Dodaj do ulubionych

Unikanie alimentów

15.10.03, 22:06
Podałam do sądu sprawę o ustalenie ojcostwa i alimenty. Ojciec dziecka nie
wypiera się go , ale stwiredził że alimentów płacić mi teraz nie może bo ma
problemy finansowe. Nastawał na to abym się zgodziła na ugodę notarialną co
do płacenia dziecku pieniędzy. Kidy nie zgodziłam się powiedział że na
sprawie nie będzie bo będzie akurat w szpitalu i że na alimenty długo sobie
poczekam. Jest lekarzem, dodatkowo jest chory na SM więc pobyt w szpitalu
lub stosowne zaświadczenie dla sądu nie jest dla niego problemem. Chciałabym
wiedzieć czy będę musiała cierpliwie znosić jego próby opużnienia alimentów
czy jestem w stanie przyśpieszyć sprawę. Dziecko ma już dziweięć miesięcy a
on nie dał grosza na jego utrzymanie. Boję się że na każdą rozprawę
wyznaczoną przez sąd może przysyłać zaświadczenia czy zwolnienia lekarskie i
sprawa będzie ciągnąć się w nieskończonośc. Będę wdzięczna za jakiekolwiek
podpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • marina2 Re: Unikanie alimentów 16.10.03, 10:21
      Rób swoje i nie oglądaj się na niego.Jest ciężko chory ewidentnie.Mam kolegę
      chorego na SM , ale walczy o pracę i czasem naprawdę ostatkiem sił do niej
      idzie.Ma tez okresy bardzo dobre i niemal normalnie funkcjonuje.
      Mam też znajomego , który z powodzeneim unika płacenia na dziecko od lat ok
      11.Wszystko ma zapisane na druga żone .Oficjalnie bezrobotny.Kiedy komornik
      się poddał wkroczył prokurator i policja.I wiesz co mu zrobili?Ma płacić
      20zl/dwadziescia/ o ile będzie w stanie.To mu powiedział pan policjant .Ale
      sam znajomy mówił ,ze facet był zirytowany i syczał przez zęby?Dlaczego?Bo go
      zabierał z brand new domu -wszystko na żone.Nie mam litosci dla takich
      gagatków.Tym bardziej ,ze widze jak ten mój SM -owiec naprawde walczy ,zeby
      zapewnić byt rodzinie.M
      • netha Re: Unikanie alimentów 16.10.03, 11:06
        Wiem że choroba to tylko wymówka , brak pieniędzy też zwłaszcza że jeżdzi
        nowym kabrioletem Volvo. To problem w tym że nie godzę się na jego warunki,
        interwencja komornika w razie czego jest u niego o tyle grożna że nie daj boże
        dopatrzy się innych rzeczy, więc woli notarialnie bez szumu. Dzięki za
        odpowiedz i wsparcie na duchu, będę walczyć nie oglądając się na
        niego ...pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka