Dodaj do ulubionych

Żylaki warg sromowych - poradźcie...

22.05.07, 10:03
jestem w 30tc, i jest to moja III-cia ciąża. Mam bardzo duży problem z
żylakami kończyn dolnych (wylewy rozległe poniżej kolan, najwięcej w lewej
kostce, która jest praktycznie granatowa). Noszę pończochy IIstopień kompresji
(fuj są grube i jest mi w nich bardzo gorąco) + przyjmuję od miesiąca Detralex
naprzemiennie z Peletrocinem. Kiedy mam na nogach te obrzydliwe pończochy z
nogami w miarę ok, ale najgorzej z żylakami krocza. Czasami nie mogę ustać tak
bolą. Zastanawiam się czy po porodzie zmaleją, znikną...? Czy któraś z Was też
tak miała i co stosowała, aby sobie ulżyć. Leżeć nie jest łatwo, kiedy ma się
w domku dwójkę szkrabów, w dodatku bardzo energicznych. Byłam u chirurga,
zalecił te pończochy + leki doustne i zaprosił na operację jak skończę karmić.
Zastanawiam się co mogłoby mi pomóc. Jest mi ciężko, coraz bardziej jestem tym
zdołowana pomijając już efekty wizualne moich nóg to ten bólsad
Obserwuj wątek
    • gabusiasia Re: Żylaki warg sromowych - poradźcie... 22.05.07, 20:29
      Od nacisku glowki dziecka mialam zylaki w pochwie i na wargach sromowych. To
      nie byly wargi tylko wielkie warysmile Niestety moj porod mimo bardzo szybkiej
      akcji w trakcie 1 fazy porodu zakonczyl sie klaszczami. Zylaki utrudnialy
      wyjscie dziecka, parlam bardzo mocno, do ktoregos momentu szlo, a jak juz bylo
      widac glowke, to po prostu przeslato sie posuwac mimo kilku kolejnych parc.
      Dziecko zaczelo tracic tentno i na cesarke juz bylo za pozno i szybko rozerwali
      mnie kleszczami. Szybko sie goilam, dziecko mialo delikatne slady po
      kleszczach, ktore zniknely po 3 dniach. To byla moja 1 ciaza, u Ciebie mimo
      zylakow moze obyc sie bez problemow z porodem silami natury, ale radze
      porozmawiac o tym z lekarzem. U mnie bardzo szybko zylaki sie wchlonely
      niedlugo po porodzie. Po miesiacu nie pamietalam juz o nichsmile
      • andaba Re: Żylaki warg sromowych - poradźcie... 22.05.07, 22:33
        Niestety, mnie sie zrobiły na początku drugiej ciąży i dokuczają mi bez względu na to, czy jestem w ciąży, czy nie, a w ciąży jest, wiadomo, gorzej. Bolą, pęcznieja i co gorsza krwawią. Robić nic z tym nie robię, nie jestem pewna, czy na to są jakieś maści, wszystko na żylaki odbytu. Najdziwniejsze jest to, że żylaki na nogach mam niewielkie w porównaniu z tym co na c...
    • asica.p Re: Żylaki warg sromowych - poradźcie... 23.05.07, 19:19
      ja mam to samo, jestem w 36 tyg. i moj lekarz nie widzial problemu z rodzeniem
      sn,pomimo ze zyly bola i c...wyglada tragicznie wiec poszlam prywatnie i gin.
      zalecil CC i przy tym zostane bo nie mam zamiaru miec popekanych zylakow czy
      innej historii.takze 11.06 przytule moje malenstwo.
      • andaba Re: Żylaki warg sromowych - poradźcie... 23.05.07, 20:09
        A nie, w rodzeniu to nie przeszkadza.
        Troje urodziłam z żylakami. W życiu to przeszkadza smile ja mam np. problemy z kucaniem. Plewię siedząc na stołeczku uncertain
    • poleczka2 Re: Żylaki warg sromowych - poradźcie... 23.05.07, 23:59
      Jestem już prawei ekspertem na temat żylaków krocza i nóg bo w każdej ciąży je
      miałam. Teraz jestem w czwartej i wiem, że nie będzie łatwo. Mam pas
      podtrzymujący brzuch i moja położna wypatrzyła mi specjalny pas pomagający na
      żylaki krocza. Nosiłam całą poprzednią ciążę i choć to koszmar w czasie upałów
      to jednak nie poradziłabym sobie bez niego. Kochana, wiem co przechodzisz bo ja
      miałam to samo. Po porodzie wszystko wróci do normy w kroczu ale ja na nogach
      nadal mam ślady które teraz się tylko pogorszą. Trudno się mówi, ja opeacji
      mieć nie będę na swoje nogi.
      • andaba Poleczko! 24.05.07, 10:25
        Poleczko, napisz coś więcej o tym pasie.
        Na czym to polega, gdzie sie kupuje itp, dobrze?
        • poleczka2 Re: Poleczko! 29.05.07, 01:06
          No cóż, on wygląda tak, że masz pas pod brzuchem i od tego odchodzi taki
          elastyczny pas między nogami podtrzymujący te żylaki. Znaczy to, że jak stoisz
          to nie czujesz takiego ciśnienia na tę okolicę i nie masz przez to problemów ze
          staniem/ chodzeniem. Mieszkam w Wlk Brytanii i tutaj kupowałam ten pas. Latem
          udręka ale i tak nosiłam bo ułatwiał mi on życie. Postaram się znaleźć w
          notatkach stronę netową tego sklepu, to taki sklep w atrukułami medycznymi i do
          fizjoterapii.
      • michola1 Re: Żylaki warg sromowych - poradźcie... 24.05.07, 13:53
        Dziękuję za odpowiedzi. Z tego co widzę niektórym wchłaniją się , innym niestety
        nie. Zobaczymy jak u mnie. W każdym razie czeka mnie operacja, bo w lewej nodze
        mam refluks III stopnia. Ciekawa jestem też co to za pas. Proszę o szersze inf
        ew jakiś link.
        • lynnl Re: Żylaki warg sromowych - poradźcie... 26.05.07, 01:29
          chyba Halux?! REFLUX w nodze?!Reflux oznacza cofanie się treści żołądkowej do
          przełyku. Zdarza się również reflux w przewodach moczowych - część moczu wraca
          moczowodami do pęcherza i prawdopodobnie do nerek.
          • michola1 Re: Żylaki warg sromowych - poradźcie... 26.05.07, 18:30
            tak mam napisane na wyniku badania dopplerowskiego kończyn dolnych.
            Kończyna lewa dolna: cyt "... żyła odpiszczelowa drożna, bez skrzeplin, o
            średnicy 4mm, z refluksem III stopnia."
          • binkaa Re: Żylaki warg sromowych - poradźcie... 31.05.07, 09:10
            moze sie cofac tez krew z zył sad to refluks

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka