11.07.05, 09:06
Drogie Mamy,
mam pewną sumę pieniędzy, ok. 1500 zł. którą chciałabym sensownie
zainwestować. Chciałabym, żeby były to pieniądze mojego dziecka, coś w
rodzaju takiego funduszu na który będziemy mogli wpłacać pieniądze gdy je
będziemy mieć. Chcę mieć pieniadze na czarna godzinę. Nasze mamy wpłacały np.
na książeczki mieszkaniowe, ale teraz one chyba nie istnieją? Ktos mi
poradził obligacje skarbowe, ale może są jeszcze jakieś inne sposoby? Gra na
giełdzie odpada, kompletnie się na tym nie znam.
Może znacie jakis bank z dobrze oprocentowanymi lokatami? A może jakis
fundusz inwestycyjny godny polecenia? Doradźcie.
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • lilithh Re: LOKATY 12.07.05, 00:20
      jeśli mieszkasz w pobliżu któregoś z oddziałów Expandera, to polecam spotkanie
      z doradcą inwestycyjnym. Porady są bezpłatne smile
      www.expander.plpozdrawiam
      lilithh

      p.s. sama mam właśnie identyczny "problem" smile i zamierzam skorzystać z usług
      tej firmy.
      • mama_antka Re: LOKATY 12.07.05, 21:55
        dzięki, sprobuję. Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie proszę!!
        Pozdrawiam.
        • 12eb Re: LOKATY 14.07.05, 20:57
          nie polecam Expandera za korzystnie załatwioną sprawę bierze 100 zł zreszta
          doradzają głównie w kredytach mieszkaniowych
          przy tej kwocie jedynie lokata lub całkiem nieźle oprcentowane tzw.konto
          oszczędnościowe np. w śląskim prawie jak lokata i co ważne bezpłatne
          • lilithh Re: LOKATY 16.07.05, 00:26
            niemożliwe! Pobrali od ciebie opłatę???? Przecież piszą wyraźnie że porady sa
            bezpłatne!!! Moja znajoma była u nich w sprawie kredytu, doradzili i NA PEWNO
            nic nie zapłaciła (no, ale to było jakies 1,5 roku temu...)
            • alinker Re: LOKATY 16.07.05, 17:03
              Polecam zwykły fundusz inwestycyjny np. Pioneer Obligacji lub Stabilnego wzrostu
              lub Zrównoważony. Wejdź sobie na np. interię, biznes, fundusze, rankingi i
              zobaczysz ile mniej więcej można zarobić.
              Taki fundusz można założyć bezpośrednio przez internet i wtedy przeważnie nie
              pobiera się opłat, można bezpośrednio w jakiej placówce banku (jeśli Pionner to
              w Pekao S.A.), ale wtedy pobierana jest prowizja (jednak nie są to jakieś
              starszliwe kwpty - bo np. 2% od wpłaty, która bardzo szybko odrobisz), albo u
              expandera, xelion i innych pośredników.
              Nie radzę na lokatach bankowych, bo to są po prostu tak śmieszne procenty, że
              ledwo podążają za inflacją. Chociaż ostatnio banki walcząc o klienta wymyślają
              połączenia lokat z funduszami.
              Poczytaj po prostu stornki dotyczące oszczędzania i tak jak pisałam np. interię
              - wiele ciekawych tematów i w miarę przystępnym języku.

              Pozdrawiam
              Aga
    • jolaniebieska Re: LOKATY 21.08.14, 10:55
      Niestety to tylko dla nowych klientów i tylko do 10 tys zł. Słabo.

      _ _
      Noclegi i wypoczynek na wsi jak w hotelu
    • zaglodna Re: LOKATY 26.08.14, 13:07
      Ja inwestuje w lokaty 3 miesięczne. Żeby nie zamrażać na długo pieniędzy. Korzystam z http://www.dobre-lokaty.com.pl rankingu lokat i wydaje mi się to za dobry sposób oszczędzania.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka