26.02.07, 10:52
Jak to jest, bo nigdzie nie mogę uzyskać odpowiedzi (nawet w urzędzie gminy
odsyłają mnie co chwilę pod inny nr tel.) gdy ktoś jest 4 lata właścicielem
nieruchomości i od tego czasu nie płaci podatku od nieruchomości. Co grozi,
jeśli organ podatkowy wykryje, że nie płaci tego podatku? Za jaki okres może
żądać zapłaty podatku? Chciałabym wiedzieć wszystko na ten temat. Mogą zabrać
grunt??
Czy podatek od nieruchomości nie zapłacony przez poprzedniego właściciela
przechodzi na nowego, czy ten podatek jest przypisany do osoby czy do
nieruchomości? Co może zrobić Gmina takiej osobie, która nie płaci?
Obciążenie komornicze? Jak to sprawdzić? Gdzie?
Obserwuj wątek
    • burza4 Re: działka 28.02.07, 13:10
      trochę to dziwne - przy sprzedaży gruntu notariusz pownien to sprawdzić - u nas
      było podobnie - właściciel nie płacił podatku, więc na hipotece pojawił się
      wpis, że działka jest obciążona dlugiem. Umówiliśmy się że najpierw to spłaci
      (z zadatku), dostarczy "czysty" wypis z ksiąg i dopiero wtedy podpiszemy umowę.

      radziłabym z tym pytaniem skierować się na formu Dom
      • dominikapraca Re: działka 02.03.07, 13:02
        wypis z KW jest bez obciążeń, pojechałam do notariusza powiedział, że mu ten
        dokument nie jest potrzebny (o niezaleganiu z podatkami). To ja już nie wiem. 4
        lata bez płacenia za działkę budowlaną i do tego za budynki gosp. To pewnie
        duża kwota i do tego odsetki. Jak sprawdzić to? Urząd Skarbowy w to mieszac?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka