mamarazydwa1 04.07.08, 20:36 zamieścić bezpłatnie ogłoszenia o sprzedaży mieszkania? Bez płacenia potem jakichś prowizji itp.? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
iwles Re: Gdzie mogę 04.07.08, 20:43 może na portalu Twojego miasta jest strona z ogłoszeniami ? Odpowiedz Link Zgłoś
aanna6 Re: Gdzie mogę 04.07.08, 21:16 www.(wpisz miasto jakie cie interesuje )gumtree.pl tam mozesz zamiescic bezpłatne ogłoszenie Odpowiedz Link Zgłoś
kajak75 Re: Gdzie mogę 06.07.08, 02:57 gratka, trader, oferty.net, ogloszenia nie sa bezplatne, ale to koszt kilku-kilkunastu zlotych placenie prowizji zalezy tylko od ciebie, jezeli podpiszesz umowe z agencja o posrednictwie. jezeli zamiescisz na tych portalach ogloszenie, to nawet jesli agencje, bez pytania cie o zgode skopiuja do swojej oferty, do niczego nie jestes zobowiazana. Agencje moga pobierac prowizje zarowno od sprzedajacego jak i kupujacego. Nawet jezeli napiszesz, ze sprzedajesz bezposrednio i agencjom dziekujesz to i tak beda dzwonic, ze maja klienta. Zawsze mozesz zaproponowac, ze ty sprzedajesz bezposrednio (zadnej umowy z agencja i prowizji), a ze potencjalny kupiec chce skorzystac z ich pomocy - jego sprawa. Oczywiscie agencja bedzie cie przekonywala, ze bez nich nie dasz sobie rady - g... prawda. Jezeli beda obslugiwac kupujacego, to i tak podadza ci liste dokumentow, ktore musisz zgromadzic. w przypadku kupujacego najwiekszym problemem jest sprawdzenie czy mieszkanie nie ma wad, w tym wad prawnych. Dla sprzedajacego - to czy dostanie pieniadze. Jezeli ktos bedzie kupowal twoje mieszkanie na kredyt, podpisanie umowy notarialnej uzaleznij od udostepnienia wczesniej decyzji kredytowej. (w momencie podpisania umowy notarialnej przestajesz byc wlascicielem mieszkania, a bank przeleje ci pieniadze dopiero po kilku dniach - zakladajac, ze kupujacy dostal kredyt) Jezeli masz watpliowsci co do tresci umow - warto zasiegnac poroady prawnika - koszt znikomy w porownaniu z prowizja agencji do 3,5 % wartosci mieszkania. A bezplatne ogloszenie o sprzedazy zamiesc tez na okolicznych tablicach ogloszen - tam gdzie ludzie wieszaja ogloszenia - szukam mieszkania w tej okolicy. Odpowiedz Link Zgłoś
raaja Re: Gdzie mogę 07.07.08, 09:29 www.dominium.pl jeśli jesteś z Małopolski. Uważaj na biura nieruchomości, wyłapują takich, którzy chcą sprzedać bez pośredników i oferują swoją pomoc by szybko sprzedać mieszkanie. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś