Dodaj do ulubionych

w marcu będzie Dziewczynka!

06.12.04, 09:47
Witam wszystkie mamy. Czy znacie już płeć swoich pociech? My właśnie
dowiedzieliśmy się, że w marcu nasza rodzinka powiększy się o Dziewuszkę.
Bardzo się cieszymy, kupiliśmy już pierwszą sukieneczkę smile


Aneta 23 tc
Obserwuj wątek
    • aliceparis Re: pytanie o USG w 12 tc 06.12.04, 10:49
      Mi się wydaje, że te tygodnie liczy się od OM. Ważne są też wymiary dziecka,
      CRL nie może przekraczać 84 mm. Idź lepiej wcześniej, najwyżej powtórzysz
      badanie za jakiś czas. Gorzej jak będzie na to badanie już za późno.
      • aliceparis Re: pytanie o USG w 12 tc 06.12.04, 10:53
        O rany, przepraszam, wrzuciłam tego posta nie tu gdzie trzeba.

        A na tym wątku chciałam napisać, że w zeszłym tygodniu Makowski stwierdził, że
        u nas chyba będzie dziewczynka (na początku czerwca). Po wyjściu od niego razem
        z mężem się popłakaliśmy, głównie z ulgi, bo okazało się, że wszystko jest ok,
        ale też i ze szczęścia, że nasze dziecko nabiera "formy", że przestało być
        takie "bezosobowe". Mówimy już do niej po imieniu i jestem taka szczęśliwa!!!
    • mamamon Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 11:10
      Ja jeszcze nie wiem, mam juz jednego chlopca, ale w zasadzie to bede sie
      cieszyc tak samo z chlopca, jak i dziewnczynki!
      m.
    • iwonaw.1970 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 11:17
      witaj
      Ja ma termin na 26 marca i też będziemy mieć dziewczynkę (drugą).
      Pozdrawiam
      Iw
      • neti87 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 11:29
        Też jestem marcóweczką i też będę miała dziewuszkę.

        Aneta 25tc i 2 dn.
        • qcharzowa gratuluję wszystkim Mamom 06.12.04, 12:24
          cieszę się, że jest nas tak dużo smile życzę Wam dużo zdrówka i sił!!! Pewnie,
          że płeć jest nieważna! Ważne zdrówko naszych Maleństw.
    • dorota29 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 11:32
      Witam witam i gratuluję!!!
      u nas też w marcu (ok 20-25)będzie Maleńka - w sobotę 27.11 byliśmy na usg u
      dr Makowskiego i potwierdził dziewuszkę (dr Szczupacka wspominała coś o
      dziewczynce w 18 i 22 tyg - ale bez gwarancjismile)) - najważniejsze jednak jest
      to,że Maleńka jest zdrowa - zaznaczę ,że mam już 6 letniego synka i bardzo nas
      cieszy to ,że będziemy mieli parkę w domkusmile))) - ciszę się razem z Tobą i
      życzę zdrówka - Dorota
      • mamix2 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 11:35
        Ja też w marcu!I będzie dwóch chłopcówsmile))
    • gonja Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 11:42
      a u nas w marcu bedzie chlopiec smile To nasze pierwsze dziecko wiec plec jest bez
      znaczenia - i tak jestesmy szczesliwi smile
    • flara1 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 12:22
      Witaj qcharzowa!! Termin na 28 marca i również Księżniczka!!!! Szaleństwo
      prawda, dostaje oczopląsu w sklepach dla maluszków. Ja na razie kupiłam
      wystrzalowy dresik i przesłdkie body, oglądam je codziennie smilesmile
      Flara, 24 tc
    • justyhna Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 12:27
      a ja jeszcze nie wiem kto to będzie.Ale najwazniejsze zeby było zdrowe nie?
      pozdrawiam 27 t.c.
    • aga_a Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 12:39
      Ja mam termin na 8 marca, i na USG połówkowym wyszła dziewczynka, chociaż
      malutka, to wszystko jest ok, oby tak dalej.Już mamy nawet imię Martyna
      Patrycja.Raz jest bardziej aktywna w brzuszku , a raz mniej.
      Pozdrawiam wszystkie marcóweczki i życzę zdrówka.
      Aga i 26/27 t.c. Malutka
      • jagasz Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 12:43
        u mnie termin na 09 marca - chłopiec:o)
        siostrzyczka czeka na niego w domusmile

        aga
        • ajk74 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 13:07
          ja mam termin na 25 marca i tez bedziemy mieli dziewuszke (na 95 % jak
          powiedzial dr Makowski). pozdrawiam
          Agnieszka
          • 77iwona Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 14:49
            My tez mamy termin na 25 marca i dr Makowski na badaniu polówkowym 3d
            potwierdzil ze bedzie syn.Mamy juz dla niego imie i bedzie sie nazywal Antoś,
            tez bardzo sie cieszymy. To jest nasze pierwsze dzieck.
            Iwona
    • grochalcia Re: w marcu będzie Szymek Anetko!!! 06.12.04, 15:25
      ja juz od miesiaca wiem, ze to bedzie chlopiec!!!anetka, zbieram sie by do
      ciebie napisac maila i jakos nie moge sie zebrac!!!!pozdrawiam. kasia
      • qcharzowa Re: w marcu będzie Szymek Anetko!!! 07.12.04, 09:32
        Kasiu, fajnie że w marcu zobaczysz swojego Szymusia smile ja też się tak zbieram,
        żeby do Ciebie napisać, w koncu jesteśmy w tym samym momencie ciąży. Ja czuję
        się bardzo dobrze. Mamy już pierwszą sukieneczkę dla Córuni. Kopie codziennie
        tak słodziutko, badania w porzadku. Czasem zastanawiam się jak to będzie... ale
        głowa do góry. Siostra cioteczna urodziła synka 2 mce temu i mówi, że najgorsze
        są pierwsze 2 tygodnie, a potem cżłowiek się przyzwyczaja do wszystkich
        czynności. Bedzie dobrze. Buźka
    • mikanm Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 16:07
      Cześć Qucharzowa!
      Z niecierpliwoscia czekałam na wieści od Ciebie, wkońcu mamy te same terminy
      prawie smile Ja już od 2 tyg. na sto proc. wiem że będzie chlopiec - będzie miał
      na imię Mateusz. Na 90% wiedzialam już od miesiaca gdzieś. ale ubranek jeszcze
      nie kupuję - nie bardzo mam czas. smile
      pozdrowienia

      mikan & 25 t.c. Mateusz (straszny wiercipięta) smile
      • qcharzowa do Mikanm 07.12.04, 09:36
        Witaj Mikanm, mi po ostatnim usg wyszło, ze to 23 tydzień (w każdą sobotę
        zaczynam kolejne). Córcia kopie jak szalona, szczególnie późnym wieczorem, mamy
        ogromną radośc z Mężem z tego Jej harcowania. Kupiliśmy już pierwszą
        sukieneczkę, żeby pokazać ją Rodzicom jako znak, że to Dziewuszka smile Z synka
        też byśmy się cieszyli, fajnie, że w marcu Twój Mateuszek będzie przy Tobie. Ja
        czuję się dobrze, przytyłam 5 kg - tylko brzuszek mi rośnie narazie. Wyniki
        badań dobre. Ciągle myślę jak rodzić, jestem bardziej za cesarką, ale momentami
        się zastanawiam czy nie naturalnie... dobrze, że mam jeszcze czas na decyzję.
        Pozdrawiam Cię gorąco. Do przeczytania!
        • mikanm do Qcharzowej 07.12.04, 18:10
          Cześć! Czemu tak dziwnie z tymi tygodniami - szłyśmy razem a teraz jesteś o 2
          do tyłu? przecież tygodnie liczy się od 1 dnia OM nie zależnie od tego kiedy
          było zapłodnienie. gdyby tak liczyć to ja tez miałabym jeden do tyłu - ale
          lekarz nigdy nie mówił mi "na który tydzeń" jest dziecko, raczej odwrotnie -
          jak usg wyliczyło termin porodu na podstawie pomiarów. No ale...lekarzem nie
          jestem, nie znam się. Ja też czuję się dobrze, i tez przytyłam 5 kg smile I brzuch
          mi rośnie a jakże smile I nad cesarką też się waham...mam tylko ten "problem" ze
          pracuję z koleżanką która miała cesarkę, i jej siostra po dwóch naturalnych
          porodach 3 dziecko też urodziła przez cesarkę (i nie wyobraża sobie żeby w
          razie co rodzić naturalnie jeszcze raz)- więc jak zaczynam miec wątpliowości
          ona od razu zaczyna mnie przekonywać że nie ma lepszego wyjścia niż cesarka smile
          Sama nie wiem...przeraża mnie perspektywa min. 10 godzin rodzenia w bólach.
          Cieszę się że u Ciebie wszystko ok. Do napisania i pozdrowienia. smile)
    • magdek2 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 17:03
      u mnie chyba też dziewczynka, ja też tak czuję gdzieś pod skórą już od 4
      miesiąca smile))
    • hannamay Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 18:20

      u nas tez dziewczynka! z terminem na 16 marca. wyprawka juz prawie gotowa -
      wyprana i wyprasowana i czeka na malenstwo. ostatnio liczylismy ze jeszce tylko
      13 tygodni nam pozostaje. uff .. dziewczynki czasami maja tendencje rodzic sie
      wczesniej o 2 tyg tak wiec jeszce mniej tego czasu .. a ja wciaz jeszce nie
      nacieszylam sie ciaza i wciaz to tak bardzo surrealne jest dla mnie.

      pozdrawiam !
      • karolcia_81 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 06.12.04, 18:39
        Hej!Ja tez nosze córeczke w brzuszku,24tc.Termin mialam na 22 marca,ale w
        tamtym tygodniu mialam dokladne badanie Dopplerowskie i wskazalo na 18 marca,a
        ze to bedzie dziewczynka to licze tak na 11marca.Boze jak sie ciesze i juz nie
        moge sie doczekac.Jak mi smutno to cale badanie mam nagrane na kasecie i moge
        sobie ogladac moje Malenstwo w calej okazalosci.Nawet odwrocila sie buxka i tak
        fajnie zakrywala raczkami oczka.Jestem juz zakochana w niej moj maz zreszta tez.
        Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie.cieszmy sie tym co jest nam dane
        przezywac Dizewczyny.
        Karolcia iWeronika Urszula (w brzuszku)
      • joaska.m Re: w marcu będzie Dziewczynka! 07.12.04, 07:47
        hej też mam termin na 16 marca i równiez będzie dziewczynka - Lena. wyprawkę
        już kompletuję i juz sie nie moge doczekać.mysle ze powświętach bedzie z górki,
        pozdrawiam
      • agnieszek2 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 07.12.04, 13:01
        Naprawde tak niewiele czasu nam zostalo do porodu? U mnie 16.03 na swiecie,
        podobnie jak u Ciebie, pojawi sie dziewczynka. Jestem pelna podziwu, ze masz
        juz skompletowana wyprawke. Do mnie jakos nie dociera ze ten czas tak szybko
        biegnie i ze pora zabrac sie za jakies zakupy. Nie zawsze tez dociera do mnie
        fakt, ze bede mama. Caly czas przyzwyczajam sie dopiero do mysli, ze juz
        niedlugo nie bedziemy z mezem tylko my, sami, ale bedzie jeszcze ktos bardzo
        wazny - nasza Mala. Dotychczas bylo inaczej, jestesmy 5 lat po slubie a opieke
        sprawowalismy i sprawujemy tylko nad kotem smile, troche przyzwyczailismy sie
        tylko do wlasnej obecnosci, a teraz to sie bardzo zmieni. Chyba sie troche
        boimy niedalekiej przyszlosci smile
        Pozdrawiamy
        gg 293074
        • flara1 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 07.12.04, 13:08
          hej, mam te same dylematy, jak to będzie i również jak dotąd z mężem
          trenowalismy nasze metody wychowawcze na kocie. Nie za bardzo nam wyszło, bo
          dochowalismy sie kompletnie nas ignorjącego tłuścioszka, któremu zbieramy
          okruszki spod łapek smilesmile. No miejsmy nadzieje, ze pierwsze śliwki robaczywki.
          Pozdr.
          Flara 24 tc
    • mbuk Re: w marcu będzie Dziewczynka! 07.12.04, 12:18
      witam szczęśliwe marcóweczki smile)

      ja mam termin na 25go marca, jeszcze nie wiemy kto mieszka u mnie w brzuszku,
      ponieważ na ostatnim USG (w 20tyg.) lekarz nie był pewny, więc nie
      dopytywaliśmy się. Za tydzień wybieramy się na 3D i mamy nadzieję, że się
      dowiemy.
      Bardzo chcielibyśmy wiedzieć wcześniej czy to chłopczyk czy dziewczynka bo nie
      ukrywam, że mamy problem z wybraniem imienia wink
      pozdrawiam gorąco
      Marzena
    • iwka901 Re: w marcu będzie Dziewczynka! 07.12.04, 18:50
      Hej
      Moja dziewczynka ma planowo przyjść na świat 3 marca, a brzucho rośnie
      dosłownie z dnia na dzień. Nawet mój partner dzisiaj mnie zlustrował i
      stwierdził " ty NAPRAWDĘ jesteś w ciąży..."
    • lukolka Re: w marcu będzie Dziewczynka! 08.12.04, 17:29
      Aneta, gratuluję córcismile))) U nas również termin na koniec marca i... również
      dziewuszkasmile)))))))
      Pozdrawiam cieplutko!
      Ola i Pszczółka Majasmile)
      • grochalcia Re: same dziewczynki!!! 08.12.04, 18:35
        Al;e duzo dziewczynek w marcu...moj marcowy Szymus bedzie mial w czym wybierac,
        hi, hi. Pozdrawiam mamy i ich dzidziunie. Kasia
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka