Dodaj do ulubionych

Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs

26.02.08, 19:45
Konkurs na Makabryłę roku ogłaszam za otwarty!
:)
Obserwuj wątek
    • Gość: strrr Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.02.08, 20:21
      > Konkurs na Makabryłę roku ogłaszam za otwarty!
      > :)
      tym razem propozycja do edycji 200x.
    • Gość: pałkownik Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.b-ras2.lmk.limerick.eircom.net 26.02.08, 21:29
      doskonały projekt na bardzo wysokim poziomie, mnie osobiście bardzo
      się podoba i szoka że tak mało architektury na tym poziomie możemy
      oglądac w Gorzowie, nie wspome juz o nieszczęsnej Dominacie na
      zawarciu...to poprostu jeden wielki knot!!!!!!!!!!!!!!!!
      • andrzejusa Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 26.02.08, 22:36
        dominata na zawarciu zapalkownik,
        jest piekna!

        ale skad sie wziol temat nagle schodow do nikad??

        jak my tu na forum paznokcie zdzieralismy,
        to zaden ... z lysa glowa sie nie odezwal!

        az tu nagle konkurs , kasa, miasto chce!!!

        Bernard!!!!!
        miales racje!!!!

        kolejne dmuchanie w gwizdek!!!!!

        ja sie tylko ciesze ,
        ze w z.gorze nawet w gwizdek nie potrafia dmuchac.

        a ja bym pomnik pilsudskiego na placu teatralnym postawil,
        ta wroga fontanne trzeba wreszcie zlikwidowac,
        z katedra wiekszy problem,

        ale jak juz biedne w wyobraznie ludzie sie za
        stawianie pomnikow zabieracie,
        to jeszcze raz przypomne:

        plac pilsudskiego przed nowym ratuszem gorzowskim,
        plac- park,
        i na nim pomnik odtworcy panstwa polskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        nie jakis zaszczany kwadrat !

        • Gość: nicelus Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.dip.t-dialin.net 27.02.08, 00:09
          andrzejusa napisał:

          > ale skad sie wziol temat nagle schodow do nikad??

          znikąd.

    • Gość: uel Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.gorzow.mm.pl 26.02.08, 23:59
      dokładnie i będzie następny infosyfglobpająk w Gorzowie,
      normalnie nie moge się doczekać.

      Jak to pięknie wszystko wygląda w teorii... w praktyce po latach wygląda gorzej
      jak przed remontem (oczywiście nie mówię o wszystkim). ;)
    • Gość: Danny Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: 82.160.26.* 27.02.08, 00:03
      >Charakterystyczny kształt, nieprzytłaczająca, lekka forma,
      Najpierw sądziłem, że te oszklenie to stacja i zajezdnia dla słynnej
      kolejki linowej prezia.
      Cokolwiek tam będzie, to w tym kształcie dla mnie jest jednak
      przytłaczające.
    • Gość: :-/ Ratunku!!! Tam maja byc dwie dominanty! IP: *.netcologne.de 27.02.08, 00:11
      Ratunku!!! Tam maja byc dwie dominanty!!!
      Schody do nikad... kladka nad jezdnia dla tirow, tak niska ze tiry
      nie moga przejechac, potem koszmary wizualne: pasiaki ( Qbus,
      biblioteka ) niczym budynki wiezienne, potem dominante z puktem
      widokowym na ktory nie mozna wejsc... Teraz znowu dwie dominatny
      chca postawic. Oczywiscie, zeby tradycji tradycjo stalo sie zadosc,
      bedzie na nich wieza widokowa zamknieta ze wzgledow bezpieczenstwa!
      Tradycja uratowana! Pieniadze wydane! Co tam ludzie!
    • Gość: Zahariasz ;-) Zaha by wiedziala co tam postawic. Dzwonie do Zahy IP: *.netcologne.de 27.02.08, 00:16
      Zaha by wiedziala co tam postawic. Dzwonie do Zahy!
      Jak miasto stac na Rubika, to in na Zahe stac!
      • budrys77 Re: Zaha by wiedziala co tam postawic. Dzwonie do 27.02.08, 00:30
        A Po co budować tam coś jeszcze???? Aktualne Schody Donikąd są już zabytkiem i historią. Mają w sobie to COŚ i pal licho, że są zamknięte od kilku lat. Na szczycie górki można w spokoju organizować libacje alkoholowe tuż pod krzyżem, upamiętniającym ... coś:) Totalne marnotrawstwo pieniędzy.
        • Gość: Danny Re: Zaha by wiedziala co tam postawic. Dzwonie do IP: 82.160.26.* 27.02.08, 01:15
          >A Po co budować tam coś jeszcze????
          Budrysku, kryzys jeszcze nie minął? Kilka piwek przy fontannie i
          Gorzów będzie wyglądał różowo.
      • Gość: kajtek Re: Zaha by wiedziala co tam postawic. Dzwonie do IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.08, 14:11
        Nie sądzę zeby roczny budżet Gorzowa wystarczył na jej honorarium.
        Ale moze weźmie udział konkursie! Dzwoń!
    • e_werty Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 27.02.08, 01:41
      Mi się podoba.... z rozmachem. Fajnie będzie wygladać w nocy -
      poswietlone. No i pieknie wtopione w zieleń... Pozostaje kwestia
      ceny. Czy to będzie samo "zadszenie" parku? Czy jakiś obiekt w
      srodku? Może CEA sie tam zmieści? Albo sama sala koncertowa?
      • Gość: nicelus świetlna sztuka ze sztucznego światła... IP: *.dip.t-dialin.net 27.02.08, 02:13
        e_werty napisał:

        > Fajnie będzie wygladać w nocy - poswietlone.

        dwie dominanty - dwie wieże światła?
        :)

        • Gość: Bernard Zazwa dla nowego miejsca: "Nigdzie"... IP: *.dial.telus.net 27.02.08, 03:11
          Hey,
          W koncu schody musza pozostac schodami " do nikad"....
          Musza...he he he
          :):)
          Zaprezentowany projekt, z tych ktore znam wydaje
          sie ...najatrakcyjniejszy...
          Poczekajmy jednak na inne propozycje...
          :)
          • Gość: Bernard Re: Zazwa dla nowego miejsca: "Nigdzie"... IP: *.dial.telus.net 27.02.08, 09:05
            Hey,
            Spotkajmy sie jutro na kawie...
            Gdzie?
            NIGDZIE!!
            Gdzie idziesz?
            Po schodach do nikad? Oczywiscie ze NIGDZIE!!!
            he he he he
            :)
            PS. Jak ja kocham swoje pomysly..
    • e_werty Dominanta Lubuska 27.02.08, 03:15
      ...zmienić nazwę miasta...
      • Gość: nicelus Re: Dominanta Lubuska IP: *.dip.t-dialin.net 27.02.08, 10:21
        e_werty napisał:

        > ...zmienić nazwę miasta...

        proponuje nową nazwę miasta "nikąd".
        będzie się mówiło:
        - dokąd jedziesz?
        - do nikąd.
        - skąd jesteś?
        - z nikąd.
        ;)
      • Gość: janusz Re: Dominanta Lubuska IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 28.02.08, 04:33
        cos ci nie wychodzi z twoimi wypocinami?
    • calama Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 27.02.08, 07:25
      Schody z projektu Renaty Szymańskiej są po prostu brzydkie.
      Budynek nawet fajowy, ale średnio mi pasuje na tym wzgórzu, jakby
      przytłaczał je.
      Nie wiem też, czy mądre jest projektowanie budynku nie znając jego
      przeznaczenia... ale to nie ja jestem fachowcem.
      Mam jednak nadzieję, że będzie kilka fajnych projektów. I wzgórze
      wypięknieje. :)
      I nie mogę się doczekać wyremontowanych schodów.
      • Gość: nicelus Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.dip.t-dialin.net 27.02.08, 13:13
        calama napisała:

        > Nie wiem też, czy mądre jest projektowanie budynku nie znając jego
        > przeznaczenia...

        przeznaczeniem budynku jest wykorzystanie starych schodów.
        ;)

        ps. urbanistyka trochę przypomina strategią grę w szachy. jeżeli
        postawisz dominantę na rondzie, to zablokujesz sobie możliwość
        przeprowadzenia linii tramwajowej. jeżeli rozbierzesz schody
        donikąd, to otwierasz sobie wiele możliwości dalszych posunięć.
        :)

        • calama Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 27.02.08, 14:47
          Gość portalu: nicelus napisał(a):

          > przeznaczeniem budynku jest wykorzystanie starych schodów.
          > ;)
          hehehe


          > jeżeli rozbierzesz schody
          > donikąd, to otwierasz sobie wiele możliwości dalszych posunięć.
          > :)
          patrząc na gorzowskie rozwiązania to mógłby tam być betonowy parking
          wielopoziomowy, albo następne tesco ;)
          może rzeczywiście kieruje się sentymentem, ale chciałabym, aby tam
          były schody :)
      • Gość: karol Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.08, 13:43
        Zgaje sie ze w ostatnim akapicie jest mowa o przeznaczeniu
        projektowanego obiektu. Moze trzeba przeczytac artykuł (ze
        zrozumieniem) a nie tylko ogladac obrazki.
    • Gość: Niepełnosprawny Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.08, 08:53
      Nic sie nie pisze o tym, czy będzie możliwość jazdy na górę windą.
      Znowu "schody" dla kulawych.
      • Gość: nicelus Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.dip.t-dialin.net 27.02.08, 10:54
        Niepełnosprawny napisał:

        > Nic sie nie pisze o tym, czy będzie możliwość jazdy na górę windą.

        nie ma takiej potrzeby. to będą dominanty bez żadnej funkcji
        użytkowej. dostępne tylko dla służb technicznych.
        ;)

        ps. często w trakcie budowy przychodzi jakiś inny pomysł.
        ;)

        • Gość: gorzowiak Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.08, 14:09
          Przeciez w artykule jest opisana funkcja jaka byla przewidziana 7
          lat temu przez autorke : centrunk kultury z kinami i kawiarniami.
          Tyle ze przez te lata troche sie w gorzowie zmienilo. Powstalo np.
          multikino. wiec logiczne ze w tym budynku w tej chcwili jest
          zbyteczne. Moim zdaniem nalezy czytać ktoś tu ma problemy z
          czytaniem ze zrozumieniem. A poza tym chyba po to jest oglaszany
          konkurs zeby określic jakiej funkcji potrzebuje gorzów. I
          najwazniejsze ze sa osoby ktore prubują coś zrobić a nie tylko
          krytykowac nie wnosząc nic konstruktywnego.
          • Gość: nicelus Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.dip.t-dialin.net 27.02.08, 17:41
            gorzowiak napisał:

            > Przeciez w artykule jest opisana funkcja jaka byla przewidziana 7
            > lat temu przez autorke : centrunk kultury z kinami i kawiarniami.

            ale dlaczego na zdjęciu pod szkłem jest widoczna skąplikowana konstrukcja, a nie
            widać dojazdu dla inwalidów, drogi pożarowej i odpowiedniej do tej funkcji
            ilości miejsc parkingowych?
            • danny_boy Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 28.02.08, 00:08
              >ale dlaczego na zdjęciu pod szkłem jest widoczna skąplikowana
              >konstrukcja, a nie widać dojazdu dla inwalidów, drogi pożarowej i
              >odpowiedniej do tej funkcji ilości miejsc parkingowych?

              Pomijając skĄplikowanie języka polskiego, to czy chodzi o miejsca
              parkingowe na wózki inwalidzkie? Bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby
              tam miały wjeżdzać jakiekolwiek samochody, nawet z inwalidami.

            • calama Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 28.02.08, 07:18
              Gość portalu: nicelus napisał(a):

              > ale dlaczego na zdjęciu pod szkłem jest widoczna skąplikowana
              konstrukcja, a ni
              > e
              > widać dojazdu dla inwalidów, drogi pożarowej i odpowiedniej do tej
              funkcji
              > ilości miejsc parkingowych?

              jak można przypuszczać dojazd ... nie jest od strony schodów :P
              wbrew pozorom - nie są to schody do nikąd - na górze, w parku jest
              amfiteatr i hotel z restauracją i dojazd tam jest :)))
              • Gość: nicelus Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.dip.t-dialin.net 28.02.08, 17:46
                calama napisała:

                > ... nie są to schody do nikąd - na górze, w parku jest
                > amfiteatr i hotel z restauracją i dojazd tam jest :)))

                to dlaczego wszyscy mówią "schody donikąd"?

                trzeba zaczekać na wyniki konkursu.
                może urodzi się coś ładnego.
                :)

                jeszcze jedna niejasność. przypuszczam, że konkurs nazywa się koncepcyjny,
                ponieważ ma wyłonić przestrzenną koncepcję zabudowy wzgórza, a nie jak sugieruje
                artykuł funkcję zabudowy. rodzaj funkcji i szczególne wymagania powinny wynikać
                z planu miejscowego. gdyby nie było planu miejscowego, to chyba najpierw
                potrzebny byłby konkurs urbanistyczny.
                :)
                • Gość: Bernard Oglaszam konkurs: Jak sie pozbyc nicelusa??? IP: *.dial.telus.net 28.02.08, 18:15
                  Hey,
                  Konkurs otwarty i jedynie dwa warubki:
                  Musi byc skuteczny i musi i musi mnie do lez rozsmieszyc...
                  Nagroda: O 99% glupot mniej na forum...
                  :)
                  • Gość: nicelus Re: Oglaszam konkurs: Jak sie pozbyc nicelusa??? IP: *.dip.t-dialin.net 29.02.08, 00:50
                    Bernard napisał:

                    > Konkurs otwarty i jedynie dwa warubki:
                    > Musi byc skuteczny i musi i musi mnie do lez rozsmieszyc...

                    WYGRAŁEM!!!

                    oto sposób spełniający oba warunki:

                    jeżeli napiszesz prawdziwe wyjaśnienie o które prosiłem, to ja znikam z forum.

                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=58&w=76291355&a=76342794


                    może nie prawda, że cię rozśmieszyłem do łez?
                    :)))))





              • Gość: Danny Donikąd i tylko donikąd IP: 82.160.26.* 28.02.08, 22:37
                >nie są to schody do nikąd
                Calama, nie istnieje zwrot "do nikąd".
                • Gość: nicelus Re: Donikąd i tylko donikąd IP: *.dip.t-dialin.net 29.02.08, 00:34
                  a czy istnieje zwrot "do dupy".
                  byłby odpowiedniejszy do tych schodów.
                  :)
                • calama Re: Donikąd i tylko donikąd 29.02.08, 07:26
                  Gość portalu: Danny napisał(a):

                  > Calama, nie istnieje zwrot "do nikąd".

                  hehehe, wiem
                  a i tak co drugi raz pisze z błędem...
                  obiecuję poprawę :)
    • real_marek Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 27.02.08, 09:52
      Wszystko można zrobić, pytanie tylko po co?
      Patrząc na zamieszczony projekt następne nagrody w antykonkursach
      mamy juz w kieszeni.
      • Gość: nicelus Re: PO CO? ... IP: *.dip.t-dialin.net 27.02.08, 12:59
        dobre pytanie. zawsze twierdzę, że gdyby urbaniści i architekci
        sobie to pytanie zadawali już przed postawieniem pierwszej kreski,
        to nie powstałoby wiele nonsensów.
        :)

        patrząc z zewnątrz, logicznym wydaje się przeznaczenie 40 tyś. nie
        na konkurs, tylko na rozebranie schodów i będzie po kłopocie. będzie
        można zrobić coś ładnego i sensownego. można będzie wykorzystać
        teren zgodnie z potrzebami miasta. będzie można zbudować piękny
        park, albo piękny i funkcjonalny obiekt kubaturowy. można będzie
        zrobić dosłownie wszystko w zgodzie z potrzebami miasta.
        :)

        jednak w gorzowie sprawa złożona. mieszkańcy kierują się emocjami, a
        mniej logiką i dążeniem do nowoczesnych rozwiązań. dużo osób z
        rozrzewnieniem wspomina czasy, gdy "polska rosła w siłę, a ludzie
        żyli dostatniej". gorzowianie chętnie widzieliby ten zabytek z
        okresu gierka w szklanej gablocie.
        :(

        dlatego proponuję odszukać dawne plany i całą inwestycję skończyć
        dokładnie według tamtych historycznych planów. na dole wmurować
        granitową tablicę z napisem: "gierkowi gorzowianie - gierek ludzki
        chłop był i ludziom dał. a jak nie miał, to pożyczył i też dał.
        gdyby nie trzeba było oddawać, to ten obiekt byłby gotowy 40 lat
        wcześniej." a co? niech się wszyscy śmieją. dla gorzowian schody te
        schody są piękne!
        ;)

        • Gość: Pani I. CO za brednie... IP: *.gorzow.mm.pl 27.02.08, 16:14
          Jak czytam te brednie to mnie glowa coraz bardziej boli... Rozbierac
          schody? Buahaa...To dopiero glupie... Schody powinny zostac, i byc
          elementem reprezentujacym miasto tak jak wieza w Paryzu, kompleksy
          palacowe w Wiedniu, etc.... Trzeba je tylko ladnie "zrobic". np. w
          stylu secesyjnym. Sama zaprojektowalambym to za darmo, a nie za 40
          tys, jak to wezmie jakis bubek w ustawionym konkursie...;/
          • real_marek Re: CO za brednie... 28.02.08, 12:28
            Droga Pani I., ja to bym nawet Pani dał te 40 tys., tylko błagam
            niech Pani nie projektuje dla Gorzowa "ładnych" secesyjnych schodów
            w XXI w.
    • danny_boy Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 28.02.08, 00:06
      To naprawdę wygląda jak zajezdnia górskiej kolejki linowej
    • Gość: janusz Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 28.02.08, 04:33
      cos ci nie wychodzi z twoimi wypocinami?
    • Gość: V. Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.gorzow.mm.pl 15.04.08, 21:57
      najlepiej jakby nic nie robić z tymi schodami...ewentualnie odnowić...
      a te pomysły niech se w dupe wsaadzą...bo niedługo to wogole nieznajdziemy
      zielonego miejsca bo połowe parku siemiradzkiego wytną...;/
      • Gość: nicelus Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.dip.t-dialin.net 15.04.08, 22:37
        V. napisał:

        > najlepiej jakby nic nie robić z tymi schodami...ewentualnie
        odnowić... a te pomysły niech se w dupe wsaadzą...bo niedługo to
        wogole nieznajdziemy zielonego miejsca bo połowe parku
        siemiradzkiego wytną...;/ <

        nic nie robić nie można, bo są w złym stanie technicznym i potrzebny
        jest solidny i bardzo kosztowny remont. znalazłem w internecie sporą
        galerię ze zdjęciami tych schodów i teraz mam już bardziej konkretny
        swój pogląd na tą sprawę.

        moim zdaniem nie wolno inwestować w remont tych schodów. schody
        należy koniecznie rozebrać, bo są wstrętne - w ogóle nie nawiązują
        do terenu. należy wybudować nowe tanie schody bez konstrukcji
        wsporczej. należy wybudować nowe piękne schody terenowe pasujące do
        zbocza. natomiast całe zbocze najlepiej przeznaczyć na park miejski.
        tak byłoby najpiękniej.
        :)
        • Gość: thebird1 Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.gorzow.mm.pl 16.04.08, 09:37
          Zburzyć , a następnie postawić drabinę .
          Równiez zburzyć samowolę budowlana kleru, stojacą na górze
          • Gość: nicelus Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.dip.t-dialin.net 16.04.08, 12:03
            thebird1 napisał:

            > Zburzyć , a następnie postawić drabinę .
            > Równiez zburzyć samowolę budowlana kleru, stojacą na górze

            "samowola budowlana kleru" nie jest tematem i nie znamy sprawy, a ty
            jesteś najmniej wiarygodną osobą na forum. natomiast co do schodów,
            to wiem że istnieją precyzyjne przepisy budowlane określające sposób
            postępowania z nieużytkowanymi obiektami budowlanymi.
            :(

            schody rozebrać i zrobić park z ładnymi ogrodowymi terenowymi
            schodami byłoby najpiękniej i najtaniej. owczy pęd magistratu do
            chybionych inwestycji typu dominanta, spowoduje niepotrzebne
            wydatkowanie miejskich pieniędzy na konkurs.
            :(

            mam nadzieję, że warunki konkursu nie będą zmuszać do obiektów
            kubaturowych. byłby to konkurs którego zadaniem konkursowym byłoby
            de facto bezpowrotne zniszczenie tego ładnego zakątka gorzowa.
            :(



            • Gość: thebird1 Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.gorzow.mm.pl 18.04.08, 13:40
              Jedynym słusznym wariantem jest przywrócenie stanu z przed 45 roku a
              to znaczy wybudowanie bloków zwanych dzisiaj aprtamentowcami.
              Jak powtarzam to się nie uda bo pazurki na ta górkę ostrzy
              własciciel samowoli budowlanej.Kapucyni
              Nie przypuszczam ,że urzędasy po cichu dały przyzwolenie,
              zasłaniajac sie konkordatem.
              Zezwolenie na postawienie symbolu kaźni było trzydniowe .
              Który rok juz stoi ???
              • thebird1 Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 21.04.08, 13:11
                Inne pytanie , schody wyłączono ale lamp juz nie .
                Ile to lat ile to pieniędzy .
                Może kapucyni płacą .
                W końcu to ich własnośc drewniana stoi na szczycie
    • Gość: nicelus czy pinb nie powinien nakazać rozbiórki??? IP: *.dip.t-dialin.net 22.04.08, 22:12
      prawo budowlane dokładnie określa sposób postępowania z budynkami
      nieużytkowanymi. dlatego niezwłocznie należy wmocnić nadzór
      budowlany, aby mógł sprostać nałożonym na niego ustawowym zadaniom.
      nie powinno się likwidować nadzoru budowlanego. pomysł likwidacji
      nadzoru budowlanego to paranoja pomysłu platformy obywatelskiej.

      wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5146511.html

      biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/13868,pis_przeciw_oslabianiu_nadzoru_budowlanego.html



      w każdym cywilizowanym kraju istnieje nadzór budowlany. główny urząd
      nadzoru budowlanego prowadzi statystyki przyczyn katastrof
      budowlanych, które są podstawą do poprawiania przepisów prawa
      budowlanego, oraz poprawiania norm projektowania. ta wiedza jest
      niezbędna dla postępu w budownictwie.

    • Gość: nicelus procrastination :) IP: *.dip.t-dialin.net 30.04.08, 00:56
      prokrastynacja - każdy wie co to jest, ale nie każdy wie, że to się
      tak nazywa.
      :)

      uważam, że prokrastynacja jest odpowiednim określeniem dla działań
      magistratu w sprawie rozbiórki tych schodów.
      :)

      a propos, znalazłem ten wyraz przy okazji przeglądania obrazków
      pokazujących jak norwegowie podchodzą do krajobrazu, jak wpasowują
      parkingi, ... ale i schody też.
      :)

      www.baunetz.de/sixcms_4/sixcms_upload/media/2941/baunetzwoche_75_2008.pdf


Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka