansalskimi, wstawiam do lodówki na dobę a przed pieczeniem płuczę pod
      bieżącą wodą nadmiar soli i ziół, układam na folii aluminiowej, polewam olejem,
      szczelnie folię łączę na brzegach i do piekarnika
    • magdusia11 Re: pieczenie mięsa w piekarniku-pomóżcie kobitki 23.12.08, 14:38
      dzięki dziewczyny smile
      dziś wkładam w marynatę a jutro będę piekła smile

      Radosnych i spokojnych Świąt Wam życzę smile
      • arioso1 Re: pieczenie mięsa w piekarniku-pomóżcie kobitki 23.12.08, 14:48
        do piekarnika na spód wsadz metalową miskę ze slona wodą.woda
        bedzie parowała i nawilzy mieso-
        a-nie skurczy sie,
        b-nie wyschnie
        c- piekarnik nie przejdzie zapachem miesa.
        Wody i soli musi byc duzo-mieso piecz zawiniete w folii-po 1
        godzinie obróc mieso i piecz pól godziny odwiniete ,potem znów
        obróc i zawiń i tak na zmiane do upieczenia.
        • arioso1 Re: pieczenie mięsa w piekarniku-pomóżcie kobitki 23.12.08, 14:50
          ja oprócz miseczki z wodą-taka ok 2-3 litrowa-posypuje spód
          piekarnika solą -po pieczeniu mies, ciast-kiedy piekarnik jest
          zimny-zmiatam sól.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka