Dodaj do ulubionych

opłata sądowa

07.10.03, 10:04
W wyniku porozumienia w trakcie rozwodu, zostanie mi i dzieciom przyznane
mieszkanie bez spłat w stosunku do ex. Będę musiała wnieść opłatę sądową od
wartości mieszkania. Czy mogę tą opłatę rozłożyć na raty? Zmniejszyć? Zrobić
cokolwiek, abym nie musiała jej wnosić natychmiast?
Obserwuj wątek
    • basiae Re: opłata sądowa 07.10.03, 12:16
      z tego co piszesz to chodzi chyba o tzw. wpis sądowy. W zależności od twoich
      dochodów, majątku i stanu rodzinnego możesz wnieść wniosek o zwolnienie od
      kosztó sądowych w tym wpisu i taki wniosek rozpozna sąd, a ty otrzymasz do
      domu odpowiedź. Mozesz też wnosić o zwolnienie z połowy wpisu lub jakiejś jego
      cześci. Najlepiej jak udasz siedo sekretariatu (cywilnego) sądu gdzie brałaś
      rozwód i tam o te kwestie popytasz.
      Pozdrawiam.
      Basia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka