forumowy.komentator 26.02.08, 19:45 Konkurs na Makabryłę roku ogłaszam za otwarty! :) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: strrr Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.02.08, 20:21 > Konkurs na Makabryłę roku ogłaszam za otwarty! > :) tym razem propozycja do edycji 200x. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pałkownik Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.b-ras2.lmk.limerick.eircom.net 26.02.08, 21:29 doskonały projekt na bardzo wysokim poziomie, mnie osobiście bardzo się podoba i szoka że tak mało architektury na tym poziomie możemy oglądac w Gorzowie, nie wspome juz o nieszczęsnej Dominacie na zawarciu...to poprostu jeden wielki knot!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejusa Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 26.02.08, 22:36 dominata na zawarciu zapalkownik, jest piekna! ale skad sie wziol temat nagle schodow do nikad?? jak my tu na forum paznokcie zdzieralismy, to zaden ... z lysa glowa sie nie odezwal! az tu nagle konkurs , kasa, miasto chce!!! Bernard!!!!! miales racje!!!! kolejne dmuchanie w gwizdek!!!!! ja sie tylko ciesze , ze w z.gorze nawet w gwizdek nie potrafia dmuchac. a ja bym pomnik pilsudskiego na placu teatralnym postawil, ta wroga fontanne trzeba wreszcie zlikwidowac, z katedra wiekszy problem, ale jak juz biedne w wyobraznie ludzie sie za stawianie pomnikow zabieracie, to jeszcze raz przypomne: plac pilsudskiego przed nowym ratuszem gorzowskim, plac- park, i na nim pomnik odtworcy panstwa polskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie jakis zaszczany kwadrat ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nicelus Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.dip.t-dialin.net 27.02.08, 00:09 andrzejusa napisał: > ale skad sie wziol temat nagle schodow do nikad?? znikąd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: uel Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.gorzow.mm.pl 26.02.08, 23:59 dokładnie i będzie następny infosyfglobpająk w Gorzowie, normalnie nie moge się doczekać. Jak to pięknie wszystko wygląda w teorii... w praktyce po latach wygląda gorzej jak przed remontem (oczywiście nie mówię o wszystkim). ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Danny Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: 82.160.26.* 27.02.08, 00:03 >Charakterystyczny kształt, nieprzytłaczająca, lekka forma, Najpierw sądziłem, że te oszklenie to stacja i zajezdnia dla słynnej kolejki linowej prezia. Cokolwiek tam będzie, to w tym kształcie dla mnie jest jednak przytłaczające. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :-/ Ratunku!!! Tam maja byc dwie dominanty! IP: *.netcologne.de 27.02.08, 00:11 Ratunku!!! Tam maja byc dwie dominanty!!! Schody do nikad... kladka nad jezdnia dla tirow, tak niska ze tiry nie moga przejechac, potem koszmary wizualne: pasiaki ( Qbus, biblioteka ) niczym budynki wiezienne, potem dominante z puktem widokowym na ktory nie mozna wejsc... Teraz znowu dwie dominatny chca postawic. Oczywiscie, zeby tradycji tradycjo stalo sie zadosc, bedzie na nich wieza widokowa zamknieta ze wzgledow bezpieczenstwa! Tradycja uratowana! Pieniadze wydane! Co tam ludzie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zahariasz ;-) Zaha by wiedziala co tam postawic. Dzwonie do Zahy IP: *.netcologne.de 27.02.08, 00:16 Zaha by wiedziala co tam postawic. Dzwonie do Zahy! Jak miasto stac na Rubika, to in na Zahe stac! Odpowiedz Link Zgłoś
budrys77 Re: Zaha by wiedziala co tam postawic. Dzwonie do 27.02.08, 00:30 A Po co budować tam coś jeszcze???? Aktualne Schody Donikąd są już zabytkiem i historią. Mają w sobie to COŚ i pal licho, że są zamknięte od kilku lat. Na szczycie górki można w spokoju organizować libacje alkoholowe tuż pod krzyżem, upamiętniającym ... coś:) Totalne marnotrawstwo pieniędzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Danny Re: Zaha by wiedziala co tam postawic. Dzwonie do IP: 82.160.26.* 27.02.08, 01:15 >A Po co budować tam coś jeszcze???? Budrysku, kryzys jeszcze nie minął? Kilka piwek przy fontannie i Gorzów będzie wyglądał różowo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kajtek Re: Zaha by wiedziala co tam postawic. Dzwonie do IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.08, 14:11 Nie sądzę zeby roczny budżet Gorzowa wystarczył na jej honorarium. Ale moze weźmie udział konkursie! Dzwoń! Odpowiedz Link Zgłoś
e_werty Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 27.02.08, 01:41 Mi się podoba.... z rozmachem. Fajnie będzie wygladać w nocy - poswietlone. No i pieknie wtopione w zieleń... Pozostaje kwestia ceny. Czy to będzie samo "zadszenie" parku? Czy jakiś obiekt w srodku? Może CEA sie tam zmieści? Albo sama sala koncertowa? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nicelus świetlna sztuka ze sztucznego światła... IP: *.dip.t-dialin.net 27.02.08, 02:13 e_werty napisał: > Fajnie będzie wygladać w nocy - poswietlone. dwie dominanty - dwie wieże światła? :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bernard Zazwa dla nowego miejsca: "Nigdzie"... IP: *.dial.telus.net 27.02.08, 03:11 Hey, W koncu schody musza pozostac schodami " do nikad".... Musza...he he he :):) Zaprezentowany projekt, z tych ktore znam wydaje sie ...najatrakcyjniejszy... Poczekajmy jednak na inne propozycje... :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bernard Re: Zazwa dla nowego miejsca: "Nigdzie"... IP: *.dial.telus.net 27.02.08, 09:05 Hey, Spotkajmy sie jutro na kawie... Gdzie? NIGDZIE!! Gdzie idziesz? Po schodach do nikad? Oczywiscie ze NIGDZIE!!! he he he he :) PS. Jak ja kocham swoje pomysly.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nicelus Re: Dominanta Lubuska IP: *.dip.t-dialin.net 27.02.08, 10:21 e_werty napisał: > ...zmienić nazwę miasta... proponuje nową nazwę miasta "nikąd". będzie się mówiło: - dokąd jedziesz? - do nikąd. - skąd jesteś? - z nikąd. ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janusz Re: Dominanta Lubuska IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 28.02.08, 04:33 cos ci nie wychodzi z twoimi wypocinami? Odpowiedz Link Zgłoś
calama Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 27.02.08, 07:25 Schody z projektu Renaty Szymańskiej są po prostu brzydkie. Budynek nawet fajowy, ale średnio mi pasuje na tym wzgórzu, jakby przytłaczał je. Nie wiem też, czy mądre jest projektowanie budynku nie znając jego przeznaczenia... ale to nie ja jestem fachowcem. Mam jednak nadzieję, że będzie kilka fajnych projektów. I wzgórze wypięknieje. :) I nie mogę się doczekać wyremontowanych schodów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nicelus Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.dip.t-dialin.net 27.02.08, 13:13 calama napisała: > Nie wiem też, czy mądre jest projektowanie budynku nie znając jego > przeznaczenia... przeznaczeniem budynku jest wykorzystanie starych schodów. ;) ps. urbanistyka trochę przypomina strategią grę w szachy. jeżeli postawisz dominantę na rondzie, to zablokujesz sobie możliwość przeprowadzenia linii tramwajowej. jeżeli rozbierzesz schody donikąd, to otwierasz sobie wiele możliwości dalszych posunięć. :) Odpowiedz Link Zgłoś
calama Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 27.02.08, 14:47 Gość portalu: nicelus napisał(a): > przeznaczeniem budynku jest wykorzystanie starych schodów. > ;) hehehe > jeżeli rozbierzesz schody > donikąd, to otwierasz sobie wiele możliwości dalszych posunięć. > :) patrząc na gorzowskie rozwiązania to mógłby tam być betonowy parking wielopoziomowy, albo następne tesco ;) może rzeczywiście kieruje się sentymentem, ale chciałabym, aby tam były schody :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.08, 13:43 Zgaje sie ze w ostatnim akapicie jest mowa o przeznaczeniu projektowanego obiektu. Moze trzeba przeczytac artykuł (ze zrozumieniem) a nie tylko ogladac obrazki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niepełnosprawny Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.08, 08:53 Nic sie nie pisze o tym, czy będzie możliwość jazdy na górę windą. Znowu "schody" dla kulawych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nicelus Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.dip.t-dialin.net 27.02.08, 10:54 Niepełnosprawny napisał: > Nic sie nie pisze o tym, czy będzie możliwość jazdy na górę windą. nie ma takiej potrzeby. to będą dominanty bez żadnej funkcji użytkowej. dostępne tylko dla służb technicznych. ;) ps. często w trakcie budowy przychodzi jakiś inny pomysł. ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gorzowiak Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.08, 14:09 Przeciez w artykule jest opisana funkcja jaka byla przewidziana 7 lat temu przez autorke : centrunk kultury z kinami i kawiarniami. Tyle ze przez te lata troche sie w gorzowie zmienilo. Powstalo np. multikino. wiec logiczne ze w tym budynku w tej chcwili jest zbyteczne. Moim zdaniem nalezy czytać ktoś tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. A poza tym chyba po to jest oglaszany konkurs zeby określic jakiej funkcji potrzebuje gorzów. I najwazniejsze ze sa osoby ktore prubują coś zrobić a nie tylko krytykowac nie wnosząc nic konstruktywnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nicelus Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.dip.t-dialin.net 27.02.08, 17:41 gorzowiak napisał: > Przeciez w artykule jest opisana funkcja jaka byla przewidziana 7 > lat temu przez autorke : centrunk kultury z kinami i kawiarniami. ale dlaczego na zdjęciu pod szkłem jest widoczna skąplikowana konstrukcja, a nie widać dojazdu dla inwalidów, drogi pożarowej i odpowiedniej do tej funkcji ilości miejsc parkingowych? Odpowiedz Link Zgłoś
danny_boy Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 28.02.08, 00:08 >ale dlaczego na zdjęciu pod szkłem jest widoczna skąplikowana >konstrukcja, a nie widać dojazdu dla inwalidów, drogi pożarowej i >odpowiedniej do tej funkcji ilości miejsc parkingowych? Pomijając skĄplikowanie języka polskiego, to czy chodzi o miejsca parkingowe na wózki inwalidzkie? Bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby tam miały wjeżdzać jakiekolwiek samochody, nawet z inwalidami. Odpowiedz Link Zgłoś
calama Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 28.02.08, 07:18 Gość portalu: nicelus napisał(a): > ale dlaczego na zdjęciu pod szkłem jest widoczna skąplikowana konstrukcja, a ni > e > widać dojazdu dla inwalidów, drogi pożarowej i odpowiedniej do tej funkcji > ilości miejsc parkingowych? jak można przypuszczać dojazd ... nie jest od strony schodów :P wbrew pozorom - nie są to schody do nikąd - na górze, w parku jest amfiteatr i hotel z restauracją i dojazd tam jest :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nicelus Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.dip.t-dialin.net 28.02.08, 17:46 calama napisała: > ... nie są to schody do nikąd - na górze, w parku jest > amfiteatr i hotel z restauracją i dojazd tam jest :))) to dlaczego wszyscy mówią "schody donikąd"? trzeba zaczekać na wyniki konkursu. może urodzi się coś ładnego. :) jeszcze jedna niejasność. przypuszczam, że konkurs nazywa się koncepcyjny, ponieważ ma wyłonić przestrzenną koncepcję zabudowy wzgórza, a nie jak sugieruje artykuł funkcję zabudowy. rodzaj funkcji i szczególne wymagania powinny wynikać z planu miejscowego. gdyby nie było planu miejscowego, to chyba najpierw potrzebny byłby konkurs urbanistyczny. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bernard Oglaszam konkurs: Jak sie pozbyc nicelusa??? IP: *.dial.telus.net 28.02.08, 18:15 Hey, Konkurs otwarty i jedynie dwa warubki: Musi byc skuteczny i musi i musi mnie do lez rozsmieszyc... Nagroda: O 99% glupot mniej na forum... :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nicelus Re: Oglaszam konkurs: Jak sie pozbyc nicelusa??? IP: *.dip.t-dialin.net 29.02.08, 00:50 Bernard napisał: > Konkurs otwarty i jedynie dwa warubki: > Musi byc skuteczny i musi i musi mnie do lez rozsmieszyc... WYGRAŁEM!!! oto sposób spełniający oba warunki: jeżeli napiszesz prawdziwe wyjaśnienie o które prosiłem, to ja znikam z forum. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=58&w=76291355&a=76342794 może nie prawda, że cię rozśmieszyłem do łez? :))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Danny Donikąd i tylko donikąd IP: 82.160.26.* 28.02.08, 22:37 >nie są to schody do nikąd Calama, nie istnieje zwrot "do nikąd". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nicelus Re: Donikąd i tylko donikąd IP: *.dip.t-dialin.net 29.02.08, 00:34 a czy istnieje zwrot "do dupy". byłby odpowiedniejszy do tych schodów. :) Odpowiedz Link Zgłoś
calama Re: Donikąd i tylko donikąd 29.02.08, 07:26 Gość portalu: Danny napisał(a): > Calama, nie istnieje zwrot "do nikąd". hehehe, wiem a i tak co drugi raz pisze z błędem... obiecuję poprawę :) Odpowiedz Link Zgłoś
real_marek Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 27.02.08, 09:52 Wszystko można zrobić, pytanie tylko po co? Patrząc na zamieszczony projekt następne nagrody w antykonkursach mamy juz w kieszeni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nicelus Re: PO CO? ... IP: *.dip.t-dialin.net 27.02.08, 12:59 dobre pytanie. zawsze twierdzę, że gdyby urbaniści i architekci sobie to pytanie zadawali już przed postawieniem pierwszej kreski, to nie powstałoby wiele nonsensów. :) patrząc z zewnątrz, logicznym wydaje się przeznaczenie 40 tyś. nie na konkurs, tylko na rozebranie schodów i będzie po kłopocie. będzie można zrobić coś ładnego i sensownego. można będzie wykorzystać teren zgodnie z potrzebami miasta. będzie można zbudować piękny park, albo piękny i funkcjonalny obiekt kubaturowy. można będzie zrobić dosłownie wszystko w zgodzie z potrzebami miasta. :) jednak w gorzowie sprawa złożona. mieszkańcy kierują się emocjami, a mniej logiką i dążeniem do nowoczesnych rozwiązań. dużo osób z rozrzewnieniem wspomina czasy, gdy "polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej". gorzowianie chętnie widzieliby ten zabytek z okresu gierka w szklanej gablocie. :( dlatego proponuję odszukać dawne plany i całą inwestycję skończyć dokładnie według tamtych historycznych planów. na dole wmurować granitową tablicę z napisem: "gierkowi gorzowianie - gierek ludzki chłop był i ludziom dał. a jak nie miał, to pożyczył i też dał. gdyby nie trzeba było oddawać, to ten obiekt byłby gotowy 40 lat wcześniej." a co? niech się wszyscy śmieją. dla gorzowian schody te schody są piękne! ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pani I. CO za brednie... IP: *.gorzow.mm.pl 27.02.08, 16:14 Jak czytam te brednie to mnie glowa coraz bardziej boli... Rozbierac schody? Buahaa...To dopiero glupie... Schody powinny zostac, i byc elementem reprezentujacym miasto tak jak wieza w Paryzu, kompleksy palacowe w Wiedniu, etc.... Trzeba je tylko ladnie "zrobic". np. w stylu secesyjnym. Sama zaprojektowalambym to za darmo, a nie za 40 tys, jak to wezmie jakis bubek w ustawionym konkursie...;/ Odpowiedz Link Zgłoś
real_marek Re: CO za brednie... 28.02.08, 12:28 Droga Pani I., ja to bym nawet Pani dał te 40 tys., tylko błagam niech Pani nie projektuje dla Gorzowa "ładnych" secesyjnych schodów w XXI w. Odpowiedz Link Zgłoś
danny_boy Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 28.02.08, 00:06 To naprawdę wygląda jak zajezdnia górskiej kolejki linowej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janusz Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 28.02.08, 04:33 cos ci nie wychodzi z twoimi wypocinami? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: V. Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.gorzow.mm.pl 15.04.08, 21:57 najlepiej jakby nic nie robić z tymi schodami...ewentualnie odnowić... a te pomysły niech se w dupe wsaadzą...bo niedługo to wogole nieznajdziemy zielonego miejsca bo połowe parku siemiradzkiego wytną...;/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nicelus Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.dip.t-dialin.net 15.04.08, 22:37 V. napisał: > najlepiej jakby nic nie robić z tymi schodami...ewentualnie odnowić... a te pomysły niech se w dupe wsaadzą...bo niedługo to wogole nieznajdziemy zielonego miejsca bo połowe parku siemiradzkiego wytną...;/ < nic nie robić nie można, bo są w złym stanie technicznym i potrzebny jest solidny i bardzo kosztowny remont. znalazłem w internecie sporą galerię ze zdjęciami tych schodów i teraz mam już bardziej konkretny swój pogląd na tą sprawę. moim zdaniem nie wolno inwestować w remont tych schodów. schody należy koniecznie rozebrać, bo są wstrętne - w ogóle nie nawiązują do terenu. należy wybudować nowe tanie schody bez konstrukcji wsporczej. należy wybudować nowe piękne schody terenowe pasujące do zbocza. natomiast całe zbocze najlepiej przeznaczyć na park miejski. tak byłoby najpiękniej. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: thebird1 Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.gorzow.mm.pl 16.04.08, 09:37 Zburzyć , a następnie postawić drabinę . Równiez zburzyć samowolę budowlana kleru, stojacą na górze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nicelus Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.dip.t-dialin.net 16.04.08, 12:03 thebird1 napisał: > Zburzyć , a następnie postawić drabinę . > Równiez zburzyć samowolę budowlana kleru, stojacą na górze "samowola budowlana kleru" nie jest tematem i nie znamy sprawy, a ty jesteś najmniej wiarygodną osobą na forum. natomiast co do schodów, to wiem że istnieją precyzyjne przepisy budowlane określające sposób postępowania z nieużytkowanymi obiektami budowlanymi. :( schody rozebrać i zrobić park z ładnymi ogrodowymi terenowymi schodami byłoby najpiękniej i najtaniej. owczy pęd magistratu do chybionych inwestycji typu dominanta, spowoduje niepotrzebne wydatkowanie miejskich pieniędzy na konkurs. :( mam nadzieję, że warunki konkursu nie będą zmuszać do obiektów kubaturowych. byłby to konkurs którego zadaniem konkursowym byłoby de facto bezpowrotne zniszczenie tego ładnego zakątka gorzowa. :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: thebird1 Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs IP: *.gorzow.mm.pl 18.04.08, 13:40 Jedynym słusznym wariantem jest przywrócenie stanu z przed 45 roku a to znaczy wybudowanie bloków zwanych dzisiaj aprtamentowcami. Jak powtarzam to się nie uda bo pazurki na ta górkę ostrzy własciciel samowoli budowlanej.Kapucyni Nie przypuszczam ,że urzędasy po cichu dały przyzwolenie, zasłaniajac sie konkordatem. Zezwolenie na postawienie symbolu kaźni było trzydniowe . Który rok juz stoi ??? Odpowiedz Link Zgłoś
thebird1 Re: Jak zmienić Schody Donikąd? Zdecyduje konkurs 21.04.08, 13:11 Inne pytanie , schody wyłączono ale lamp juz nie . Ile to lat ile to pieniędzy . Może kapucyni płacą . W końcu to ich własnośc drewniana stoi na szczycie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nicelus czy pinb nie powinien nakazać rozbiórki??? IP: *.dip.t-dialin.net 22.04.08, 22:12 prawo budowlane dokładnie określa sposób postępowania z budynkami nieużytkowanymi. dlatego niezwłocznie należy wmocnić nadzór budowlany, aby mógł sprostać nałożonym na niego ustawowym zadaniom. nie powinno się likwidować nadzoru budowlanego. pomysł likwidacji nadzoru budowlanego to paranoja pomysłu platformy obywatelskiej. wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5146511.html biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/13868,pis_przeciw_oslabianiu_nadzoru_budowlanego.html w każdym cywilizowanym kraju istnieje nadzór budowlany. główny urząd nadzoru budowlanego prowadzi statystyki przyczyn katastrof budowlanych, które są podstawą do poprawiania przepisów prawa budowlanego, oraz poprawiania norm projektowania. ta wiedza jest niezbędna dla postępu w budownictwie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nicelus procrastination :) IP: *.dip.t-dialin.net 30.04.08, 00:56 prokrastynacja - każdy wie co to jest, ale nie każdy wie, że to się tak nazywa. :) uważam, że prokrastynacja jest odpowiednim określeniem dla działań magistratu w sprawie rozbiórki tych schodów. :) a propos, znalazłem ten wyraz przy okazji przeglądania obrazków pokazujących jak norwegowie podchodzą do krajobrazu, jak wpasowują parkingi, ... ale i schody też. :) www.baunetz.de/sixcms_4/sixcms_upload/media/2941/baunetzwoche_75_2008.pdf Odpowiedz Link Zgłoś