nadya22 26.03.06, 11:17 Jaką wielkość powinno osiągnąć jajeczko?I ile mniej więcej rośnie powiedzmy w ciągu doby?Miałam jajeczko na 18mm i gin powiedział, że jajeczkowanie będzie za jakieś dwa dni! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
yskyerka Re: Monitoring-wielkość jajeczka... 26.03.06, 11:31 Nie ma reguły. Jedne pękają, mając 18 mm, inne - dopiero przy 24 mm. Ogólnie przyjmuje się, że powinno urosnąć do około 20 mm. Rosną też w różnym tempie, 1-2 mm na dobę. Gdyby rosły jednakowo, wszystkie miałybyśmy owulację w podobnych dniach cyklu. Odpowiedz Link Zgłoś
nadya22 Re: Monitoring-wielkość jajeczka... 26.03.06, 11:49 Pytam bo testy owulacyjne wogóle nic nie wykryły a ginka powiedziała ze jest! dziekuje za szybką odpowiedź Odpowiedz Link Zgłoś
yskyerka Re: Monitoring-wielkość jajeczka... 26.03.06, 11:55 To uwierz gince, a nie testom. U mnie wszystkie testy wychodziły takie ledwo- ledwo, czy to owu, czy ciążowe, a owulacje mam i w ciążę zaszłam dwa razy. Niektóre kobiety po prostu tak mają. Odpowiedz Link Zgłoś
martawie2 Re: Monitoring-wielkość jajeczka... 26.03.06, 14:27 dokłądnie, uwierz lekarzowi. Ja miałam 18 mm i lekarz mówił zeby zacząć działania na konto dzidziusia, a dwa dni później wyszło, że pęcherzyk pękł. także powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
munamuna Re: Monitoring-wielkość jajeczka... 27.03.06, 11:52 Ja robila sobie testy przez 2 miesiace po 2 opakowanie na cykl, i nic nie pokazaly, zmartwilam sie i zaczelam jezdzic na monitoring, okazalo sie ze z prawego i lewego jajnika mam owulacje i wszystko jest ok, uwazam ze wydasz tyle samo pieniedzy a bedziesz miala 100% pewnosc jesli udasz sie do gin na monitoring pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
nadya22 Re: Monitoring-wielkość jajeczka... 27.03.06, 12:29 Dziękuje dziewczynki Odpowiedz Link Zgłoś
dziubasek_ona Monitoring - wielkość jajeczka... 29.05.06, 14:13 Cześć dziewczyny! Cykle mam 25 dniowe, dziś wypada 12 dzień cyklu i byłam na monitoringu. USG wykazało, że endometrium mam 8,1 mm (ginekolog powiedział, że jeszcze wzrośnie); na lewym jajniku mam pęcherzyk dominujący Graffa o rozmiarach 18,3mm x 15 mm. Powiedział, żeby dziś współżyć i pojutrze. A pojutrze mam iść znowu na USG, żeby zobaczyć co się dzieje. Dodam, że to jest mój 3 cykl starań, ja i mój partner mamy porobione badania - wyniki mamy b.dobre. Ginekolog stwierdził, że poprostu mogliśmy nie trafić w "te" dni. Aha no i wspomniał też, że jak tym razem się nie powiedzie to 2 dni po skończonej miesiączce mam się zgłosić do szpitala na Jego oddział i będę miała badanie drożności macicy. Czy któraś miała może wykonywane takowe badanie? Jeśli tak, to proszę się podzielić spostrzeżeniami. Dzięki wszystkim z góry, pzdr, Gosia Odpowiedz Link Zgłoś
nadya22 Re: Monitoring - wielkość jajeczka... 29.05.06, 14:27 Nie mam zielonego pojęcia co to za badanie Dziubasku ale monitoringi są naprawde jak najbardziej ok. Ten post pisała na moje konto koleżanka i teraz jest w ciąży!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mycha.76 Re: Monitoring - do Gosi 29.05.06, 15:51 Gosiu... Nie przejmuj się badaniem drożności...Myślę, że teraz powinno Wamn się udać. Masz piękny pęcherzyk!!! A skoro mąż ma dobre wyniki, i TY też - dzisiejsze i jutrzejsze staranka powinny poskutkaować... Ja badania na drożność jeszcze nie miałam, choć też mnie czeka pewnie w najbliższej przyszłości...Słyszałam, że jest skuteczne, ale niestety -dość bolesne. Polega na wprowadzeniu kontrastu do macicy i jqajowodów przy jednoczesnym wykonywaniu zdjęć rentgenowskich w poszczególnych etapach badania. Wykonuje się to po zakończeniu krwawienia, przed owulacją... POwodzenia w tym cyklu! Oby był dla Ciebie owocny!!! Pozdrawiam Monika Odpowiedz Link Zgłoś
dziubasek_ona Monitoring - do mycha.76 29.05.06, 16:39 Ginekolog powiedział, żebyśmy dziś i w środę współżyli...nie mówił, żeby jutro hm... Ooo Ooo bolesne powiadasz Mówisz, że jest skuteczne, ale w jakim sensie? Wogóle po co to badanie się robi? Nie pytałam się dokładnie ginekologa o to bo głęboko wierzę, że uda się nam teraz Ale z natury jestem osobą troszkę ciekawską i chciałabym mniej więcej wiedzieć coś na temat tego badania. A powiedz mi mycha będziesz miała to badanie robione prywatnie? Jakie to koszta? Napewno przerażające eh Kłaniam się nisko he ;P pa, Gosia. Odpowiedz Link Zgłoś
mycha.76 Re: Monitoring 2 DO Gosi 29.05.06, 16:58 Gosiu, to jeszcze raz ja... > Ginekolog powiedział, żebyśmy dziś i w środę współżyli...nie mówił, żeby > jutro hm... Przepraszam, mi się pomyliły dni tygodnia...Stosujcie się do zaleceń, a będzie dobrze... > Ooo Ooo bolesne powiadasz Mówisz, że jest skuteczne, ale w jakim sensie? Gosiu, tak słyszałam, że to badanie jest nieprzyjemne, ale wiele dziewczyn miało i pisało, że da się to znieść i że to przesada nazywać bolesnym. Wiesz każdy człowiek ma inny próg bólu...Ja tego badania nie miałam, więc nie wiem..Ale możesz poszukać w dawnych postach. To badanie ma nazwę HSG. A skuteczne w tym sensie, że wiele kobiet miało wrażenie, że to badanie im "oczyściło" jajowody i potem jakoś tak zachodziły w ciążę... > Wogóle po co to badanie się robi? Nie pytałam się dokładnie ginekologa o to bo > głęboko wierzę, że uda się nam teraz Ale z natury jestem osobą troszkę > ciekawską i chciałabym mniej więcej wiedzieć coś na temat tego badania. A badanie ma na celu ocenę kształtu i wielkości macicy, wykrycie wad wrodzonych, zrostów, ewentualnych polipów, mięśniaków i zrostów oraz ocenę drożności jajowodów. Tyle wiem. > powiedz mi mycha będziesz miała to badanie robione prywatnie? Jakie to koszta? > Napewno przerażające eh Ja to badanie będę miała prawdopodobnie w Prywatnej Klinice Niepłodności w Warszawie, bo tam się leczymy z mężem. Ale nie mam pojęcia jaki koszt. Mam nadzieję, że nie - przerażający, bo na dorobku jesteśmy POzdrawiam, pa pa I głowa do góry - dziś się nie strsuj, tylko się starajcie Powodzenia Pa pa! 3 miesiące starań to naprawdę nie jest wiele Bedzie dobrze! Odpowiedz Link Zgłoś
dziubasek_ona mycha.76 29.05.06, 17:08 My już dziś jesteśmy "po" )) Powiem Ci szczerze, że zaczynam się troszkę denerwować, muszę iść trochę na świeże powietrze, a nie siedzieć przy kompie i czytać to forum Ok, innym razem poczytam o tym HSG, szkoda moich nerwów ;P Dziękuję za doinformowanie mnie i za zaspokojenie niewiedzy Miłego dnia, buźka! Pzdr, Gosia. Odpowiedz Link Zgłoś
dziubasek_ona Monitoring - wielkość jajeczka... 29.05.06, 21:02 Trochę odpoczęłam...w środę podzielę się jeszcze wrażeniami z wizyty u ginekologa Spokojnej nocy wszystkim życzę, Gosia. Odpowiedz Link Zgłoś