qcharzowa 06.12.04, 09:47 Witam wszystkie mamy. Czy znacie już płeć swoich pociech? My właśnie dowiedzieliśmy się, że w marcu nasza rodzinka powiększy się o Dziewuszkę. Bardzo się cieszymy, kupiliśmy już pierwszą sukieneczkę Aneta 23 tc Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
aliceparis Re: pytanie o USG w 12 tc 06.12.04, 10:49 Mi się wydaje, że te tygodnie liczy się od OM. Ważne są też wymiary dziecka, CRL nie może przekraczać 84 mm. Idź lepiej wcześniej, najwyżej powtórzysz badanie za jakiś czas. Gorzej jak będzie na to badanie już za późno. Odpowiedz Link Zgłoś
aliceparis Re: pytanie o USG w 12 tc 06.12.04, 10:53 O rany, przepraszam, wrzuciłam tego posta nie tu gdzie trzeba. A na tym wątku chciałam napisać, że w zeszłym tygodniu Makowski stwierdził, że u nas chyba będzie dziewczynka (na początku czerwca). Po wyjściu od niego razem z mężem się popłakaliśmy, głównie z ulgi, bo okazało się, że wszystko jest ok, ale też i ze szczęścia, że nasze dziecko nabiera "formy", że przestało być takie "bezosobowe". Mówimy już do niej po imieniu i jestem taka szczęśliwa!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mamamon Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 11:10 Ja jeszcze nie wiem, mam juz jednego chlopca, ale w zasadzie to bede sie cieszyc tak samo z chlopca, jak i dziewnczynki! m. Odpowiedz Link Zgłoś
iwonaw.1970 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 11:17 witaj Ja ma termin na 26 marca i też będziemy mieć dziewczynkę (drugą). Pozdrawiam Iw Odpowiedz Link Zgłoś
neti87 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 11:29 Też jestem marcóweczką i też będę miała dziewuszkę. Aneta 25tc i 2 dn. Odpowiedz Link Zgłoś
qcharzowa gratuluję wszystkim Mamom 06.12.04, 12:24 cieszę się, że jest nas tak dużo życzę Wam dużo zdrówka i sił!!! Pewnie, że płeć jest nieważna! Ważne zdrówko naszych Maleństw. Odpowiedz Link Zgłoś
dorota29 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 11:32 Witam witam i gratuluję!!! u nas też w marcu (ok 20-25)będzie Maleńka - w sobotę 27.11 byliśmy na usg u dr Makowskiego i potwierdził dziewuszkę (dr Szczupacka wspominała coś o dziewczynce w 18 i 22 tyg - ale bez gwarancji)) - najważniejsze jednak jest to,że Maleńka jest zdrowa - zaznaczę ,że mam już 6 letniego synka i bardzo nas cieszy to ,że będziemy mieli parkę w domku))) - ciszę się razem z Tobą i życzę zdrówka - Dorota Odpowiedz Link Zgłoś
mamix2 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 11:35 Ja też w marcu!I będzie dwóch chłopców)) Odpowiedz Link Zgłoś
gonja Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 11:42 a u nas w marcu bedzie chlopiec To nasze pierwsze dziecko wiec plec jest bez znaczenia - i tak jestesmy szczesliwi Odpowiedz Link Zgłoś
flara1 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 12:22 Witaj qcharzowa!! Termin na 28 marca i również Księżniczka!!!! Szaleństwo prawda, dostaje oczopląsu w sklepach dla maluszków. Ja na razie kupiłam wystrzalowy dresik i przesłdkie body, oglądam je codziennie Flara, 24 tc Odpowiedz Link Zgłoś
justyhna Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 12:27 a ja jeszcze nie wiem kto to będzie.Ale najwazniejsze zeby było zdrowe nie? pozdrawiam 27 t.c. Odpowiedz Link Zgłoś
aga_a Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 12:39 Ja mam termin na 8 marca, i na USG połówkowym wyszła dziewczynka, chociaż malutka, to wszystko jest ok, oby tak dalej.Już mamy nawet imię Martyna Patrycja.Raz jest bardziej aktywna w brzuszku , a raz mniej. Pozdrawiam wszystkie marcóweczki i życzę zdrówka. Aga i 26/27 t.c. Malutka Odpowiedz Link Zgłoś
jagasz Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 12:43 u mnie termin na 09 marca - chłopiec:o) siostrzyczka czeka na niego w domu aga Odpowiedz Link Zgłoś
ajk74 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 13:07 ja mam termin na 25 marca i tez bedziemy mieli dziewuszke (na 95 % jak powiedzial dr Makowski). pozdrawiam Agnieszka Odpowiedz Link Zgłoś
77iwona Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 14:49 My tez mamy termin na 25 marca i dr Makowski na badaniu polówkowym 3d potwierdzil ze bedzie syn.Mamy juz dla niego imie i bedzie sie nazywal Antoś, tez bardzo sie cieszymy. To jest nasze pierwsze dzieck. Iwona Odpowiedz Link Zgłoś
grochalcia Re: w marcu będzie Szymek Anetko!!! 06.12.04, 15:25 ja juz od miesiaca wiem, ze to bedzie chlopiec!!!anetka, zbieram sie by do ciebie napisac maila i jakos nie moge sie zebrac!!!!pozdrawiam. kasia Odpowiedz Link Zgłoś
qcharzowa Re: w marcu będzie Szymek Anetko!!! 07.12.04, 09:32 Kasiu, fajnie że w marcu zobaczysz swojego Szymusia ja też się tak zbieram, żeby do Ciebie napisać, w koncu jesteśmy w tym samym momencie ciąży. Ja czuję się bardzo dobrze. Mamy już pierwszą sukieneczkę dla Córuni. Kopie codziennie tak słodziutko, badania w porzadku. Czasem zastanawiam się jak to będzie... ale głowa do góry. Siostra cioteczna urodziła synka 2 mce temu i mówi, że najgorsze są pierwsze 2 tygodnie, a potem cżłowiek się przyzwyczaja do wszystkich czynności. Bedzie dobrze. Buźka Odpowiedz Link Zgłoś
mikanm Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 16:07 Cześć Qucharzowa! Z niecierpliwoscia czekałam na wieści od Ciebie, wkońcu mamy te same terminy prawie Ja już od 2 tyg. na sto proc. wiem że będzie chlopiec - będzie miał na imię Mateusz. Na 90% wiedzialam już od miesiaca gdzieś. ale ubranek jeszcze nie kupuję - nie bardzo mam czas. pozdrowienia mikan & 25 t.c. Mateusz (straszny wiercipięta) Odpowiedz Link Zgłoś
qcharzowa do Mikanm 07.12.04, 09:36 Witaj Mikanm, mi po ostatnim usg wyszło, ze to 23 tydzień (w każdą sobotę zaczynam kolejne). Córcia kopie jak szalona, szczególnie późnym wieczorem, mamy ogromną radośc z Mężem z tego Jej harcowania. Kupiliśmy już pierwszą sukieneczkę, żeby pokazać ją Rodzicom jako znak, że to Dziewuszka Z synka też byśmy się cieszyli, fajnie, że w marcu Twój Mateuszek będzie przy Tobie. Ja czuję się dobrze, przytyłam 5 kg - tylko brzuszek mi rośnie narazie. Wyniki badań dobre. Ciągle myślę jak rodzić, jestem bardziej za cesarką, ale momentami się zastanawiam czy nie naturalnie... dobrze, że mam jeszcze czas na decyzję. Pozdrawiam Cię gorąco. Do przeczytania! Odpowiedz Link Zgłoś
mikanm do Qcharzowej 07.12.04, 18:10 Cześć! Czemu tak dziwnie z tymi tygodniami - szłyśmy razem a teraz jesteś o 2 do tyłu? przecież tygodnie liczy się od 1 dnia OM nie zależnie od tego kiedy było zapłodnienie. gdyby tak liczyć to ja tez miałabym jeden do tyłu - ale lekarz nigdy nie mówił mi "na który tydzeń" jest dziecko, raczej odwrotnie - jak usg wyliczyło termin porodu na podstawie pomiarów. No ale...lekarzem nie jestem, nie znam się. Ja też czuję się dobrze, i tez przytyłam 5 kg I brzuch mi rośnie a jakże I nad cesarką też się waham...mam tylko ten "problem" ze pracuję z koleżanką która miała cesarkę, i jej siostra po dwóch naturalnych porodach 3 dziecko też urodziła przez cesarkę (i nie wyobraża sobie żeby w razie co rodzić naturalnie jeszcze raz)- więc jak zaczynam miec wątpliowości ona od razu zaczyna mnie przekonywać że nie ma lepszego wyjścia niż cesarka Sama nie wiem...przeraża mnie perspektywa min. 10 godzin rodzenia w bólach. Cieszę się że u Ciebie wszystko ok. Do napisania i pozdrowienia. ) Odpowiedz Link Zgłoś
magdek2 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 17:03 u mnie chyba też dziewczynka, ja też tak czuję gdzieś pod skórą już od 4 miesiąca )) Odpowiedz Link Zgłoś
hannamay Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 18:20 u nas tez dziewczynka! z terminem na 16 marca. wyprawka juz prawie gotowa - wyprana i wyprasowana i czeka na malenstwo. ostatnio liczylismy ze jeszce tylko 13 tygodni nam pozostaje. uff .. dziewczynki czasami maja tendencje rodzic sie wczesniej o 2 tyg tak wiec jeszce mniej tego czasu .. a ja wciaz jeszce nie nacieszylam sie ciaza i wciaz to tak bardzo surrealne jest dla mnie. pozdrawiam ! Odpowiedz Link Zgłoś
karolcia_81 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 18:39 Hej!Ja tez nosze córeczke w brzuszku,24tc.Termin mialam na 22 marca,ale w tamtym tygodniu mialam dokladne badanie Dopplerowskie i wskazalo na 18 marca,a ze to bedzie dziewczynka to licze tak na 11marca.Boze jak sie ciesze i juz nie moge sie doczekac.Jak mi smutno to cale badanie mam nagrane na kasecie i moge sobie ogladac moje Malenstwo w calej okazalosci.Nawet odwrocila sie buxka i tak fajnie zakrywala raczkami oczka.Jestem juz zakochana w niej moj maz zreszta tez. Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie.cieszmy sie tym co jest nam dane przezywac Dizewczyny. Karolcia iWeronika Urszula (w brzuszku) Odpowiedz Link Zgłoś
joaska.m Re: w marcu będzie Dziewczynka! 07.12.04, 07:47 hej też mam termin na 16 marca i równiez będzie dziewczynka - Lena. wyprawkę już kompletuję i juz sie nie moge doczekać.mysle ze powświętach bedzie z górki, pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
agnieszek2 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 07.12.04, 13:01 Naprawde tak niewiele czasu nam zostalo do porodu? U mnie 16.03 na swiecie, podobnie jak u Ciebie, pojawi sie dziewczynka. Jestem pelna podziwu, ze masz juz skompletowana wyprawke. Do mnie jakos nie dociera ze ten czas tak szybko biegnie i ze pora zabrac sie za jakies zakupy. Nie zawsze tez dociera do mnie fakt, ze bede mama. Caly czas przyzwyczajam sie dopiero do mysli, ze juz niedlugo nie bedziemy z mezem tylko my, sami, ale bedzie jeszcze ktos bardzo wazny - nasza Mala. Dotychczas bylo inaczej, jestesmy 5 lat po slubie a opieke sprawowalismy i sprawujemy tylko nad kotem , troche przyzwyczailismy sie tylko do wlasnej obecnosci, a teraz to sie bardzo zmieni. Chyba sie troche boimy niedalekiej przyszlosci Pozdrawiamy gg 293074 Odpowiedz Link Zgłoś
flara1 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 07.12.04, 13:08 hej, mam te same dylematy, jak to będzie i również jak dotąd z mężem trenowalismy nasze metody wychowawcze na kocie. Nie za bardzo nam wyszło, bo dochowalismy sie kompletnie nas ignorjącego tłuścioszka, któremu zbieramy okruszki spod łapek . No miejsmy nadzieje, ze pierwsze śliwki robaczywki. Pozdr. Flara 24 tc Odpowiedz Link Zgłoś
mbuk Re: w marcu będzie Dziewczynka! 07.12.04, 12:18 witam szczęśliwe marcóweczki ) ja mam termin na 25go marca, jeszcze nie wiemy kto mieszka u mnie w brzuszku, ponieważ na ostatnim USG (w 20tyg.) lekarz nie był pewny, więc nie dopytywaliśmy się. Za tydzień wybieramy się na 3D i mamy nadzieję, że się dowiemy. Bardzo chcielibyśmy wiedzieć wcześniej czy to chłopczyk czy dziewczynka bo nie ukrywam, że mamy problem z wybraniem imienia pozdrawiam gorąco Marzena Odpowiedz Link Zgłoś
iwka901 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 07.12.04, 18:50 Hej Moja dziewczynka ma planowo przyjść na świat 3 marca, a brzucho rośnie dosłownie z dnia na dzień. Nawet mój partner dzisiaj mnie zlustrował i stwierdził " ty NAPRAWDĘ jesteś w ciąży..." Odpowiedz Link Zgłoś
lukolka Re: w marcu będzie Dziewczynka! 08.12.04, 17:29 Aneta, gratuluję córci))) U nas również termin na koniec marca i... również dziewuszka))))))) Pozdrawiam cieplutko! Ola i Pszczółka Maja) Odpowiedz Link Zgłoś
grochalcia Re: same dziewczynki!!! 08.12.04, 18:35 Al;e duzo dziewczynek w marcu...moj marcowy Szymus bedzie mial w czym wybierac, hi, hi. Pozdrawiam mamy i ich dzidziunie. Kasia Odpowiedz Link Zgłoś