asiak_7 07.01.09, 12:27 jestem w 7 tygodniu i mam pytanko. Pierwsze ciążowe USG jest wykonywane przez pochwę czy normalnie? Dodam że mam bóle i biorę leki jeśli to ma znaczenie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
figa33 Re: USG ciążowe 07.01.09, 12:29 Nie wiem czy leki mają znaczenie, prawdę mówiąc wątpię. A usg robi się i tak i tak. Ja np miałam nawet w 11 tc dopochwowe, ale dużo dziewczyn pisało tu, że już to pierwsze miały "przez brzuch". Odpowiedz Link Zgłoś
uleczka.pl Re: USG ciążowe 07.01.09, 12:33 ja też miałam pierwsze i następne przez powłoki brzuszne , w 14 tc u innego lekaża przez pochwe , ale lekarka do której chodziłam nie miała takiego sprzętu i dlatego przez powłoki brzuszne . We wczesnej ciąży takie przez pochwe jest wyraźniejsze , lepiej widoczne . Odpowiedz Link Zgłoś
greta118 Re: USG ciążowe 07.01.09, 12:34 Na 99% przez pochwę. Ciąża jest za mała, żeby zobaczyć ją przez powłoki brzuszne. Pierwsze przez brzuch miałam w 14 tc. Odpowiedz Link Zgłoś
asiak_7 Re: USG ciążowe 07.01.09, 12:36 Kurcze... A chciałam wziąć ze sobą mężą... Odpowiedz Link Zgłoś
hanulllka Re: USG ciążowe 07.01.09, 12:38 Pierwsze zazwyczaj dopochwowo i możesz zabrać ze sobą męża. Ja miałam robione wczoraj i byłam na nim z małżem . W poprzedniej ciąży miałam robione tez 2 razy przez pochwę i mąż mi towarzyszył. Myślę, że jak zapytasz lekarza, nie będzie miał nic przeciwko, a jest co oglądać, szkoda, żeby to stracił Odpowiedz Link Zgłoś
asiak_7 Re: USG ciążowe 07.01.09, 12:55 Hm... Mój mąż raczej nie będzie chciał oglądać jak obcy facet (nawet lekarz) wkłada mio coś ,,do środka"... Odpowiedz Link Zgłoś
mmala6 Re: USG ciążowe 07.01.09, 12:58 chyba zdanie lekarza nie jest tu najważniejsze, bo to nie on rozkłada nogi przed obycm facetem Jeżeli Ty chcesz i maż chce to lekarz nie ma nic do gadania. Mój mąż widział pierwsze bicie serca pierwszego dziecka (usg dopochwowe) i do dziś wspomina ten pulsujący punkcik z rozrzewniem. Teraz przy drugim od razu zapytał kiedy idziemy zobaczyć serce i nawet się nie pytał czy się zgadzam Przy pierwszej ciąży lekarz sam powiedział do mnie 'proszę zawołać męża, będziemy oglądać serce', przy drugiej, inny lekarz nic nie powiedział tylko kazał mężowi stanąć bliżej monitora, żeby lepiej widział niestety narazie widzieliśmy tylko pęcherzyk, za tydzień będziemy oglądać serce. Razem z mężem oczywiście. Odpowiedz Link Zgłoś
magdabdg Re: USG ciążowe 07.01.09, 13:02 Ja miałam USG pochwowe do ok 20 tygodnia pozdrawiam --- Odpowiedz Link Zgłoś
figa33 Re: USG ciążowe 07.01.09, 13:53 asiak_7 napisała: > Kurcze... A chciałam wziąć ze sobą mężą... Ale w czym to przeszkadza ? Ja byłam ze swoim i ani ja, ani on ani lekarka nie widziała najmniejszego problemu. Ale myślę, że płeć lekarza nie powinna być tu problematyczna. A mąż nie siedzi "między Twoimi nogami" tylko z tyłu, za Twoja głową/parawanem/czymkolwiek i patrzy się w monitor, więc nawet nie widzi, że cokolwiek Ci tam wsadzają Odpowiedz Link Zgłoś
asiak_7 Re: USG ciążowe 07.01.09, 15:45 a to akurat zależy od ułożenia sali. w mojej przychodni, mąż, zeby widzieć będzie stał przy moim tyłku... Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś