menadione
13.09.10, 12:58
Wiem, że do obliczenia zasiłku macierzyńskiego brane jest pod uwagę przeciętne miesięczne wynagrodzenie z ostatnich 12 miesięcy. Zastanawiam się jedynie czy okres ten liczony jest od momentu pierwszego dnia zwolnienia lekarskiego (np. kiedy otrzymuje się zwolnienie na 2 ostanie miesiące ciąży) czy od momentu porodu. Co z krótszymi zwolnieniami (tydzień, dwa) w tzw. międzyczasie tzn. od momentu dostarczenia zaświadczenia do zakładu pracy? Będę wdzięczna za info.