Dodaj do ulubionych

Do mam kadrowych

24.04.12, 19:45
Musze wiedziec na 100 % czy w przypadku kontraktu menadżerskiego mam prawo wnioskować o obnizenie zaliczki na podatek o kwotę zmniejszającą podatek tak jak w przypadku mowy o pracę? Znalazłam jedynie tego typu inf.: znanie przychodów z kontraktu menadżerskiego za przychody z działalności wykonywanej osobiście sprawia, że zleceniodawca, dokonując wypłat z tytułu działalności wykonywanej osobiście, obowiązany jest pobierać zaliczki na podatek dochodowy w wysokości 19% należności pomniejszonej o koszty uzyskania przychodów oraz pomniejszonej o składki potrącone przez płatnika w danym miesiącu na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz na ubezpieczenie chorobowe. Koszty uzyskania przychodów w przypadku tego rodzaju umów określa się na podstawie przepisów art. 22 ust. 9 pkt 5, tj. w wysokości kosztów pracowniczych.
Kontrakt jest jedynym źródłem dochodu, skladki odprowadzane w pełnej wysokości



To wiemnie
Obserwuj wątek
      • kkojkak Re: Do mam kadrowych 24.04.12, 20:02
        Zaliczkę pobiera się w wysokości 18% od wypłaconego lub postawionego do dyspozycji podatnika (zleceniobiorcy) przychodu pomniejszonego:

        I) O koszty uzyskania przychodów w wysokości określonej w art. 22 ust. 9 ustawy o pdof.

        II) Składki potrącone przez płatnika w danym miesiącu na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz na ubezpieczenie chorobowe.

        We wszystkich publikacjach jest jedynie mowa o takich pomniejszeniach...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka