Dodaj do ulubionych

USG ciążowe

07.01.09, 12:27
jestem w 7 tygodniu i mam pytanko. Pierwsze ciążowe USG jest
wykonywane przez pochwę czy normalnie? Dodam że mam bóle i biorę
leki jeśli to ma znaczenie.
Obserwuj wątek
    • figa33 Re: USG ciążowe 07.01.09, 12:29
      Nie wiem czy leki mają znaczenie, prawdę mówiąc wątpię.
      A usg robi się i tak i tak. Ja np miałam nawet w 11 tc dopochwowe,
      ale dużo dziewczyn pisało tu, że już to pierwsze miały "przez
      brzuch".
      • uleczka.pl Re: USG ciążowe 07.01.09, 12:33
        ja też miałam pierwsze i następne przez powłoki brzuszne , w 14 tc u
        innego lekaża przez pochwe , ale lekarka do której chodziłam nie
        miała takiego sprzętu i dlatego przez powłoki brzuszne . We wczesnej
        ciąży takie przez pochwe jest wyraźniejsze , lepiej widoczne .
      • asiak_7 Re: USG ciążowe 07.01.09, 12:34
        Dziękuje!
    • greta118 Re: USG ciążowe 07.01.09, 12:34
      Na 99% przez pochwę. Ciąża jest za mała, żeby zobaczyć ją przez powłoki
      brzuszne. Pierwsze przez brzuch miałam w 14 tc.
      • asiak_7 Re: USG ciążowe 07.01.09, 12:36
        Kurcze... A chciałam wziąć ze sobą mężą...
        • hanulllka Re: USG ciążowe 07.01.09, 12:38
          Pierwsze zazwyczaj dopochwowo i możesz zabrać ze sobą męża. Ja miałam robione
          wczoraj i byłam na nim z małżem smile. W poprzedniej ciąży miałam robione tez 2
          razy przez pochwę i mąż mi towarzyszył. Myślę, że jak zapytasz lekarza, nie
          będzie miał nic przeciwko, a jest co oglądać, szkoda, żeby to stracił smile
          • asiak_7 Re: USG ciążowe 07.01.09, 12:55
            Hm... Mój mąż raczej nie będzie chciał oglądać jak obcy facet (nawet
            lekarz) wkłada mio coś ,,do środka"... smile
          • mmala6 Re: USG ciążowe 07.01.09, 12:58
            chyba zdanie lekarza nie jest tu najważniejsze, bo to nie on
            rozkłada nogi przed obycm facetemwink
            Jeżeli Ty chcesz i maż chce to lekarz nie ma nic do gadania.
            Mój mąż widział pierwsze bicie serca pierwszego dziecka (usg
            dopochwowe) i do dziś wspomina ten pulsujący punkcik z rozrzewniem.
            Teraz przy drugim od razu zapytał kiedy idziemy zobaczyć serce i
            nawet się nie pytał czy się zgadzamwink
            Przy pierwszej ciąży lekarz sam powiedział do mnie 'proszę zawołać
            męża, będziemy oglądać serce', przy drugiej, inny lekarz nic nie
            powiedział tylko kazał mężowi stanąć bliżej monitora, żeby lepiej
            widziałwink niestety narazie widzieliśmy tylko pęcherzyk, za tydzień
            będziemy oglądać serce. Razem z mężem oczywiście.
            • magdabdg Re: USG ciążowe 07.01.09, 13:02
              Ja miałam USG pochwowe do ok 20 tygodnia smile pozdrawiam

              ---

              https://suwaczki.maluchy.pl/ci-26198.png
        • figa33 Re: USG ciążowe 07.01.09, 13:53
          asiak_7 napisała:

          > Kurcze... A chciałam wziąć ze sobą mężą...

          Ale w czym to przeszkadza ? Ja byłam ze swoim i ani ja, ani on ani
          lekarka nie widziała najmniejszego problemu. Ale myślę, że płeć
          lekarza nie powinna być tu problematyczna. A mąż nie siedzi "między
          Twoimi nogami" tylko z tyłu, za Twoja głową/parawanem/czymkolwiek i
          patrzy się w monitor, więc nawet nie widzi, że cokolwiek Ci tam
          wsadzają wink
          • asiak_7 Re: USG ciążowe 07.01.09, 15:45
            a to akurat zależy od ułożenia sali. w mojej przychodni, mąż, zeby
            widzieć będzie stał przy moim tyłku... Pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka