Dodaj do ulubionych

Monitoring-wielkość jajeczka...

26.03.06, 11:17
Jaką wielkość powinno osiągnąć jajeczko?I ile mniej więcej rośnie powiedzmy w
ciągu doby?Miałam jajeczko na 18mm i gin powiedział, że jajeczkowanie będzie
za jakieś dwa dni!
Obserwuj wątek
    • yskyerka Re: Monitoring-wielkość jajeczka... 26.03.06, 11:31
      Nie ma reguły. Jedne pękają, mając 18 mm, inne - dopiero przy 24 mm.
      Ogólnie przyjmuje się, że powinno urosnąć do około 20 mm.

      Rosną też w różnym tempie, 1-2 mm na dobę. Gdyby rosły jednakowo,
      wszystkie miałybyśmy owulację w podobnych dniach cyklu.
      • nadya22 Re: Monitoring-wielkość jajeczka... 26.03.06, 11:49
        Pytam bo testy owulacyjne wogóle nic nie wykryły sad a ginka powiedziała ze jest!
        dziekuje za szybką odpowiedź
        • yskyerka Re: Monitoring-wielkość jajeczka... 26.03.06, 11:55
          To uwierz gince, a nie testom. U mnie wszystkie testy wychodziły takie ledwo-
          ledwo, czy to owu, czy ciążowe, a owulacje mam i w ciążę zaszłam dwa razy.
          Niektóre kobiety po prostu tak mają.
          • martawie2 Re: Monitoring-wielkość jajeczka... 26.03.06, 14:27
            dokłądnie, uwierz lekarzowi. Ja miałam 18 mm i lekarz mówił zeby zacząć
            działania na konto dzidziusia, a dwa dni później wyszło, że pęcherzyk pękł.
            także powodzenia
    • munamuna Re: Monitoring-wielkość jajeczka... 27.03.06, 11:52
      Ja robila sobie testy przez 2 miesiace po 2 opakowanie na cykl, i nic nie
      pokazaly, zmartwilam sie i zaczelam jezdzic na monitoring, okazalo sie ze z
      prawego i lewego jajnika mam owulacje i wszystko jest ok, uwazam ze wydasz tyle
      samo pieniedzy a bedziesz miala 100% pewnosc jesli udasz sie do gin na
      monitoringsmile pozdrawiam
      • nadya22 Re: Monitoring-wielkość jajeczka... 27.03.06, 12:29
        Dziękuje dziewczynki smile
    • dziubasek_ona Monitoring - wielkość jajeczka... 29.05.06, 14:13
      Cześć dziewczyny!
      Cykle mam 25 dniowe, dziś wypada 12 dzień cyklu i byłam na monitoringu. USG
      wykazało, że endometrium mam 8,1 mm (ginekolog powiedział, że jeszcze
      wzrośnie); na lewym jajniku mam pęcherzyk dominujący Graffa o rozmiarach 18,3mm
      x 15 mm. Powiedział, żeby dziś współżyć i pojutrze. A pojutrze mam iść znowu na
      USG, żeby zobaczyć co się dzieje.
      Dodam, że to jest mój 3 cykl starań, ja i mój partner mamy porobione badania -
      wyniki mamy b.dobre. Ginekolog stwierdził, że poprostu mogliśmy nie trafić
      w "te" dni. Aha no i wspomniał też, że jak tym razem się nie powiedzie to 2 dni
      po skończonej miesiączce mam się zgłosić do szpitala na Jego oddział i będę
      miała badanie drożności macicy. Czy któraś miała może wykonywane takowe
      badanie? Jeśli tak, to proszę się podzielić spostrzeżeniami.
      Dzięki wszystkim z góry, pzdr, Gosia smile
      • nadya22 Re: Monitoring - wielkość jajeczka... 29.05.06, 14:27
        Nie mam zielonego pojęcia co to za badanie smile Dziubasku ale monitoringi są
        naprawde jak najbardziej ok. Ten post pisała na moje konto koleżanka i teraz
        jest w ciąży!!!
        • mycha.76 Re: Monitoring - do Gosi 29.05.06, 15:51
          Gosiu...
          Nie przejmuj się badaniem drożności...Myślę, że teraz powinno Wamn się udać.
          Masz piękny pęcherzyk!!! A skoro mąż ma dobre wyniki, i TY też - dzisiejsze i jutrzejsze staranka powinny poskutkaować...
          Ja badania na drożność jeszcze nie miałam, choć też mnie czeka pewnie w najbliższej przyszłościsad...Słyszałam, że jest skuteczne, ale niestety -dość bolesne. Polega na wprowadzeniu kontrastu do macicy i jqajowodów przy jednoczesnym wykonywaniu zdjęć rentgenowskich w poszczególnych etapach badania.
          Wykonuje się to po zakończeniu krwawienia, przed owulacją...
          POwodzenia w tym cyklu! Oby był dla Ciebie owocny!!! Pozdrawiam Monika
          • dziubasek_ona Monitoring - do mycha.76 29.05.06, 16:39
            Ginekolog powiedział, żebyśmy dziś i w środę współżyli...nie mówił, żeby
            jutro uncertain hm...
            Ooo Ooo bolesne powiadasz sad Mówisz, że jest skuteczne, ale w jakim sensie?
            Wogóle po co to badanie się robi? Nie pytałam się dokładnie ginekologa o to bo
            głęboko wierzę, że uda się nam teraz smile Ale z natury jestem osobą troszkę
            ciekawską i chciałabym mniej więcej wiedzieć coś na temat tego badania. A
            powiedz mi mycha będziesz miała to badanie robione prywatnie? Jakie to koszta?
            Napewno przerażające eh sad

            Kłaniam się nisko he ;P
            pa, Gosia.
            • mycha.76 Re: Monitoring 2 DO Gosi 29.05.06, 16:58
              Gosiu, to jeszcze raz ja...
              > Ginekolog powiedział, żebyśmy dziś i w środę współżyli...nie mówił, żeby
              > jutro uncertain hm...
              Przepraszam, mi się pomyliły dni tygodnia...Stosujcie się do zaleceń,
              a będzie dobrze...
              > Ooo Ooo bolesne powiadasz sad Mówisz, że jest skuteczne, ale w jakim sensie?
              Gosiu, tak słyszałam, że to badanie jest nieprzyjemne, ale wiele dziewczyn miało
              i pisało, że da się to znieść i że to przesada nazywać bolesnym.
              Wiesz każdy człowiek ma inny próg bólu...Ja tego badania nie miałam, więc nie wiem..Ale możesz poszukać w dawnych postach. To badanie ma nazwę HSG.
              A skuteczne w tym sensie, że wiele kobiet miało wrażenie, że to badanie im
              "oczyściło" jajowody i potem jakoś tak zachodziły w ciążę...smile
              > Wogóle po co to badanie się robi? Nie pytałam się dokładnie ginekologa o to bo
              > głęboko wierzę, że uda się nam teraz smile Ale z natury jestem osobą troszkę
              > ciekawską i chciałabym mniej więcej wiedzieć coś na temat tego badania.
              A badanie ma na celu ocenę kształtu i wielkości macicy, wykrycie wad wrodzonych, zrostów, ewentualnych polipów, mięśniaków i zrostów oraz ocenę drożności jajowodów. Tyle wiem.
              > powiedz mi mycha będziesz miała to badanie robione prywatnie? Jakie to koszta?
              > Napewno przerażające eh sad
              Ja to badanie będę miała prawdopodobnie w Prywatnej Klinice Niepłodności w
              Warszawie, bo tam się leczymy z mężem. Ale nie mam pojęcia jaki koszt.
              Mam nadzieję, że nie - przerażający, bo na dorobku jesteśmywink
              POzdrawiam, pa pasmile I głowa do góry - dziś się nie strsuj, tylko się starajciesmile Powodzeniasmile Pa pa! 3 miesiące starań to naprawdę nie jest wielesmile Bedzie dobrze!
              • dziubasek_ona mycha.76 29.05.06, 17:08
                My już dziś jesteśmy "po" wink))
                Powiem Ci szczerze, że zaczynam się troszkę denerwować, muszę iść trochę na
                świeże powietrze, a nie siedzieć przy kompie i czytać to forum wink
                Ok, innym razem poczytam o tym HSG, szkoda moich nerwów ;P
                Dziękuję za doinformowanie mnie i za zaspokojenie niewiedzy big_grin
                Miłego dnia, buźka!
                Pzdr, Gosia.
        • dziubasek_ona nadya22 29.05.06, 16:33
          uff, ale mi się buźka ucieszyła big_grin
    • dziubasek_ona Monitoring - wielkość jajeczka... 29.05.06, 21:02
      Trochę odpoczęłam...w środę podzielę się jeszcze wrażeniami z wizyty u
      ginekologa smile
      Spokojnej nocy wszystkim życzę, Gosia.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka